Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχει ποσο καιρο τωρα που προσπαθω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το market της ταξης των 5-6 mb και πανω και μου βγαζει συνεχεια error που λεει πως υπαρχει διαθεσιμος χωρος στην συσκευη. (ναι υπαρχει λεει οχι δεν υπαρχει **** την μεταφραση του android μου μεσα)

τεσπα το σωστο error φυσικα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος. εχω κανει clear cache αλλα τιποτα.

 

επειδη εγω δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι αυτος ο χωρος που εχει γεμισει για ριξτε μια ματια στα screnshots που αναιβαζω που δειχνουν τα mounts του κινητου μου μπας και καταλαβετε εσεις τι παιζει γιατι εμενα μου φαινετε πως το κινητο εχει χωρο κανονικοτατα...

 

error

mounts_1

mounts_2

 

*το storage/emulated/0 στην μια φωτο ειναι 90% στην αλλη 91% επειδη την μια φωτο την τραβηξα τωρα ενω την αλλη πριν μερικες μερες αλλα γενικα αυτο που βλεπω ειναι οτι το κινητο εχει καμια 500αρα mb ελευθερα στο data και στο system καμια 200αρα κοντα οποτε γιατι δεν με αφηνει να εγκαταστησω εφαρμογες?

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα προχτες το s4 mini... φοραει την 4,2,2 θελω να βαλω την kit kat...

τι πρεπει να κανω κ πως να το κανω? (καθατι ασχετος.... )

οποιος εχει την καλη διαθεση να βοηθισει... ας το κανει σε απλα ελληνικα για να καταλαβω,,,

ευχαριστω ...!!

Link to comment
Share on other sites

πηρα προχτες το s4 mini... φοραει την 4,2,2 θελω να βαλω την kit kat...

τι πρεπει να κανω κ πως να το κανω? (καθατι ασχετος.... )

οποιος εχει την καλη διαθεση να βοηθισει... ας το κανει σε απλα ελληνικα για να καταλαβω,,,

ευχαριστω ...!!

 

Ψάξε στις προηγούμενες σελίδες, έχουν δωθεί οδηγίες,

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια βοήθεια. Ένας φίλος έχει το εν λόγω κινητό. Το σύνδεσε με πισι να περάσει κάτι φώτο και όταν το αποσυνδεσε και του έβγαλε το μηνυμα Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kies & try again. Hard reset Δε πιάνει με τίποτα. Το προσπάθησαμε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο πριν μια εβδομάδα. Έχουν γίνει ήδη 5-6 κύκλοι φόρτισης εκφόρτισης και η μπαταρία είναι ένα χάλι... Χωρίς χρήση wifi, 3g, internet, χωρίς πολύ σκάλισμα, με τη φωτεινότητα στο -2 και με την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή, το κινητό από το πρωί που βγαίνει από το φορτιστή το βράδει φτάνει το 5-10%. Reset γίνεται κάθε 2ο βράδυ.

Τί κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις μια δεύτερη μπαταρία ,εκτος και αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που στην τρώει .Υποθέτω οτι δεν είσαι root ,βάλε κάποιο app( π.χ GSam Battery Monitor) απο το play ωστε να δεις τι γίνεται με την κατανάλωση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει ποσο καιρο τωρα που προσπαθω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το market της ταξης των 5-6 mb και πανω και μου βγαζει συνεχεια error που λεει πως υπαρχει διαθεσιμος χωρος στην συσκευη. (ναι υπαρχει λεει οχι δεν υπαρχει **** την μεταφραση του android μου μεσα)

τεσπα το σωστο error φυσικα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος. εχω κανει clear cache αλλα τιποτα.

 

επειδη εγω δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι αυτος ο χωρος που εχει γεμισει για ριξτε μια ματια στα screnshots που αναιβαζω που δειχνουν τα mounts του κινητου μου μπας και καταλαβετε εσεις τι παιζει γιατι εμενα μου φαινετε πως το κινητο εχει χωρο κανονικοτατα...

 

error

mounts_1

mounts_2

 

*το storage/emulated/0 στην μια φωτο ειναι 90% στην αλλη 91% επειδη την μια φωτο την τραβηξα τωρα ενω την αλλη πριν μερικες μερες αλλα γενικα αυτο που βλεπω ειναι οτι το κινητο εχει καμια 500αρα mb ελευθερα στο data και στο system καμια 200αρα κοντα οποτε γιατι δεν με αφηνει να εγκαταστησω εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν η 4.4.2 προσθετει δονηση στο πατημα των πληκτρων;βολευει πολυ στα μηνυματα.

παιδια βαλτε touchpalx απο το store καταπληκτικη εφαρμογη για ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο με τρομερο λεξικο και στελνει και μεγαλα μηνυματα σαν sms και δονηση στα πληκτρα οσο ισχυρη την προτιμας

Edited by giorgosgoun
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο πριν μια εβδομάδα. Έχουν γίνει ήδη 5-6 κύκλοι φόρτισης εκφόρτισης και η μπαταρία είναι ένα χάλι... Χωρίς χρήση wifi, 3g, internet, χωρίς πολύ σκάλισμα, με τη φωτεινότητα στο -2 και με την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή, το κινητό από το πρωί που βγαίνει από το φορτιστή το βράδει φτάνει το 5-10%. Reset γίνεται κάθε 2ο βράδυ.

Τί κάνουμε;

 

τοσο χαλια ΔΕΝ ειναι η μπαταρια του....εχουμε 3 στην παρεα,και αν και το τηλεφωνο δεν εχει τοσο καλη μπαταρια,ενα 24ωρο γεματο χαλαρα το βγαζει.Και στα 3 wifi μονιμα ανοιχτο τη μερα...Υποψιν οτι τα 2 ειναι 6μηνου και το 3ο κοντευει να χρονιασει....καποιο προβλημα ειτε στη συσκευη/μπαταρια ειτε καποια εφαρμογη στο δημιουργει

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Έκανα μια βλακεία και διέγραψα τις φωτογραφίες από την sd. Ευτυχώς ένα μέρος ήταν αποθηκευμένο και στον υπολογιστή αλλά ένα άλλο σημαντικό δεν ήταν. Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Έκανα μια βλακεία και διέγραψα τις φωτογραφίες από την sd. Ευτυχώς ένα μέρος ήταν αποθηκευμένο και στον υπολογιστή αλλά ένα άλλο σημαντικό δεν ήταν. Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω;

 

ΙΣΩΣ....ΑΝ εισαι τυχερος,μπορει και να σωσεις κατι.Οτι και να κανεις,ΜΗΝ γραψεις τιποτα στην καρτα.Βγαλτην απο το κινητο.Βαλτην σε καποιο card reader στο PC και τρεξε καποιο file recovery program,οπως το Recuva.Υπαρχουν και καλυτερα,αλλα ειτε δεν τα ξερω,ειτε ειναι επι πληρωμη....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

ΙΣΩΣ....ΑΝ εισαι τυχερος,μπορει και να σωσεις κατι.Οτι και να κανεις,ΜΗΝ γραψεις τιποτα στην καρτα.Βγαλτην απο το κινητο.Βαλτην σε καποιο card reader στο PC και τρεξε καποιο file recovery program,οπως το Recuva.Υπαρχουν και καλυτερα,αλλα ειτε δεν τα ξερω,ειτε ειναι επι πληρωμη....

 

Έψαξα λίγο και είδα ότι υπάρχουν κάποια προγράμματα αλλά θέλουν πληρωμή. Card reader δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

παρε απο ενα φιλο σου ενα card reader , για free recovery δες εδω

http://pcsupport.about.com/od/filerecovery/tp/free-file-recovery-programs.htm

Link to comment
Share on other sites

παρε απο ενα φιλο σου ενα card reader , για free recovery δες εδω

http://pcsupport.about.com/od/filerecovery/tp/free-file-recovery-programs.htm

 

Τελικά αποδείχτηκα τυχερός. Πριν κάποιες μέρες είχα διαγράψει το backup που είχα στον υπολογιστή και τώρα έκανα ανάκτηση με recuva και ευτυχώς πήγαν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο πριν μια εβδομάδα. Έχουν γίνει ήδη 5-6 κύκλοι φόρτισης εκφόρτισης και η μπαταρία είναι ένα χάλι... Χωρίς χρήση wifi, 3g, internet, χωρίς πολύ σκάλισμα, με τη φωτεινότητα στο -2 και με την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή, το κινητό από το πρωί που βγαίνει από το φορτιστή το βράδει φτάνει το 5-10%. Reset γίνεται κάθε 2ο βράδυ.

Τί κάνουμε;

 

Φιλε το κινητο δε φημιζεται για τη μπαταρια του αλλα εμενα με τη χρηση που γραφεις μου κραταει πανω απο 2 ημερες. Σιγουρα κατι αλλο τρεχει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Έκανα μια βλακεία και διέγραψα τις φωτογραφίες από την sd. Ευτυχώς ένα μέρος ήταν αποθηκευμένο και στον υπολογιστή αλλά ένα άλλο σημαντικό δεν ήταν. Υπάρχει τρόπος να τις ανακτήσω;

recuva και θα κανεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Με ενα s4 mini το οποιο γυρισε απο σερβις και ειναι κλειδωμενο και ζηταει κωδικο δικτυου τι κανουμε;

Καμιά βοήθεια εδώ;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η οθόνη ενός φίλου (το εξωτερικό μόνο). Είναι εύκολη διαδικασία να το αλλάξω ή να τον στείλω σε σερβις;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε touchpalx απο το store καταπληκτικη εφαρμογη για ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο με τρομερο λεξικο και στελνει και μεγαλα μηνυματα σαν sms και δονηση στα πληκτρα οσο ισχυρη την προτιμας

Οντως πολυ καλο!thanks! :)

Εχει κανεις καμια καρτα μνημης να προτεινει οχι πολυ ακριβη;:D

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ καλο!thanks! :)

Εχει κανεις καμια καρτα μνημης να προτεινει οχι πολυ ακριβη;:D

 

εγω γιατι δεν βρισκω touchpalx για ελληνικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έκανε update με ota τον Ιούλιο σε ΚιτΚατ και η έκδοση είναι η

 

I9195XXUCNE6,

 

Ξέρει κανείς απο ποια χώρα είναι, υπάρχουν και σταθερότερες και ναι πως τις βάζουμε;

 

Επίσης πως βλέπουμε την κατάσταση του Knox και τι αυτή σημαίνει;

 

Νέο σήμερα ΟΤΑ update και με πήγε στην

 

I9195XXUCNH5

 

Ξέρει κανείς τι βελτιώνει;

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αίσθηση είναι ότι βελτίωσε την ταχύτητα εστίασης στις φωτογραφίες και καλύτερη απόδοση χρωμάτων. Την δοκίμασα και σε σκοτεινό χώρο και μάλλον έχει σταματήσει να κάνει θάμπωμα της φωτογραφίας απο κακό συγχρονισμό φλας και κλείστρου.

 

Γενικά η camera στο πρώτο update είχε πολλά προβλήματα και μάλλον διόρθωσαν αυτά.

 

Οποίος άλλος βρει τίποτα άλλο ας μας το αναφέρει. Στο google δεν κατάφερα να βρω κάτι ιδιαίτερο γιατί είναι έκδοση φρέσκια. 30/08/2014.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...