Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δόθηκε χθες η παραγγελία:D:D

Σε γκρι χρώμα,το μαυρο που ήθελα τους τελείωσε.Θα μου στείλουν κι ένα power bank δώρο.

Τώρα....αναμονή....

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δόθηκε χθες η παραγγελία:D:D

Σε γκρι χρώμα,το μαυρο που ήθελα τους τελείωσε.Θα μου στείλουν κι ένα power bank δώρο.

Τώρα....αναμονή....

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΩΝ .ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ROM MULTILIN ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΣΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ (ΚΟΣΜΟΤΕ) ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ, ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΡΟΜ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζετε.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανένας απο το http://www.hotinbuy.com/ ;

 

Δεν υπαρχει κανενα review!

Αποφυγετε το καλυτερα, εδω με τα ηδη γνωστα και υπαρχουν παρατραγουδα, εκτος αν σας περισσευουν να πειραματιστειτε για να γραψετε εσεις τα πρωτα review :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.2shared.com/complete/vkbK9WMo/P780.html

Ελπιζω να βοηθησω εστω και λιγο. Τσεκαρετε καλα τα παντα πριν κανετε οτιδηποτε.

 

Καλημέρα φίλε....και ευχαριστουμε για την πολυτιμη βοηθεια που προσφερεις.

Κατεβασα το παραπανω αρχειο αλλα δεν τον αναγνωριζει το office για να το ανοιξει.

Eχω office2003.

 

To έχω παραγγείλει και εγω απο minideal και σημερα η singpost αναφέρει "Despatched to overseas (Country code: GR)" ποσο μερες να υπολογιζω ακομα?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΩΝ .ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ROM MULTILIN ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΣΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ (ΚΟΣΜΟΤΕ) ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ, ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΡΟΜ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ?

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζετε.

 

Οτιδηποτε απο τα 2, αλλα το πιθανοτερο ειναι η rom, πρεπει να βαλεις αλλη για να δεις.

 

Καλημέρα φίλε....και ευχαριστουμε για την πολυτιμη βοηθεια που προσφερεις.

Κατεβασα το παραπανω αρχειο αλλα δεν τον αναγνωριζει το office για να το ανοιξει.

Eχω office2003.

 

Κατεβασε απο microsoft τα compatibility packs, ειναι δωρεαν.

(Εναλλακτικα ανοιξε το σε αλλο office, πχ libreoffice, openoffice κλπ

 

To έχω παραγγείλει και εγω απο minideal και σημερα η singpost αναφέρει "Despatched to overseas (Country code: GR)" ποσο μερες να υπολογιζω ακομα?

 

"Κανονικα", σε 1 μερα ειναι Αθηνα, σε 3-5 μερες φευγει απο τον ελεγχο τελωνειου, συνολικα σε 6-10 μερες θα ειναι σε εσενα αναλογως κ που μενεις. Να βλεπεις μερικα διαφορετικα tracking sites, οχι μονο αυτο που προτεινουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το τελευταιο firmware για οποιον το θελει. Ακομα δεν το εχω δοκιμασει να σας πω!

P780_S135_130917

extract password: leask

http://ajijfpr5tz.l29.yunpan.cn/lk/QGzasr5rPjdBv

 

Δευτερο Link

Password bbs.lenovomobile.com

 

http://pan.baidu.com/s/1j54VC

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

thanks aloialone!

 

Σερνονται τα ρημαδια τα κινεζοsite, μαλλον λογω αποστασης.

Αν μπουν σε αλλο site mirrors, να δημοσιευθει εδω παρακαλω :-)

 

Το προβληματικο δικο μου τελικα εγινε paypal dispute στο pandawill γιατι το ξεφτιλισαν κ πηρα τα χρηματα πισω κ το παρηγγειλα εκ νεου απο minideal, παρολο που το βρισκω αλλου πιο φθηνα, γιατι εκει τουλαχιστον το δοκιμαζουν πριν το στειλουν κ ερχεται σε λειτουργικη φαση.

Το κακο ειναι το παρηγγειλα χτες με τιμη 260$ και σημερα εχει 250$ !

Τους εστειλα email και περιμενω καθως δεν εχει γινει shipped ακομη.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οσους ειχαν προβλημα με το recovery που ειχα βαλει να τους πω οτι κανει μονο αν φοραει καποιος S version δηλαδη κινεζικο firmware.Αν φοραει ROW δεν κανει.

(Δικο μου λαθος που δεν το εγραψα αλλα το λογικο ειναι να φορας κινεζικη ρομ σε κινεζικο κινητο)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλησει εδω και 20 μερες η παραγγελια Ρωσσια τι να κανω?

 

Τι σου λεει το μαγαζι που το αγορασες?

Ποιο μαγαζι?

Ημερομηνια πληρωμης?

(για να μαθεις το οριο αναφορας στο paypal, υποθετω οτι πληρωσες με αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα την παραγγελεια απο minideal, ποσες μερες να κανει να ερθει με singapore post? Η θηκη και η μεμβρανη που στελνουν δωρεαν κανουν δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

11 με 12 μέρες.

Για το δεύτερο δεν ξέρω. Ακόμα στο κουτί τους πρέπει να τα 'χω.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα την παραγγελεια απο minideal, ποσες μερες να κανει να ερθει με singapore post? Η θηκη και η μεμβρανη που στελνουν δωρεαν κανουν δουλεια?

 

Ναι, κανουν δουλεια, αναλογως βεβαια και πως χρησιμοποιεις το (οποιοδηποτε) κινητο.

Μπορεις να βοηθηθεις κοιταζοντας παλιοτερα σου κινητα, πως ειναι τωρα!

 

Πολλοι χρηστες βαζουν μονο τον θηκη, χρησιμη για πεσιματα-χτυπηματα και οχι το φιλμ καθως αλλοιωνει καπως την εικονα ή δυσκολευονται να το βαλουν σωστα. Εδω που τα λεμε, τα καλα κ επωνυμα φιλμ, κοστιζουν >20$...

 

Anyway, μια καλυτερη λυση, ειναι η θηκη με το "καπακι" μπροστα, ιδιαιτερα αν δεν θελεις το φιλμ.

Προσωπικη αποψη φυσικα.

Αλλοι παλι, δεν τους αρεσει που "παχαινει" συνολικα το κινητο στην τσεπη και το προτιμουν "σκετο".

Περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε nek4d για την αναλυτικη απαντηση. Εχω χρησιμοποιησει θηκες και ζελατίνες απλως ήθελα να μαθω αν ειναι ποιοτικα για να μην ψαχνω για αξεσουαρ στο ebay
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα αγαπητε aytach.

Για να βοηθησω περισσοτερο, τα δωρα που δινει εχουν αξια, 1$ η μεμβρανη και 2$ η πισωπλατη θηκη.

Μια νοστιμη θηκη με καπακι που παρελαβα προσφατως απο ebay (με δωρο μεμβρανη κ αυτη, αν κ δεν την βαζω), την πηρα καπου 7,5$ δηλ. 5,70 ευρω.

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Slim-Fresh-UP-Flip-PU-Leather-PC-Fresh-Cover-Case-For-Lenovo-P780-/261256655154?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3cd41c3132

(Τωρα εβγαλαν την μεμβρανη δωρο, καπου τοσο ξεκινουν απο πολλους πωλητες, αυτες οι θηκες, με 1$ παραπανω βρισκεις σετ με την μεμβρανη)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΩΝ .ΕΧΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ROM MULTILIN ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΣΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ (ΚΟΣΜΟΤΕ) ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ, ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΡΟΜ Η ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζετε.

Παιδια ολα ενταξει απο ενα μικρο πεσιμο καποιο φισακι ειχε ξεκουμπωσει το ανοιξαμε και μετα ολα ενταξει,επισης η ρομ με τα ολες τισ γλωσσες ειναι αστερι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα ενταξει απο ενα μικρο πεσιμο καποιο φισακι ειχε ξεκουμπωσει το ανοιξαμε και μετα ολα ενταξει,επισης η ρομ με τα ολες τισ γλωσσες ειναι αστερι.

 

νομιζω οτι μετα απο καιρο εμφανιζεται ιδιο προβλημα με το δικο μου που ειχα και εγω

 

 

ασχετο τι λετε για ασυρματη φορτιση να του περασω, εχω δυο κιτ ξεχασμενα στο μαγαζι μου

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να εντοπίσει σε online Κατάστημα που στέλνει Ελλάδα την ROW έκδοση του κινητού; Είναι αυτή που στην μπαταρία επάνω έχει αγγλικούς χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, πολλοι στελνουν την row εκδοση, μπορεις να τους ρωτησεις πριν αγορασεις.

Αν δεις πιο πισω, αυτο που ειχα παραλαβει απο pandawill ειχε rom

P780_ROW_S110_130629

αλλα ηρθε ελλατωματικο, δεν το συνιστω αυτο το μαγαζι με τιποτε, κ αλλοι γραφουν για ελλατωματικα κ ταλαιπωρια μετα.

Για την μπαταρια δεν θυμαμαι, το εχω στειλει πισω απο τοτε...

Link to comment
Share on other sites

"Κανονικα", σε 1 μερα ειναι Αθηνα, σε 3-5 μερες φευγει απο τον ελεγχο τελωνειου, συνολικα σε 6-10 μερες θα ειναι σε εσενα αναλογως κ που μενεις. Να βλεπεις μερικα διαφορετικα tracking sites, οχι μονο αυτο που προτεινουν.

 

 

Μήπως πρέπει να αρχιζω να ανησυχώ?

Κανενα νέο ούτε και σημερα 7-10-2013 ....η παραγγελια εγινε 24-9-2013 και η singpost αναφερει οτι εγινε Despatched to overseas (Country code: GR) στις 29-9-2013.

Στα ελτα (http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx) αναφερει στις 29-9-2013 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να αρχιζω να ανησυχώ?

Κανενα νέο ούτε και σημερα 7-10-2013 ....η παραγγελια εγινε 24-9-2013 και η singpost αναφερει οτι εγινε Despatched to overseas (Country code: GR) στις 29-9-2013.

Στα ελτα (http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx) αναφερει στις 29-9-2013 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS.

Δεν τρέχει τίποτα

Δες πόσο έκανε εμενα

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-09-2013 14:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-09-2013 05:16 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 24-09-2013 15:58 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΛΑΡΙΣΑΣ 26-09-2013 03:06 Μ.Δ. ΛΑΡΙΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μην ανησυχεις απο τωρα, ο χρονος δεν ειναι συγκεκριμενος, ποικιλλει για 1002 λογους.

Εχουν αναφερθει παραλαβες σε 10-12 μερες και αλλες παραλαβες απο ιδιο μαγαζι κ τροπο αποστολης, σε 20-25 μερες.

Τα προαναφερθεντα ειναι τα συνηθη, ομως δεν πρεπει να ανησυχεις αν ξεφυγει, απο 25 κ πανω υπαρχει θεμα για singapore post.

 

(το ιδιο σκηνικο κ σε china post με επιμηκυνση, μου εχει τυχει να παραλαβω σε 15 μερες στην καλυτερη περιπτωση, συνηθως ειναι 20-25 μερες αλλα εχει τυχει και 40 μερες!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...