Jump to content

[Επίσημο] Nokia 208


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 208 / 208 Dual SIM

(RM-xxx) / (RM-xxx)

Fast browsing, easy sharing

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-208.jpg

________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

3 Ιουλίου 2013

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

-

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia 208 is a Series 40 phone featuring support for quad-band EGSM, dualband WCDMA and dual-SIM (RM-949). Traditional keyboard with a 2.4" QVGA display, 1.3 Mpix camera, and support for up to 32 GB memory card . Other features include Bluetooth 3.0 with Slam and MIDP Java 2.1 with additional Java APIs.

 

  • RM-949: EGSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/1900, HSDPA Cat7 (7.2 Mbps), HSUPA Cat6 (5.76 Mbps)
  • RM-948: EGSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/1900, HSDPA Cat7 (7.2 Mbps), HSUPA Cat6 (5.76 Mbps)

 

__________________________

 

Πλατφόρμα:

Series 40

 

Λειτουργικό σύστημα:

Series 40

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

-

 

Δείκτης SAR:

- W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

 

_____________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες (GSMArena)

Δελτίο τύπου

Datasheet: Single SIM|Dual SIM

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δυό μειονεκτήματα κατά τη γνώμη μου.

1) sar στο 1,16

2) έλλειψη wifi.

Ευχαρίστως θα το πλήρωνα στα 70-80 Ευρώ αν είχε sar στο 0.70 και wifi όπως το 210.

Edited by aegeanblue
Link to comment
Share on other sites

3) ελλειψη gps

4) δεν ειναι συρομενο

5) η οθονη ειναι χαμηλης αναλυσης

6) χαμηλη καμερα χωρις xenon φλας

7) 256K χρώματα μονο

8) τα 32 GB που μπορει να παρει δεν ειναι ενσωματωμενα

9) δεν περνει τρεις sim

10) Με 70 ευρω βρισκεις καλυτερα κινητα (μεταχειρισμενο nokia n78..;))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα! Μια ερωτηση εχω. Με ενδιαφερει το κινητο για να εχω μεσα δυο sim και θα ηθελα να μαθω αν ειναι dual sim τελικα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Αγόρασα σήμερα το 208 και ξεκίνησα να του κάνω software update που ήταν διαθέσιμο. Μετά το κλείσιμο δεν άνοιξε ποτέ. Τι γίνεται τώρα; να το πάω στο νοκια care να τους πω ότι έπαθε soft brick ή να το δώσω πίσω με doa να ξεμπερδεύω;
Link to comment
Share on other sites

Με doa να πάρεις καινούριο να ξεμπερδεύεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ και είμαι ενθουσιασμένος. 2 firmware updates. Ό,τι θέλετε ρωτήστε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το χει συνδέσει κάνεις με plantronics?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη όχι αλλά εφόσον έχει Bluetooth v3 δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν οκ το κινητό. Κάτι φρίκες είχε φάει..

Να του κάνω τα updates ή δεν αλλάζει ουσιαστικά κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έκανα με το που το πήρα. Ένα 1609kb και ένα 3000κάτι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρετε,

απέκτησα ένα Nokia 208 dual sim προελεύσεως Vietnam: product code 059S5M7.

Έρχεται κλασσικά με το 03.39 firmware και έχω την επιλογή να το αναβαθμίσω - αν και το Nokia Suite το αγνοει παραδειγματικά, το Nokia Software Recovery Tool εμφανίζει ότι μπορεί να πάρει την 10.κάτι.

Σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να του αλλάξω το product code πριν την αναβάθμιση, και σκεφτόμουν το 059Τ128:GLOBAL_ATO_SWAP_PACKAGE , μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει ATO_SWAP_PACKAGE :P

Όλα τα υπόλοιπα product codes ( http://mobility.forumsee.com/a/m/s/p12-18832-0659269--need-nokia-asha-208-turkish-product-code.html ) έχουν πιο λογικά ονόματα.

Έχει δοκιμάσει κανένας κάποιο διαφορετικό product code? Μπορείτε να μοιραστείτε το πόσες (και ποιες) γλώσσες έχετε αναλόγως με το product code σας; (το γράφει κάτω από την μπαταρία, ή με το *#0000# ).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

UPDATE: Από ότι φαίνεται, το SWAP product code είναι για όλες τις περιπτώσεις που το κινητό που αγόρασες υπέστη βλάβη, η nokia σου αντικατέστησε τη motherboard, και πλέον το κινητό σου ΔΕΝ αναβαθμίζεται μέσω του Nokia Suite, παρά μόνο σε εξειδικευμένο κατάστημα (ή τουλάχιστον έτσι λένε :P ). Το θέμα είναι αν υπάρχει πιθανότητα με κάποιο από αυτά να αποκτήσεις πρόσβαση σε ελληνικό πληκτρολόγιο...

Edited by sakis
Update

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να φλασάρεις ελληνικό λογισμικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις να το συνδεσει με android tablet και να το χρησιμοποιησει σαν bluetooth modem? Βασικα θελω να μαθω αν υποστηριζει το PAN profile.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βγει νέο λειτουργικό (αναβάθμιση) για το 208 η δεν βγάζει πλέον για s40 η NOKIA?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν θα υπάρξει περαιτέρω υποστήριξη για συσκευές που δεν κυκλοφόρησαν από την Microsoft.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...