Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Έχω πάρει και εγώ το s4 mini Πριν 3 ημέρες. Και ήθελα να πω ότι διαπίστωσα ένα έντονο ζέσταμα ειδικά κατά την φόρτιση συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό;;είναι φυσιολογικό; στο s4 το κανονικό δεν είχα τέτοια Θέματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση για τα μηνυματα που εχει εφαρμογή το κινητό έχει αναφορά παράδοσης και όταν έρχεται το μήνυμα θα μου χτυπάει ότι ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικό μου ζεσταίνεται όταν το φορτίζω.

 

Εχει αναφορά παράδοσης αλλά δεν τις κρατάει αρχείο,τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ τον τρόπο.

Μηνύματα -ρυθμισεις - τσεκάρισμα το αναφορές παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

η Samy στην σελιδα της δινει 1

 

ειτε παρανομα ειτε νομιμα (ξερω περι της εγγυησης 2 χρονων που ισχυει σε ολη την Ευρωπη) ετσι ειναι αν τους πας το κινητο 1,5 χρονο μετα θα σου πουνε οτι εχει 1 χρονο, αντε μετα βρες το δικιο σου

 

Μα στην ιστοσελίδα δεν δίνει 1 χρόνο, δίνει τα εξής:

 

2 χρόνια για το κινητό

1 χρόνο για τα αξεσουάρ

6 μήνες για την μπαταρία

 

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/warrantyInformation.do?page=POLICY.WARRANTY

Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικό μου ζεσταίνεται όταν το φορτίζω.

 

Εχει αναφορά παράδοσης αλλά δεν τις κρατάει αρχείο,τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ τον τρόπο.

Μηνύματα -ρυθμισεις - τσεκάρισμα το αναφορές παράδοσης.

 

Τις κρατάει.

Πας στο μήνυμα που θες και πατώντας παρατεταμένα πάνω του μετά πας προβολή στοιχείων μηνύματος.

Κοίτα και τα screenshot

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω πάρει και εγώ το s4 mini Πριν 3 ημέρες. Και ήθελα να πω ότι διαπίστωσα ένα έντονο ζέσταμα ειδικά κατά την φόρτιση συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό;;είναι φυσιολογικό; στο s4 το κανονικό δεν είχα τέτοια Θέματα.

 

Δεν παρατηρησα στη φορτιση ζεσταμα παραπανω απο οτι θα θεωρουσα κανονικο.Μπορει απλα βεβαια να μην εδωσα σημασια.ΑΛΛΑ....φορτιση μαζι με τρεξιμο ενος παιχνιδιου εκανε το κινητο να καιει....

Δεν επαιζα εγω οποτε δεν το προλαβα ποσο αποτομα το εκανε,αλλα σε σχεση με το ποσο ζεστο ηταν οταν το εβαλα στο φορτιστη,ηταν καμια σχεση.Απο τοτε εφυγε το παιχνιδι απο τη συσκευη και τελος.Με το Battery Doctor στην καρτελα battery info μπορεις να δεις θερμοκρασια του αισθητηρα της μπαταριας.Σε εμενα ακομη και αν καθετε ειναι παντα λιγο παραπανω απο τη θερμοκρασια περιβαλλοντος κατα ~+1C.Αν το πουσαρεις ομως ανεβαινει 32-34 ανετα

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω πάρει και εγώ το s4 mini Πριν 3 ημέρες. Και ήθελα να πω ότι διαπίστωσα ένα έντονο ζέσταμα ειδικά κατά την φόρτιση συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό;;είναι φυσιολογικό; στο s4 το κανονικό δεν είχα τέτοια Θέματα.

 

Κλεινε τις προσφατες εφαρμογες με το home button πριν το βαλεις για φορτιση και δεν θα ζεσταινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μα στην ιστοσελίδα δεν δίνει 1 χρόνο, δίνει τα εξής:

 

2 χρόνια για το κινητό

1 χρόνο για τα αξεσουάρ

6 μήνες για την μπαταρία

 

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/warrantyInformation.do?page=POLICY.WARRANTY

 

πολυ ωραιο post

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα στην ιστοσελίδα δεν δίνει 1 χρόνο, δίνει τα εξής:

 

2 χρόνια για το κινητό

1 χρόνο για τα αξεσουάρ

6 μήνες για την μπαταρία

 

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/warrantyInformation.do?page=POLICY.WARRANTY

 

Οχ.. μαλον κατι αλο ειδα και τα μπερδεψα.. συγγνωμη.. :O

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία σχετικά με την φόρτιση του κινητού: Τώρα το φορτίζω κανονικά με τον δικό του φορτιστή που δίνει 1Α. Αν το βάζω να φορτίζει με τον greenheart της se που δίνει 850mA θα πάθει τίποτα ή απλώς θα φορτίζει λίγο πιο αργά?? (το κουτάκι θα αλλάξω μόνο,το καλώδιο θα μείνει το ίδιο).

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω τελευταία κάποιο πρόβλημα με την διάρκεια χρόνου που κρατάει η μπαταρία.

Την προηγούμενη βδομάδα μου κράτησε η μπαταρία 6 ημέρες, έχοντας εγκατεστημένα το Avast, App Permisions F-secure και το The Cleaner, αλλά κι επειδή δεν κάνω ιδιαίτερη χρήση του κινητού.

Το Σάββατο μετά που το φόρτισα το πρωί έβγαλα κάποιες φωτογραφίες κι έπεσε η ένδειξη στο 80%. Το απόγευμα παρατήρησα ότι πήγε στο 40% ενώ δεν το χρησιμοποίησα καθόλου!!!, απλά το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι κατά λάθος είχα ενεργοποιήσει το WI-FI.

Μετά από 3 ώρες πήγε στο 20% χωρίς χρήση!!! Μέχρι το βράδυ είχε πάει σατο 15% χωρίς χρήση!!!

Για να ελένξω τι συμβαίνει, απεγκατέστησα καλού κακού τα Avast, App Permisions F-secure και το The Cleaner και περιμένω να δω τι θα γίνει.

Αν θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα:)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτήν την μπαταρία..(εάν την βρω φυσικά γιατί είναι εξαντλημένη λέει)

http://www.amazon.co.uk/PolarCell-Battery-GT-i9195-EB-B500BE-EB-B500BU/dp/B00GRUHWTY

 

Την είχα πάρει και στο s3 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση της.. έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία από αλλαγή αλλου κατασκευαστή μπαταρίας;

Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία σχετικά με την φόρτιση του κινητού: Τώρα το φορτίζω κανονικά με τον δικό του φορτιστή που δίνει 1Α. Αν το βάζω να φορτίζει με τον greenheart της se που δίνει 850mA θα πάθει τίποτα ή απλώς θα φορτίζει λίγο πιο αργά?? (το κουτάκι θα αλλάξω μόνο,το καλώδιο θα μείνει το ίδιο).

 

Δεν θα πάθει κάτι απλά θα φορτίζει 15% πιο αργά. Το πρόβλημα συνήθως υπάρχει αν βάλεις ένα δυνατότερο φορτιστή πχ 1.5A.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάθει κάτι απλά θα φορτίζει 15% πιο αργά. Το πρόβλημα συνήθως υπάρχει αν βάλεις ένα δυνατότερο φορτιστή πχ 1.5A.

 

Ok ευχαριστώ.:)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. είμαι κάτοχος (I9195) και σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με iphone 4s ή 5 λόγω κατασκευής του s4 mini, μου χάλασε το ακουστικό 2 φορές, κάποιες φορές ψιλομπλοκάρει κλπ. ποιά είναι η δική σας γνώμη? iphone(4s, 5) ή να παραμείνω στο samsung??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. είμαι κάτοχος (I9195) και σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με iphone 4s ή 5 λόγω κατασκευής του s4 mini, μου χάλασε το ακουστικό 2 φορές, κάποιες φορές ψιλομπλοκάρει κλπ. ποιά είναι η δική σας γνώμη? iphone(4s, 5) ή να παραμείνω στο samsung??

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα για να μην βγαίνουμε off topic .

Επιλογή συσκευής

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάθει κάτι απλά θα φορτίζει 15% πιο αργά. Το πρόβλημα συνήθως υπάρχει αν βάλεις ένα δυνατότερο φορτιστή πχ 1.5A.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω το εξης, αν ξερει καποιος να μου απαντησει: υπαρχει λειτουργια να ρυθμισουμε την ενταση ακουστικοτητας, στο ακουστικο (οπως εχουν τα sony) ή η αυξομειωση γινεται μονο απο τα πληκτρα εντασης του ηχου?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει καποια εφαρμογη για να μετακινησω εφαρμογες απο την εσωτερικη μνημη στην SD? Εχω κανει root.
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει καποια εφαρμογη για να μετακινησω εφαρμογες απο την εσωτερικη μνημη στην SD? Εχω κανει root.

 

To link2sd.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω τελευταία κάποιο πρόβλημα με την διάρκεια χρόνου που κρατάει η μπαταρία.

Την προηγούμενη βδομάδα μου κράτησε η μπαταρία 6 ημέρες, έχοντας εγκατεστημένα το Avast, App Permisions F-secure και το The Cleaner, αλλά κι επειδή δεν κάνω ιδιαίτερη χρήση του κινητού.

Το Σάββατο μετά που το φόρτισα το πρωί έβγαλα κάποιες φωτογραφίες κι έπεσε η ένδειξη στο 80%. Το απόγευμα παρατήρησα ότι πήγε στο 40% ενώ δεν το χρησιμοποίησα καθόλου!!!, απλά το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι κατά λάθος είχα ενεργοποιήσει το WI-FI.

Μετά από 3 ώρες πήγε στο 20% χωρίς χρήση!!! Μέχρι το βράδυ είχε πάει σατο 15% χωρίς χρήση!!!

Για να ελένξω τι συμβαίνει, απεγκατέστησα καλού κακού τα Avast, App Permisions F-secure και το The Cleaner και περιμένω να δω τι θα γίνει.

Αν θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...