Jump to content

Offline Navigation [Ερώτηση]


mouse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Ισως να είμαι off-topic εδώ που δημιουργώ το θέμα αυτό, ωστόσο χρειάζομαι βοήθεια για ένα θέμα που με ταλανίζει καιρό...

 

Εχω τις εξής δύο συσκευές: iPod Touch , Sony Xperia Z και έχουν και οι δύο δυνατότητα εντοπισμού τοποθεσίας. Παρόλα αυτά ΠΟΤΕ δεν κατάφερα να καταλάβω πως λειτουργούν χωρίς σύνδεση στο διαδίκτυο παρ' όλο που έχω ακούσει πάμπολες φορές από γνωστούς πως αυτό είναι δυνατό. Σε λίγες ημέρες φεύγω για διακοπές και γι αυτό το θέμα αυτό αναζοπυρώθηκε...

 

Πρόσφατα κατέβασα στο iPod το copilot , ωστόσο αν και βρίσκει την τοποθεσία μου δε λειτουργεί ως gps δείχνοντάς μου με βελάκι προς τα που κατευθύνομαι. Απλώς επιλέγω τον επιθυμητό προορισμό και απλώς μου δείχνει έναν χάρτη κάτι το οποίο μπορεί να κάνει και ένας έντυπος χάρτης. Κάνω κάτι λάθος;

 

Ζητώ την βοήθειά σας και σας ευχαριστώ προκαταβολικά :)

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν και λειτουργούν χωρίς διαδίκτυο γιατί έχουν ενσωματωμένο δέκτη gps οπότε συνδέονται απευθείας πάνω σε δορυφόρους ώστε να σου κάνουν εντοπισμό θέσης.

 

Για να μπορέσεις να κάνεις offline navigation θα πρέπει να εγκαταστήσεις το αντίστοιχο πρόγραμμα gps της αρεσκείας σου (Navigon, iGo κτλ) καθώς επίσης και τους χάρτες που συνοδεύουν αυτά τα λογισμικά. Το πρώτο κομμάτι φροντίζει να δίνει το στίγμα και το δεύτερο να απεικονίζει τη θέση σου πάνω στο χάρτη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Ριξε μια ματια.

Διαβασε καμμια 30αρια σελιδες και μετα ρωτησε οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν και λειτουργούν χωρίς διαδίκτυο γιατί έχουν ενσωματωμένο δέκτη gps οπότε συνδέονται απευθείας πάνω σε δορυφόρους ώστε να σου κάνουν εντοπισμό θέσης.

 

Για να μπορέσεις να κάνεις offline navigation θα πρέπει να εγκαταστήσεις το αντίστοιχο πρόγραμμα gps της αρεσκείας σου (Navigon, iGo κτλ) καθώς επίσης και τους χάρτες που συνοδεύουν αυτά τα λογισμικά. Το πρώτο κομμάτι φροντίζει να δίνει το στίγμα και το δεύτερο να απεικονίζει τη θέση σου πάνω στο χάρτη.

 

 

 

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Ριξε μια ματια.

Διαβασε καμμια 30αρια σελιδες και μετα ρωτησε οτι θελεις.

 

 

Κατι το οποιο να ειναι δωρεαν δεν υπαρχει; Μεχρι στιγμης εχω κατεβασει τα εξης και κανενα δε λειτουγει: CoPilot GPS, Globetrotter, Waze

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...