Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητάκι ήρθε και μετά από 3 ημέρες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Στην αρχή βέβαια όλα λειτουργούν καλά σε όλες (σχεδόν) τις συσκευές. Σε βάθος χρόνου θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα.

 

Επιγραμματικά να πώ ότι:

-δεν τρώει σκαλώματα και ανταποκρίνεται άμεσα σε όλες τις εντολές και σε σε multitasking

-το wifi και το gps πετάνε απλά

-η οθόνη έχει πολύ καλές γωνίες θέασης και υψήλη ανάλυση

-έχει φωτάκι ειδοποίησης στο πανω μέρος που είναι τρομερά βολικό (ενημερώνει για νέα email, μηνύματα στο skype κλπ)

-το κουμπάκι on/off είναι λίγο "πλαδαρό" και δεν έχει καλή αίσθηση (είναι σημαντικό γιατί το χρησιμοποιείς για να ανοίγεις την οθόνη όταν σβήνει). Το θεματάκι αυτό το έλυσα με το Power Button to Volume Button

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητάκι ήρθε και μετά από 3 ημέρες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Στην αρχή βέβαια όλα λειτουργούν καλά σε όλες (σχεδόν) τις συσκευές. Σε βάθος χρόνου θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα.

 

Επιγραμματικά να πώ ότι:

-δεν τρώει σκαλώματα και ανταποκρίνεται άμεσα σε όλες τις εντολές και σε σε multitasking

-το wifi και το gps πετάνε απλά

-η οθόνη έχει πολύ καλές γωνίες θέασης και υψήλη ανάλυση

-έχει φωτάκι ειδοποίησης στο πανω μέρος που είναι τρομερά βολικό (ενημερώνει για νέα email, μηνύματα στο skype κλπ)

-το κουμπάκι on/off είναι λίγο "πλαδαρό" και δεν έχει καλή αίσθηση (είναι σημαντικό γιατί το χρησιμοποιείς για να ανοίγεις την οθόνη όταν σβήνει). Το θεματάκι αυτό το έλυσα με το Power Button to Volume Button

 

Το εχω κανει μπιλιες 2 φορες κ το συναρμολογισα (1 για να μετρήσω διαστάσεις μπαταρίας κ 2 γιατί έφαγε σκάλωμα όταν το φόρτισα με ελαττωματικο φορτιστη αυτοκινήτου που του εδωσε αναποδα το + κ το - και επρεπε να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια για να δουλεψει)

Χωρια οι αμετρητες πτωσεις χωρις την παραμικρη γρατζουνια .

 

Το power κουμπακι μοιαζει λιγο χαλαρο αλλα αν το δεις μεσα δεν εχει θεμα το μπουτον αλλα το πλαστικο π πατας απ εξω(κ πιεζει με την σειρα το το μπουτον) αρα μην βοφου να το λιωσεις στο πατημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητάκι ήρθε και μετά από 3 ημέρες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Στην αρχή βέβαια όλα λειτουργούν καλά σε όλες (σχεδόν) τις συσκευές. Σε βάθος χρόνου θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα.

 

Επιγραμματικά να πώ ότι:

-δεν τρώει σκαλώματα και ανταποκρίνεται άμεσα σε όλες τις εντολές και σε σε multitasking

-το wifi και το gps πετάνε απλά

-η οθόνη έχει πολύ καλές γωνίες θέασης και υψήλη ανάλυση

-έχει φωτάκι ειδοποίησης στο πανω μέρος που είναι τρομερά βολικό (ενημερώνει για νέα email, μηνύματα στο skype κλπ)

-το κουμπάκι on/off είναι λίγο "πλαδαρό" και δεν έχει καλή αίσθηση (είναι σημαντικό γιατί το χρησιμοποιείς για να ανοίγεις την οθόνη όταν σβήνει). Το θεματάκι αυτό το έλυσα με το Power Button to Volume Button

 

Kαλοδούλευτο.. Για μένα έκανες την καλύτερη επιλογή αφού δεν χρειάζεσαι κινητό με 2 sim..Όλοι ακούν ότι είναι διπύρηνο και σκαλώνουν , είναι πιο δυνατό από όλα τα τετραπύρηνα της mediatek.. ακόμα το σύγκρινα με το zte geek με τον intel atom στα 2Ghz που το έχουν 2 φιλαράκια μου και το nfs most wanted έτρεξε καλύτερα στο haier αλλά εδώ παίζει ρόλο και η κάρτα γραφικών που έχει .. Το σίγουρο είναι ότι θα χρειαστείς root για να περάσεις κάποιες εφαρμογές που θα το βοηθήσουν σε καλύτερη διαχείριση μνήμης .. xposed installer με greenify και bootmanager και οπωσδήποτε και το gravity box για να αφερέσεις το unicode και να γράφεις μηνύματα με 160 χαραχτήρες ..Άλλη εφαρμογή που είναι χρήσιμη για το κινητό αυτό είναι το auto hide soft keys (εγώ έχω την pro έκδοση είναι πιο καλή) για να εξαφανίζεις τα soft keys για να έχεις όλη την οθόνη στη διάθεση σου..Το έχω πάνω από μισό χρόνο και έχει πέσει αρκετές φορές και δεν έχει πάθει τπτ η οθόνη του..Γενικά το κακομεταχειρίζομαι (με την καλή έννοια :p ) .. καλά κανείς που ψάχνεις για θήκη , για να προστατεύεις το τζαμάκι της κάμερας .. εγώ το βάζα μαζί με τα κέρματα στην τσέπη και μάλλον με τις τριβές το τζαμάκι θάμπωσε (γρατσουνίστηκε) λίγο και δεν βγάζει φωτογραφίες όπως πριν .. Εγώ έχω αυτήν το rom http://www.needrom.com/mobile/haier-w910-4/ και βγάζει κοντά στα 17.400 antutu αν και αυτό είναι σχετικό , τα θεωρώ (ψηλό χαζομαρούλες) να έχουμε να λέμε .. Καλά πάει και από την μάνα του απλά δεν είναι jelly bean..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Kαλοδούλευτο.. Για μένα έκανες την καλύτερη επιλογή αφού δεν χρειάζεσαι κινητό με 2 sim..Όλοι ακούν ότι είναι διπύρηνο και σκαλώνουν , είναι πιο δυνατό από όλα τα τετραπύρηνα της mediatek.. ακόμα το συγκρίνα με το zte geek με τον intel atom στα 2Ghz που το έχουν 2 φιλαράκια μου και το nfs most wanted έτρεξε καλύτερα στο haier αλλά εδώ παίζει ρόλο και η κάρτα γραφικών που έχει .. Το σίγουρο είναι ότι θα χρειαστείς root για να περάσεις κάποιες εφαρμογές που θα το βοηθήσουν σε καλύτερη διαχείριση μνήμης .. xposed installer με greenify και bootmanager και οπωσδήποτε και το gravity box για να αφερέσεις το unicode και να γράφεις μηνύματα με 160 χαραχτήρες ..Άλλη εφαρμογή που είναι χρήσιμη για το κινητό αυτό είναι το auto hide soft keys (εγώ έχω την pro έκδοση είναι πιο καλή) για να εξαφανίζεις τα soft keys για να έχεις όλη την οθόνη στη διάθεση σου..Το έχω πάνω από μισό χρόνο και έχει πέσει αρκετές φορές και δεν έχει πάθει τπτ η οθόνη του..Γενικά το κακομεταχειρίζομαι (με την καλή έννοια :p ) .. καλά κανείς που ψάχνεις για θήκη , για να προστατεύεις το τζαμάκι της κάμερας .. εγώ το βάζα μαζί με τα κέρματα στην τσέπη και μάλλον με τις τριβές το τζαμάκι θάμπωσε (γρατσουνίστηκε) λίγο και δεν βγάζει φωτογραφίες όπως πριν .. Εγώ έχω αυτήν το rom http://www.needrom.com/mobile/haier-w910-4/ και βγάζει κοντά στα 17.400 antutu αν και αυτό είναι σχετικό , τα θεωρώ (ψηλό χαζομαρούλες) να έχουμε να λέμε .. Καλά πάει και από την μάνα του απλά δεν είναι jelly bean..

 

 

Ευχαριστώ, το απολαμβάνω ήδη.

Έβαλα και μια Q καρτούλα με data (250mb+150 online bonus =2 ευρώ!).

Eγκατέστησα και το app της Q για να φορτώνω μονάδες online για να επωφελούμε των bonus που δίνονται (μόνο online) και για να πληρώνω απευθείας με paypal. Τρομερά βολικό, εύχρηστο και οικονομικότατο! Eνημερωθείτε εδώ , εδώ και εδώ.

 

Root θα το κάνω κυρίως για την αδρανοποίηση εφαρμογών που δεν γίνεται να "χειραγωγηθεί" η συμπεριφορά τους αλλιώς.

 

Επίσης θηκούλες παρήγγειλα 2 από το aliexpress και φαίνονται πολύ ωραίες (δεν τις έχω παραλάβει) και έχουν καλά reviews. Για την δερμάτινη (δείτε παρακάτω) διάβασα το παράπονο στο review ενός έλληνα ότι η θήκη καλύπτει λίγο τον φακό της κάμερας :P

Δείτε τες εδώ και εδώ

 

Y.Γ

το app που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμά (Power Button to Volume Button ) πήρε πόδι λόγω κατανάλωσης μπαταρίας.

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά το κινητό έχει 3 αποθηκευτικούς χώρους. Δείτε στο συνημμένο.

 

Ο αποθηκευτικός στα αριστερά της εικόνας έχει μέγεθος 1.5 gigabyte. Είναι αποθηκευτικός χώρος για το σύστημα?

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητό έχει 3 αποθηκευτικούς χώρους. Δείτε στο συνημμένο.

 

Ο αποθηκευτικός στα αριστερά της εικόνας έχει μέγεθος 1.5 gigabyte. Είναι αποθηκευτικός χώρος για το σύστημα?

Ναι είναι το system data και μετά τα άλλα 5gb είναι η sd card η εσωτερική.. Και ότι απομένει μετά είναι για την rom, από τα 8gb ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την διευκρίνιση.

 

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω.

 

1. Είναι λογικό με light χρήση (όχι παιχνίδια και βαριές εφαρμογές) η θερμοκρασία να φτάνει στους 48 βαθμούς? Το πίσω μέρος του κινητού, ψηλά, στη θέση του επεξεργαστή είναι καυτό μέχρι ανησυχίας. Παίζει και το καλοκαίρι ρόλο βέβαια και το στριμωξίδι των ηλεκτρονικών για να γίνει λεπτό.

Απλά "ανάβει" πολύ γρήγορα.

 

2. Το wifi τις πρώτες μέρες άνοιγε κατευθείαν με το που πατούσα το εικονίδιο στο slide down μενού. Πατούσα δηλαδή και τσούπ ενεργοποιούνταν.

Τώρα μπορεί να κάνει και 10 δευτερόλεπτα μέχρι να ανοίξει. Δείχνει "turning wifi on" και περιμένω... Κανά 2 φορές τρώει και σκάλωμα και μένει εκεί.

 

Το κινητό δεν είναι παραγεμισμένο με εφαρμογές αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την διευκρίνιση.

 

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω.

 

1. Είναι λογικό με light χρήση (όχι παιχνίδια και βαριές εφαρμογές) η θερμοκρασία να φτάνει στους 48 βαθμούς? Το πίσω μέρος του κινητού, ψηλά, στη θέση του επεξεργαστή είναι καυτό μέχρι ανησυχίας. Παίζει και το καλοκαίρι ρόλο βέβαια και το στριμωξίδι των ηλεκτρονικών για να γίνει λεπτό.

Απλά "ανάβει" πολύ γρήγορα.

 

2. Το wifi τις πρώτες μέρες άνοιγε κατευθείαν με το που πατούσα το εικονίδιο στο slide down μενού. Πατούσα δηλαδή και τσούπ ενεργοποιούνταν.

Τώρα μπορεί να κάνει και 10 δευτερόλεπτα μέχρι να ανοίξει. Δείχνει "turning wifi on" και περιμένω... Κανά 2 φορές τρώει και σκάλωμα και μένει εκεί.

 

Το κινητό δεν είναι παραγεμισμένο με εφαρμογές αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

Πήγαινε στο wifi μετά σύνθετα και ξεκλικαρε αυτό που λέει αποφυγή κακών συνδέσεων.. στην 4.1.2 υπάρχει αυτήν η εντολή .. δεν ξέρω τι rom έχεις .. εγώ έχω custom δεν έχω τέτοια θέματα μετά που το ξεκλικαρα αυτό , ένα φεγγάρι μου το είχε κάνει και εμένα .. το κινητό άμα το ζορίσεις λίγο τώρα το καλοκαίρι καίει λιγάκι , έτσι κάνουν οι περισσότερες συκευές .. πχ σήμερα έκανα σερφάρισμα με ένα ταμπλετάκι και ανέβαζε θερμοκρασία .. πάλι και στο xiaomi hongmi 1s μια από τα ίδια .. σε 5 λεπτά ανεβάζουν εύκολα θερμοκρασία τώρα τα κινητά .. μην σου πω και όλες οι συσκευές γενικά .. πχ χθες άνοιξα το

ps3 και σε 5 λεπτά βάραγαν τα ανεμιστηράκια του στο φούλ και για να ηρεμήσει άναψα το aircool, αλλιώς δεν θα σταμάταγε ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.0.4 και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Μικρό πρόβλημα αυτό με το wifi.

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η μπαταρία. Ότι και να λέμε δεν κρατάει.

Το φόρτισα το πρωί στο 100% και βγήκα έξω στις 13.00

Έκατσα κάπου και αντάλλαξα μηνύματα για 10 λεπτά στο messenger , μίλησα μέσω τηλεφώνου

7 λεπτά με ένα φίλο και μετά τσέκαρα 2 mail.

Αυτά μόνο! Στις 4 η μπαταρία ήταν 65% (3 ώρες μετά τη φόρτιση και με 30 λεπτά χρήση). Μέρα δε βγάλει ούτε κατά διάνοια.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό? Ενώ το κινητό από όλες τις απόψεις πετάει στον τομέα της ενέργειας πάσχει και με ξενερώνει απίστευτα.

Σκέφτομαι να το πουλήσω να πάρω ένα κινητό που να μη φοβάμαι να ανοίξω την οθόνη ή να έχω μπρίζα κοντά.

Δεν με πειράζει να είναι λίγο πιο χοντρό ή να έχει μικρότερη ανάλυση η οθόνη. Αρκεί να μπορώ να κάνω χρήση χωρίς να φορτίζω 2 φορές τη μέρα!

 

Έχω δει τα lenovo 770 και 660 που έχουν σχεδόν διπλάσιες μπαταρίες και το ψήνω.

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.0.4 και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Μικρό πρόβλημα αυτό με το wifi.

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι η μπαταρία. Ότι και να λέμε δεν κρατάει.

Το φόρτισα το πρωί στο 100% και βγήκα έξω στις 13.00

Έκατσα κάπου και αντάλλαξα μηνύματα για 10 λεπτά στο messenger , μίλησα μέσω τηλεφώνου

7 λεπτά με ένα φίλο και μετά τσέκαρα 2 mail.

Αυτά μόνο! Στις 4 η μπαταρία ήταν 65% (3 ώρες μετά τη φόρτιση και με 30 λεπτά χρήση). Μέρα δε βγάλει ούτε κατά διάνοια.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό? Ενώ το κινητό από όλες τις απόψεις πετάει στον τομέα της ενέργειας πάσχει και με ξενερώνει απίστευτα.

Σκέφτομαι να το πουλήσω να πάρω ένα κινητό που να μη φοβάμαι να ανοίξω την οθόνη ή να έχω μπρίζα κοντά.

Δεν με πειράζει να είναι λίγο πιο χοντρό ή να έχει μικρότερη ανάλυση η οθόνη. Αρκεί να μπορώ να κάνω χρήση χωρίς να φορτίζω 2 φορές τη μέρα!

 

Έχω δει τα lenovo 770 και 660 που έχουν σχεδόν διπλάσιες μπαταρίες και το ψήνω.

Άλλαξε rom , βάλε κάποια custom rom 4.1.2 http://www.needrom.com/phone-roms/haier/w910/ (Η xperiamod έχει την καλύτερη διαχειριση μπαταρίας, εγώ έχω την ebuilt v5.5 είναι ένα κλικ πιο γρήγορη) εμένα κρατάει πάντα μια μέρα με αρκετά τηλ .. και μηνύματα .. Πάντα ανοιχτό έχω το wifi και φωτεινότητα ένα κλικ κάτω από τη μέση..Ανοιχτή οθόνη μου κρατάει 2.30 με 3.30 ώρες , ανάλογα και τι χρήση του κάνω ..Και κάτι ακόμα μπορεί να σου πέσει γρήγορα από τα 100% αλλά από τα 50 % έχει καλύτερη συμπεριφορά η μπαταρία του ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Και'γω πριν το δοσω σε φιλο ειχα βαλει την xperiamod και από μπαταρια ο φιλος την βγαζει μια μερα ανετα!
Link to comment
Share on other sites

Με τι χρήση όμως; Εκεί είναι το θέμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρήση όμως; Εκεί είναι το θέμα.

3:30 ώρες οθόνη ανοιχτή σε σερφάρισμα,εφραμογές σκάλισμα..(το wifi δεν κλείνει ποτέ από το κινητό) μου έβγαλε εμένα σήμερα το κινητό και είχε μείνει 15% μπαταρία..πριν λίγο το έβαλα για φόρτιση...Το έχω πάνω από μισό χρόνο(10 μήνες) και ακόμα κρατάει άνετα μια μέρα το κινητό με κανονική χρήση ..Άμα κάνω μόνο τηλέφωνα και μηνύματα κρατάει 2 μέρες χαλαρά..Για τα κυβικά του και την μπαταρία που έχει μια χαρά κρατάει..Το galaxy note με μεγαλύτερη μπαταρία, κάπου τόσο μου κράταγε ανοιχτή οθόνη..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Με data όμως τι γίνεται;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με data όμως τι γίνεται;

Με δεδομένα τόσες ώρες δεν ξέρω , δεν χρησιμοποιω data(καρτοκινητό cu) σπάνια και για λίγο ..θα μου φύγει όλη η κάρτα άμα βγάλω τρεισήμισι ώρες ανοιχτή οθόνη με δεδομένα,όχι η μπαταρία :mobile: :rtfm:

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Me data όλα πινουν μπαταρια!

Το coolpad f1 που εχω τωρα με 2500mAh μπαταρια και με data πινει τον πατο του!

Link to comment
Share on other sites

3:30 ώρες οθόνη ανοιχτή σε σερφάρισμα,εφραμογές σκάλισμα..(το wifi δεν κλείνει ποτέ από το κινητό) μου έβγαλε εμένα σήμερα το κινητό και είχε μείνει 15% μπαταρία..πριν λίγο το έβαλα για φόρτιση...Το έχω πάνω από μισό χρόνο(10 μήνες) και ακόμα κρατάει άνετα μια μέρα το κινητό με κανονική χρήση ..Άμα κάνω μόνο τηλέφωνα και μηνύματα κρατάει 2 μέρες χαλαρά..Για τα κυβικά του και την μπαταρία που έχει μια χαρά κρατάει..Το galaxy note με μεγαλύτερη μπαταρία, κάπου τόσο μου κράταγε ανοιχτή οθόνη..

 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ μπαίνω σχεδόν μόνο με data και κάνω και λίγο browsing και κάτι βιντεοκλήσεις (πάλι με data).

 

Χθες με μπαταρία στο 60% και μετά από 40 λεπτά skype αμφίδρομες βιντεοκλήσεις και κάτι λεπτά ομιλίας και λίγο τσεκάρισμα fb και mail και λήψη καμιά 20ριάς φωτογραφιών και λίγο "σκάλισμα" (όπως λες και σύ) η μπαταρία είχε φτάσει στο 23-24.

Καλά μου φαίνεται. Είχα το Power bank μαζί και το φόρτισα.

Τα data πρέπει να τρώνε μπαταρία ακόμα και όταν δεν κάνεις χρήση? Αν ναι , τότε μπορεί να ήμουν λίγο υπερβολικός στην κριτική μου.

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι εγώ μπαίνω σχεδόν μόνο με data και κάνω και λίγο browsing και κάτι βιντεοκλήσεις (πάλι με data).

 

Χθες με μπαταρία στο 60% και μετά από 40 λεπτά skype αμφίδρομες βιντεοκλήσεις και κάτι λεπτά ομιλίας και λίγο τσεκάρισμα fb και mail και λήψη καμιά 20ριάς φωτογραφιών και λίγο "σκάλισμα" (όπως λες και σύ) η μπαταρία είχε φτάσει στο 23-24.

Καλά μου φαίνεται. Είχα το Power bank μαζί και το φόρτισα.

Τα data πρέπει να τρώνε μπαταρία ακόμα και όταν δεν κάνεις χρήση? Αν ναι , τότε μπορεί να ήμουν λίγο υπερβολικός στην κριτική μου.

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις μια custom rom 4.1.2? είναι πιο καλές από την 4.0.4..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το κάνω. Απλά πρέπει να κάτσω να διαβάσω πως να το κάνω. Λίνκ με οδηγίες έχουμε ή να κάτσω να ψάξω στο φόρουμ? Πρέπει να το κάνω ρουτ πρώτα και μετά τη ρόμ ε?

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το κάνω. Απλά πρέπει να κάτσω να διαβάσω πως να το κάνω. Λίνκ με οδηγίες έχουμε ή να κάτσω να ψάξω στο φόρουμ? Πρέπει να το κάνω ρουτ πρώτα και μετά τη ρόμ ε?

Στις αρχές είναι γραμμένα δεν θυμάμαι που, θέλει ψάξιμο.. Κανε root περνά custom recovery και μετά είναι όλα εύκολα.. Θα σε βοηθήσω εγώ αν Δεν μπορέσεις να περάσεις ρομ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Βρήκα οδηγίες για ρουτάρισμα στο φόρουμ του pandawill.Εδώ είναι το λινκ: http://www.pandawillforum.com/showthread.php?21473-Root-Haier-W910(and-other-devices)-with-only-1-click Φαίνεται πολύ απλή διαδικάσία.

Αν δεν περάσω custom rom και απλά μείνω με τα δικαιώματα διαχειριστή είναι δύσκολο μετά να κάνω ξε-ροοτ ώστε να επαναφέρω την εγγύηση? Θα πρέπει να έχω κάνει back up την original rom και να την ξαναπεράσω?

Κάπου διάβασα ότι υπάρχει η πιθανότητα να γίνουν όλα reset όταν κάνω root (γίνεται σε κάποιες συσκευές). Κάποιος με ρουταρισμένο w910 ας μας πει :)

 

Βρήκα επίσης και λινκ για πέρασμα custom rom: http://www.pandawillforum.com/showthread.php?21975-Haier-w910-Android-4-1-2-ROM η οποία όμως δεν έχει ελληνικά.

 

Αυτή όμως έχει:http://www.needrom.com/mobile/haier-w910-8/

 

Αν το κάνω πιστεύω η διαδικασία που περιγράφει το 2ο λίνκ θα είναι η ίδια για να εγκαταστήσω και τη ρομ στο τελευταίο λινκ.

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Μπορείς να το κάνεις unroot.

2. Δεν κάνει hard reset το root στη συσκευή.

3. Ναι, η διαδικασία είναι η ίδια στις custom rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορείς να το κάνεις unroot.

2. Δεν κάνει hard reset το root στη συσκευή.

3. Ναι, η διαδικασία είναι η ίδια στις custom rom.

 

Ωραία. Το un-root είναι απλή διαδικασία? (αυτή ήταν η απορία μου). Γιατί σε έναν οδηγό που διάβαζα εδώ στο φόρουμ μου δώθηκε η εντύπωση ότι πρέπει να περάσω πάλί την original rom από την αρχή.

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το un-root είναι απλή διαδικασία? (αυτή ήταν η απορία μου). Γιατί σε έναν οδηγό που διάβαζα εδώ στο φόρουμ μου δώθηκε η εντύπωση ότι πρέπει να περάσω πάλί την original rom από την αρχή.

Ξανά περνάς αυτήν τη rom που δεν είναι root http://www.needrom.com/download/haier-w910-7/ .. αλλά και πάλι δεν υπάρχει λόγος να κανείς unrooot, σιγά μην σου πούνε κάτι οι κινέζοι για αυτό, το κατάστημα δλδ , οι ίδιοι στέλνουν τα περισσότερα κινητά με root ..

Υ.Γ.. ισχύει και ο τρόπος που σου λέει ο athanaso77 με το SuperSu..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...