Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα να ανοίξεις θέμα στην ενότητα Επιλογή συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω πρωτη φορα ταμπλετ και ηθελα το ipad mini retina αλλα ειναι ακριβο λεω να παω σε κατι android.

κλινω σε αυτο, οποιος το εχει μπορει να πει καποια λογια οσο αφορα το browsing? δεν θα παιζω game και γενικα δεν το θελω για βαρια χρηση.

αντε να περασω καμια ταινιουλα να δω σε κανα ταξιδι.

τι λετε? ειναι ματσοβικο?

λαγκαρει πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω και εγω το forum.Κατοχος και εγω του εν λογω tablet.πολυ ευχαριστημενος γενικα.Παρολαυτα εδω και 5 μερες που το εχω παρατηρησα 3-4 φορες οτι το touch screen του πιθανως εχει καποιο προβλημα μιας και για να πατησω τα εικονιδια χρειαζονται 4-5 αποπειρες με πολυ αργη αποκριση.Αυτο γινεται σποραδικο 1-2 φορες τη μερα για 5-10 λεπτα και μετα σταματαει απο μονο του.Να πω εδω οτι δεν τιθεται θεμα ram μιας και εχω κατεβασει προγραμματακι για free up ram.Επειδη δεν ειμαι γνωστης του android μηπως υπαρχει καποια παραμετρος που αγνοω?Το προβλημα ειναι οτι ληγει το doa των 7 ημερων την δευτερα οποτε το αργοτερο το σαββατο πρεπει να το παω στο πλαισιο.Οι απαντησεις σας θα με διευκολυναν για το πως να κινηθω...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά , μιά και είχα ψιλοβαρεθεί το Note 10.1 3g , αποφάσισα και πήρα το Galaxy Tab 3 , 8 3G .

Το έστησα στα γρήγορα και γενικά , σαν πρώτη ματιά ( μιά ώρα το έχω ) , είμαι ενθουσιασμένος περισσότερο από την οθόνη του

και την φορητότητά του . Τα άλλα , αν έχει , δεν τα έχω ακόμα δει .

Εκείνο που δεν έχω καταφέρει είναι να απαλαγώ από το "Χωρίς κάρτα SIM , μόνο επείγουσες κλήσεις" στην οθόνη κλειδώματος .

Μπορεί να φύγει ? και πως ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά , μιά και είχα ψιλοβαρεθεί το Note 10.1 3g , αποφάσισα και πήρα το Galaxy Tab 3 , 8 3G .

Το έστησα στα γρήγορα και γενικά , σαν πρώτη ματιά ( μιά ώρα το έχω ) , είμαι ενθουσιασμένος περισσότερο από την οθόνη του

και την φορητότητά του . Τα άλλα , αν έχει , δεν τα έχω ακόμα δει .

Εκείνο που δεν έχω καταφέρει είναι να απαλαγώ από το "Χωρίς κάρτα SIM , μόνο επείγουσες κλήσεις" στην οθόνη κλειδώματος .

Μπορεί να φύγει ? και πως ?

 

Βαλτο σε λειτουργεια πτησης και κανε μια επαννεκινηση. Εμενα ετσι μου εφυγε το χωρις καρτα σιμ.:D

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο σε λειτουργεια πτησης και κανε μια επαννεκινηση. Εμενα ετσι μου εφυγε το χωρις καρτα σιμ.:D

 

Στη λειτουργία πτήσης , απενεργοποιεί όλες τις ασύρματες λειτουργίες της συσκευής , οπότε δεν είναι πρακτικό .

Κάποιος άλλος τρόπος θα πρέπει να υπάρχει .

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία πτήσης , απενεργοποιεί όλες τις ασύρματες λειτουργίες της συσκευής , οπότε δεν είναι πρακτικό .

Κάποιος άλλος τρόπος θα πρέπει να υπάρχει .

 

Αν εννοεις wi-fi κανεις λαθος. Εγω ετσι το δουλευω και δεν εχω κανενα προβλημα ουτε και σε bluetooth. Δοκιμασε το να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις wi-fi κανεις λαθος. Εγω ετσι το δουλευω και δεν εχω κανενα προβλημα ουτε και σε bluetooth. Δοκιμασε το να δεις.

 

Εχεις δίκιο . Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες χρήσης , αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα .

Οταν κρατάω/χρησιμοποιώ το Tab 3 σαν tablet , το touch δουλεύει κανονικά , αλλά όταν το κρατάω σαν τηλέφωνο δεν

δουλεύει , ότι κι' αν πατήσω δεν ανταπικρίνεται .

Υπάρχει κάτι που δεν έχω κάνει και μου διαφεύγει . Ποιά είναι η λύση ? Thanks

 

 

Τελικά μόνο όταν είναι κατακόρυφο σε portrait mode δεν ανταποκρίνεται , αλλά ποιός κρατάει το tab 3 ακριβώς κατακόρυφο ?

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγώ το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα και δυστυχώς είχε προβληματική οθόνη. το επέστρεψα και τώρα περιμένω να μου το αντικαταστήσουν...

 

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής, το συγκεκριμένο ήταν εισαγωγή από Πολωνία αφού τα πάντα ήταν στα πολωνικά και όταν άνοιξα την συσκευή η γλώσσα εξ αρχής ήταν στα πολωνικά. Υπάρχει πιθανότητα να έχουν διαφορά στην κατασκευή από αυτές που έρχονται στην Ελλάδα ή σε άλλες; χώρες; Το πιο πιθανό όχι φαντάζομαι. Αλλά τι λέτε εσείς;

 

Πάντως για τα 5 λεπτά χρήσης που είχα κατάλαβα πως είναι μια πολύ ποιοτική συσκευή με πολύ καλή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής, το συγκεκριμένο ήταν εισαγωγή από Πολωνία αφού τα πάντα ήταν στα πολωνικά και όταν άνοιξα την συσκευή η γλώσσα εξ αρχής ήταν στα πολωνικά. Υπάρχει πιθανότητα να έχουν διαφορά στην κατασκευή από αυτές που έρχονται στην Ελλάδα ή σε άλλες; χώρες;

 

Μπορείς να μας πεις από ποιό κατάστημα το αγόρασες;

Το δικό μου που το αγόρασα το καλοκαίρι από Κωτσόβολο, δεν ήταν στα πολωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις από ποιό κατάστημα το αγόρασες;

Το δικό μου που το αγόρασα το καλοκαίρι από Κωτσόβολο, δεν ήταν στα πολωνικά.

 

από e-shop το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy tab 3 8.0 και σήμερα είχε την πρώτη του πτώση,με αποτέλεσμα να θρυμματιστεί η οθόνη του! Πριν 4 μέρες το πήρα από Πλαίσιο,τι κόστος έχει?Υπάρχει περίπτωση να το περάσουν στην εγγύηση??
Link to comment
Share on other sites

με μία πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό http://www.ebay.com/itm/Touch-Screen-Digitizer-Glass-For-Samsung-Galaxy-Tab-3-8-0-SM-T311-T311-T3110-3G-/380758771588?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item58a6fdc784

 

τώρα αν θες ρισκάρεις λες στο πλαίσιο πως ότι το πήρες μεν πριν 4 μέρες αλλά το άνοιξες εχθές και πως ήταν έτσι. απλά φυσικά πριν το πας κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θεώρω απίθανο να στο δεχτούν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Edited by Tagima
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,πήγα σήμερα στο πλαίσιο και με έστειλαν σε εξουσιοδοτημενο service της samsung και αυτοί με την σειρά τους μου είπαν ότι δεν είχαν ιδέα πόσο θα κοστίσει και ότι θα αλλάξουν και την οθόνη !! Τελικά βρήκα μαγαζί να μου αλλάξει μόνο το τζάμι μπροστά!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από 'μένα. Είμαι ανάμεσα στο wifi και 3g. Ξέρει κάποιος να μου πει πια η διαφορά ανάμεσα σε sgps (wifi) και agps (3g)?
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από 'μένα. Είμαι ανάμεσα στο wifi και 3g. Ξέρει κάποιος να μου πει πια η διαφορά ανάμεσα σε sgps (wifi) και agps (3g)?

 

νομιζω υπαρχουν σοβαροτεροι λογοι για να επιλεξει καποιος 3g η wifi εκδοση, παντως απο τι ξερω το agps χρησιμοποιει τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας για ενα πρωτο εντοπισμο της θεσης και ποιο γρηγορη αναζητηση της συσκευης, γιαυτο μαλλον ειναι στην εκδοση 3g, to αλλο δεν ξερω τι ειναι αλλα εγω που χρησιμοποιω το gps σε wifi μια χαρα γρηγορο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω... Από την στιγμή που δουλεύει με 4,2,2 του επιτρέπει να μεταφέρει από την μνήμη της συσκευής στην κάρτα microSD??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα το Τ310 και στο πρωτο ανοιγμα δειχνει να μην "ακουει" το αγγιγμα μου παρα μονο με δυο απανωτα touch λες και ειναι ποντικι.

 

Ετσι ερχεται by default ? και απο που αλλαζει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά !!!

Το Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310) στην συσκευασία του πωλείτε μαζί με τον φορτιστή του μόνο

ή υπάρχει και τίποτα άλλο (hands free κτλ ) ; Δηλαδή τι περιλαμβάνετε στην συσκευασία του ; :worry:

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνεται φορτιστής (με καλώδιο micro USB) και ένα ζευγάρι από τα ακουστικά της εικόνας (λεπτομέρειες εδώ)

http://www.cellspare.com/image/cache/data/Accessories%20Villa/Earphones/EHS64AVFWE31d4e111115b40ed9812ac005830b7-600x600.jpg

 

http://imgs.inkfrog.com/pix/discountzon/102001-1.jpg

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

εμένα ήταν χωρίς ακουστικά...και επίσης το πρώτο μου ήρθε με αλλατωματική οθόνη και μου το αντικαταστήσανε και το δεύτερο που παρέλαβα εχθές έχει ένα εξόγκωμα στο πλαίσιο. έχω ξενερώσει απίστευτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...