Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ vaggelis_grg εσείς δεν είχατε προβλήματα με την SD κάρτα να μην μπορεί να γράψει σε αυτήν εφαρμογές,ι φωτογραφίες, video κ.λ.π.

Δηλ. και οι εγκατεστημένες εφαρμογέςλειτουργούσαν κανονικά; Με ενδιαφέρει, διότι έχω εγκαταστήσει εφαρμογές για τράπεζες κ.λ.π. που θέλουν διαδικασία να τις ξαναεγκαταστήσω. :(

 

 

 

Σε εμενα ολες κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

 

Και ναι η μπαταρια εδω και 4 μερες φαινεται εμφανως βελτιωμενη, δεν τρωει αυτα τα κολληματα που ρουφαει την μπαταρια.

 

Το μονο που εχω δει καποτε ειναι ενα σκαλωμα οταν ανοιγω τα wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις ρυθμίσει το κινητό να αποθηκεύει τις φωτογραφίες-βίντεο στην κάρτα μνήμης;

 

Ειχα αυτη την ρυθμιση στην 4.2 και με την αναβαθμιση διατηρηθηκε, δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανένας αναβαθμιση σε GT-I9195 Γερμανίας της Vodafone στο kitkat 4.4.2 να μου πει εντυπώσεις;
Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανένας αναβαθμιση σε GT-I9195 Γερμανίας της Vodafone στο kitkat 4.4.2 να μου πει εντυπώσεις;

 

Αν μπειτε στο sammobile σημερα γινεται χαμος ειδικα η vodafon εχει ανεβασει την 4.4.2 σε πολλες χωρες επισης και στην Ελλαδα.!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

στο s4 mini της γυναίκσς που έιναι από Γαλλία δεν έχει βγει ακόμα επίσημο 4.4.2

να περιμένω ή μπορώ να βάλω κάποια άλλο firmware ;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν την βάλω μόνος μου την 4.4 θα γράψει ο knox? Aν δεν μου αρέσει και θέλω να πάω πίσω πάλι θα γράψει ?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν την βάλω μόνος μου την 4.4 θα γράψει ο knox? Aν δεν μου αρέσει και θέλω να πάω πίσω πάλι θα γράψει ?

 

Οχι δεν γράφει ,όμως δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει ρόλο το ότι είμαι στην Wind που δεν μου έχει έρθει το update γιατί είδα ότι κάποιοι άλλοι πήγαν στην kitkat. H συσκευή πάντως είναι από Γαλλία.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

εχω ενα μεγαλο προβλημα.Σημερα συνδεσα το κινητο με το pc(kies) και για καποιο λογο εχουν εξαφανιστει οι τελευταιες 50 φωτο που εχω βγαλει και δε τις βρισκω πουθενα...

καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου GT-I9195 αγορασμένο από skroutz είναι από Γερμανία με εφαρμογές της vodafon μέσα και έχω σύνδεση cosmote.

Έκανα την αναβάθμιση σε 4.4.2 χθες μέσω wifi. Η διαδικασία διήρκεσε περίπου 45 λεπτά και έφαγε 20% της μπαταρίας.

Δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, οι εφαρμογές που είχα ξανα-εγκαταστάθηκαν κανονικά. Μπήκαν και κάποιες Γερμανικές της vodafon που είχα σβήσει (τις ξαναέσβησα) και όλα καλά!:D:D

Οι μόνες αλλαγές που παρατήρησα ήταν στο εικονίδιο της μπαταρίας, το πράσινο ήταν καλύτερο, και το εικονίδιο - ονομασία του GPS που έγινε Location.

Πρέπει να ξανατικάρετε την Ελληνική γλώσσα, για το πληκτρολόγιο, μέσα από τις ρυθμίσεις, μετά την αναβάθμιση την χάνει.

Αυτό που λένε κάποιοι για την SD δεν το παρατήρησα, κανονικά γράφει και βλέπει την SD και φωτογραφίες και βίντεο κ.λ.π.

Όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας (το φλέγον θέμα) δεν μπορώ να βγάλω ακόμη συμπέρασμα, πάντως για την ώρα, παρόλο που το σκαλίζω συνεχώς, δεν είδα να κάνει τα χαζά που έκανε πριν που έπεφτε η μπαταρία χωρίς λόγο ενώ το κινητό κοιμόταν! Αλλά όπως είπα είναι νωρίς ακόμη (μόνο 9 ώρες λειτουργίας). Θα το αφήσω και το βράδυ σε flight mode να δούμε αν θα φάει 20% όπως παλιά. Πάντως στο παρασκήνιο τρέχουν λιγότερες εφαρμογές.

Πάντως περίμενα ότι θα αλλάζανε τα μενού και γενικά η εμφάνιση και η συμπεριφορά αλλά (ευτυχώς) :rolleyes: δεν αλλάξανε, καλύτερα γιατί αυτά που έχει μου αρέσουν περισσότερο από τα κλασικά της 4.4.2 που έχω δει σε άλλα κινητά ή ταμπλετ. Από ταχύτητα κ.λ.π. εμένα μου φαίνεται το ίδιο αλλά δεν το έχω φορτώσει κιόλας!

Αν τελικά λύθηκε και το θέμα της μπαταρίας πιστεύω ότι αξίζει η αναβάθμιση:D το θέμα της μπαταρίας ήταν, πιστεύω,το μόνο πρόβλημα σε ένα κατα τα άλλα μαμάτο κινητό.

Edited by klong
προσθεση
Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γράφει ,όμως δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω .

 

Ωραία, το δικό μου είναι πορτογαλικό, αν περάσω το ελληνικό firmware θα γράψει?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το δικό μου είναι πορτογαλικό, αν περάσω το ελληνικό firmware θα γράψει?

Όχι αλλά θα αλλάξει το csc και δεν θα μπορείς να παίρνεις ΟΤΑ updates .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά θα αλλάξει το csc και δεν θα μπορείς να παίρνεις ΟΤΑ updates .

 

Δηλαδή μετά το ελληνικό 4.4 περάσω το πορτογαλικό 4.4 θα παίρνω και πάλι ota updates σωστά?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά το ελληνικό 4.4 περάσω το πορτογαλικό 4.4 θα παίρνω και πάλι ota updates σωστά?

 

Αν μπει το σωστό csc ,ναι ,αλλά συνήθως για να αλλάξει θέλει root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει το σωστό csc ,ναι ,αλλά συνήθως για να αλλάξει θέλει root .

 

Αα, τώρα συμφέρει να την αλλάξω ή να περιμένω ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πάτνως το πρόβλημα με την κάρτα SD (που ισχύει για εφαρμογές τρίτων) είναι σηματνικό για μένα γιατί έπαιρνα όλα τα Backup στην κάρτα και τώρα - πε΄ρα από το ότι δεν αναγνωρίζονται από τις εφαρμογές - πρέπει να κάνω backup στην συσκευή, οπότε μένει και λιγότερος χώρος....

 

Θα περιμένω κάποια λύση και τότε θα τα ξαναπούμε 4.4.2!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε και κάνει το κουλό να μην αναγνωρίζει την εξωτερική κάρτα. Ξέρει κανείς κάτι, τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε και κάνει το κουλό να μην αναγνωρίζει την εξωτερική κάρτα. Ξέρει κανείς κάτι, τι να κάνω?

 

Δοκίμασε να τη βαλεις σε λαπτοπ και αν μπαινει παρε μπακαπ και κανε φορματ. Απλα να σε προειδοποιησω πως πολλες φορες εμενα θελει να τη βαλω και να τη βγαλω πολλες φορες πριν την αναγνωρισει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τη βαλεις σε λαπτοπ και αν μπαινει παρε μπακαπ και κανε φορματ. Απλα να σε προειδοποιησω πως πολλες φορες εμενα θελει να τη βαλω και να τη βγαλω πολλες φορες πριν την αναγνωρίσει

Λες να φταίει ότι έχω "μετακινήσει" κάποιες εφαρμογές σ' αυτήν. Από την άλλη ρε μαμώτο ο χώρος του είναι μικρός ή μήπως φταίει η 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ, ΒΟΗΘΕΙΑ, ΒΟΗΘΕΙΑ σαν να μου φαίνεται ότι τα έσβησε όλα από την κάρτα. 3 χρόνια με το S3 και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. 2 μήνες με το S4 mini και μου το παρουσίασε. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τα αρχεία από την κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ, ΒΟΗΘΕΙΑ, ΒΟΗΘΕΙΑ σαν να μου φαίνεται ότι τα έσβησε όλα από την κάρτα. 3 χρόνια με το S3 και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. 2 μήνες με το S4 mini και μου το παρουσίασε. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τα αρχεία από την κάρτα?

Θα την βάλεις σε pc και θα τρέξεις το recuva ,αν είσαι τυχερός......

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο skroutz εχει 2 μοντελα ενα φτηνο και ενα ακριβο? τι παιζει? ποια η διαφορα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...