Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για οσους (root μονο) θελουν ηχο κρυσταλλο και οχι μουντο...Οριστε!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191223

Καλα Χριστουγεννα παιδια!!!

 

Στην ρομ που μας εδωσες υπάρχει μεσα αυτη η εφαρμογη...ανοίγοντας τη ομως ζητάει εγκατάσταση καποιους drivers μεσα απο μια λιστα με cpu....τι διαλέγουμε εκεί? Πως παει η διαδικασία? Για δωσεωμας τα φωτα σου για ενα κρυσταλλινο ηχο!!

Καλά Χριστούγεννα σε ολους παιδια!

 

(PS: Κωστα σου εχω στείλει ένα pm! Όποτε μπορείς ρίξε μια ματιά! Thanks!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειλικρινα δεν θυμαμαι! ηταν λιγο μπερδεμα. νομιζω πατατε arm-v7...οταν το κανετε, κατεβαστε εντελως τα μπασα γιατι μονο μπουκωμα προσφερουν και τιποτα αλλο! στο λινκ που εβαλα τα λεει ολα. ασχετο η τιμη του πηγε 215 ευρω!! !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Καλή Χρονιά να έχουμε.

Αντιμετωπίζω ξαφνικά ένα πρόβλημα με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων. Πριν μερικές ημέρες εγκατέστησα το airDroid. Ξαφνικά διαπίστωσα ότι δεν μου λειτουργούν τα μηνύματα. Με το που ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει ότι διακόπηκε και τέλος. Απεγκατάστησα την εφαρμογή, αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε. Έχει κανείς κάποια ιδέα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,Χρόνια Πολλά Καλή Χρονιά.Είμαι κάτοχος του 315,μέχρι τώρα δεν είχα στείλει μήνυμα.Σήμερα πήγα να στείλω και παρατήρησα, ότι ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία,ενώ αγγλικά αλλάζει μικρά κεφαλαία κανονικά.Στα mail,μπορώ και γράφω και μικρά και κεφαλαία.Έχω την 4.2.2.Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Καλή Χρονιά να έχουμε.

Αντιμετωπίζω ξαφνικά ένα πρόβλημα με την εργοστασιακή εφαρμογή μηνυμάτων. Πριν μερικές ημέρες εγκατέστησα το airDroid. Ξαφνικά διαπίστωσα ότι δεν μου λειτουργούν τα μηνύματα. Με το που ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει ότι διακόπηκε και τέλος. Απεγκατάστησα την εφαρμογή, αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε. Έχει κανείς κάποια ιδέα; Ευχαριστώ

κατεβασε αλλη καλυτερη . π. χ το textra.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητοί φίλοι,Χρόνια Πολλά Καλή Χρονιά.Είμαι κάτοχος του 315,μέχρι τώρα δεν είχα στείλει μήνυμα.Σήμερα πήγα να στείλω και παρατήρησα, ότι ελληνικά γράφει μόνο κεφαλαία,ενώ αγγλικά αλλάζει μικρά κεφαλαία κανονικά.Στα mail,μπορώ και γράφω και μικρά και κεφαλαία.Έχω την 4.2.2.Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι.Ευχαριστώ.

βρες το πληκτρολογιο και κανε εκκαθαριση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τη binDroid one με stock kernel και ολα καλά.Μου βγάζει ομως κάθε φορά που το ανοίγω ενα παράθυρο που λέει "wssyncmlnps διακοπηκε" και πατάω ok. επίσης ο player ο μαμίσιος δεν παίζει κανένα βίντεο μου τα εμφανίζει κανονικά και όταν πατάω play μαυρίζει για λίγο η οθόνη και μετά με πετάει έξω.κατέβασα τον mx player και αυτός τα παίζει όλα κανονικά.Ο μαμίσιος γιατί όχι;κανέναν πολύ καλό player να μου προτείνετε;Αυτά προς το παρόν άν διαπιστώσω άλλα bugs κατα την χρήση ενημερώνω. Ά μου φαίνετε οτι πλέον κατα την αναπαραγωγή των βίντεο η εικόνα γενικά δέν είναι και τόσο καθαρή-λαμπερή όπως παλιά με την original rom που ήταν πραγματικά κρυστάλλινη,ιδέα μου;;;;;;;;;;;:!:
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι τιποτα! με εναν root explorer μπαινεις στο system-app,το βρισκεις και το σβηνεις!εχει καταληξη σε apk. Βασικα απο αυτο τον φακελομπορεις να σβησεις και αλλα αχρηστα υπαρχει λιστα αν ψαξεις στο google! οσο για το βιντεο μαλλον ιδεα σου ειναι, κρατα τον mx player ειναι οτι καλυτερο! τι τον θες τον stock αφου εχει ελειψη υποστηριξης αρχειων;σβηστον να μη σου πιανει και χωρο!! !
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που έκανα αναβάθμιση σε kitkat παρατήρησα οτι όταν έβαζα το tablet να φορτίσει αυτό μετα απο ώρες έφτανε στο 52% και σταμάταγε εκεί.Διάβασα για μια δισλειτουργία στην πλακέτα και οτι έπρεπε να το ανοίξω να αποσυνδέσω την μπαταρία να πατήσω το power on για καποια λεπτά και μετά να την ξανασυνδέσω.Το έκανα και τελικά δούλεψε με κανονικές φορτίσεις για λίγες μέρες μετα παρουσίασε αλλο. Φόρτιζε κανονικά μέχρι 100% αλλά πολύ αργά δηλ. και 5 ώρες.Σκέφτηκα μήπως τελικά εφταιγε η αναβάθμιση που έκανα σε kitkat και έτσι προχώρησα σε εγκατάσταση της binDroid αλλά και σε αυτή τα ίδια κανει αργεί πάααααααρα πολύ να φορτίσει, το βάζω απο το βράδυ για να το βρώ φορτισμένο το πρωί:(
Link to comment
Share on other sites

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AmzC8GFarItSdGpOZzBfWlR4MC03aDMyZ1BDUFNqU0E&usp=sharing#gid=0

εδω ειναι και η λιστα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4-5 ωρες ειναι το φυσιολογικο. ποσο σου κανει;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει κανεις να κανει screen mirroring με το SM-T310? Πηρα το tronsmart T1000 λειτουργει αλλα μολις στο ezcast παταω ez mirror δεν μπορω να κανω συνδεση!!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως το μηχάνημα με Βindroid φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλύτερα. Κ η μπαταρία έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε.

Καλό θα ήταν να συγκεντρώσουμε όποιες άλλες βελτιώσεις μπορούν να γίνουν από τις ρυθμίσεις ή εφαρμογές που θα βελτιστοποιήσουν την απόδοση του ταμπλετ.

Για παράδειγμα ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείται για ιντερνετ ή να βλέπετε ταινίες;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ οτι και να βαλεις παει σφαιρα!!!εγω χρησιμοποιω boat browser που υποστηριζει και flash player!για ταινιες mx player και για online ταινιες μεσω του mx player το andstream!
Link to comment
Share on other sites

f-droid????

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βαζω τον φορτιστη να φορτισω το tablet οταν ειναι κλειστο μου βγαζει το εικονιδιο της μπαταριας και το κυκλικο βελακι στο μεσον της μπαταριας και τιποτα αλλο.Πρεπει να ανοιξω το tablet και μετα να αρχιζει να φορτιζει με την τριτη φορα δηλ βαζω βγαζω το βυσμα τις δυο πρωτες βγαζει το εικονιδιακι της μπαταριας πανω δεξια με τον κεραυνο (φορτιση) στην μεση και απο πανω ενα κοκκινο Χ (οπως οταν το συνδεουμε στο pc) και με την τριτη φευγει το Χ και ξεκιναει η φορτιση.Αν καποια στιγμη μεινει τελειως απο μπαταρια και δεν ανοιγει καθολου θα μπορει να φορτισει;γιατι απο κλειστο οπως ειπα και παραπανω δεν φορτιζει ενω οταν ειναι ανοιχτο εστω και με την τριτη κατι γινεται.:(

Link to comment
Share on other sites

f-droid????

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βαζω τον φορτιστη να φορτισω το tablet οταν ειναι κλειστο μου βγαζει το εικονιδιο της μπαταριας και το κυκλικο βελακι στο μεσον της μπαταριας και τιποτα αλλο.Πρεπει να ανοιξω το tablet και μετα να αρχιζει να φορτιζει με την τριτη φορα δηλ βαζω βγαζω το βυσμα τις δυο πρωτες βγαζει το εικονιδιακι της μπαταριας πανω δεξια με τον κεραυνο (φορτιση) στην μεση και απο πανω ενα κοκκινο Χ (οπως οταν το συνδεουμε στο pc) και με την τριτη φευγει το Χ και ξεκιναει η φορτιση.Αν καποια στιγμη μεινει τελειως απο μπαταρια και δεν ανοιγει καθολου θα μπορει να φορτισει;γιατι απο κλειστο οπως ειπα και παραπανω δεν φορτιζει ενω οταν ειναι ανοιχτο εστω και με την τριτη κατι γινεται.:(

Το adaway κατέβασε το από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655045621 (f-droid είδος market....τίποτα σπουδαίο)

Link to comment
Share on other sites

Το adaway κατέβασε το από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655045621 (f-droid είδος market....τίποτα σπουδαίο)

για μενα ειναι σπουδαιο διοτι απο εκει γινονται και τα update της εφαρμογης adaway!των καινουριων εκδοσεων δλδ οχι απλως των hosts...

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι σπουδαιο διοτι απο εκει γινονται και τα update της εφαρμογης adaway!των καινουριων εκδοσεων δλδ οχι απλως των hosts...

Μα και το f-droid host είναι !! app market είναι !!( Υπάρχουν καλύτερα...) το επίσημο site.... https://sufficientlysecure.org/index.php/adaway/

Link to comment
Share on other sites

το εχω μονο και μονο για αναβαθμισεις του adaway επειδη το βγαλαν απο το blackmarket!

ναι το ξερω για blackmark ..δοκίμασε το aptoide ..ποιο πλήρες απο f-droid( μπορείς να βρεις και προγράμματα f..l ) δεν αξίζει για ένα πρόγραμμα να εγκαταστήσεις ένα άλλο (που δεν σου προσφέρει πολλά ) μόνο για update που βγαίνουν μια στο τόσο... (εκτός από google playstore χρειάζονται αλλά 3 για να είσαι πλήρες ...τα δυο τα αναφέραμε.. υπήρχε και τέταρτο αλλά το κλείσανε στις 6-1-2015 ...πολύ μίλησα για αυτά...απαγορεύεται από το forum...θα μας σβήσουν τα μηνύματα..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το Τ-310 μπορεί να συνδεθεί στο ιντερνετ ενσυρματα;

Δηλαδή αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποιος μετατροπέας μινι usb σε ethernet;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...