Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά , χρησιμοποιεί κανείς διαφορετικό πληκτρολόγιο από αυτό του κινητού . Το στάνταρ πληκτρολόγιο δεν βολεύει καθώς μπορείς να γράψεις μόνο 70 χαρακτήρες . Καμία ιδέα από κανέναν για άλλο πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά , χρησιμοποιεί κανείς διαφορετικό πληκτρολόγιο από αυτό του κινητού . Το στάνταρ πληκτρολόγιο δεν βολεύει καθώς μπορείς να γράψεις μόνο 70 χαρακτήρες . Καμία ιδέα από κανέναν για άλλο πληκτρολόγιο;

Δοκίμασε το Greek Keyboard. Αριστερά του space έχει ένα κουμπί που γράφει SMS και αφού το πατήσεις, γράφεις τα μηνύματα με 160 χαρακτήρες. Τσέκαρέ το, εγώ αυτό έχω εγκαταστήσει στο Α660 που έχω και δουλεύει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Greek Keyboard. Αριστερά του space έχει ένα κουμπί που γράφει SMS και αφού το πατήσεις, γράφεις τα μηνύματα με 160 χαρακτήρες. Τσέκαρέ το, εγώ αυτό έχω εγκαταστήσει στο Α660 που έχω και δουλεύει μια χαρά...

Ευχαριστώ φίλε μου , το κατέβασα πριν αλλά δεν ήξερα πως να ενεργοποιήσω τους 160 χαρακτήρες ,καθώς στην περιγραφή στο google store έλεγε να κάνεις κάτι άλλο.

Ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το παραγγειλα 13/8 απο minideal με singapore,στις 15/8 εγινε despatced και σημερα 27/8 παραμενει ακομα despatced στας overseas

νομιζω οτι εχει αργησει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

με το τελωνειο δεν ειχε κανεις κανενα προβλημα;;;

Μια φορα.....+45 η 48 ευρω το καπελο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το παραγγειλα 13/8 απο minideal με singapore,στις 15/8 εγινε despatced και σημερα 27/8 παραμενει ακομα despatced στας overseas

νομιζω οτι εχει αργησει αρκετα

 

και μενα ακριβως το ιδιο πραγμα φιλε..

Link to comment
Share on other sites

Με απλο ταχυδρομειο?

Και ομως αγαπητε φιλε,εχω παρει τουλαχιστον 7 κντ απο εκει,την μια για καποιο λογο που δεν καταλαβα το σταματησαν.....μαλλον ημουν ο καντεμης...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ενω ειναι καταπλητκικο το τηλεφωνο,

δεν υπαρχει περιπτωση να μπορεσει να παιξει βιντεακι απο youtube, οσες φορες πατάω πανω σε βιντεακι να παιξει κανει επαναφορτωση της σελιδας και δενβ παιζει καθολου... κατεβασα ακι το FLASH 11.1 οπως λεει ο φιλος πιο πανω αλλα τίποτα...

καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με κάποιον άλλον browser όπως firefox δοκίμασε....
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

ενω ειναι καταπλητκικο το τηλεφωνο,

δεν υπαρχει περιπτωση να μπορεσει να παιξει βιντεακι απο youtube, οσες φορες πατάω πανω σε βιντεακι να παιξει κανει επαναφορτωση της σελιδας και δενβ παιζει καθολου... κατεβασα ακι το FLASH 11.1 οπως λεει ο φιλος πιο πανω αλλα τίποτα...

καμια βοηθεια;

 

Φιλε μου μην σε παιρνει απο κατω,το κινητο μια χαρα παιζει youtube,εγω συγκεκριμενα μπορω και βλεπω και αγωνες απο το sportlemon στο κινητο.

Λοιπον δοκιμασε αυτον

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.chrome

 

Aν και δεν εχει 5 αστερακια εμενα με εχει βολεψει πολυ και τον θεωρω πολυ καλο

και μιας και δε γνωριζω καλα αγγλικα κανει και αυτοματη μεταφραση

οπως στο pc.

 

Παντως πολυ καλος ειναι και ο μαμισιος του κινητου,απορω πως δε το εχει αναφερει κανεις.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε,και ειναι πολυ γρηγορο

νομιζω οτι ειναι πολυ καλη αγορα ,το μονο που δεν με ενθουσιασε ειναι τα χρωματα της οθονης του ισως

γιατι προερχομαι απο galaxy s advance me samoled οθονη και ως γνωστο εχει πιο ζεστα χρωματα.

ειναι μεγαλο αλλα το συνηθιζεις και μπορω να πω οτι το δουλεω με ενα χερι.

επισης η οθονη μου φανηκε λιγοτερο γλιστερη απο του galaxy s advance.

ξερει κανεις πως αλλαζουμε σε εργστασιακο launcher γιατι εχει τον apex και δεν μου αρεσει?

οτι ερωτησεις εχετε εδω ειμαι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι ο μαμισιος δεν παιζει...

πάντως εγκατεστησα τον κρομ και ΝΑΙ!!!

παιζει κανονικα

ευχαριστώ για την βοήθεια...

γηράσκω αεί διδασκόμενος!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι ο μαμισιος δεν παιζει...

πάντως εγκατεστησα τον κρομ και ΝΑΙ!!!

παιζει κανονικα

ευχαριστώ για την βοήθεια...

γηράσκω αεί διδασκόμενος!!!

sotis δεν μιλαω για τον internet browser αλλα για το ui ολου του συστηματος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε,και ειναι πολυ γρηγορο

νομιζω οτι ειναι πολυ καλη αγορα ,το μονο που δεν με ενθουσιασε ειναι τα χρωματα της οθονης του ισως

γιατι προερχομαι απο galaxy s advance me samoled οθονη και ως γνωστο εχει πιο ζεστα χρωματα.

ειναι μεγαλο αλλα το συνηθιζεις και μπορω να πω οτι το δουλεω με ενα χερι.

επισης η οθονη μου φανηκε λιγοτερο γλιστερη απο του galaxy s advance.

ξερει κανεις πως αλλαζουμε σε εργστασιακο launcher γιατι εχει τον apex και δεν μου αρεσει?

οτι ερωτησεις εχετε εδω ειμαι?

 

Μπορείς να τον κατεβάσεις από εδώ http://launcher.lenovo.com/launcher/portal.php πάτα εκεί που λέει Download ;)

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον κατεβάσεις από εδώ http://launcher.lenovo.com/launcher/portal.php πάτα εκεί που λέει Download ;)

 

ευχαριστω πολυ με καποια κινεζικα βεβαια

Link to comment
Share on other sites

γιατι προερχομαι απο galaxy s advance me samoled οθονη και ως γνωστο εχει πιο ζεστα χρωματα.

ειναι μεγαλο αλλα το συνηθιζεις και μπορω να πω οτι το δουλεω με ενα χερι.

επισης η οθονη μου φανηκε λιγοτερο γλιστερη απο του galaxy s advance.

Πηρες ομως καλυτερο κινητο με πιο λιγα χρηματα απ οτι κοστιζει αυτη τι στιγμη το advance στα σκρουτζομαγαζα.

Μοντελο 2012

Προτιμω ips παντως.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το κινητό μας -επεξεργαστής (MTK6589 CPU) έχει σένσορα για θερμοκρασία cpu?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-A820-4-5inch--MTK6589-Quad-Core-Smartphone-IPS-QHD-Screen-1GB-RAM-4GB-ROM--8-0MP-Camera-with-3G-GPS-Russian-Black-315234.html

 

Τι λεει αυτο το site παιδες,το χει τσεκαρει κανεις?

Ω λαθος thread sorry

Edited by Meta
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά παρηγγειλα εχθές από το Minideal το Α830 ξέρεται πόσο καιρό κάνει να έρθει?

 

15 εως βαρια 20 μερες.

 

sotis δεν μιλαω για τον internet browser αλλα για το ui ολου του συστηματος

 

Μαλλον απανταει στο δικο μου ποστ που του ειπα να βαλει τον google chrome για να παιζει youtube video. :p

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Προχτές παρέλαβα ένα A830 απο ebay.

Αρχικά με το που το είδα τα έχασα:):) , πολύ καλή τιμή σε σχέση με την ποιότητα.

Την δεύτερη μέρα λειτουργίας κάποια στιγμή στίς κλησείς δέν με άκουγαν και ούτε άκουγα, ταυτοχρονα στην εφαρμογή εγγράφης ήχου ολα καλά.

Μετά από ένα restart όλα καλά.

Επίσης κατέβασα το dont panic trial εκεί είδα ότι το gps αργεί πάρα πολύ να πιάσει σημα και το χάνει συνεχός,:(:(:(

στην εφαρμογή google maps πιάνει αμέσος αλλά με δίχνει με αρκετά μεγάλη απόκλιση.

Ξέρει κάποιος κάτι σχετίκα με αύτα τα δύο προβλήματα;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...