Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus G Pro (E988)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμφανιστηκε σιγα σιγα και το συγκεκριμένο. για να δουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω δουλέψει το συγκεκριμένο κινητό αν και ήταν κορεάτικο μιας και δεν είχε έρθει Ευρώπη ακόμα.....το ειχε ενας φιλος μου....υπέροχο τηλέφωνο γρήγορο με ωραία οθονη....ανετα το επερνα τώρα ειδικά που εμφανίστηκε στο skroutz
Link to comment
Share on other sites

G Pro η S4 δηλ? :)

 

Για μένα g pro....το s4 δεν με ενθουσίασε πολύ...το g pro ειναι πιο smooth...απλά το θέμα update είναι ένα θέμα στα lg

Link to comment
Share on other sites

Για μένα g pro....το s4 δεν με ενθουσίασε πολύ...το g pro ειναι πιο smooth...απλά το θέμα update είναι ένα θέμα στα lg

 

και γω πιστευω καλυτερα στην οθονη του GPRO αλλα χανει στην καμερα .... και πλεον στα 500 eur το S4 σε δελεαζει :P

Link to comment
Share on other sites

Για μένα g pro....το s4 δεν με ενθουσίασε πολύ...το g pro ειναι πιο smooth...απλά το θέμα update είναι ένα θέμα στα lg

 

Aααααντε παλι τα update. Ειστε και ασχετοι, με το συμπαθειο, παναθεμα σας και απλα επαναλαμβανετε το ιδιο ποιημα.

Η LG δινει πιο συχνα αναβαθμισεις μικρες κι απο τη Samsung. Ναι, την επομενη εκδοση android θα σου την δωσει πιο αργα, πιθανον γιατι τη δουλευει πιο καλα απο τη Samsung.

To G Pro ειναι πανεμορφο. Και το Note 3 να βγει θα στεκεται διπλα αξια. Ακριβουτσικο ακομα αλλα δικαιολογημενα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ δεν είμαι από αυτούς που γκρινιάζουν για τα update απλά το αναφέρω. ...φυσικά και είναι κινητό με τα όλα του και εφόσον τρέχει χωρίς προβλήματα δεν υπάρχει ανάγκη για άμεσο update....εγώ μάλλον θα το πάρω γιατί φίλε είναι απίστευτο το κινητό αν είχα τα κεφτά πιο παλία θα το έπερνα απο τον φίλο μου ....αλλά συμφωνώ ότι άνετα στέκεται δίπλα στο note
Link to comment
Share on other sites

Λογικα το note 3 που θα ερθει το φθινοπωρο, θα αξιζει περισσοτερο σε αυτη την κατηγορια, snap800, 3gb ram, αν εχει και rgb panel και οχι pentile θα ειναι μια κλαση πιο πανω, βεβαια και η τιμη ειναι ειναι αναλογη, λογικα μεχρι να ερθει στα 750ε-800ε το lg θα εχει πεσει στα 400ε.

 

Τωρα εναλλακτικα του s4 δεν θα το προτιμουσα, γιατι ειναι σαφως μεγαλυτερο.

Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

Λογικα το note 3 που θα ερθει το φθινοπωρο, θα αξιζει περισσοτερο σε αυτη την κατηγορια, snap800, 3gb ram, αν εχει και rgb panel και οχι pentile θα ειναι μια κλαση πιο πανω, βεβαια και η τιμη ειναι ειναι αναλογη, λογικα μεχρι να ερθει στα 750ε-800ε το lg θα εχει πεσει στα 400ε.

 

Τωρα εναλλακτικα του s4 δεν θα το προτιμουσα, γιατι ειναι σαφως μεγαλυτερο.

 

To οποιο Note 3 θα μπει επισημως στην κατηγορια phablet, ενος δυσχρηστου δηλαδη κινητου τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ψάχνω λίγο καιρό τώρα το Optimus G pro και απλά περιμένω πότε θα έρθει εδώ που είμαι. Το κακό είναι ότι ο bootloader είναι κλειδωμένος ακόμα οπότε θέλει λίγο υπομονή. Βέβαια αυτό που έψαχνα ήταν το Ε985 αυτό το E988 τώρα ποιο είναι? Με το S4 δεν υπάρχει σύγκριση μην γράφετε ότι θέλετε, αυτό είναι άμεσα συγκρίσιμο μόνο με note2 και note3 όταν με το καλό έρθει.. Η οθόνη του είναι ένα όνειρο, μπαταρία αρκετά καλή, κάμερα επίσης. Το μόνο κακό που διάβασα είναι ότι ίσως βγει μοντέλο με snapdragon 800 αλλά και πάλι μικρό το κακό αφού ούτως ή άλλως τρέχει διαολεμενα καλά. Επίσης τα updates πλέον δεν ξέρω αν τα θέλω να έρχονται "γρήγορα και άμεσα" στην συσκευή μου αλλά να είναι πρόχειρο - γραμμένα με μύρια εκνευριστικά bugs
Link to comment
Share on other sites

To οποιο Note 3 θα μπει επισημως στην κατηγορια phablet, ενος δυσχρηστου δηλαδη κινητου τηλεφωνου.

 

Το ιδιο, αντε ελαχιστα μεγαλυτερο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το techblog ( http://techblog.gr/mobile/lg-optimus-g-pro-hands-on-photos-2342/ ) η ευρωπαική έκδοση του G Pro δε θα φοράει S600 αλλα S4 Pro 1.7GHz.Έχετε διαβάσει τίποτα τέτοιο? (φαίνεται και σε μία απ' τις φωτογραφίες του hands on)
Link to comment
Share on other sites

http://www.vnp.gr/lg-optimus-g-pro-e988-white-eu.html

 

Στα 618 ευρώ ξεκινάει λοιπόν.

 

Γιατί εγώ νόμιζα ότι θα έχει 32GB εσωτερικό χώρο αποθήκευσης?? Οκ καλό είναι που έχει SD slot αλλά θα ήθελα 32GB :(

Link to comment
Share on other sites

άμα δεις και το μοντέλο που φέρνει το vnp φοράει τον 600 και όχι τον s4 pro και γενικά δεν έχω δει κάπου να έχει τον s4 pro .......η μνήμη ναι όντος καλύτερα να ήταν 32 αντί για 16 αλλά τι να κάνουμε........

 

 

 

Τελικά s4 pro θα έχει...μου απάντησε η lg σε μήνυμα στο fb...

Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ειμαι Γερμανια και μου εστειλε η dhl mail οτι θα μου ερθει αυριο το πρωι, οποτε θα γραψω και πρωτες εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Γερμανια και μου εστειλε η dhl mail οτι θα μου ερθει αυριο το πρωι, οποτε θα γραψω και πρωτες εντυπωσεις

Αν έχεις την καλοσύνη επιβεβαίωσε το μοντέλο και τα specs του γιατί έχω μπερδευτεί.. Με το καλό να έρθει και να το χαρείς :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι απλα φανταστικο! Ανετα οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη. Το πρωτο απιστευτο χαρακτηριστικο του που σε αφηνει αφωνο ειναι η οθονη που ειναι κατι το φανταστικο, ειδικα σε βιντεο ειναι τρελα. Μετα η γενικη ταχυτητα και αποκριση ειναι αψογη ακομα και αμα τρεχεις 3 εφαρμογες στην ιδια οθονη με το qslide ολα κυλανε απολυτα ομαλα.Η μπαταρια ειναι επισης εξαιρετικη. Μεσα σε μιαμιση ωρα με συνεχως ανοιχτη οθονη, ανοιχτα δεδομενα,3g και αποστολη αρχειων μεσω nfc (+bluetooth) περιπου 200MB εχασε 20%.Απο χαρακταρηστικα εχει οντως τον snapdragon 600, και εχει ελευθερη εσωτερικη μνημη 10GB. Αυτα τα λιγα για αρχη. Να πω και δυο αρνητικα εχει χαλια ηχειο, και το home button δεν εχει πολυ καλη διαδρομη.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι απλα φανταστικο! Ανετα οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη. Το πρωτο απιστευτο χαρακτηριστικο του που σε αφηνει αφωνο ειναι η οθονη που ειναι κατι το φανταστικο, ειδικα σε βιντεο ειναι τρελα. Μετα η γενικη ταχυτητα και αποκριση ειναι αψογη ακομα και αμα τρεχεις 3 εφαρμογες στην ιδια οθονη με το qslide ολα κυλανε απολυτα ομαλα.Η μπαταρια ειναι επισης εξαιρετικη. Μεσα σε μιαμιση ωρα με συνεχως ανοιχτη οθονη, ανοιχτα δεδομενα,3g και αποστολη αρχειων μεσω nfc (+bluetooth) περιπου 200MB εχασε 20%.Απο χαρακταρηστικα εχει οντως τον snapdragon 600, και εχει ελευθερη εσωτερικη μνημη 10GB. Αυτα τα λιγα για αρχη. Να πω και δυο αρνητικα εχει χαλια ηχειο, και το home button δεν εχει πολυ καλη διαδρομη.

 

Σαν κράτημα στο ένα χέρι πως είναι ? διάβασα είναι πιο compact από το note 2 γιατί το note 2 που έπιασα δεν παλεύεται .....

Link to comment
Share on other sites

Σαν κράτημα στο ένα χέρι πως είναι ? διάβασα είναι πιο compact από το note 2 γιατί το note 2 που έπιασα δεν παλεύεται .....

 

Αυτό είναι πολυ καλο ερώτημα,

σκέφτομαι να πάρω ενα κινητό αυτού του μεγέθους αλλά αναρωτιέμαι αν γίνετε κατι τέτοιο?

Μάλλον αδύνατον φαίνεται γιατί με το neo v 3,7 inches που είμαι ίσα ίσα το καταφέρνω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...