Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξεθμι ολα κομπλε;απο μπαταρια πως σας παει παιδια;πεφτει;εγω το εχω 2 χρονια με λιωσιμο καθε μερα σχεδον και δε μου φαινεται να επεσε πολυ.εκει που μου εβγαζε 9 ωρες σερι ιντερνετ τωρα μου βγαζει 8 και κατι ψιλα..

 

Μια από τα ιδια. Η μπαταρία του δεν μασάει πουθενά. Σαν να μην πέρασε μια μέρα. Στις 8 και κάτι είναι και το δικό μου σε καθημερινή βάση!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να συνδεσω εναν εξωτερικο σκληρο με usb on the go αλλα τιποτα.

Φλαδακι βλέπει κανονικά.

Τι φταίει ξερει κάνεις.?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω εναν εξωτερικο σκληρο με usb on the go αλλα τιποτα.

Φλαδακι βλέπει κανονικά.

Τι φταίει ξερει κάνεις.?

Μήπως θέλει εξωτερική τροφοδοσία; Επίσης αν είναι σε NTFS δε θα τον δει, θέλει άλλη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει εξωτερική τροφοδοσία; Επίσης αν είναι σε NTFS δε θα τον δει, θέλει άλλη διαδικασία.

Ναι πολύ πιθανό να θέλει τροφοδοσία γιατί είναι μεγάλος.

Πως θα δώσω επιπλέον ρεύμα?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω εναν εξωτερικο σκληρο με usb on the go αλλα τιποτα.

Φλαδακι βλέπει κανονικά.

Τι φταίει ξερει κάνεις.?

Εάν ειναι ntfs δοκίμασε με es Explorer (εάν είναι 3.5 inches μάλλον θέλεις εξωτερική τροφοδοσία )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα δώσω επιπλέον τροφοδοσία αφού είναι κατειλημενη η θύρα φόρτισης?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα δώσω επιπλέον τροφοδοσία αφού είναι κατειλημενη η θύρα φόρτισης?

Όχι απο την συσκευή . εάν έχει ο σκληρός επιπλέον θήρα για ρεύμα... τι σκληρός είναι ; 2.5; (εάν είναι 2.5 συνήθως δεν χρειάζεται )

δες το video ..απο 04.50 και μετά

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τ-311 δεν φορτίζει... Και όταν μία στις 4 φορτίσει, αδειάζει σφαίρα! Ο φορτιστής δεν φταίει, έχω δοκιμάσει διάφορους.

Παρακαλώ χαλαρά με τη διάγνωση γιατί δεν έχει πια εγγύηση...

Η μπαταρία θέλει 50ε σε εξουσιοδοτημένο σέρβις. Αλλού ίσως πιο κάτω. Για πλακέτα μάλλον το στέλνω για ανταλλακτικά εε?

Καμιά ιδέα??

:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τ-311 δεν φορτίζει... Και όταν μία στις 4 φορτίσει, αδειάζει σφαίρα! Ο φορτιστής δεν φταίει, έχω δοκιμάσει διάφορους.

Παρακαλώ χαλαρά με τη διάγνωση γιατί δεν έχει πια εγγύηση...

Η μπαταρία θέλει 50ε σε εξουσιοδοτημένο σέρβις. Αλλού ίσως πιο κάτω. Για πλακέτα μάλλον το στέλνω για ανταλλακτικά εε?

Καμιά ιδέα??

 

Πιθανόν να θέλει αλλαγή η θύρα του. Πρόσφατα άλλαξα την δικια μου μονος μου με κόστος περίπου 5€.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να θέλει αλλαγή η θύρα του. Πρόσφατα άλλαξα την δικια μου μονος μου με κόστος περίπου 5€.

δοκιμασε να αποσυνδεσεις και να ξανασυνδεσεις το πινακι της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα βιντεακι για τα παραπανω? Το πινακι και τη θυρα εννοω.

(USB )

( USB )

(battery )

(USB )

Να πάρεις μια ιδέα (δεν είναι όλα από 3.8.0 ...)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.μπορείτε να με βοηθησετε με το ρουταρισμα της συσκευης.επεσε σημερα στα χερια μου και δεν ξερω τα κολπα απο τα sumsung.ακολούθησα 2 οδηγούς απο το xda. με πλήρη αποτυχία

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44520362#post44520362

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2389483

και στα δυο καταληγω στην ιδια εικόνα

http://s22.postimg.org/r4e16q28h/2016_01_24_16_47_46.jpg

τικάνω λάθος????

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΕΧΩ ΤΟ ΤΑΒ 311 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΟ FACEBOOK ΑΥΤΟ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ, ΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ!! ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ Ή ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ??

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΕΧΩ ΤΟ ΤΑΒ 311 ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΟ FACEBOOK ΑΥΤΟ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ, ΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ!! ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ Ή ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ??

και μενα κολλαει με το 310 και μερικες φορες με πεταει εντελως.μη φοβασαι. Αυτο το φεισμπουκ πραγματικα πιστευω ποτε δε θα βγαλει μια σταθερη εκδοση για κινητα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μετα απο 2 χρονια μετα απο καθημερινη φορτιση και καθε μερα λιωσιμο ηρθε η ωρα για μπαταρια. παει ακομα το σκυλι αλλα μειωθηκε κατα 15% περιπου. κανεις κανα λινκ απο ebay? αλλα να ειναι φρεσκια η μπαταρια γιατι παιζει ρολο..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα κατάφερε η μικρή και ραγισε την οθόνη.

Έχετε κανένα λινκ από Ελλάδα να παραγγείλω γνήσιο γιατί το ebay το φοβάμαι.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είπα σήμερα να παίξω λίγο και κάθισα και πέρασα στο T311 CyanogenMod 13.0 με android 6.0 Marshmallow που βρήκα στο xda

Μπορώ να πω ότι ελάφρυνε πολύ το ταμπλετάκι και δουλεύει πιο καλά από πριν.Το μόνο που μου δουλεύει ναι μεν αλλά κάπως περίεργα είναι το gps ,και εξηγούμαι .Δουλευω με igo primo και όταν ανοίγω το πρόγραμμα δεν δείχνει να βρίσκει δορυφόρους αλλά η πλοήγηση δουλεύει ρολόι .

Εβαλα και το gps test από το play για να δοκιμάσω αλλά ούτε και αυτό δείχνει να κλειδώνει δορυφόρους .Παρόλα αυτά οπως είπα πλοήγηση εχω κανονικά

Αξίζει πάντως να τη δοκιμάσετε http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-3/development/rom-cm13-t31x-t3270825

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...