Jump to content

Sony Xperia C


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To merimobile ειναι αξιοπιστο.

Στα ελληνικα καταστηματα πηρε λιγο πανω η τιμη, μαλλον λογο χριστουγεννων (πατησε εκει που γραφει τελευταίες 3 εβδομάδες: σταθερή τιμή) http://www.skroutz.gr/s/3968261/Sony-Xperia-C-4GB-C2305.html

Θελω να δω τιμες στα ελληνικα καταστηματα μετα της γιορτες ;):D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To merimobile ειναι αξιοπιστο.

Στα ελληνικα καταστηματα πηρε λιγο πανω η τιμη, μαλλον λογο χριστουγεννων (πατησε εκει που γραφει τελευταίες 3 εβδομάδες: σταθερή τιμή) http://www.skroutz.gr/s/3968261/Sony-Xperia-C-4GB-C2305.html

Θελω να δω τιμες στα ελληνικα καταστηματα μετα της γιορτες ;):D

 

αυτο που με παραξενευει εμενα, ειναι οτι σου δινουν επιλογη με επιπλεον χρεωση, να στο στειλουν ρουταρισμενο, η με περασμενη ζελατινα στην οθονη... αυτο εσας δε σας παραξενευει????? δηλαδη τι κανουν? σου ανοιγουν την υποτιθεται σφραγισμενη συσκευασια, και σου κανουν ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Από το merimobile δεν έχω κάνει ποτέ αγορά τηλεφώνου, μάλλον θα κάνω σήμερα-αύριο ένα τηλέφωνο, όχι το xperia c.

Έχω αγοράσει ~15 τηλέφωνα από minideal - to2c - geekbying και όλοι τα στέλνουν ανοιγμένα. Ο λογος που τα ανοίγουν είναι για να δουν αν δουλεύει σωστά το τηλέφωνο. Συνήθως τσεκάρουν και μια κλήση χωρίς sim. Μην περιμένεις να ψάξουν για καμμένα πιξελ.

Αυτά που γράφουν για root το κάνουν για να σου πάρουν έξτρα χρήματα, root μπορείς να το κάνεις και μόνος σου με μια εφαρμογή. Τη ζελατίνα αν δεν μπορείς να την βάλεις μόνος σου ζήτησε να την βάλουν αυτοί..

Σε κάθε παραλαβή από αυτά τα καταστήματα όταν έρχεται το δέμα κάνω video unboxing και power on δε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα να μπορώ να το αποδείξω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια. Ποιος ξερει να μας πει με σιγουρια, μεταξυ ενος διπυρηνου στα 1,7, και ενος τετραπυρηνου στα 1,2, ποιο απο τα 2 ειναι πιο γρηγορο και σταθερο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια. Ποιος ξερει να μας πει με σιγουρια, μεταξυ ενος διπυρηνου στα 1,7, και ενος τετραπυρηνου στα 1,2, ποιο απο τα 2 ειναι πιο γρηγορο και σταθερο?

 

μπες στο youtube και γραψε antutu benchmark on xperia C και συνέκρινέ το με άλλα benchmarks κινητών

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη χρονια σε ολους.

Μετα απο περιπου 1 μηνα κατοχης της συσκευης εχω να πω τα εξης:

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο, ταχυτατο παντου και με παρα πολυ καλη αποδοση στη μπαταρια η οποια κραταει 3 μερες με αρκετη ομιλια καθημερινα, ανοιχτο 3g, και αρκετουτσικη περιηγηση στο ιντερνετ.

Οσον αφορα τα θεματα που ρωτηθηκαν η μπαταρια παρουσιαζει το γνωστο σκαλοπατι μετα το 30%, οι νυχτερινες φωτογραφιες δεν ειναι κατι το εξαιρετικο και (εδω δεν ευθυνεται η συσκευη) η 2η σιμ που ειναι απο τις καινουριες της κοσμοτε σε α;κυρες στιγμες δεν αναγνωριζεται με αποτελεσμα να χρειαζεται επανεκκινηση το κινητο.Για να αποφευχθουν ερωτησεις, αλλαχθηκε στην κοσμοτε και ξαναεκανε το ιδιο. Η αλλη σιμ ειναι βοντα παλια και κομμενη κ δεν παρουσιασε προβλημα σε κανενα απο τα 2 σλοτ.

Το gps λειτουργησε πολυ καλα οταν χρειαστηκε, Και το wifi του ειναι πολυ καλο. Όλα ειναι άμεσα συγκρινόμενα με τον προκατοχο του το grand duos το οποιο σε ταχυτηητα ηταν χαοτικα πισω απο το xperia. Αυτα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σκέφτομαι να το χτυπήσω την δευτέρα μιας και θέλω ενα dual sim κινητό.

αυτό που θέλω είναι να εχει μια αξιοπρεπή κάμερα , αν γίνετε και γρήγορη ακόμη καλύτερα .

για πείτε καμιά άποψη για την κάμερα και αν αξίζει σε σχέση με τα κινέζικα

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζ θα το πάρεις ή από το merimobiles?

Αυτή τη στιγμή μην κάνεις παραγγελιά από το merimobiles, έχουν εορτασμούς για το νέο έτος και θα ξεκινήσουν να στέλνουν από της 10-2.

Επίσης αν επιλέγεις το merimobiles να ρωτήσεις πρώτα αν υπάρχει διαθέσιμο και σε πόσες μέρες θα το στείλουν στο ταχυδρομείο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

από σκορουτζομαγαζο έλεγα να το πάρω για να έχω και εγγύηση , βεβαία τώρα που το είπες θα ρίξω και μια ματιά απο εξωτερικό

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ αυτη τι στιγμη το εχουν δυο καταστηματα με τιμη 229,90 και 236 ευρω, το ενα γραφει οτι το εχει σε μαυρο χρωμα και στο αλλο δεν ειδα να γραφει χρωμα https://www.skroutz.gr/s/3968261/Sony-Xperia-C-4GB-C2305.html.

Επισης το εχει και το mobile14 με τιμη 237 ευρω το λευκο http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=362 και το Purple http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=372 και οποιος θελει σε μαυρακι ανεβαινει η τιμη στα 255 ευρω http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=373

 

Σε καθε περιπτωση να παρετε τηλεφωνο τα καταστηματα και μα ρωτησετε

1) Αν το εχουν πραγματικα διαθεσιμο

2) Αν δινουν doa (Dead on arrival)

3) Απο που/ποιον εχουν εγγυηση

 

@ Prog μονο σε μονο dual υπαρχει, αν θες του βαζεις μονο μια sim

@ BaCkOs εγγυηση δεν υπαρχει σε αυτο το τηλεφωνο απο τη sony Ελλας, ο λογος ειναι οτι δεν εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα. Βιντεακια και δειγματα φωτογραφιας ψαξε στο internet.

 

Την ποιο ομορφη παρουσια--ση θα την δεις εδω

(Ελλας - Ρωσια - Συμμαχια)

 

Αν εχεις ορεξη για διαβασμα μπορεις διαβασεις εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=479949 , πατησε εκει που γραφει γραφει ''σποιλερ(+)'' και θα βρεις περισσοτερα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ωραίο videaki αν και στα ρώσικα και δεν κατάλαβα τίποτα απο οσα έλεγε

το forum μια από τα ίδια όποτε αύριο αν βρω χρόνο θα πάρει φωτιά το google translate μπας και βγάλω τίποτα

 

όσον αφορά την εγγύηση φυσικά και καλύπτεστε , οχι απο το επίσημο service αλλά απο το ιδιο το κατάστημα και αν πούνε οχι μια καταγγελία στο ινκα και στο υπουργείο εμπορίου

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε αυτή τη τιμή πάει πακέτο με το R20;;;

 

Καλό είναι απλά στα ppi χάλαει η δουλειά...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε αυτή τη τιμή πάει πακέτο με το R20;;;

 

Καλό είναι απλά στα ppi χάλαει η δουλειά...

Τι ειναι το R20 ?

 

Απο 230 ευρω ολα τα χρωματα μεσω best price http://www.bestprice.gr/item/2153735021/sony-xperia-c

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το R20 ?

 

Απο 230 ευρω ολα τα χρωματα μεσω best price http://www.bestprice.gr/item/2153735021/sony-xperia-c

 

Ξέρω ότι θα με βρίσεις... R20=Ρωσίδα στα 20... αυτή από το βίντεο.. χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι θα με βρίσεις... R20=Ρωσίδα στα 20... αυτή από το βίντεο.. χαχα

Οχι βρε γιατι να σε βρισω ? Κατσε να στειλω mail να ρωτησω :D

(Ελλας - Ρωσια - Συμμαχια)

Ας επανελθουμε στα του τηλεφωνου :) τα υπολοιπα με πμ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση στο λογισμικό 16.Β.0.2.6 έχω να επισημάνω τα εξής:

 

1) Το θέμα της φωτογραφικής στις νυχτερινές λήψεις λύθηκε!

 

2) Το θέμα της εξαφάνισης εικονιδίων μετά από επανεκκίνηση στις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στην SD λύθηκε

 

3) Το θέμα του γρήγορου battery drain μετά το 30% λύθηκε και αυτό.

 

Το κινητό πλέον είναι αψεγάδιαστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Του εχεις τρεξει antutu bechmark;

Λογικα γυρω στους 14000 ποντους θα πιανει.

 

Παντως ειναι μια ακρως ενδιαφερουσα συσκευη στις 5 ιντσες με πολυ καλη τιμη. Οταν πεσει και κατω απο τα 200 θα ειναι το απολυτο VfM για εμενα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Επειδή έχω χαθεί στο διαδίκτυο τις τελευταίες μέρες και έχω γίνει φοβερά αναποφάσιστος, θα ήθελα με απλά λόγια κάποιος να μου πει ποιες ακριβώς θα είναι οι διαφορές αν παραγγείλω το Sony Xperia C από το merimobiles.com ή από το vnp.gr

 

-Υποθέτω πως ούτε το ένα ούτε το άλλο θα έχουν ελληνικό μενού.

-Με την εγγύηση (αχρείαστη να είναι) πως το αντιμετωπίζει το ένα κατάστημα και πως το άλλο;

-Το κινητό είναι ακριβώς το ίδιο κατασκευασμένο με τα ίδια υλικά και την ίδια αγάπη ελπίζω σωστά;

 

Γενικά τι άλλα μείον έχει το merimobiles.com γιατί η διαφορά τους αυτή τη στιγμή ανέρχεται σχεδόν στα 60€ και θα χρειαστώ ένα καλό λόγο για να πειστώ να αγοράσω από την ελληνική αγορά...

Σας ευχαριστώ και με συγχωρείτε αν πιάνω θέμα που έχει αναλυθεί πολλές φορές.

Αρχίζω και τρώω το πρώτο μου νύχι περιμένοντας όλο αγωνία τις απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

1) Κακώς υποθέτεις. Θα έχει Ελληνικό μενού

2) Οποιοδήποτε μοντέλο εισάγεται επίσημα από την Sony Hellas, από όπου κι αν το πάρεις, έχει εγγύηση.

3) Ναι. Κυρίως αγάπη όμως!

 

Και μην τρως τα νύχια σου (όπως μου έλεγε και η μάνα μου)

 

Καλή σου μέρα! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την φοβερά άμεση απάντηση!

 

φοβόμουν πως επειδή υπάρχει μόνο σε 3 σκρουτζομαγαζα και όλα το δίνουν κατόπιν παραγγελίας ίσως το κινητό δεν ήταν επίσημη εισαγωγή της sony hellas αλλά το παραγγέλνουν από εξωτερικό όπως μπορώ να το παραγγείλω κι εγώ.

 

Στην ουσία λοιπόν έχω να αποφασίσω αν θα δώσω τα 60€ παραπάνω για να "αγοράσω" Ελληνική εγγύηση και ελληνικό μενού η είναι και κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

 

Και πάλι ευχαριστώ!

 

κι όμως στο Sony.gr δεν αναφέρει πουθενά το συγκεκριμένο μοντέλο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι!

 

Πρόσεξε λίγο την απάντησή μου. Δεν γράφω "Το Xperia C που εισάγεται επίσημα από την Sony" αλλά "Οποιοδήποτε μοντέλο...". Αν το C εισάγεται δεν το ξέρω οπότε τσέκαρέ το με ένα τηλεφώνημα στην επίσημη αντιπροσωπεία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το σκρουτζομαγαζο λοιπόν δίνει εγγύηση στέλνοντας το στην Αγγλία και το κινητό που πουλάει έχει κανονικά τα ελληνικά περασμένα.

 

Τελευταία ερώτηση (ελπίζω):

Από το merimobiles έρχεται με κινέζικα κατάλοιπα ξεκλειδωμένο η είναι σα να το αγόραζα από Ευρώπη;

Υπάρχει δηλαδή πιθανότητα να μου πετάει κανένα κινέζικο μήνυμα η να έχει το google play το κινέζικο η να πρέπει οπωσδήποτε να του κάνω root;

 

Κερδιζει το σκρουτζ για την ώρα και δε θέλω... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia C

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...