Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει να το παρει ενας φιλος λογο μπαταριας κυριως.Θα θελα να ρωτησω κατι που δεν εδιαφερει πολλους οσον αφορα το σχεδιο του.Μου φενεται οτι ειναι λιγο αδιαφορο-τετραγωνισμενο σχεδιο αρκετα ασχημουλικο.Απο κοντα ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά είναι υποκειμενικά.

Για μένα, μπορεί να μην έχει κάτι ιδιαίτερα ελκυστικο πάνω του αλλά άσχημο δε θα το 'λεγα με τίποτα.

Το ότι έχει μεγάλη μπαταρία δεν το επηρεάζει γιατί είναι λεπτό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κινητα ειναι σχεδον ιδια με το galaxy πλεον. Ε αυτο δεν ειναι :cool:. Ειναι για μενα απο τα πιο ομορφα κινητα και δεν ειναι και ολο πλαστικουρα.

 

Λοιπον χτες το ειδε ενας φιλος που αγορασε galaxy s4 στα 670 ευρω. Εκτος απο οτι ξενερωσε κυριως οταν ακουσε την τιμη του p780 , του αρεσε και παρα πολυ. Δεν λεω οτι ειναι καλυτερο απο το s4 αλλα σε σχεση τιμης αποδοσης ειναι 100 φορες καλυτερο. Και μην ξεχναμε τα πολυ βασικα τουλαχιστον για μενα στα οποια εμεινε και αυτος. 2 sim και 4000mah μπαταρια. 5 μερες μου κρατησε.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα εδώ και τρεις μέρες 3 p780 με sg post αλλά μέχρι σήμερα μου εμφανίζει οταν βάζω τον αριθμό αποστολής στο site : INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

ξέρεις κανείς γιατί το βγάζει αυτό ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει gorilla glass το κινητο?Μερικα σαιτ λενε οχι μερικα ναιΤι παιζει ?

 

Ναι εχει ετσι λεει στο κινεζικο σαιτ gorila corning glass 2

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω φορτισα το κινητο με αλλο φορτιστη 1Α απο samsung μετα απο λιγο το κινητο μου εβγαλε μυνημα υπερθερμανσης

και εκλεισε, ο μονος τροπος για να το ανοιξω ηταν να το κανω φορματ, ε το εκανα και ανοιξε το τηλεφωνο δουλεψε κανονικα για μια μερα ξαφνικα αρχισε να κλεινει και να μην δειχνει σωστα τη σταθμη μπαταριας, ε λεω δεν γ@μιετε θα το ανοιξω να το δω, και βλεπω μεσα λιωμένο βύσμα στη μπαταρία ε το καθαρίζω και το κολάω με κολλητήρι(ευτυχώς λόγω δουλειάς εχώ το κατάλληλο εξοπλισμό) και το τηλεφωνο προς το παρόν ΟΚ σας το λέω για να προσέχετε

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν τόσοι micro-USB φορτιστές γύρω μας και είναι μεγάλη ευκολία να ξέρουμε ότι έχουμε έναν ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο, αλλιώς περιοριζόμαστε.

Εκείνος ο φορτιστής έδεινε πιο πολλά ή πιο λίγα mAh; Ή να έφταιγε κάτι στο βύσμα;

Μιας κι είσαι της δουλειάς, αν μπορούσες να μας διαφωτίσεις, θα ήταν χρήσιμο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω φορτισα το κινητο με αλλο φορτιστη 1Α απο samsung μετα απο λιγο το κινητο μου εβγαλε μυνημα υπερθερμανσης

και εκλεισε, ο μονος τροπος για να το ανοιξω ηταν να το κανω φορματ, ε το εκανα και ανοιξε το τηλεφωνο δουλεψε κανονικα για μια μερα ξαφνικα αρχισε να κλεινει και να μην δειχνει σωστα τη σταθμη μπαταριας, ε λεω δεν γ@μιετε θα το ανοιξω να το δω, και βλεπω μεσα λιωμένο βύσμα στη μπαταρία ε το καθαρίζω και το κολάω με κολλητήρι(ευτυχώς λόγω δουλειάς εχώ το κατάλληλο εξοπλισμό) και το τηλεφωνο προς το παρόν ΟΚ σας το λέω για να προσέχετε

 

Καλησπέρα

Ο εργοστασιακός φορτιστής πόσα Α είναι; Ρωτάω γιατί κι εγώ το Ρ770 που έχω το φορτίζω με έναν φορτιστή ταξιδίου της Samsung που έχω στην δουλειά και είναι 1Α, και δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα (και ο εργοστασιακός της lenovo που έχω, 1A είναι).

Μήπως πέτυχες σε ελαττωματική συσκευή; Ή μήπως την ώρα που το φόρτιζες το είχες και σε σημείο που χτυπάει ο ήλιος, και γι' αυτό άναψε;

Link to comment
Share on other sites

2Α ειναι ο εργοστασιακος, το βυσμα της μπαταριας μεσα και η βαση του κινητου ηταν αθλια εντελως αθλια το πλαστικο αν το ζορισεις σπαει δλδ δεν εχει καμια σχεση πχ με τα βυσματα π εχει για το τουτσ την οθονη κλπ το βυσμα ηταν αθλιο εντελως, απο την αλλη ομως το usb ηταν παρα πολυ καλη ποιοτητα, η μπαταρια εχει μεταλικο καπακι και ειναι κολλημενη στο σασι, το κινητο δεν ειχε κολλα στης επαφες για να μην ανοιγουν τα βυσματα, δεν ειχε κολλα καν ουτε στης βιδες κλπ δεν ξερω τι να πω :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον Apex Launcher αλλά δεν αναβαθμίζεται σε Pro. Θα πρέπει να απεγκαταστήσω τον προεγκαταστημένο, να κατεβάσω τον free και μετά να τρέξω τον Pro.

 

Στην Apex έστειλα το παρακάτω:

 

Halo.

My device is a Lenovo P780 phone from minideal.net with the Apex luncher 2.0.2 pre installed (Greek language).

I purchased and installed Apex Launcher Pro from the Play Store, but I’m still getting the free version . I have done a restart of Apex Launcher (Apex settings > Restart Apex Launcher) and dont works.

 

και η απάντηση:

 

Please install the free version from play store firstly, then install the pro version from play store. The pro version just like a license

key to unlock the full version. So you not need license key. If you have done that, you can try to uninstall and reinstall both the

versions from play store for a test.

 

Ερώτηση: Μπορώ να απεγκαταστήδω τον system (αρχικό) Apex Launcher άφοβα;.

Έχω εγκαταστήσει προσωρινά τον Nova και τον έκανα default (έτσι δείχνει τουλάχιστον) για να μην μείνει χωρίς Launcher το τηλέφωνο αν βγάλω τον Apex.

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Και να μεινει χωρις launcher θα παει στο μαμα δεν εχεις θεμα. Εγω ειμαι με μαμα lenovo launcher που μαρεσει παρα πολυ και εχω κανει uninstall τον apex.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία. :)

Αν δε μου το 'λεγες, δε θα προχωρούσα παρακάτω. :lol: Άπειρος στα Android γαρ αλλά τους παίρνω σιγά σιγά το κολάι.

Τον απεγκατέστησα αλλά ήθελε επανεκκίνηση αλλιώς δεν μπορούσα να τον εγκαταστήσω εκ νέου. Μετά την επανεκκίνηση εγκαταστάθηκε κανονικά ο free και με το άνοιγμα του pro έγινε αμέσως pro.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα...καινούργιος στο forum.. και ασχετος... πήρα το Ρ770 πριν μια βδομάδα... ακόμα το μαθαίνω... καλα πάει... ενας φίλος μου ζήτησε να του παραγγείλω ενα ιδιο... τι λέτε να του δώσω το Ρ770 και να παρω για μένα το Ρ780?
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα...καινούργιος στο forum.. και ασχετος... πήρα το Ρ770 πριν μια βδομάδα... ακόμα το μαθαίνω... καλα πάει... ενας φίλος μου ζήτησε να του παραγγείλω ενα ιδιο... τι λέτε να του δώσω το Ρ770 και να παρω για μένα το Ρ780?

 

Ρητορικη ερωτηση να υποθεσω ε;:p

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε απο minideal επιλεξατε ταχυδρομειο για αποστολη? Δασμο πληρωσατε?

Επισης με το ιντερνετ τι γινετε?συνδεεστε 3g η πιανει και h+ ?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Όταν παράγγειλα ήταν προεπιλεγμενη μια αποστολή χωρίς χρέωση. Αυτήν έβαλα και ήρθε σε 11 μέρες.

3g πιάνει κανονικά. Για h+ δεν ξέρω πως φαίνεται για να το δω.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αποστολη δωρεαν με Singapore post. Δεν θα πληρωσεις τιποτα εξτρα. Πιανει κανονικα και 3g k h+ αρκει να του βαλει ρομ που να ειναι απο Κινα και οχι Ευρωπαικη. Ετσι εχω διαβασει. Αν του βαλεις Ευρωπαικη πρεπει να του πατσαρεις το modem και εγω δεν πειραζω τετοια. Ασε που εω διαβασει οτι το Κινεζικο με Ευρωπαικη ρομ δεν δουλευει σωστα. Τωρα δεν ξερω αν 100% ισχυει αυτο. Ο alexandros ξερει που του φοραει life 0.3.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε απο minideal επιλεξατε ταχυδρομειο για αποστολη? Δασμο πληρωσατε?

Επισης με το ιντερνετ τι γινετε?συνδεεστε 3g η πιανει και h+ ?

 

Υπήρχε επιλογη για δωρεαν αποστολή με SG ... ; ήρθε σε 12 μέρες.. και δεν πληρωσε τελωνειο... είχαν τικάρει πάνω στο δέμα GIFT.

 

Ρητορικη ερωτηση να υποθεσω ε;:p

 

δεν είναι ρητορική η ερώτηση... εννοω ότι επειδή δεν γνωριζω πολλά πραγματα .. ιμην εχω καποιο πρόβλημα με το ρουτάρισμα του τηλ... και λενε ότι το ρουταρισμα του minideal στο Ρ770... είναι καλο και δοκιμασμένο.. ενώ το Ρ780 είναι ακομα καινούργιο και αδοκιμαστο... αν υπάξει κανενα πρόβλημα μπορει να μην τα καφερω να το φτιάξω... από την άλλη σκέυτομαι ότο το Ρ770 είναι ένα μοντέλο που μοιραία θα αποσύρεται σιγα σιγά πλέον.!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το root ,μια χαρα και η ρομ και ακομα καλυτερο το τηλ. 5η μερα σημερα και εχω 55% μπαταρια. Μην το σκεφτεσαι.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το root ,μια χαρα και η ρομ και ακομα καλυτερο το τηλ. 5η μερα σημερα και εχω 55% μπαταρια. Μην το σκεφτεσαι.

 

Οκ σε παρακαλώ πες μου μερικά πραγματάκια ακόμα.. βάζουν τελικα ελληνικά στο root από minideal?... το GPS είναι ΟΚ?... κάτι διάβασα ότι το κινητό δεν έχει πυξιδα?...θέλω να βάλω καποια εφαρμογή για plotter, κάνω ιστιοπλοια, γι αυτο θέλω και τη μεγαλη μπαταρια... επίσης στο Ρ770 έχω κάποιο θεματάκια π.χ. με την αναζήτηση στις επαφές... ενω έχω επιλέξει να φαίνονατι οι επαφές μόνο απο τηλέφωνο στην αναζητηση με πληκτρολογιο ψάχνει σε όλες και μου εμφανίζει κάθε επαφή 2-3 φορές.. από Phone, Gmail, sim, facebook.. κ.λ.π.. γινετε κατι γι αυτό?... επίσης η εφαρμογή που μου είχαν βαλει για τα mail σταματησε να δουλεύει... κατγέβασα μια άλλη , την maildroid, και δουλευει κανονικα..

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα κανονικα. Πυξιδα κανονικα. Gps κανονικα. Αναζητηση επαφες κανονικα,εμαιλ κανονικα. Το μονο θεμα που εχω ειναι με το hotspot αλλα ειμαι με αλλη ρομ τωρα. Ισως να φταιει αυτη η ρομ. Με του minideal δεν το ειχα δοκιμασει αν κανει hotspot.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα κανονικα. Πυξιδα κανονικα. Gps κανονικα. Αναζητηση επαφες κανονικα,εμαιλ κανονικα. Το μονο θεμα που εχω ειναι με το hotspot αλλα ειμαι με αλλη ρομ τωρα. Ισως να φταιει αυτη η ρομ. Με του minideal δεν το ειχα δοκιμασει αν κανει hotspot.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορηση... Μάλλον θα σε ακούσω και θα παω για το Ρ780 αν και είναι το πρωτο μου smartphone.... ελπίζω να μην εχω πρόβλημα... αλλα τωρα που άρχισα να ψηνομαι το minideal ειναι "out of stock"..... υπάρχει στο etotalk αλλα ακριβότερο και με απασχολει και το root... και η rom... απο οτι διαβαζω το minideal είναι καλυτερο.... οποτε λεω να περιμένω λιγο.

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα το αγοράσω και εγώ για να αποσύρω το P770. Από άποψης ROM έχετε βρει κάποια καλή Multi-language; Λέω να το αγοράσω από etotalk για να πάρω μαζί και το original flip leather case. Μετά ποια Rom προτείνετε να φλασάρω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν διαβασετε τα ποστ θα βρειτε πληροφοριες σχεδον για ολα. Και για ρομ και πως φλασαρεις και ολα. Καντε μια αναδρομη. Καλο κανει.:ninja:

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...