Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μολις πηρα τι σ4 μινι ι9195 κ δεν εχω βρει 3 ρυθμησεις κ αν υπαρχουν... 1 δεν μπορω να βρω δονηση στα πληκτρα αφης 2 δεν μπορω να βρω αν εχεις αναπ. Η ΜΝΜ αν μενει καμια λυχνια αναμενει για να το δεις και 3 δεν εχει οταν το κλειδωνω το εφε της συμπιεσμενης οθονης. Οποιος γνωριζει ας με βοηθισει. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις πηρα τι σ4 μινι ι9195 κ δεν εχω βρει 3 ρυθμησεις κ αν υπαρχουν... 1 δεν μπορω να βρω δονηση στα πληκτρα αφης 2 δεν μπορω να βρω αν εχεις αναπ. Η ΜΝΜ αν μενει καμια λυχνια αναμενει για να το δεις και 3 δεν εχει οταν το κλειδωνω το εφε της συμπιεσμενης οθονης. Οποιος γνωριζει ας με βοηθισει. Ευχαριστω πολυ.

 

1.Δεν εχει δονηση στα πληκτρα αφης

2.Δεν εχει LED για να σε ειδοποιει

3.Δεν το εχει αυτο το εφε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει το τελευταίο update με τον knox και η μπαταρία έγινε τραγική!!. Επιπλέον όταν αφαιρέσω την σιμ το κινητό δείχνει να έχει σήμα από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας....Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?

 

Σου εμφανίζει οτι πιάνει σήμα απο οποιονδήποτε πάροχο και σε αφήνει να κάνεις μονο επείγουσες κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν εχει δονηση στα πληκτρα αφης

2.Δεν εχει LED για να σε ειδοποιει

3.Δεν το εχει αυτο το εφε

 

Ξερω οτι δεν εχει LED απλα στο s i9000 ειχε μια ρυθμιση στα αντροιτ που ειχα βαλει που εμενα αναμενα τα πληκτρα οτσν ειχε αναπ η μνμ κ ειπα μηπως εχει καμια τετοια μαγκια. Ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν εχει LED απλα στο s i9000 ειχε μια ρυθμιση στα αντροιτ που ειχα βαλει που εμενα αναμενα τα πληκτρα οτσν ειχε αναπ η μνμ κ ειπα μηπως εχει καμια τετοια μαγκια. Ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια.

Υπαρχει καποια εφαρμογη αντι για LED ,NOLED νομιζω λεγεται,την κατεβαζεις απο το play store.Δεν την εχω χρησιμοποιησει και δεν ξερω περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το μοντελο GT-I9195 και οταν μιλαω και με καλεσει καποιος παραλληλα πως μπορω να κανω εναλλαγη γραμμης? προσπαθησα να το βρω αλλα δεν τα καταφερα ξερει κανεις για να μην πω σε αυτον που μιλαω να με κλεισει για να απαντησω τη 2η γραμμη
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν εχει LED απλα στο s i9000 ειχε μια ρυθμιση στα αντροιτ που ειχα βαλει που εμενα αναμενα τα πληκτρα οτσν ειχε αναπ η μνμ κ ειπα μηπως εχει καμια τετοια μαγκια. Ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια.

 

υπάρχει ένα kernel που έχει αυτο που θες οταν έχεις μνμ η ανπ μένουν αναμένα τα πλήκτρα και έχει να το αλλάζεις μέσα απο της ρυθμίσεις οταν θες .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια λυση να μην τρωει τοση μπαταρια στην αναμονη; Καποιες μερες χανω 7% αλλα καποιες αλλες Χανω σχεδον 20% μεχρι να ξυπνησω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι κατοχος galaxy s 9000 με Cyanogen 10.1.2 (4.2.2) και αυτο που θελω να ρωτησω:

Eχει Led φωτακια ή τα κουμπακια του αναβουν οταν λαβεις μηνυμα ή εχεις καποια ειδοποιηση ??

Εμενα αναβουν πλεον(αφου το routara+Cyanogen).

 

Μου ειναι πολυ χρησιμο αν εχεις και το S4 Mini διοτι ψαχνω να το αγορασω!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι κατοχος galaxy s 9000 με Cyanogen 10.1.2 (4.2.2) και αυτο που θελω να ρωτησω:

Eχει Led φωτακια ή τα κουμπακια του αναβουν οταν λαβεις μηνυμα ή εχεις καποια ειδοποιηση ??

Εμενα αναβουν πλεον(αφου το routara+Cyanogen).

 

Μου ειναι πολυ χρησιμο αν εχεις και το S4 Mini διοτι ψαχνω να το αγορασω!

 

αν το ρουταρεις , υπαρχει η δυνατοτητα μεσω αλλαγης κερνελ και μιας εφαρμογης να κανεις τα κουμπια της οθονης να αναβοσβηνουν στις αναπαντητες,τα sms κλπ...(με ο,τι συνεπαγεται πλεον το ρουταρισμα για το συγκεκριμενο κινητο)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει το kies ή τους drivers της samsung ? αν όχι κανε το .

 

Thanks φίλος, κατέβασα το kies και είμαι κομπλέ. Απλά παλιότερα το αναγνώριζαν και τα windows.

Edited by ksenyxtis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια λυση να μην τρωει τοση μπαταρια στην αναμονη; Καποιες μερες χανω 7% αλλα καποιες αλλες Χανω σχεδον 20% μεχρι να ξυπνησω...

 

Φίλε επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο η μονη λύση ειναι να το σβήνεις το βραδυ. Δυστυχώς δεν παίζεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκεφτομαι να το πάρω απο σκρούτζ = ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας . Εχω καταλάβει καλά οτι παίζει να τρωει περισσοτερη μπαταρία λόγω οτι έχει αλλο basement? Tα ελληνικής αντιπροσωπίας ανταποκρίνονται καλύτερα στο θέμα της κατανάλωσης? ή ολα αυτα δεν υπάρχουν? Ειναι καποιας προέλευσης κινητά καλύτερα απ'οτι άλλα???

Βοήθεια γιατί θέλω να προβώ σε αγορά

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ S4 MINI ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ Η ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ BLUE BLACK?

 

σημερα το είδα στο media markt σε πεντε χρωματισμούς (πορτοκαλί ,ροζ,ασπρο , μαυρο, και αλλο ενα )

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο η μονη λύση ειναι να το σβήνεις το βραδυ. Δυστυχώς δεν παίζεται αλλιώς.

 

 

Ναι καλα τα λες αλλα ξυπνητηρι;;;

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ S4 MINI ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ Η ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ BLUE BLACK?

 

Και σε μαύρο βγαίνει και σε μπλε. Από που λες Blue Black είναι το μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα τα λες αλλα ξυπνητηρι;;;

 

Κλασσικό παλιό ξυπνητήρι που το κουρδιζεις και παει παει παει....:):lol::lol: και οταν χτυπάει γίνεται της π..ανας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρεα...μερα με την μερα μεγαλωνει το πρπβλημα του λαγκαροσματος...τι λετε με ενα ρουτ θα λυθει το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο η μονη λύση ειναι να το σβήνεις το βραδυ. Δυστυχώς δεν παίζεται αλλιώς.

 

Δεν γινετε να σας καταναλωνει τοσο πολυ στην αναμονη κατι παιζει με τις εφαρμογες σας επισης μπρορειτε να το βαζετε στην λειτουργια πτησης οπου η καταναλωση ειναι κατω απο 0.5% ανα ωρα και εχετε και ξυπνητηρι κανονικα..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε να σας καταναλωνει τοσο πολυ στην αναμονη κατι παιζει με τις εφαρμογες σας επισης μπρορειτε να το βαζετε στην λειτουργια πτησης οπου η καταναλωση ειναι κατω απο 0.5% ανα ωρα και εχετε και ξυπνητηρι κανονικα..

 

Μα κανω καθαρισμα ραμ και task killer πριν το αφησω!!

 

Καλη ιδεα η λειτ πτησης!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκεφτομαι να το πάρω απο σκρούτζ = ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας . Εχω καταλάβει καλά οτι παίζει να τρωει περισσοτερη μπαταρία λόγω οτι έχει αλλο basement? Tα ελληνικής αντιπροσωπίας ανταποκρίνονται καλύτερα στο θέμα της κατανάλωσης? ή ολα αυτα δεν υπάρχουν? Ειναι καποιας προέλευσης κινητά καλύτερα απ'οτι άλλα???

Βοήθεια γιατί θέλω να προβώ σε αγορά

 

κανεισ?:confused:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο η μονη λύση ειναι να το σβήνεις το βραδυ. Δυστυχώς δεν παίζεται αλλιώς.

 

Ή απλά να κάνεις μια επανεκκίνηση, γιατί αν το κλείσεις χάνεις τα ξυπνητήρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...