Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βρηκα τελικα. JDQ39 ειναι. Εβαλα ακριβως την εκδοση με τον root explorer, αλλα το ez mirror ακομα δε μου δουλευει :-( :-( :-(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το τ-311.

 

Θα ήθελα αν σας είναι έυκολο να μου πείτε, για την καλύτερη χρήση και απόδοσή του, τι αλλάγες να κάνω? (πχ σε ρομ, διάβασα για μια castom πιο πίσω).

 

Απλά είναι πολλές οι σελίδες για να τις διαβάσω και να βγάλω μόνος συμπεράματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το τ-311.

 

Θα ήθελα αν σας είναι έυκολο να μου πείτε, για την καλύτερη χρήση και απόδοσή του, τι αλλάγες να κάνω? (πχ σε ρομ, διάβασα για μια castom πιο πίσω).

 

Απλά είναι πολλές οι σελίδες για να τις διαβάσω και να βγάλω μόνος συμπεράματα.

με root, και custom ROM θα χάσεις την εγγύηση... Εάν δεν σε ενδιαφέρει εδώ θα βρεις ότι χρειάζεται http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-3

Link to comment
Share on other sites

με root, και custom ROM θα χάσεις την εγγύηση... Εάν δεν σε ενδιαφέρει εδώ θα βρεις ότι χρειάζεται http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-3

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.

 

Ξέρω ότι χάνεται η εγγύηση. Από ρομ ποιά πιστευετε ότι είναι η καλύτερη? Αξίζει η αλαγή της σε σχέση με την μαμισια (4.2)?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.

 

Ξέρω ότι χάνεται η εγγύηση. Από ρομ ποιά πιστευετε ότι είναι η καλύτερη? Αξίζει η αλαγή της σε σχέση με την μαμισια (4.2)?

Ρώτα στο xda.. ναι σίγουρα θα τρέχει καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κ εγώ σήμερα αναμένω παραλαβή, εντάξει μου κάθεται κάπως το dual core εν έτη 2015 αλλά, έχει καλή οθόνη, μπαταρία και ζωντανό development. Θα του περάσω μια ελαφριά ρομ, θα πετάξω touchwiz και σαβούρα Και θα στρώσει αρκετά πιστεύω

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

για τα χρηματα του ειναι το καλυτερο νομιζω.μεχρι και mhl υπαστηριζει!Αν συμβιβαζεσαι και με το 189 ppi που εχει,εισαι αρχοντας!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά με την ψηφιακή αλληλεγγύη πραγματικά τούμπανο , πολύ καλή οθόνη μπατΑρια κτλ κανα κατευθείαν update σε κιτκατ και πάει ρολόι .... Θα πάρει και lollipop η συσκευή ξέρει κανένας ; Με ρουτ τι παίζει ; Παπαλα η εγγύηση ; Έχω καιρό να ασχοληθώ με ρουτ , costum roms κτλ....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά με την ψηφιακή αλληλεγγύη πραγματικά τούμπανο , πολύ καλή οθόνη μπατΑρια κτλ κανα κατευθείαν update σε κιτκατ και πάει ρολόι .... Θα πάρει και lollipop η συσκευή ξέρει κανένας ; Με ρουτ τι παίζει ; Παπαλα η εγγύηση ; Έχω καιρό να ασχοληθώ με ρουτ , costum roms κτλ....

Lollipop επίσημα μην περιμένεις..με root Χάνεις την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

lollipop μονο cm12 βλεπω ξεκινησε!Root χανεις εγγυηση ναι. Και το θεμα ειναι οτι το triangle away δεν υποστηριζει τη συσκευη μας ακομα για να το γυρισει πχ καποιος σε εργοστασιακο..Για root εσυ εισαι υπευθυνος και μονο!εγω ενα χρονο το εχω και παει ρολοι!
Link to comment
Share on other sites

lollipop μονο cm12 βλεπω ξεκινησε!Root χανεις εγγυηση ναι. Και το θεμα ειναι οτι το triangle away δεν υποστηριζει τη συσκευη μας ακομα για να το γυρισει πχ καποιος σε εργοστασιακο..Για root εσυ εισαι υπευθυνος και μονο!εγω ενα χρονο το εχω και παει ρολοι!

Σε 4.4.2 έχεις και knox .....δεν μηδενίζεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως!Αν περασω την stock 4.4.2 (η μεσω recovery η μεσω odin) root εννοειται παντα,θα παιξει επιτελους το screen mirroring;Γιατι ειδα υπαρχει ενα mod για συσκευες 4.4.2 να τρεξουν screen mirroring..
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως!Αν περασω την stock 4.4.2 (η μεσω recovery η μεσω odin) root εννοειται παντα,θα παιξει επιτελους το screen mirroring;Γιατι ειδα υπαρχει ενα mod για συσκευες 4.4.2 να τρεξουν screen mirroring..

σου το ξαναγράψω... εάν δεν θέλεις την 4.4.2 ..για να είσαι 100 σίγουρος εάν δουλεύει ..πέρασε με odin μια stock rom (μαμά .. χωρίς root !) και δοκίμασε το ez (για να δεις εάν είναι εντάξει και εάν το υποστηρίζει η συσκευή σου ). το mod σε ποια σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

το υποστηριζει η συσκευη μου!Το θεμα ειναι να μαθω τι στο καλο εμποδιζει το ez mirror.Το root καθ'αυτου...,η μεσα στη recovery κατω απο το system status το αλλο δηλαδη που βλεπει αν φλασαρες custom rom και λεει custom?? Σε πρωτη φαση αν μπορει καλοιος να με βοηθησει να δω τι το μπλοκαρει. Και με odin να φλασαρω τη stock rom αυτος ο μετρητης δε μηδενιζεται.. Οποτε τζαμπα κοπο θα κανω.Μονο με το triangle away ο μετρητης θα ξαναγραψει official, αλλα δυστηχως δεν υποστηριζεται η συσκευη μας ακομα..

current binary:custom λεει τωρα το ειδα.

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι ακριβώς είναι το ez mirror; Γιατί δεν βρίσκω καμία τέτοια εφαρμογή..

εναλλακτικός τρόπος για screen mirroring ..περιέχει και άλλα πρωτόκολλα ασύρματης σύνδεσης

ειναι αυτο tronsmart t1000

,
Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος για screen mirroring μόνο μέσω εφαρμογής, χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω επιπλέον gadjets υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος για screen mirroring μόνο μέσω εφαρμογής, χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω επιπλέον gadjets υπάρχει;

Όχι !!(μιλάμε πάντα για screen mirroring και όχι για dlna)... εκτός εάν έχεις τηλεόραση τελευταίας τεχνολογίας που το έχει ενσωματωμένο .....

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση μου έχει ενσωματωμένο το Intel Widi που κάνει το ίδιο ακριβώς πράγμα. Όταν είχα JB μπορούσα να κάνω screen mirroring με την default επιλογή του tablet απόττις ρυθμίσει , αν και με λίγο lag στα HD Video. Με KitKat απλά δεν μπορώ..
Link to comment
Share on other sites

Θήκη γνήσια σε προσφορά από το eshop

 

http://www.e-shop.gr/samsung-pouch-ef-sn510b-for-galaxy-tablets-7-8-grey-p-PER.210735

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες! :love:

 

Επ' ευκαιριας ψηφιακης αλληλεγγυης και της γιορτης μου που πλησιαζει, μου δωρισαν ενα αποκτηθεν SM-T311

 

Instant ρουτ οσο φορτιζε μολις βγηκε απο το κουτι του ...

 

Μπορει καποιος να με διαφωτισει με μια λιστα Bloatware την οποια μπορω να αφαιρεσω χωρις επιπλοκες;

Εχει πολλη σαβουρα! :hypno:

 

 

Κατα τ'αλλα, το μαραφετι φυσαει.... να ναι καλα το αμορε!:*

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...