Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε κανένα επώνυμο μαγαζάκι που να το έχει διαθέσιμο γιατί σε 2-3 που το βρήκα δεν μου απάντησαν ακόμα για διαθεσιμότητα και ούτε τα πολυ-εμπιστεύομαι, ας έχουν και Paypal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο και εγώ φίλε. Στα τελευταία που έχω στείλει (με paypal), δεν έχουν καν απαντήσει... Αν ξέρει κανείς κανα έμπιστο....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά, υπάρχουν αναφορές από διάφορους χρήστες με προβλήματα ανάγνωσης της Sim στη συγκεκριμένη συσκευή. Το είδα και εγώ σε συσκευή που έπεσε στα χέρια μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα και την σημερινη αφιξη του πολυ ψευτικου lenovo S650 της αδελφης μου(μου αρεσει που ολοι μεσα στο φορουμ εξυμνουσαν την ποιοτητα κατασκευης των lenovo και ετσι παρασυρθηκα και της το παραγγειλα και την πατησα ,μιλαμε ποιοτητα κατασκευης 2 κλασεις κατω απο το thl t5s που πηρα στην γυναικα μου!) το Haier W910 εξακολουθει να ειναι το best VFM με διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

Μετα και την σημερινη αφιξη του πολυ ψευτικου lenovo S650 της αδελφης μου(μου αρεσει που ολοι μεσα στο φορουμ εξυμνουσαν την ποιοτητα κατασκευης των lenovo και ετσι παρασυρθηκα και της το παραγγειλα και την πατησα ,μιλαμε ποιοτητα κατασκευης 2 κλασεις κατω απο το thl t5s που πηρα στην γυναικα μου!) το Haier W910 εξακολουθει να ειναι το best VFM με διαφορα!

Εγώ κόντεψα να φάω ξύλο όταν είπα να σταματήσουν να στρέφουν τον κοσμο σε 2-3 "επώνυμες" εταιρείες, απλώς και μόνο γιατί δεν θέλουν να παραδεχθούν μερικοί ότι πέταξαν 200 ευρώπουλα .... :rolleyes:

Το HAIER αξίζει μέχρι δεκάρας τα χρήματά του, γιά αυτό άλλωστε και δεν μπορείς να το βρείς πουθενά, όσα και να φέρουν εξαφανίζονται εν ριπή οφθαλμού. (Ας όψεται η γυναίκα μου, ούτε να το πλησιάσω δεν με αφήνει ...)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη ρομ?ολες οσεσ ειδα ολοι γραφουν για προβληματα με ασυρματο η μη αναγνωριση της sim.
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tι έγιναν οι κάτοχοι από τα τα haier βρε παιδιά? εξαφανίστηκαν? τελοσπάντων.. Η καλύτερη rom που έχω δοκιμάσει από άποψη σταθερότητας και μπαταρίας είναι αυτήν XperiaMod_2.0 http://www.needrom.com/mobile/haier-w910-8/

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Tι έγιναν οι κάτοχοι από τα τα haier βρε παιδιά? εξαφανίστηκαν? τελοσπάντων.. Η καλύτερη rom που έχω δοκιμάσει από άποψη σταθερότητας και μπαταρίας είναι αυτήν XperiaMod_2.0 http://www.needrom.com/mobile/haier-w910-8/

Φίλε μου μιά χαρά δουλεύει χωρίς σκάλισμα το τηλεφωνάκι. Υπάρχει τόσο μεγάλη βελτίωση ώστε να είναι απαραίτητη η αλλαγή; Γιατί γενικώς "επιράζουν τα τηλέφωνα και μετά τους φταίνε οι συσκευές και οι εταιρείες ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιά χαρά δουλεύει χωρίς σκάλισμα το τηλεφωνάκι. Υπάρχει τόσο μεγάλη βελτίωση ώστε να είναι απαραίτητη η αλλαγή; Γιατί γενικώς "επιράζουν τα τηλέφωνα και μετά τους φταίνε οι συσκευές και οι εταιρείες ... :)

 

δεν λέω μια χαρά πάει και από την μάνα του το κινητό με την 4.0.4 που φορούσε (όπως και να μην κανεις root ένα κινητό πάλι την κάνει την δουλειά του)..αλλα γενικά εμενα με τρώει να τα σκαλίζω τα android.. Oι custom jb είναι πιο γρήγορες και με καλύτερη αυτονομία μερικές όπως και αυτήν..Αλλα πιστεύω είναι και στην κρίση (επιλογή) του καθενός αυτό..άλλοι τα αφήνουν όπως έχει και άλλοι την έχουν τρελα να κάνουν παραμετροποιήσεις, να τα σκαλίζουν κτλ ..:rolleyes:

 

Αααα και κάτι σημαντικό για την συσκευή που όσοι το έχουν το κινητό και τύχει να τους κολλήσει και δεν ξέρουν τι να κάνουν γιατί έχει ενσωματωμένη μπαταρία ,

(έχω ακούσει ότι παιδί που το έπαθε αυτό άνοιξε το κινητό και έβγαλε την μπαταρία για να το ξανά επαναφέρει)

Tο reset του κινητού είναι πατώντας για 5 με 7 δευτερα το power και το volume up μέχρι να δονήσει , τότε κλείνει το κινητό και μετά ξανά πατάμε το power για να το ξανά ανοίξουμε ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. αλλά το έχει η γυναίκα μου και δεν με αφήνει να το πειράξω .... :lol:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. αλλά το έχει η γυναίκα μου και δεν με αφήνει να το πειράξω .... :lol:

 

είναι ευχαριστημένη? και εσύ κακός που της το έδωσες :p μονο άμα πήρες κάτι καλύτερο για να το αντικαταστήσεις και αυτό σχετικό είναι..

εγώ το είχα πάρει για τον πατέρα μου.. το γλυκοκοίταζα και του έλεγα θα παραγγείλω και εγώ ένα για να έχω και λέει άμα είναι πάρε το δικό μου να μην έχουμε ίδια κινητά, (μου το πούλησε σε πιο προνομιακή τιμή δεν λέω)..και τώρα από καιρό μου λέει άμα είναι να του το ξανά δώσω η να του το πουλήσω :p

δεν σφάξαμε !!

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δεν τσιμπάει η Πόντια, δεν μου το δίνει με τίποτα ...

Εγώ έχω το doogee DG500 και είμαι ευχαριστημένος. την ομορφιά του haier δεν την έχει κανένα όμως.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το τηλ. είναι εκπληκτικό, η πρεσβιοποια μου όμως πια με δυσκολεύει στις 4,5 ίντσες του Haier και με πολύ μεγάλη μου λύπη πρέπει να το αποχωριστώ και να πάω για παντόφλα 5,5

ιντσών,όποιος ενδιαφέρεται να γίνει ο καινούργιος κάτοχος του ας μου στείλει π.μ,4ων μηνών και απο την πρώτη μέρα σε θήκη και ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα μεταχειρισμενο,,,,δεν εχω λογια για την τιμη που το πηρα!απλα πεταει! εχω την τελευτεα ρομ που λετε και εσεις εδω...ολα τελεια! απλα παιδια δεν μπορω να ενεργοποιησω το 3g της q! εχει προβλημα ι ρομ με το 3g η εγω κανω μαμακια! βαζω κανονικα q internet myq και τα αλλα αυτοματα....

και κατι αλλο παιδια...γιατι γραφει τοταλ ραμ 670 mb ? 1gb δεν εχει?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Tι έγιναν οι κάτοχοι από τα τα haier βρε παιδιά? εξαφανίστηκαν? τελοσπάντων.. Η καλύτερη rom που έχω δοκιμάσει από άποψη σταθερότητας και μπαταρίας είναι αυτήν XperiaMod_2.0 http://www.needrom.com/mobile/haier-w910-8/

 

Φιλε τωρα ειμαι με την Elbuit v5.5,πως την κανουμε εγκατασταση αυτη την ρομ πανω απο την Elbuit v5.5?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τωρα ειμαι με την Elbuit v5.5,πως την κανουμε εγκατασταση αυτη την ρομ πανω απο την Elbuit v5.5?

 

όπως έκανες και τις άλλες μέσο custom recovery.. όλα τα wipe πρώτα ,system ,cache,davlik εγώ κάνω και battery και μετά istall zip (rom)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μπαταρία που μπορούμε να βρούμε?

 

Aντε τυχερε σου'φεξε,τσαμπα πραμα μιλαμε,πριν κανα μηνα που εψαχνα για 2η μπαταρια για να την εχω καβαντζα και κατω απο 30$ δεν υπερχε και τσουπ σκαει αυτος με τιμη εκπληξη,αν το ειχα το τηλ. ακομη θα επαιρνα σιγουρα αλλη μια μπαταρια τωρα αλλα το πουλησα μετα λυπης το haier!

http://www.aliexpress.com/item/1700mAh-Battery-for-Haier-W910-Smartphone/1852425099.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από μήνες διαβάσματος στο φορουμ πήρα επιτέλους και γω το πρώτο μου smartphone.

 

 

Παρήγγειλα το Haier W910 από Pandawill στα 112 ευρώ. Ήταν το μόνο "αξιόπιστο" site που το είχε διαθέσιμο σε καλή τιμή.

 

Αναφέρεται ότι το κινητό ειναι shockproof (αντέχει στις πτώσεις) αλλά αυτό σχεδόν σίγουρα δεν ισχύει και είναι απλά παρανόηση. Το IP54 δηλώνει μόνο αντοχή σε σκόνη (5) και νερό (4). Επίσης δεν έχει κανενός είδους ενίσχυση όπως έχουν τα τηλέφωνα που είναι ανθεκτικά σε πτώσεις και τα οποία περιγράφονται με τη λέξη rugged.

 

Τους έστειλα και το παρακάτω μήνυμα μαζί με την παραγγελία μου (στάνταρ μήνυμα που το βρήκα εδώ στο φόρουμ) :

 

"Please insure that will have the following:

Google play, Root, Greek language, european power adaptor/charger, and the Gift (Flim+Silicone Case).

Please, declare the contains a low price as possible and a mark it as a gift(15$).Can you provide me the tracking number, when available? Thanks!!"

 

και μου απάντησαν το παρακάτω:

 

"Dear customer,

 

Good day! Please kindly confirm that the device has no Google play installed and no rooted,perhaps you can kindly handle it by yourself,

and we will add the EU adapter to your order, please do not worry,

and since your package has been packed and ready to shipped out , we cannot add any gift to your package now, hope you can understand.

anyway, we have helped you to declare it lower price and mark it as "gift" for you.

please kindly wait and contact us later to get the tracking number.

have a nice day!"

 

Οπότε θα πρέπει να διαβάσω πως να το κάνω ρουτ και πως να εγκαταστήσω το google play. Ξέρω ότι με το ρουτ χάνω την εγγύηση αλλά κάποιοι είπαν ότι όταν εγκατέστησαν custom rom (πχ την ισπανική) είδαν βελτίωση στο antutu και στη διάρκεια της μπαταρίας. Απ την άλλη όμως υπάρχουν και μέλη του φόρουμ που είχαν ίδιες επιδόσεις στο antutu με την original rom. Αντικρουόμενες απόψεις επί (an)τούτου !

 

Αυτό που με καίει και με ανησυχεί πιο πολύ απ όλα στο Haier είναι η αντικατάσταση της μπαταρίας όταν πεθάνει. Είδα ένα βιντεάκι που το ανοίγει ένας κινέζος αλλά μετά την πρώτη βίδα που βγάζει (πίσω από το αυτοκόλητο της κάμερας) "πηδάει" κάποια σημεία και δεν φαίνεται λεπτομερώς πως το κάνει.

 

Κάποιος που το έχει ανοίξει ή έχει βίντεο που δείχνει πως γίνεται υπάρχει?

 

Bρήκα και έναν οδηγό για εγκατάσταση custom rom για αναβάθμιση σε android 4.1.2 (αγγλικά μόνο) και φαίνεται πολύ κατατοπιστικός.

Βρείτε τον εδώ

 

υ.γ

Μια τελευταία ερώτηση αν κάποιος ξέρει. Ένα power bank για πόσο καιρό κρατάει την ενέργεια του μετά την φόρτιση του? 1 βδομάδα? 4 μέρες?

 

Tι λέτε για αυτό? Έχω πολλές επαναφορτιζόμενες ΑΑ 2500 για την ψηφιακή μου και πιστεύω βολεύει απίστευτα,

 

Για την εξοικονόμηση μπαταρίας διάβασα τα καλύτερα για το συγκεκριμένο app :)

 

Ευχαριστώ

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μήνες διαβάσματος στο φορουμ πήρα επιτέλους και γω το πρώτο μου smartphone.

 

 

Παρήγγειλα το Haier W910 από Pandawill στα 112 ευρώ. Ήταν το μόνο "αξιόπιστο" site που το είχε διαθέσιμο σε καλή τιμή.

 

Αναφέρεται ότι το κινητό ειναι shockproof (αντέχει στις πτώσεις) αλλά αυτό σχεδόν σίγουρα δεν ισχύει και είναι απλά παρανόηση. Το IP54 δηλώνει μόνο αντοχή σε σκόνη (5) και νερό (4). Επίσης δεν έχει κανενός είδους ενίσχυση όπως έχουν τα τηλέφωνα που είναι ανθεκτικά σε πτώσεις και τα οποία περιγράφονται με τη λέξη rugged.

 

Τους έστειλα και το παρακάτω μήνυμα μαζί με την παραγγελία μου (στάνταρ μήνυμα που το βρήκα εδώ στο φόρουμ) :

 

"Please insure that will have the following:

Google play, Root, Greek language, european power adaptor/charger, and the Gift (Flim+Silicone Case).

Please, declare the contains a low price as possible and a mark it as a gift(15$).Can you provide me the tracking number, when available? Thanks!!"

 

και μου απάντησαν το παρακάτω:

 

"Dear customer,

 

Good day! Please kindly confirm that the device has no Google play installed and no rooted,perhaps you can kindly handle it by yourself,

and we will add the EU adapter to your order, please do not worry,

and since your package has been packed and ready to shipped out , we cannot add any gift to your package now, hope you can understand.

anyway, we have helped you to declare it lower price and mark it as "gift" for you.

please kindly wait and contact us later to get the tracking number.

have a nice day!"

 

Οπότε θα πρέπει να διαβάσω πως να το κάνω ρουτ και πως να εγκαταστήσω το google play. Ξέρω ότι με το ρουτ χάνω την εγγύηση αλλά κάποιοι είπαν ότι όταν εγκατέστησαν custom rom (πχ την ισπανική) είδαν βελτίωση στο antutu και στη διάρκεια της μπαταρίας. Απ την άλλη όμως υπάρχουν και μέλη του φόρουμ που είχαν ίδιες επιδόσεις στο antutu με την original rom. Αντικρουόμενες απόψεις επί (an)τούτου !

 

Αυτό που με καίει και με ανησυχεί πιο πολύ απ όλα στο Haier είναι η αντικατάσταση της μπαταρίας όταν πεθάνει. Είδα ένα βιντεάκι που το ανοίγει ένας κινέζος αλλά μετά την πρώτη βίδα που βγάζει (πίσω από το αυτοκόλητο της κάμερας) "πηδάει" κάποια σημεία και δεν φαίνεται λεπτομερώς πως το κάνει.

 

Κάποιος που το έχει ανοίξει ή έχει βίντεο που δείχνει πως γίνεται υπάρχει?

 

Bρήκα και έναν οδηγό για εγκατάσταση custom rom για αναβάθμιση σε android 4.1.2 (αγγλικά μόνο) και φαίνεται πολύ κατατοπιστικός.

Βρείτε τον εδώ

 

υ.γ

Μια τελευταία ερώτηση αν κάποιος ξέρει. Ένα power bank για πόσο καιρό κρατάει την ενέργεια του μετά την φόρτιση του? 1 βδομάδα? 4 μέρες?

 

Tι λέτε για αυτό? Έχω πολλές επαναφορτιζόμενες ΑΑ 2500 για την ψηφιακή μου και πιστεύω βολεύει απίστευτα,

 

Για την εξοικονόμηση μπαταρίας διάβασα τα καλύτερα για το συγκεκριμένο app :)

 

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου είμαι από τους πρώτους που το πήρα και το έχει η γυναίκα μου. ΔΕΝ το πείραξα καθόλου, έχει την παλιά έκδοση λογισμικού (9 μηνών είναι) και με ανοιχτό μονίμως το skype, bluetooth και wallpaper changer που τρώνε μπαταρία, κρατάει 12ώρες περίπου.

Google play είχε, και θα σου πρότεινα εάν δεν έχεις πρόβλημα, να μην το "σκαλίσεις".

Επίσης, θα το χαρείς πολύ γιατί ειναι κομψό και πανέμορφο. όταν και εάν έλθει ο καιρός γιά την μπαταρία, τότε βλέπουμε.

Καλορίζικο.:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μήνες διαβάσματος στο φορουμ πήρα επιτέλους και γω το πρώτο μου smartphone.

 

 

Παρήγγειλα το Haier W910 από Pandawill στα 112 ευρώ. Ήταν το μόνο "αξιόπιστο" site που το είχε διαθέσιμο σε καλή τιμή.

 

Αναφέρεται ότι το κινητό ειναι shockproof (αντέχει στις πτώσεις) αλλά αυτό σχεδόν σίγουρα δεν ισχύει και είναι απλά παρανόηση. Το IP54 δηλώνει μόνο αντοχή σε σκόνη (5) και νερό (4). Επίσης δεν έχει κανενός είδους ενίσχυση όπως έχουν τα τηλέφωνα που είναι ανθεκτικά σε πτώσεις και τα οποία περιγράφονται με τη λέξη rugged.

 

Τους έστειλα και το παρακάτω μήνυμα μαζί με την παραγγελία μου (στάνταρ μήνυμα που το βρήκα εδώ στο φόρουμ) :

 

"Please insure that will have the following:

Google play, Root, Greek language, european power adaptor/charger, and the Gift (Flim+Silicone Case).

Please, declare the contains a low price as possible and a mark it as a gift(15$).Can you provide me the tracking number, when available? Thanks!!"

 

και μου απάντησαν το παρακάτω:

 

"Dear customer,

 

Good day! Please kindly confirm that the device has no Google play installed and no rooted,perhaps you can kindly handle it by yourself,

and we will add the EU adapter to your order, please do not worry,

and since your package has been packed and ready to shipped out , we cannot add any gift to your package now, hope you can understand.

anyway, we have helped you to declare it lower price and mark it as "gift" for you.

please kindly wait and contact us later to get the tracking number.

have a nice day!"

 

Οπότε θα πρέπει να διαβάσω πως να το κάνω ρουτ και πως να εγκαταστήσω το google play. Ξέρω ότι με το ρουτ χάνω την εγγύηση αλλά κάποιοι είπαν ότι όταν εγκατέστησαν custom rom (πχ την ισπανική) είδαν βελτίωση στο antutu και στη διάρκεια της μπαταρίας. Απ την άλλη όμως υπάρχουν και μέλη του φόρουμ που είχαν ίδιες επιδόσεις στο antutu με την original rom. Αντικρουόμενες απόψεις επί (an)τούτου !

 

Αυτό που με καίει και με ανησυχεί πιο πολύ απ όλα στο Haier είναι η αντικατάσταση της μπαταρίας όταν πεθάνει. Είδα ένα βιντεάκι που το ανοίγει ένας κινέζος αλλά μετά την πρώτη βίδα που βγάζει (πίσω από το αυτοκόλητο της κάμερας) "πηδάει" κάποια σημεία και δεν φαίνεται λεπτομερώς πως το κάνει.

 

Κάποιος που το έχει ανοίξει ή έχει βίντεο που δείχνει πως γίνεται υπάρχει?

 

Bρήκα και έναν οδηγό για εγκατάσταση custom rom για αναβάθμιση σε android 4.1.2 (αγγλικά μόνο) και φαίνεται πολύ κατατοπιστικός.

Βρείτε τον εδώ

 

υ.γ

Μια τελευταία ερώτηση αν κάποιος ξέρει. Ένα power bank για πόσο καιρό κρατάει την ενέργεια του μετά την φόρτιση του? 1 βδομάδα? 4 μέρες?

 

Tι λέτε για αυτό? Έχω πολλές επαναφορτιζόμενες ΑΑ 2500 για την ψηφιακή μου και πιστεύω βολεύει απίστευτα,

 

Για την εξοικονόμηση μπαταρίας διάβασα τα καλύτερα για το συγκεκριμένο app :)

 

Ευχαριστώ

το κινητο τα σπαει φιλε μου ηδη μετραει καμια δεκαρια πτωσεις(θα του βαλω πουλαδα:lol::lol:) απο το 1 μετρο.κανα 2 φορεσ επεσε με τηνοθονη κατω σε ανωμαλο εδαφος και μια φορα πηγα ντεμεκ να βαλω το ποδι να το σωσω και το κλωτσησα.δεν επαθε τιποτα.εχει την μαμησια ρομ .αν δεν παιζεις παιχνιδια και μπαινεισ ιντερνετ 1 ωρα την μερα η μπαταρια παει 48 ωρες.αν ομως βαλεις κανα 20 ακομα παιρνεις 8πυρηνο οποτε θα ελεγανα το σκεφτεις γιατι κακα τα ψεματα ειναι λιγο παλιο

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

το κινητο τα σπαει φιλε μου ηδη μετραει καμια δεκαρια πτωσεις(θα του βαλω πουλαδα:lol::lol:) απο το 1 μετρο.κανα 2 φορεσ επεσε με τηνοθονη κατω σε ανωμαλο εδαφος και μια φορα πηγα ντεμεκ να βαλω το ποδι να το σωσω και το κλωτσησα.δεν επαθε τιποτα.εχει την μαμησια ρομ .αν δεν παιζεις παιχνιδια και μπαινεισ ιντερνετ 1 ωρα την μερα η μπαταρια παει 48 ωρες.αν ομως βαλεις κανα 20 ακομα παιρνεις 8πυρηνο οποτε θα ελεγανα το σκεφτεις γιατι κακα τα ψεματα ειναι λιγο παλιο

 

ντεμέκ? χαχαααχαχ

 

Τώρα που το πήρα θα το χαρώ οπωσδήποτε. Πιστεύω ακόμα και με τους 2 πυρήνες για τα 100 του ευρώ είναι κορυφαίο και έχει πολλά ουσιαστικά ατού μαζεμένα όπως:

 

1. Όλα του δουλεύουν πολύ καλά (wifi και gps καμπάνα) σε αντίθεση με κάποια πιο στυλάτα και γυαλιστερά κινητά με κράχτες τους εντυπωσιακούς επεξεργαστές και μούφα όλα τα υπόλοιπα.

2. Είναι ταχύτατο και δεν τρώει κολλήματα παρ όλη την έλλειψη πληθώρας πυρήνων (και αυτό σημαίνει κάτι σίγουρα).

3. Έχει πολύ καλή οθόνη με ευρείες γωνίες θέασης, ευκρίνεια, μεγάλη ανάλυση (ppi 336) και αντίθεση/φωτεινότητα.

4. Έχει gorila glass 2 (σημαντικότατο και σπάνιο για τέτοια τιμή).

5. Έχει προστασία από νερό και σκόνη (όχι την κορυφαία αλλά ότι πρέπει για την καθιερωμένη καθημερινή κακοποίηση)

6. Έχει στιβαρή κατασκευή και είναι επώνυμο (η Haier είναι παγκοσμίως γνωστή εταιρεία)

 

Όλα τα παραπάνω προκύπτουν από τα γραφόμενα όσων το έχουν χρησιμοποιήσει (στο myphone.gr και άλλες site που βρήκα στον γουγλη).

 

Μένει να τα δώ και εγώ στην πράξη (σε 20 μέρες ελπίζω να το κάνω).

 

Όποιος θέλει θήκη σιλικόνης ας κοιτάξει αυτή. Διακριτική και οικονομική.

Εδώ και εδώ πιο πολλές φώτο της ίδιας θήκης αλλά από πιο ακριβό seller.

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του στον ηλιο φιλε θα ελεγα οτι δεν ειναι οτι καλυτερο,σε συγκριση με το coolpad και το thl t5s χανει με κατεβασμενα τα χερια,και το δευτερο μειονεκτιμα ειναι η σχετικα μικρη μπαταρια,κστα τ'αλλα αν και διπυρινο το τηλ. πεταει και τωρα που φθηνηναν και οι μπαταριες μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...