Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ελαφριά χρήση μπορώ να πω θα την βγάλω και 3 ημέρες αν δεν του πιάσει το στραβό του και σε stand by αρχίσει να καταναλώνει από μόνο του. Για να φορτίσει μου παίρνει γύρω στις 2-3 ώρες (από το 5% περίπου)
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Στη συλλογή φωτογραφιών μου έχει εμφανίσει γύρω στις 10 φωτογραφίες μαύρες. Δεν θυμάμαι να έχω βγάλει φωτογραφίες με καλυμμένη την κάμερα και μετά από συζήτηση με φίλο που είχε HTC Sensation, μου ανέφερε ότι το είχε εντοπίσει και αυτός τη δυσλειτουργία αυτή. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Στη συλλογή φωτογραφιών μου έχει εμφανίσει γύρω στις 10 φωτογραφίες μαύρες. Δεν θυμάμαι να έχω βγάλει φωτογραφίες με καλυμμένη την κάμερα και μετά από συζήτηση με φίλο που είχε HTC Sensation, μου ανέφερε ότι το είχε εντοπίσει και αυτός τη δυσλειτουργία αυτή. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο?

 

Μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο σε ένα s3 που είχα και είχε πρόβλημα η sd. Είχαν γίνει corrupt τα συγκεκριμένα αρχεία. Πάρε καλού κακού κανένα backup ότι χρειάζεσαι από την καρτούλα.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω για φορτιση Κυριακη βραδυ, το βγαζω Δευτερα πρωι. Μεχρι τωρα που γραφω, με τηλεφωνα αρκετα, Wifi, ΒΤ εχει 76%!!!!:D:D:D

Yeah!! Απο την Παρασκευη κ μετα που πηρα την αναβαθμιση, βλεπω τρελη διαφορα στην ζωη της μπαταριας!! Μακαρι να συνεχισει ετσι!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω για φορτιση Κυριακη βραδυ, το βγαζω Δευτερα πρωι. Μεχρι τωρα που γραφω, με τηλεφωνα αρκετα, Wifi, ΒΤ εχει 76%!!!!:D:D:D

Yeah!! Απο την Παρασκευη κ μετα που πηρα την αναβαθμιση, βλεπω τρελη διαφορα στην ζωη της μπαταριας!! Μακαρι να συνεχισει ετσι!!!

Κ μένα μετα την αναβάθμιση μου φαίνεται ότι πάει καλύτερα στο θέμα μπαταρίας........... Δεν είμαι ο μόνος ψυχάκιας δηλαδή ε?? :lol::lol::lol::lol:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα μετα την αναβάθμιση μου φαίνεται ότι πάει καλύτερα στο θέμα μπαταρίας........... Δεν είμαι ο μόνος ψυχάκιας δηλαδή ε?? :lol::lol::lol::lol:

 

Definetely NOT!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά εχθές.....σπάσιμο οθόνης μετά από πτώση.....κόστος 155€...οπότε προσέχετε τα τηλέφωνα σας παίδες!!

Όντως αυτό είναι φρίκη.Μια ερώτηση.Αν το έχεις παραλάβει, φαίνεται οτι έχει αλλαχθεί η οθόνη;Γενικά έχει κάποια αλλαγή που να μην μπορεί να καλυφθεί με την αλλαγή οθόνης;

Η ερώτηση έχει να κάνει με το κατά πόσο συμφέρει να αλλάξεις οθόνη αν το αποτέλεσμα δεν είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό είναι φρίκη.Μια ερώτηση.Αν το έχεις παραλάβει, φαίνεται οτι έχει αλλαχθεί η οθόνη;Γενικά έχει κάποια αλλαγή που να μην μπορεί να καλυφθεί με την αλλαγή οθόνης;

Η ερώτηση έχει να κάνει με το κατά πόσο συμφέρει να αλλάξεις οθόνη αν το αποτέλεσμα δεν είναι τέλειο.

 

Βασικά δεν το πήγα ακόμα.....το σκέφτομαι αν θα το επισκευάσω!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το πήγα ακόμα.....το σκέφτομαι αν θα το επισκευάσω!!

Ακριβώς αυτός θα ήταν και μένα ο προβληματισμός μου.Δηλαδή ξεκινάς με 155€ και δεν ξέρεις αν έχει κάτι άλλο ή θα σου βγει κάτι άλλο στο μέλλον.Από εκεί και πέρα με +124 € παίρνεις καινούριο.Τέλος πάντων εύχομαι το καλύτερο για σένα.Αν όμως το επισκευάσεις θα σε παρακαλούσα να ποστάρεις το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά εχθές.....σπάσιμο οθόνης μετά από πτώση.....κόστος 155€...οπότε προσέχετε τα τηλέφωνα σας παίδες!!

 

Γκαντεμιά, όντως :( Το είχες σε θήκη; Αν δεν το είχες, πιστεύεις ότι με θήκη θα τη γλίτωνε; Πως έπεσε αν επιτρέπεται;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το πήγα ακόμα.....το σκέφτομαι αν θα το επισκευάσω!!

 

Αν το πας τελικα πες μας εαν σου πουν τιποτα για το knox που το εχεις 0x1.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας τελικα πες μας εαν σου πουν τιποτα για το knox που το εχεις 0x1.

 

Μάλλον θα το πάω ίσως σε κανέναν μήνα..... από αύριο θα γυρίσω στο S3! Και να είστε σίγουροι ότι θα σας πω για το knox αν και είμαι εκτός εγγύησης με ραγισμα οθόνης.

 

 

 

 

Γκαντεμιά, όντως :( Το είχες σε θήκη; Αν δεν το είχες, πιστεύεις ότι με θήκη θα τη γλίτωνε; Πως έπεσε αν επιτρέπεται;

 

 

 

 

Είχα θήκη και για αυτό δεν έπαθε καμία γρατζουνιά αλλά μου φαίνεται είναι ευαίσθητη η οθόνη παραπάνω από τα άλλα.Η οθόνη ράγισε εσωτερικά....από έξω λόγω και της μεμβράνης δεν έπαθε το παραμικρό.Βέβαια έπεσε και από ύψος 1.5 μέτρου πάνω στο σοβά ντεπι.

 

 

Ακριβώς αυτός θα ήταν και μένα ο προβληματισμός μου.Δηλαδή ξεκινάς με 155€ και δεν ξέρεις αν έχει κάτι άλλο ή θα σου βγει κάτι άλλο στο μέλλον.Από εκεί και πέρα με +124 € παίρνεις καινούριο.Τέλος πάντων εύχομαι το καλύτερο για σένα.Αν όμως το επισκευάσεις θα σε παρακαλούσα να ποστάρεις το αποτέλεσμα.

 

Ακριβώς έτσι αν και φαίνεται να δουλεύει....έχει ήχο κατά την εκκίνηση αλλά σίγουρα δεν ξέρω τι μπορεί να βγάλει....Πάντως κάποια στιγμή θα το πάω και θα σας πω.Το θέλει η γυναίκα μου.....ρε με αυτές τις γυναίκες!! :-)

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Είχα θήκη και για αυτό δεν έπαθε καμία γρατζουνιά αλλά μου φαίνεται είναι ευαίσθητη η οθόνη παραπάνω από τα άλλα.Η οθόνη ράγισε εσωτερικά....από έξω λόγω και της μεμβράνης δεν έπαθε το παραμικρό.Βέβαια έπεσε και από ύψος 1.5 μέτρου πάνω στο σοβά ντεπι.

 

Κατάλαβα. Όπως φαίνεται είναι σχετικά ευαίσθητη συσκευή, αν σκεφτώ ότι παλιότερες συσκευές μου έχουν πέσει από αντίστοιχο ύψος χωρίς να πάθουν το παραμικρό και χωρίς να τις έχω ποτέ σε θήκη (π.χ. το Nokia C6-01 στο τσιμέντο του δρόμου και σε πλακάκια από γρανίτη). Είναι πάντως η πρώτη φορά με το S4 mini που έχω θήκη σε κινητό μου, γιατί από την πρώτη στιγμή που το έπιασα μου φάνηκε πιο ευαίσθητο απ' όλα όσα πέρασαν από τα χέρια μου. Αλλά όπως φαίνεται, η θήκη δεν είναι αρκετή, οπότε πρέπει να προσέχουμε διπλά...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-Mini-Black-Tank-Impact-Holster-Combo-Kickstand-Case-Cover-/380718236985 προστατευει αρκετα το τηλ μας,αλλα δυστυχως οχι την οθονη.Το ιδανικο πιστευω θα ηταν αυτο http://www.case-mate.com/tank/ αν υπηρχε για SGS4 mini.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εδώ και 2 μέρες κάνω συνέχεια τεστ στο κινητό για να δω πως μπορώ να βελτιώσω τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά πραγματικά δεν φτάνω σε κανένα θετικό συμπέρασμα. Ακόμα και σε Standby με Data/Wifi/Synch κλειστά το κινητό συνεχίζει να καταπίνει περίπου 1% Κάθε ώρα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εδώ και 2 μέρες κάνω συνέχεια τεστ στο κινητό για να δω πως μπορώ να βελτιώσω τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά πραγματικά δεν φτάνω σε κανένα θετικό συμπέρασμα. Ακόμα και σε Standby με Data/Wifi/Synch κλειστά το κινητό συνεχίζει να καταπίνει περίπου 1% Κάθε ώρα ...

 

Η κατανάλωσή σου δεν στέκει και όντως είναι υπερβολική. Ή κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το θέμα ή εγώ στη νθέση σου θα το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα έβλεπα πως πάει, χωρίς κάποιο πρόγραμμα αρχικά και στη συνέχεια θα πρόσθετα εφαρμογές σιγά-σιγά για να καταλάβω ποιο δημιουργεί το θέμα.

 

Άσχετο...

Πλέον με την MJ7 έχω KNOX, αλλά δεν βλέπω πουθενά εικονίδο εκτός και αν πάω στο ''ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ'', όπου εκεί το βλέπω. Πως γίνεται να το κάνω χρήση για να δω πως δουλεύει;;;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωσή σου δεν στέκει και όντως είναι υπερβολική. Ή κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το θέμα ή εγώ στη νθέση σου θα το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα έβλεπα πως πάει, χωρίς κάποιο πρόγραμμα αρχικά και στη συνέχεια θα πρόσθετα εφαρμογές σιγά-σιγά για να καταλάβω ποιο δημιουργεί το θέμα.

 

Άσχετο...

Πλέον με την MJ7 έχω KNOX, αλλά δεν βλέπω πουθενά εικονίδο εκτός και αν πάω στο ''ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ'', όπου εκεί το βλέπω. Πως γίνεται να το κάνω χρήση για να δω πως δουλεύει;;;

 

Προς το παρόν δεν έχουν βάλει την εφαρμογή για να δούμε τι άλλες λειτουργίες κάνει αυτό το knox. Από ότι κατάλαβα, αυτό τρέχει συνέχεια από κάτω και αν αντιληφθεί κάποια εφαρμογή ότι δεν συμπεριφέρεται νόμιμα, σου βγάζει μήνυμα. Μου έτυχε σε μένα μια εφαρμογή, το heliosKiosk που διαβάζεις εφημερίδες, η οποία προσπαθούσε να πάρει πληροφορίες από το system folder του κινητού και τότε μου άνοιγε ειδοποίηση ο knox ότι απέτρεψε το άνοιγμα αυτής της εφαρμογής.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση μεσω Kies εμφανίζεται η ένδειξη LTE στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.(πριν εμφανίζονταν μόνο οι επιλογές GSM/WCDMA.)
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση πήγε μέσω kies;

Λάθος λέξη.Αντί για αναβάθμιση βάλε το ενημέρωση λογισμικού.Όταν συνδέθηκα μέσω Kies την προηγούμενη εβδομάδα έκανε ενημέρωση λογισμικού και επιτέλους είδα το LTE που νόμιζα οτι δεν είχε ποτέ.Επίσης από MJ8 τώρα φαίνεται MJ7.Και έχω και το Knox.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον player χρησιμοποιειτε για αναπαραγωγη 1080p αρχειων (mp4, mkv) ?

 

Ο BSPlayer δυστυχως δεν μπορει..ξεκιναει κανονικα και μετα χανει τον συνχρονισμο το βιντεο με τον ηχο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων???

 

ρυθμισεις....>λογαριασμοι.....>κατω κατω δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας....>επαναφορα εργοσ.δεδομενων

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Αυτό είναι το Screenshot από την συνολική χρήση του κινητού από τις 7.30 που το έβγαλα από το φορτιστή στο 100%

 

https://www.dropbox.com/s/3xrc3791csaeut4/Screenshot_2013-11-20-15-36-09.png

 

Αυτό είναι το Screenshot από την Ανάλυση σε αναμονή που έχει φάει το 40% της μπαταρίας. Βλέπετε ότι μου γράφει χρόνος χωρίς σήμα 67% την στιγμή που εγώ έχω σχεδόν πάντα full σήμα - Αυτό συμβαίνει όταν έχω το κινητό είτε σε επιλογή 4g/3G/G , 3G/G , 3G . Όταν το έχω σε σκέτο G τότε ο χρόνος χωρίς σήμα είναι σε μονοψήφιο ποσοστό και η "Αναμονή" μου τρώει πολύ λιγότερο μπαταρία.

 

https://www.dropbox.com/s/wt95acc30nlt79i/Screenshot_2013-11-20-15-36-18.png

 

Παρακάτω βλέπετε τη λειτουργία της οθόνης ... Μόλις 11 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα

https://www.dropbox.com/s/woxfr0gbkxhndf1/Screenshot_2013-11-20-15-36-27.png

 

Εδώ είναι οι φωνητικές κλήσεις

https://www.dropbox.com/s/coquwkeihjd4hwz/Screenshot_2013-11-20-15-36-33.png

 

Στο κινητό υπάρχουν μόνο Instagram , Facebook messenger , whatapp , dropbox και συγχρονισμός στο GMAIL, επαφές και google keep... Εξοικομόμιση ενέργειες ανοιχτή και οθόνη στο αυτόματο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...