Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος.

Οι comsote κάρτες δουλεύουν?

Δοκιμασες να βαλεις αλλη καρτα cosmote ?

Ποια ρομ φοραει τωρα το τηλ.?

Φιλε ακομη δεν το πηρα(μεχρι την Παρασκευη πιστευω να εχει ερθει!)τοτε θα σου πω αν δουλευεουν οι καρτες comsote,αν δεν δουλευουν τον ηπιαμε!

Παντος στο youtube εχω δει ελατωματικο W910 που δεν αναγνωριζε καρτα sim!

http://www.youtube.com/watch?v=O75PDcpy7IA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να ρωτησω και εγω κατι off topic μιας και δεν βρηκα σχετικο θεμα. Εδωσε καποιος φιλος του αδερφου μου το hair w718 το οποιο φοραει 4.0.3 ή 4 . Ο αδερφος μου ειναι ασχετος με android και ειναι το πρωτο του, αλλα επειδη δεν πολυ προσεχει γενικα τα τηλεφωνα του, του κανει λογο του οτι ειναι αντοχης. Τι παιζει τωρα με αυτο; μπορω να το αναβαθμισω σε 4.1; δεν εχω βρει κατι για ρουτ και αναβαθμιση και φυσικα αξιζει να ασχοληθω γιατι λογω hardware δεν ξερω αν σηκωνει και πολλα πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλα ρε παιδια ουτε ενας δεν ειναι cosmote εδω μεσα να απαντησει στο παιδι?

 

καλησπερα και απο μενα . εγω εχω cosmote και μαλιστα 2σε1 sim. απλα το κινητο θα το εχω στα χερια μου το σαββατο. λιγο υπομονη σε ολους μας..:) και θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος.

Οι comsote κάρτες δουλεύουν?

 

Καλησπέρα εμενα με cosmote δούλευε κανονικά το τηλ και στην γυναίκα μου που το έδωσα έβαλε wind δούλεψε πάλι.

Η έχεις πρόβλημα με την rom η πρόβλημα συσκευής!

Δοκίμασε αλλάζοντας την ρομ σε 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε αλλάζοντας την ρομ σε 4.2.1

 

Ποια rom έβαλες ακριβώς; Μήπως εννοείς 4.1.2;

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα . εγω εχω cosmote και μαλιστα 2σε1 sim. απλα το κινητο θα το εχω στα χερια μου το σαββατο. λιγο υπομονη σε ολους μας..:) και θα σας ενημερωσω.

 

καλησπερα το κινητο με cosmote δουλευει κανονικα

 

Κοίτα λιγο πιο πισω θα δεις που δημοσίευσα μια ισπανική! !!!

 

φιλε μου σακη δεν ξερω αν ειδες πιο πριν σου ειχα κανει μια ερωτηση σχετικα με τον τροπο που την κανει εγκατασταση.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σακη δεν ξερω αν ειδες πιο πριν σου ειχα κανει μια ερωτηση σχετικα με τον τροπο που την κανει εγκατασταση.

 

Αυτήν την ρομ την κάνεις install for zip file απο το recovery,και οχι restore.

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την ρομ την κάνεις install for zip file απο το recovery,και οχι restore.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

τα μεγιστα !! thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοίτα λιγο πιο πισω θα δεις που δημοσίευσα μια ισπανική! !!!

 

Την έχω δει τη δημοσίευση σου, απλά δεν είδα πουθενά αναφορά για 4.2.1. Είναι όντως έτσι; Δηλαδή την προτείνεις έναντι στην 4.1.2 και στην μαμά 4.0.4;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει τη δημοσίευση σου, απλά δεν είδα πουθενά αναφορά για 4.2.1. Είναι όντως έτσι; Δηλαδή την προτείνεις έναντι στην 4.1.2 και στην μαμά 4.0.4;

 

4.1.2 ειναι, απλα μπερδεύτηκα.

Κοιτα ειναι πολυ καλύτερη απ την 4.0.4 και έχουν διορθωθεί πολλά πράγματα όπως κάποια λαγκαρισματα και πολλά άλλα! !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πως παει ; Ειναι ενεργοβορος ο επεξεργαστης ; Ποσο οθονη βγαζει σε χρονο ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν βγαζει το 3ωρο πχ ; Μιλω για χρηση τηλεφωνου και πλοηγηση στο ιντερνετ μεσω wifi .Ενταξει με δεδομενα κινητης ολα την πινουν και επειδη τωρα τελευταια ολο με LG ειμαι που δεν ειναι και το δυνατοτερο τους χαρτι η αυτονομια θα θελα ενα μετρο συγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν βγαζει το 3ωρο πχ ; Μιλω για χρηση τηλεφωνου και πλοηγηση στο ιντερνετ μεσω wifi .Ενταξει με δεδομενα κινητης ολα την πινουν και επειδη τωρα τελευταια ολο με LG ειμαι που δεν ειναι και το δυνατοτερο τους χαρτι η αυτονομια θα θελα ενα μετρο συγκρισης.

Η γυναίκα μου βγάζει 8-9 ώρες, με χρήση τηλεφώνου και περίπου 1 ώρα Skype.

Της πήρα και μία εξωτερική μπαταρία γιά ώρα ανάγκης και όλα εντάξει... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στις 5 θα το εχω επιτελους στα χερια μου(ελειπα και το παρελαβε φιλος!),οτι απορια εχετε θα σας την λυσω(γιατι θελω να κρατησω και το θεμα Haier W910 ενεργο!).
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου βγάζει 8-9 ώρες, με χρήση τηλεφώνου και περίπου 1 ώρα Skype.

Της πήρα και μία εξωτερική μπαταρία γιά ώρα ανάγκης και όλα εντάξει... :)

 

Για εξηγησε το μου λιγο αυτο το 8-9 ωρες .... Αυτες οι ωρες αφορουν τι, συνεχη χρηση ; Εχεις καποιο νουμερο απο τα στατιστικα μπαταριας ;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρε ο father γιατί ήθελε android τρομάρα του. .Απο μπαταρία τα παει οπως το note 1 που εχω..3 με 3.30 ωρες..εχει καλη οθονη το κινητο κ ειναι κ πιο γρηγορο απο το note..εχει πολυ καλο gps σε 8 δευτερα 12 δορυφορους κ με πλοηγηση με το sygic αψογο..απο cam το note ειναι πιο καλο εννοείται αλλά σε σχέση με το jiayu g3t ενος φιλου μου εχει πιο καλη καμερα..( και τα 2 κινεζικα με 8αρα ) γι αυτο κ τα συγκρίνω και εχει κ καλυτερη απο το lumia800 που εχει ο πατερας μου κατα τα λεγομενα του. .antutu με την μαμισια ρομ 4.0.4 βγαζει 15.200 , σκεφτομουν να αλλάξω ρομ αλλα μεχρι στιγμής ολα δουλευουν ρολόι. .ροοτ γινετε εύκολα και custom recovery περνας ευκολα..ειχα πει σε ενα πιο παλιο μου μνμ οτι στην 4.0.4 δν εχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο. .τελικά ενημερώνοντας το πληκτολογιο touchpal x που εχει από τη μανα του υποστηρίζει κ Ελληνικά πλεον, τα χει σαν επιλογή να κανεις download..ειναι ωραιο σαν κινητό εξωτερικά ελαφρυ κ στιβαρό. .για τα χρηματα του αξιζει σίγουρα. .Το θεμα μπαταρίας ειναι σχετικό πάντα κ οφείλετε σε πολλούς παράγοντες..το νοτε πχ αμα εισαι όλο WiFi δεν κρατάει μια μέρα που να παιξεις κ games..ενώ μονο τηλ. κρατάει 2 μέρες ανετα..Της κοπέλας μου το galaxy s duo's κραταει οθόνη 5.30 με 6 ώρες που έχει μικρή μπαταρια..αλλα θα μου πεις δν εχει hd ανάλυση κ δυνατό επεξεργαστή. .ολα έχουν κ τα θετικα τους κ τα αρνητικά τους..ααα ξεχασα να πω οτι εχει κ δυνατό wifi (συμαντικο αυτο, οχι οπως το Pipo u1pro πoυ ειχε αδυναμο σημα κ πλεον δεν μπαινει καν σε wifi ,πικρα :-( )..πάντως για τα χρήματα του αξίζει γιατί έχει πολλά θετικα σαν συσκευή αλλά ειναι νωρίς ακομα , ο χρόνος θα δείξει κ τα αρνητικά του..κοστιζει πανω κατω 100 euro value for many δλδ κατα την γνωμη μου..ελπίζω να βοήθησα στους υποψηφίους αγοραστές του haier ;-) Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικα,περασα την 4.1.2 και ολα καλα εκτος το οτι δεν βρισκω το ραδδιοφωνο,που στο καλο ειναι ρε παιδια?

 

Καμια απαντηση ρε παιδια στο θεμα ραδιο και 4.1.2?

Ψαχνω παντου στο ιντερνετ αλλα τιποτα,μπηκα στο Ισπανικο φορουμ γραφτηκα και ρωτησα αλλα ακομη τιποτα,στο Πολωνεζικο τα ιδια,μονο σέμενα χαθηκε το ραδιοφωνο?

Εκανα ρουτ μετα περασα το clockwork εβαλα το ζιπ δηλ. την ρομ(2.13a_haier_w910_JB_multilang_b38168_by_elbuit_v2b3) στην sd καρτα,μπηκα με power και volume- στο CWM και εκανα install απο την sd ,μετα εκανα wipe data/factory reset ,reboot και τελειωσα,τι στο καλο εκανα λαθος και χαθηκε το ραδιοφωνο,μηπως επρεπε να κανω κανα wipe πριν φλασαρω την ρομ ρε παιδια?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...