Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ολα τα κινητα για λογους ασφαλειας απο υπερφορτιση σταματανε να φορτιζουν λιγο μετα αφου φτασουν το 100% (4.2v ).Για την πτωση μετα την επανεκκινηση,αυτο ειναι παλι σχετικα φυσιολογικο,αφου η επανεκκινηση χρησιμοποιει αρκετους πορους για να φορτωσει το λειτουργικο αλλα και να σκαναρει για δικτυα κτλ...

Τωρα για την αυτονομια,δεν ειναι πολυ καλη αλλα οχι και τοσο χαλια.Συνηθως οι εξτρα εφαρμογες κανουν τη ζημια και το 3G/4G internet.Αν το αφησεις στην υσηχια του και δεν το σκαλιζεις συνεχεια παλι ανετα δυο μερες. Χωρις να κλεισει το βραδυ,και εχωντας wifi και το location/gps ενεργοπιημενο.Απο την αλλη παρατηρω οτι αν χρησιμοποιησω καποιες εφαρμογες οπως gps navigation,chrome για σερφαρισμα σε βαριες σελιδες και youtube και ειδικα παιχνιδια,η μπαταρια πεφτει γρηγορα,και η συσκευη ζεσταινεται πολυ και στην οθονη και στην μπαταρια.Αυτο εγω το μεταφραζω οχι σαν προβλημα αυτονομιας καθαρα,αλλα ως ενεργοβορο υλικο (επεξεργαστης,ραμ,οθονη κτλ)

Το μονο που εχω κανει εγω για να εχω καλυτερη αυτονομια ειναι να εχω την εξοικονομιση ενεργειας ενεργοποιημενη απο το μενου,και περασα και το battery doctor (με default settings).

Ολα αυτα σε γαλλικη 4.4.2 με την οποια ειδα λιγη βελτιωση στην αυτονομια ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ και εγινε και λιγο ποιο smooth στα μενου

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιο application για να εμφανιζει κατι σαν ειδοποιηση..

μιας κ δεν εχει λυχνια για ειδοποιησεις....

η να υπαρχει καποια ενεργεια μεσα απτο κινιτο που δεν την ξερω περα απο led

Της καμερας.....

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα... σφαλμα καρτα sim η δικτυου όταν παω να ενεργοποιησω την αναμονη κλησης(και δεν μπορω να την τικαρω) μεσα στις ρυθμισεις.Φοραει το Γαλλικο 4.4.2 δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτό.:blink: Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο application για να εμφανιζει κατι σαν ειδοποιηση..

μιας κ δεν εχει λυχνια για ειδοποιησεις....

η να υπαρχει καποια ενεργεια μεσα απτο κινιτο που δεν την ξερω περα απο led

Της καμερας.....

NoLED από το play store .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο αυτο...

με αυτο ειχα προβληματα στο κινιτο...

Δηλαδη;πες μας για να ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια δεν γνωριζει να μου πει???Ασχετο...πηγα σε ένα ΟΤΕ Shop και μου ειπανε επειδή είμαι μιον στην καρτα δεν λειτουργει η αναμονη κλησης LOL:X.Ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια γιατι θα ξεχασω και αυτά που ξερω :blink:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη;πες μας για να ξερουμε

 

Δεν αλλαζει γλωσσα στο πληκτρολογιο!!!Και με το Notification Service του Airdroid κανει τα ιδια!!!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα... σφαλμα καρτα sim η δικτυου όταν παω να ενεργοποιησω την αναμονη κλησης(και δεν μπορω να την τικαρω) μεσα στις ρυθμισεις.Φοραει το Γαλλικο 4.4.2 δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτό.:blink:

Για πες μας οταν πας απο τις ρυθμισεις ... κληση...ρυθμισεις κλησεων και ανοιξεις τις επιπλεον ρυθμισεις τοτε τικαρει αυτοματα την αναμονη κλησεων και να θες την απενεργοποιεις...εσενα τι κανει..???? γιατι και εγω την γαλλικη εχω και ειναι ολα οκ...!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει γλωσσα στο πληκτρολογιο!!!Και με το Notification Service του Airdroid κανει τα ιδια!!!

 

Δεν νομίζω να φταίει το noled για αυτό..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το noled για αυτό..

 

Για το NoLED δεν μπορω να σου πω 100%,αλλα στην 4.4.2 τα οι ενεργοποιημενες υπηρεσιες στην προσβασιμοτητα δημιουργουν αυτο το bug.Μια ολοκληρη μερα ψαξιμο μου εφαγε για να βρω τη λυση.Σε εμενα εφταιγε το Airdroid,και συγκεκριμενα η υπηρεσια Airdroid Notification Mirror service.Παντως εκει που εψαχνα για τη λυση ελεγαν και για το NoLED

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε αναβαθμιση είναι περιπου 500ΜΒ θα την κανω αργοτερα αλλα δεν ξερω αν είναι η 4.4.2

 

οταν την κανω οι εφαρμογες που εχω π.χ οπερα μοζιλα και τα παιχνίδια θα διαγραφουν; τα ειχα στην καρτα και τα εκανα μεταφορα στην στην συσκευη.

 

σας παρακαλω πειτε μου γιατι δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Εκει είναι το πρόβλημα...όταν παταω επιπλέον ρυθμισεις μου πεταει αυτό το πραγμα που ανεφερα.Ταυτοτητα καλουντος και αναμονη κλησεων είναι θαμπα(δεν με αφηνει να το επιλεξω καθολου.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η αναβάθμιση 4.4.2 kitkat την έκανα εγκατάσταση μέσω ΟΤΑ 491.41MB,το κινητό μου είναι απο λουξεμβούργο, στο sammobile δεν την έχουν βάλει μέχρι τώρα, αλλα νομίζω είναι θέμα ωρών να μπει.

 

οι όλες τις αφαρμόγες που είχα π.χ opera mozila ant1 alpha τις ξανα έκανα μεταφόρα στην καρταsd μονο μια εφαρμογή δεν με αφήνει να κανω μεταφορά ( η εφαρμογή(mega)ενώ με την 4.2.2 με αφηνε

Phone Info

εκδοση android 4.4.2

bootloader:I9195XXUCNH5

baseband:I9195XXUCNH5

PDA Version:I9195XXUCNH5

CSC Version:I9195LUXCNI1

Edited by achilleas1234
Link to comment
Share on other sites

Zorbas100 όταν κανεις Restore το μινι σου τι γλωσσα εγκταταστασης σου βγαζει?Εμενα βγαζει Hrvatski.Αυτη είναι η γαλλικη?Xωρα προελευσης εμενα λεει Vietnam

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το noled για αυτό..

 

Εμενα μου τρωει πολυ μπαταρια!εκτος κι αν εχω κανει καποια ρυθμιση λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Zorbas100 όταν κανεις Restore το μινι σου τι γλωσσα εγκταταστασης σου βγαζει?Εμενα βγαζει Hrvatski.Αυτη είναι η γαλλικη?Xωρα προελευσης εμενα λεει Vietnam

Αυτη είναι Hrvatski=κροατικη και μου βγαζει βοσνια και οχι βιετναμ αλλα με το που βαζεις την ελληνικη τοτε σου βγαζει στο πληκτρολογιο ελληνικη και αγγλικη πραγμα που σε αλλες ρομ δεν συμβαινει τωρα αυτη η ρομ γιατι προοριζεται για γαλλια δεν το ξερω.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν το καταλαβα ουτε γω με το που την φλασαρα αλλα anyway..δουλευει καλα προς το παρον.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει γλωσσα στο πληκτρολογιο!!!Και με το Notification Service του Airdroid κανει τα ιδια!!!

 

ετσι ακριβως....εχεις μονο μια γλωσσα στο πληκτρολογιο...

Link to comment
Share on other sites

με την γλώσσα υπάρχει λύση να βάλω και τα ελληνικά; το πληκτρολόγιο έχει μόνο τα αγγλικά

 

ενταξει το εφτιαξα από τις ρυθμίσεις και κανει κανονικα αλλαγη αγγλικα/ελληνικα και με την 4.4.2

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το noled..:blink: αλλά σε καμία περίπτωση δεν φταίει αυτό.. εκτός αν δεν σβήνει ποτέ το ''λαμπάκι'' και τρώει μπαταρία.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εμένα η συσκευή μου είναι 4.2.2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν μου προτείνεται να βάλω το kitkat από Samsung η με κάποιο Custom rom. Επισης θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να μάθω την χώρα προέλευσης του κινητού. (αγορά από skroutz)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,για χώρα προέλευσης της συσκευής κατέβασε το phone info απο το play store .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...