Jump to content

Blacklight και ειδικοί φωτισμοί δωματίου


Deadly_Sin1629395575
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπου πουλανε λαμπες και φωτιστηκα, και σε καταστηματα με ηλεκτρονικα πχ Smart Kit, Βενιερη, Φανο και Σταυριανο! Λεω τα πολυ γνωστα, τουλαχιστον μεσα στην Αθηνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ωραίος, ευχαριστώ πάρα πολύ :) Αν πάρω τελικά, θα σας postάρω photos!
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

de kserw gia dwmatio, alla egw evala mesa sto pc kai tha kotsarw kai kana parathiraki. deixnei poly teleia!! egw pistevw oti einai epivlavhs.. eidika autes pou ekpemboun UV (Ultra Violet) ΥΠΕΡιώδες ακτινοβολία. τοτε πρεέπει να βάζεις αντιλιακό!! αφού η ηλιακή ακτινοβολία οταν δεν "φιλτράρεται" απο την ατμόσφαιρα περνάν οι UV ακτινες και βλάπτουν. Δεν έχετε δει τα αντιηλικά που γράφουν "Προστασία απο τις ακτίνες UV"???
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zalaros ( 6 Αύγ. 2004 , 18:44)

 

Και μην ξεχνάτε το πιο σημαντικό... :!: όποιος έχει αντικαταστήσει κάποιο δόντι (από τα μπροστά) με προσθήκη, να μην χαμογελάει στο black light. Ενώ τα κανονικά δόντια φαίνονται έντονα άσπρα η προσθήκη μαυρίζει πολύ και φαίνεται σαν να μην έχεις δόντι :lol: :p :lol: :alien:

 

 

Ax τι μου θύμισες...πριν πολλά χρόνια είχα σπάσει το μπροστινό ένα δόντι απο βουτιά στην πισίνα και έβαλα άλλο....

και με ένα αγόρι που γούσταρα και είχε blacklight στο δωμάτιο, καθίσαμε μια φορά και άρχισε να γελάει με τα δόντια μου που φαινόντουσαν περίεργα...και τον πλάκωσα στις μάπες...

απο τότε δεν θέλω να ακούσω καν για blacklight :mad:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (17 Αύγ. 2004 , 12:44)

 

Parathyro apo pou? sorry gia to off-topic. lampes gia to pc briskw alla parathyro apo pou?

 

 

Εννοεί διάφανο πλαϊνό καπάκι.

 

Εγώ έχω βάλει μία μπλε λάμπα στο pc, δεν είναι και τόσο θωρακισμένη. Επομένως περνάει έξω η uv και φεγγοβολάνε και τα χρωματιστά καλώδια που είναι για uv. :) Άρα μία μπλε λάμπα θα την συνιστούσα για pc. Κι εγώ θα έπαιρνα αλλά αφού έχω αυτή είμαι οκ. Φαίνεται ποιο ωραία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειδα blacklight μεσα σε αυτοκινητο! Οχι δεν ηταν neon, ηταν Blacklight!!!! Πολυ γελοιο θεαμα! Αληθεια πως οδηγαει αυτος? Δεν κουραζονται τα ματια του τη νυχτα?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (18 Αύγ. 2004 , 00:20)

 

Εννοεί διάφανο πλαϊνό καπάκι.

 

Εγώ έχω βάλει μία μπλε λάμπα στο pc, δεν είναι και τόσο θωρακισμένη. Επομένως περνάει έξω η uv και φεγγοβολάνε και τα χρωματιστά καλώδια που είναι για uv. :) Άρα μία μπλε λάμπα θα την συνιστούσα για pc. Κι εγώ θα έπαιρνα αλλά αφού έχω αυτή είμαι οκ. Φαίνεται ποιο ωραία.

 

 

Nai kserw parathyro, alla psaxnw kai egw kai den briskw pouthena gmt... Apo pou to pirate?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (18 Αύγ. 2004 , 23:37)

 

Nai kserw parathyro, alla psaxnw kai egw kai den briskw pouthena gmt... Apo pou to pirate?

 

 

Εγώ πήρα τώρα καινούριο pc και το κουτί το πήρα από τα multirama. Είναι όλο αλουμίνιο και είχε 270 ευρώ. Και άλλα 30 είχε το παράθυρο. Μάρκα cool master. Και ήξερα από πριν ότι υπάρχει παράθυρο. Το είχε δηλαδή στο φυλλάδιο. Και κάποια άλλα που κοίταγα μου έλεγαν ότι υπάρχει ενώ σε άλλα δεν υπήρχε. Δηλαδή δεν κυκλοφορούνε για όλα. Εκτός και αν ταιριάζει κανένα καπάκι από άλλο στο δικό σου pc. Αλλά πως θα το ξέρεις είναι το θέμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. :)

Συγνώμη για την off-topic ερώτηση αλλά δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα μόνο για αυτό.

 

αγόρασα σήμερα μια lava lamp και μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε αρκετά και σκέφτομαι να πάρω αύριο ένα plasma lamp(συννημένο) μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο site με τέτοια είδη (φωτιστικά εφέ κτλ) για να πάρω ιδέες; :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

a exw mia tetia,malista exei kai epilogh pou anavei analoga me ton ry8mo ths mousikhs....kalh fash....dwse kati parapanw na pareis megalo mege8os,aksizei,kalo effetziliki gia to dwmatio
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος The Shadow (31 Αύγ. 2004 , 23:43)

 

Καλησπέρα σε όλους. :)

Συγνώμη για την off-topic ερώτηση αλλά δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα μόνο για αυτό.

 

αγόρασα σήμερα μια lava lamp και μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε αρκετά και σκέφτομαι να πάρω αύριο ένα plasma lamp(συννημένο) μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο site με τέτοια είδη (φωτιστικά εφέ κτλ) για να πάρω ιδέες; :rolleyes:

 

Ευχαριστώ

 

 

Η Plasma lamp αυτη στο συννημενο ποσο εχει??? :)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις ακτινοβολίες UV, στο black light δεν τις αποφεύγετε!

Ωστόσο, πριν το αγοράσετε βεβαιωθείτε ότι περιορίζεται στις ακτίνες UV-A δηλαδή στα 345-400nm. Η UV-A βοηθάει στην σύνθεση της βιταμίνης D, δεν είναι όμως άμοιρη ευθυνών, κυρίως στα μάτια, οπότε χρησιμοποιήτε τη συσκευή όσο το δυνατόν λιγότερο!

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω και εγώ ωστόσο μιο, να ρωτήσω κατι τα παιδιά που έχουν ήδη. Αν πάρεις κάτι τέτοιο τι άλλο χρειάζεσαι? Ξεμπερδεύεις με 20 ευρώ? :O Το μήκος (60cm) είναι ικανοποιητικό? Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas ( 1 Σεπ. 2004 , 02:07)

 

Η Plasma lamp αυτη στο συννημενο ποσο εχει??? :)

 

 

η συγκεκριμένη θα σε γελάσω(είναι απο site κινέζικης εταιρίας και δεν έχει τιμές) αλλά μια με πιο μικρή βάση που έχω δεί κάνει 32 ευρο.

 

Α και καλό μήνα σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να φτιαξω μια διαφορετικη ατμοσφερα στο δωματιο θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαλω νεον στο δωματιο μου

αν ναι που μπορω να αγορασω και ποσο κοστιζει

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει για το blacklight.

αυτο που ψαχνω ειναι neon ή μηπως neon=blacklight

απο τι ξερω το blacklight δεν δινει φως αλλα πειραζει τα χρωματα

εγω πχ θελω να βαλω ενα τετοιο φως στο δωματιο αλλα στο χρωμα μπλε

http://www.tech-pc.co.uk/reviews/clearfans/fan4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει σε ενα μαγαζι το plasma lamp αλλα ας πουμε οτι το παιρνω, υπαρχει καλωδιο που το συνδεει με το ηχοσυστημα και κουνιεται με τον ρυθμο της μουσικης????

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone ( 5 Σεπ. 2004 , 01:42)

 

υπαρχει για το blacklight.

αυτο που ψαχνω ειναι neon ή μηπως neon=blacklight

απο τι ξερω το blacklight δεν δινει φως αλλα πειραζει τα χρωματα

εγω πχ θελω να βαλω ενα τετοιο φως στο δωματιο αλλα στο χρωμα μπλε

http://www.tech-pc.co.uk/reviews/clearfans/fan4.jpg

 

 

παρε 5 απο ατα και βαλτα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone ( 5 Σεπ. 2004 , 11:56)

 

το εχω σκεφτει αλλα πως θα τα συνδεσω στο ρευμα ;

 

 

αφου εχεις υπολογιστη ολα γινονται παρε ρευμα απο τον υπολογιστη σου

Link to comment
Share on other sites

Αντί να περιμένεις να σου απαντήσουμε εδώ γιατί δεν πας στο ηλεκτρολογάδικο (ωραίος όρος!) της γειτονιάς σου να ρωτήσεις???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος metality ( 5 Σεπ. 2004 , 15:11)

 

Αντί να περιμένεις να σου απαντήσουμε εδώ γιατί δεν πας στο ηλεκτρολογάδικο (ωραίος όρος!) της γειτονιάς σου να ρωτήσεις???

 

 

πηγα

δεν ηξερα κανενας :(

 

μαλιστα ο ενας με περασε για τρελος και ενας αλλος γελαγε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...