Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την τελευταία αναβάθμιση μεσω Kies εμφανίζεται η ένδειξη LTE στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.(πριν εμφανίζονταν μόνο οι επιλογές GSM/WCDMA.)

 

Σε εμένα δεν το βγάζει :worry: .Εχω κάρτα wind όμως που δεν εχει 4g δίκτυο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα δεν το βγάζει :worry: .Εχω κάρτα wind όμως που δεν εχει 4g δίκτυο .

Είναι θέμα φορέα.Εγώ μέχρι την αναβάθμιση δεν έβλεπα LTE παρόλο που είχα ζητήσει από τη Vodafone ενεργοποίηση του 4G.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ έκανε κάτι αναβαθμίσεις σε εφαρμογές Google.

Απο εκείνη την ώρα και μετά έφαγε την μπαταρία σαν τρελό με ελάχιστη χρήση!!

¨οταν έκανε αναβαθμίσεις έιχε γύρω στο 95% (22:00) και ξαναλέω με ελάχιστη χρήση τώρα είναι στο 30%!!

 

Κάτι διάβασα για πρόβλημα με τα Google services, δεν ξέρω αν είναι απο αυτό, αλλά απο την άλλη σύμπτωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνω ότι παίζει το 4g?η πότε παίζει με 3g?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνω ότι παίζει το 4g?η πότε παίζει με 3g?

 

Θα σου βγάλει 4G επάνω και αν χάσει το σήμα και γυρίσει σε 3G θα αλλάξει η ένδειξη ομοίως

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

H+ μου βγάζει...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ έκανε κάτι αναβαθμίσεις σε εφαρμογές Google.

Απο εκείνη την ώρα και μετά έφαγε την μπαταρία σαν τρελό με ελάχιστη χρήση!!

¨οταν έκανε αναβαθμίσεις έιχε γύρω στο 95% (22:00) και ξαναλέω με ελάχιστη χρήση τώρα είναι στο 30%!!

 

Κάτι διάβασα για πρόβλημα με τα Google services, δεν ξέρω αν είναι απο αυτό, αλλά απο την άλλη σύμπτωση;

 

κάτι παίζει όντος με αυτό 80% υπηρεσίες google λέει πριν μια μέρα ήταν πολύ χαμηλά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν με παίρνουν τηλέφωνο ο ήχος κλήσης για ένα δύο δευτερόλεπτα παίζει χαμηλά και μετά παίζει στο τέρμα που το έχω ρυθμίσει. Εγώ θέλω να παίζει κατευθείαν στο τέρμα. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γίνετε αυτό και αν υπάρχει τρόπος να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι είναι ρυθμισμένο από την Samsung.

Δοκίμασε το Disable Increasing Ring.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

H+ μου βγάζει...

Είναι το αμέσως κατώτερο επίπεδο από το LTE (4G).Στο mini θα σου βγάλει 4G όταν βρεθείς εντός δικτύου 4G και φυσικά έχεις ζητήσει την ενεργοποίησή του από το φορέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζω το κινητό κι έχω ανοιχτά wifi και whatsapp, η θερμοκρασία της μπαταρίας φτάνει τους 40 βαθμούς... Είναι φυσιολογικό, ή ν' ανησυχώ; Επίσης το κινητό βρίσκεται μόνιμα σε θήκη. Εσάς πόσο έχει φτάσει μέγιστη θερμοκρασία μπαταρίας;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση μεσω Kies εμφανίζεται η ένδειξη LTE στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.(πριν εμφανίζονταν μόνο οι επιλογές GSM/WCDMA.)

 

Εγω που ειμαι με MG8 ακομα, το εμφανιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το αμέσως κατώτερο επίπεδο από το LTE (4G).Στο mini θα σου βγάλει 4G όταν βρεθείς εντός δικτύου 4G και φυσικά έχεις ζητήσει την ενεργοποίησή του από το φορέα σου.

 

Οπότε θα το δω να γραφεί 4g???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα το δω να γραφεί 4g???

Δεν θα το δεις δυστυχώς γιατί η Wind δεν έχει στις άμεσες προτεραιότητές της το 4G.Aκόμα και να ζητήσεις ενεργοποίηση της υπηρεσίας 4G δεν πρόκειται να δεις την ένδειξη (όταν ενεργοποιήσεις τα δεδομένα) γιατί απλά δεν υπάρχει στο δίκτυό της.Μόνο στο τηλέφωνό σου θα δεις την ένδειξη στις ρυθμίσεις (λειτουργία δικτύου- LTE/GSM κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ο τρόπος που ψάχνεις τις επαφές σου για να πάρεις τηλέφωνο στα Samsung είναι απελπιστικά βλαμμένος. ΕΧω να το λέω..........

Υπάρχει κανας καλύτερος γρηγορότερος τρόπος??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά τώρα που χρησιμοποιώ το s3 από τότε που μου έσπασε η οθόνη, έχει αρκετή διαφορά σε ταχύτητα από το s4 mini. Σαφώς το s4 mini είναι αρκετά πιο γρήγορο και στο touchwiz αλλά και γενικά στις εφαρμογές. 512mb στην μνήμη είναι σαφώς πιο καλά από 2 επεξεργαστές παραπάνω. Και από μπαταρία μου είναι στα ίδια επίπεδα όταν δεν είχα το γνωστό bug που του έπιανε που και που και κατανάλωνε παραπάνω.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ο τρόπος που ψάχνεις τις επαφές σου για να πάρεις τηλέφωνο στα Samsung είναι απελπιστικά βλαμμένος. ΕΧω να το λέω..........

Υπάρχει κανας καλύτερος γρηγορότερος τρόπος??

 

Δηλαδή, σε ποιον τρόπο αναφέρεσαι, τι έχει;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου.στην αμερικη υπαρχει ενα σλογκαν που λενε οι κομπιουτεραδες...*μην λυπασε να δωσεις ποτε χρηματα για περισσοτερη μνημη..δεν θα τα κλαψεις ποτε*.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, σε ποιον τρόπο αναφέρεσαι, τι έχει;

O τρόπος αναζήτησης ονόματος ή επανάκλησης.

Πολλές κινήσεις............Πολλά βήματα. Κ άμα οδηγείς δε βρίσκεις όνομα ούτε με σφαίρες.

Αν είχες ποτέ HTC θα καταλάβεις τι εννοώ....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

O τρόπος αναζήτησης ονόματος ή επανάκλησης.

Πολλές κινήσεις............Πολλά βήματα. Κ άμα οδηγείς δε βρίσκεις όνομα ούτε με σφαίρες.

Αν είχες ποτέ HTC θα καταλάβεις τι εννοώ....

 

Εγώ έχω βολευτεί με τον rocket dialer, contacts που έχει και επιλογή, χωρίς άλλη εφαρμογή να σου κάνει full screen τότε φωτο των επαφών σου!τ9 αναζήτηση ακόμα και μέσα στις σημειώσεις της κάθε επαφής κλπ!

Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάπου ότι το κινητάκι μας θα αναβαθμιστεί στην 4.3 για να έχει την υποστήριξη του gear

 

Ορίστε και τα τελευταία νέα για την αναβάθμιση της συσκευής μας.

Λογικά θα έρθει και κατά εδώ.

Υπάρχει πάντα και λύση του odin!!!

 

http://www.s4miniarchive.com/2013/11/bell-will-update-samsung-galaxy-s4-mini-to-android-4.3.html

Link to comment
Share on other sites

Παίζει το σκ να έχουμε update ?

 

Κι εδώ λέει ότι θα ξεκινήσει τις αναβαθμίσεις από αύριο, αλλά προφανώς δεν αναφέρεται στην Ελλάδα.

Παρόλα αυτά αν βγει κάτι θα το δόκιμάσω.

http://www.sammobile.com/2013/11/22/bell-to-update-galaxy-s4-and-s4-mini-to-android-4-3-from-november-23/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...