Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

swordman80 σημερα το εκανες σε Kitkat το s4 mini σου?Εμενα με Kies δεν κανει τιποτα :confused:

Εμενα γιατι δεν μου την δινει ακομα την Kitkat???

Ναι, πέρασα το KitKat, αλλά δεν το έκανα μέσω KIES. Περίμενα και μου ήρθε OTA. Aπό το KIES πήρα μόνο backup.

Δοκιμασε από τις Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Πληροφορίες συσκευής->Ενημέρωση Λογισμικού->Ενημέρωση τώρα.

Θα συνδεθεί με το διακομιστή και θα σου πεί αν υπάρχει ενημέρωση για το δικό σου κινητό. Δοκίμαζε το καθημερινά. Εγώ έτσι το έλεγχα αυτές τις μέρες. Εμένα τελικά ήρθε η ενημέρωση προχθές βράδυ (την έκανα χθές για να πάρω backup πρώτα όπως σας είπα) και ακόμη δεν έχουνε βάλει το update στο sammobile.

Edited by swordman80
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το GT-i9195 EU, θα ερθει αυτοματα η ενημερωση λογισμικου προς KitKat??

Eχω συνδεση Cosmote.

 

Δοκιμασε από τις Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Πληροφορίες συσκευής->Ενημέρωση Λογισμικού->Ενημέρωση τώρα.

Θα συνδεθεί με το διακομιστή και θα σου πεί αν υπάρχει ενημέρωση για το δικό σου κινητό. Δοκίμαζε το καθημερινά.

 

Διαβάστε και τα προηγούμενα post. Δε γίνεται να επαναλαμβανόμαστε συνέχεια...

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το κινητό για να το φορτίσω και ακούγεται ο ήχος που συνδέεται και αμέσως ακούγεται κάτι σαν μία μικρή κόρνα από το ηχείο. Δοκίμασα επανεκκίνηση και τίποτα. Έχει συμβεί σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει ήχο αλλά δεν χτυπαει οταν μου ερχεται μηνυμα. Ξερει καποιος να μου πει πως θα κάνω να χτυπάει όταν ερχετε μήνυμα.

 

Μηνυματα -ρυθμισεις-ρυθμισεις ειδοποιησης τα εχεις τσεκαρει;

Link to comment
Share on other sites

Ακομα στο περιμενε θα ειμαστε μου φενεται για την COSMOTE...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια αληθεια εμενα λεει France απο πισω..ποτε λετε να παρει το Kitkat?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εφαρμογη facebook καθε μερα πιανει και πιο πολυ χωρο στη συσκευη, εχω σβησει πολλα inbox αλλα και παλι δεν πεφτει!

Να κανω καθαρισμο δεδομενων? Θα χασω κατι?

Μπορω να το κανω και σε αλλες εφαρμογες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να με διαφωτισει γιατι δεν εχω παρει ακομα Κιτκατ???Πειτε μου τι στοιχεια να σας δωσω να το κοιταξει καποιος ποιο εμπειρος απο μενα.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση πρεμούρα πια με την αναβάθμιση ρε παιδια;Λες και θα αρχίσει να πετάει το κινητο κάνετε!!!!!Ελεος κάθε δύο ποστ η ιδια ερώτηση!!!!!Δοκιμάστε μέσω ΚΙΕS ή μέσω ΟΤΑ και θα δείτε αν έχει έρθει και για εσάς!!!!!!!!!

:rolleyes::rolleyes:

 

 

 

Μέλος αυτών που δεν τους έχει έρθει ακόμα ειδοποίηση αναβάθμισης!:lol:

Link to comment
Share on other sites

H κατάλληλη εφαρμογή για αυτό που ζητάς marios_ch είναι αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el

 

 

Ευχαριστω πολυ το εχω το clean master αλλα δεν κανει διαφορα!

 

Εννοω αν παω απο τον διαχειριστη και κανω καθαρισμο δεδομενων; Τι σβηνει;

Link to comment
Share on other sites

Χα Χα καλο συνονοματε.Παιζεις με τον πονο μου(πλακα κανω).Εν αναμονη λοιπον...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Aμάν μωρέ, τι σκούζετε για μια αναβάθμιση έτσι και αλλιώς το πιο σοβαρό θέμα (μπαταρία) δεν το έλυσε.

Ούτε εγώ την πήρα:lol: Απλά περιμένουμε, αλλά σαν πολύ δεν αργεί ; οι άλλοι πως την πήραν;; γιατί δεν τα βγάζουν όλα μαζί και το κάνουν σιγά-σιγά ;;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να ρωτησω και γω αδερφε αλλα ο συνονοματος με πηρε ψιλο γαζι :lol:.Η μπαταρια πιστευω θα ειναι ενα αλυτο προβλημα σε ολα τα smartphone.Για το αλλο θα περιμενουμε...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με την αναβάθμιση. Στην ουσία δεν θα καταλάβετε και καμμία διαφορά! Το θέμα μπαταρίας παραμένει, το εικονίδιο της μπαταρίας από πράσινο θα γίνει άσπρο (κακώς):mad: Στην χρήση και ταχύτητα δεν αλλάζει τίποτα! Ίσα ίσαπου δεν θα μπορείτε πλέον να αντιγράφετε προγράμματα στην SD μέσω εφαρμογών τρίτων π.χ. es file manager:wacko:

Οπότε χαλαρώστε, όταν έχετε χρόνο και είσαστε συνδεδεμένοι σε wifi και έχετε τουλάχιστον 50% μπαταρίας κάνετε και κανέναν έλεγχο για αναβάθμιση και αν ήρθε πάρτε την αν όχι ... χαλαρά!

Το αν έχει σύνδεση cosmote, εφόσον δεν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας, ουδεμία σημασία έχει!!! Και το δικό μου cosmote έχει αλλά είναι Γερμανικό της vodafone και αναβαθμίστηκε μαζί με τα Γερμανικά μονέλα...

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Το OTG (ικανότητα να βλέπει τα usb stick) δουλεύει στην Kit Kat? Το εχει δοκιμάσει κανείς?
HTC Wildfire, Xperia Ray, Xperia Mini Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα και εγώ με το νέο μου Σ4 μίνι! :)

Δύο ερωτήσεις..:

α) τόσο απογοητευμένοι όλοι με την μπαταρία; Κάποια ιδέα προς εμέ το νέο;

β) έχετε εντοπίσει κάποια εφαρμογή ξυπνητηριού που να λειτουργεί με το ραδιόφωνο της συσκευής και όχι μεσω ιντερνετ;

Ευχαριστώ πολύ!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Itseto το mini σου.Οσο αφορα την μπαταρια αναλογος την χρηση που κανεις βασικα και οντος υπαρχει θεμα με την μπαταρια οχι μονο του δικου μας τηλεφωνου αλλα γενικα σε ολα τα smartphones.Τωρα για το ραδιοφωνο δεν ξερω να σου απαντησω.Googlaρετο να δεις τι γινεται.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Itseto καλοδούλευτο το κινητό,

για την μπαταρία υπάρχει θέμα μεγάλο για αυτό το κινητό , ειδικά ντάλα ήλιο και χρήση δεδομένων φεύγει νεράκι.

για το δεύτερο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

 

Έχει otg και δεν το ήξερα ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα και εγώ με το νέο μου Σ4 μίνι! :)

Δύο ερωτήσεις..:

α) τόσο απογοητευμένοι όλοι με την μπαταρία; Κάποια ιδέα προς εμέ το νέο;

β) έχετε εντοπίσει κάποια εφαρμογή ξυπνητηριού που να λειτουργεί με το ραδιόφωνο της συσκευής και όχι μεσω ιντερνετ;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλως ηρθες στην παρεα! :)

α)..Αν επιλεξεις μεσα απο το μενου την λειτουργεια εξοικονομισης,αν θεσεις την φωτεινοτητα στο αυτοματο,επιλεξεις στα δικτυα μονο gsm,απενεργοποιησεις τους συγχρονισμους,wifi,gps, και τα ανοιγεις ΜΟΝΟ οταν τα χρειαζεσαι.... θα σου βγαζει μια μερα ανετα το λιγοτερο!!

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα και εγώ με το νέο μου Σ4 μίνι! :)

Δύο ερωτήσεις..:

α) τόσο απογοητευμένοι όλοι με την μπαταρία; Κάποια ιδέα προς εμέ το νέο;

β) έχετε εντοπίσει κάποια εφαρμογή ξυπνητηριού που να λειτουργεί με το ραδιόφωνο της συσκευής και όχι μεσω ιντερνετ;

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι πάρε δεύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος με τη μπαταρία δεν είμαι καθόλου, αντίθετα ενθουσιασμένος που μου βγάζει άνετα 1 μέρα και πολλές φορές και 2η. Είμαι όμως απογοητευμένος με το battery drain, δλδ την σπάνια αλλά σπαστική περίπτωση π κάποια εφαρμογή δεν κλείσει σωστά και κολλήσει διεργασία να τρέχει στο παρασκήνιο του κινητού η οποία χωρίς να κάνει τπτ π να φαίνεται στον τελικό χρήστη ρουφάει τη μπαταρία με το καλαμάκι. Ευτυχώς έχει βδομάδες να μου συμβεί, αλλά δυστυχώς δεν έχει λυθεί οριστικά το πρόβλημα.

 

Ελπίζω στην κιτ κατ π δεν έχω βάλει όμως ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...