Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κλείσεις τελείως μπορεί να βγάλει και κάνα μήνα !!! Χαρητε τα κινητα ρε σεις πρίζες υπάρχουν παντού
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κλείσεις τελείως μπορεί να βγάλει και κάνα μήνα !!! Χαρητε τα κινητα ρε σεις πρίζες υπάρχουν παντού

 

Συμφωνω εγω τα εχω ολα ανοιχτά συνέχεια μου κραταει μιση μερα αλλα του πινω το αιμα !! Γιαυτο το λόγο αλλωστε το πηρα !!

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις τελείως μπορεί να βγάλει και κάνα μήνα !!! Χαρητε τα κινητα ρε σεις πρίζες υπάρχουν παντού

 

Κοίτα, αν παίζεις από το πρωί μέχρι το βράδυ πχ το real racing 3, τότε δεν σου φτάνει ούτε μέχρι το μεσημέρι! Αυτό όμως δεν είναι χρήση με την πραγματική έννοια του όρου. Πχ εγώ που έχω άπειρες εφαρμογές, από τις οποίες χρησιμοποιώ τις περισσότερες, δεν τις χρησιμοποιώ όλη την ώρα. Πχ θα βάλω το sport tracker με ενεργοποιημένο GPS και μουσική όταν θα πάω για να αθληθώ. Θα μπω στο διαδίκτυο αρκετά μέσα στην ημέρα, θα δω σχέδια autocad της δουλειάς μου όταν είμαι εκτός γραφείου, θα σημειώσω ραντεβού στο ημερολόγιο, θα σημειώσω στο evernote διάφορα, θα διαβάσω κανένα βιβλίο με το cool reader, θα το δουλέψω σαν τηλεχειριστήριο, θα μπω στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου μου να δω διάφορα, θα δω κατά καιρούς κάποια βίντεο-φωτογραφίες, θα πληρώσω κανένα λογαριασμό μέσω ebanking θα δω τα email μου, θα βάλω το GPS μια στο τόσο για να βρω ένα δρόμο, θα παίξω το real racing 3 που έχω κολλήσει (και είναι το μόνο που μου ρουφά την μπαταρία) και πολλά άλλα! Αυτά όμως δεν τα κάνω όλα μαζί και ούτε ΟΛΟΙ τα κάνουν όλα μαζί! Με λίγα λόγια το ότι έχουμε ένα έξυπνο κινητό (για να μιλάμε και Ελληνικά) δεν σημαίνει ότι το σκίζουμε από το πρωί μέχρι το βράδυ, εκτός και αν είμαστε στην φυλακή και δεν έχουμε τι να κάνουμε!:D Το χρησιμποιούμε με τις εκάστοτε ανάγκες μας, άλλος πιο πολύ και άλλος πιο λίγο.

 

Η χρήση που έβαλα πιο πάνω με την συγκεκριμένη αυτονομία των 3 ημερών είναι μεν ήρεμη, αλλά επουδενί λόγο δεν μπορεί να πει κανείς ότι είναι μικρή, εφόσον λειτουργεί η συσκευή με bluetooth και σύνδεση διαδικτύου αρκετή ώρα.

 

Κατά τα άλλα όταν λέτε ΟΛΑ ανοιχτά τι εννοείτε;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

4 g ανοιχτο, bluetooth headset μόνιμα συνδεδεμένο , περιπου 2 ωρες ομιλίας, μονιμα ανοιχτο wifi μαι με συγχρονισμό ανοιχτο , αρκετη περιήγηση στο internet κραταει βαρια 1 μερα
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

4 g ανοιχτο, bluetooth headset μόνιμα συνδεδεμένο , περιπου 2 ωρες ομιλίας, μονιμα ανοιχτο wifi μαι με συγχρονισμό ανοιχτο , αρκετη περιήγηση στο internet κραταει βαρια 1 μερα

 

ΜΕ 4G δε κρατάει ούτε μια μέρα........ ;)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Χτές το βράδυ λοιπόν, πήρα κι εγώ την μεγάλη απόφαση και παρήγγειλα το S4 mini απο το Birdphone.gr. Το περιμένω απο Δευτέρα το αργότερο Τρίτη όπως με ενημέρωσαν σήμερα το πρωί τηλεφωνικώς. Ελπίζω να μην έχει κανένα απολύτως πρόβλημα η συσκευή όταν θα φτάσει στα χέρια μου. (Εξάλλου πρόσφέρουν και DOA 7 ημερολογιακών ημερών απο την ημέρα που θα κοπεί το δελτίο) ;)

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή της χρήσης ; πάντοτε μήνα πάει σίγουρα

 

Πάνω απο μήνα είμαι ήδη.Υπάρχει κάπου ρύθμιση γιατί δεν έχω βρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο μήνα είμαι ήδη.Υπάρχει κάπου ρύθμιση γιατί δεν έχω βρει κάτι.

 

Εγώ δεν έχω κρατήσει κινητό πάνω από μήνα και δεν ξέρω!!!! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!Γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει καμία εφαρμογή για να αναβοσβήνει κάτι στην οθόνη όταν υπάρχει αναπάντητη ή μήνυμα;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή NoLED αλλά γενικότερα για εφαρμογές απευθυνόμαστε στην ενότητα Andoid.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ξέσκισμα 5 ώρες,μπορεί να κάνω και 2 φορτίσεις κάποιες φορές,πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ας αναφερθούμε και λίγο στα lag του γιατί είναι αρκετά

 

Τρελό λαγκ έχει η samsung και 100 πυρήνες στα 1000000 mhz και 1000 giga ram να βάλει το λαγκ δεν μπορεί να το εξαφανίσει

Link to comment
Share on other sites

ας αναφερθούμε και λίγο στα lag του γιατί είναι αρκετά

 

Για πες που βρίσκονται γιατί δεν έχει τύχει να παρατηρήσω κάποιο.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πες που βρίσκονται γιατί δεν έχει τύχει να παρατηρήσω κάποιο.

 

Δηλαδή δεν έχεις δει κάποιο Σκάλωμα του κινητού?

Παράξενο μου ακούγεται. Παντός νεράκι δεν το πάει το αντροιντ όπως π.χ. ξένους 4

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε ότι θέλουμε ρε παιδιά ...

 

Να πούμε ότι η μπαταρία συμπεριφέρεται περίεργα να το πούμε

Να πούμε ότι δεν βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες τη νύχτα να το πούμε

 

Αλλά όχι να λέμε ότι έχει και Lags το κινητό . Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. Έλεος δηλαδή

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχεις δει κάποιο Σκάλωμα του κινητού?

Παράξενο μου ακούγεται. Παντός νεράκι δεν το πάει το αντροιντ όπως π.χ. ξένους 4

 

Ειλικρινά όχι. Βέβαια μπορεί να του έχω βάλει λιγότερες εφαρμογές από σένα. Ή να έχω λιγότερες ανοιχτές ταυτόχρονα. Ή να το χειρίζομαι αργά και γι' αυτό να μην παρατήρησα κάτι. Σε κάθε περίπτωση, δεν έτυχε ακόμα να συναντήσω κάποιο σκάλωμα... Τουλάχιστον ένα μήνα τώρα που το έχω στην κατοχή μου.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε ότι θέλουμε ρε παιδιά ...

 

Να πούμε ότι η μπαταρία συμπεριφέρεται περίεργα να το πούμε

Να πούμε ότι δεν βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες τη νύχτα να το πούμε

 

Αλλά όχι να λέμε ότι έχει και Lags το κινητό . Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. Έλεος δηλαδή

 

Αν είχα μία κάμερα της προκοπής θα ανέβαζα ένα βίντεο να δείξω τι εστί lag στο s4 mini.

Κι όσα s4 mini κι αν έχω δει είτε άδειά είτε γεμάτα με εφαρμογές,τα ίδια πράγματά.

Lag να φαν κι οι κότες...

Καλογραμμένο software?μάλλον καθώς από software το κινητό είναι πολύ καλό κι ειδικά με αυτή την οθόνη το lag θα πρεπε να ήταν μηδαμινό.

Πού τέτοια τύχη όμως.

Έτσι κι αλλιώς δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε κι η τελευταία συσκευή της samsung με lag.εδώ ανώτερες της συσκευές κι έχουν.

Στο ρολαρισμα στο αρχείο κλήσεων τρώει σκάλωμα αν ο χρήστης θελήσει να πάει πάνω κάτω γρήγορα.

Κατά την μετακίνηση από οθόνη σε οθόνη επίσης σκαλώνει ουκ ολίγες φορές.

Στο μενού των εφαρμογών,μία από τα ίδια.

Σε ρυθμούς χελώνας σαν χρήση δύσκολα θα αντιληφθεί κάτι ο χρήστης.

Οι ψαγμένοι θα το κατανοήσουν άμεσα.

Φυσικά υπάρχει κι άλλη μία γνώμη,δικιά μου.

Κινητό με android πού να μην παρουσιάζει έστω κι ελάχιστο lag,δεν έχω πιάσει ακόμα.αλλά μιλάμε για ελάχιστο,δεν μιλάμε για φάση λες και πιάνω κινητό 2 γενιών πιο πίσω.κάτι πού η samsung πετυχαίνει να δίνει την εμπειρία αυτή.πού και πού και στην πληκτρολόγηση κείμενου.

Το κινητό όμως,το κρατάω ακόμα,διότι μου αρέσει.είχα βαρεθεί κάπως της 4,7 η 5 ίντσες.

Είναι γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών κι έχει και άλλ?α καλούδια πού με κάνουν να αφήνω στην άκρη το εκνευριστικό lag.

Τουλάχιστον ώσπου να έρθει το τούμπανο sony z με της 4.3 ίντσες πιστεύω ότι αυτό το κινητό αξίζει.

Αν το βαρεθω βέβαια???πάω σε huawei p6.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα μία κάμερα της προκοπής θα ανέβαζα ένα βίντεο να δείξω τι εστί lag στο s4 mini.

Κι όσα s4 mini κι αν έχω δει είτε άδειά είτε γεμάτα με εφαρμογές,τα ίδια πράγματά.

Lag να φαν κι οι κότες...

Καλογραμμένο software?μάλλον καθώς από software το κινητό είναι πολύ καλό κι ειδικά με αυτή την οθόνη το lag θα πρεπε να ήταν μηδαμινό.

Πού τέτοια τύχη όμως.

Έτσι κι αλλιώς δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε κι η τελευταία συσκευή της samsung με lag.εδώ ανώτερες της συσκευές κι έχουν.

Στο ρολαρισμα στο αρχείο κλήσεων τρώει σκάλωμα αν ο χρήστης θελήσει να πάει πάνω κάτω γρήγορα.

Κατά την μετακίνηση από οθόνη σε οθόνη επίσης σκαλώνει ουκ ολίγες φορές.

Στο μενού των εφαρμογών,μία από τα ίδια.

Σε ρυθμούς χελώνας σαν χρήση δύσκολα θα αντιληφθεί κάτι ο χρήστης.

Οι ψαγμένοι θα το κατανοήσουν άμεσα.

Φυσικά υπάρχει κι άλλη μία γνώμη,δικιά μου.

Κινητό με android πού να μην παρουσιάζει έστω κι ελάχιστο lag,δεν έχω πιάσει ακόμα.αλλά μιλάμε για ελάχιστο,δεν μιλάμε για φάση λες και πιάνω κινητό 2 γενιών πιο πίσω.κάτι πού η samsung πετυχαίνει να δίνει την εμπειρία αυτή.πού και πού και στην πληκτρολόγηση κείμενου.

Το κινητό όμως,το κρατάω ακόμα,διότι μου αρέσει.είχα βαρεθεί κάπως της 4,7 η 5 ίντσες.

Είναι γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών κι έχει και άλλ?α καλούδια πού με κάνουν να αφήνω στην άκρη το εκνευριστικό lag.

Τουλάχιστον ώσπου να έρθει το τούμπανο sony z με της 4.3 ίντσες πιστεύω ότι αυτό το κινητό αξίζει.

Αν το βαρεθω βέβαια???πάω σε huawei p6.

 

μεγάλε έβαλες τα πράματα στην θέση τους ακριβός έτσι όπως τα είπες .μερική απλά δεν γνωρίζουν την τύφλα τους .ακόμα και το ν8 και το c6-01 που είχα δεν σκάλωνε πουθενά και ήταν symbian που κάποιοι τρολάρουν κάτι τέτια .συμπέρασμα τα ANDROID EINAI GIA TON POY@@@.μόνο εφαρμογές έχει τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

μεγάλε έβαλες τα πράματα στην θέση τους ακριβός έτσι όπως τα είπες .μερική απλά δεν γνωρίζουν την τύφλα τους .ακόμα και το ν8 και το c6-01 που είχα δεν σκάλωνε πουθενά και ήταν symbian που κάποιοι τρολάρουν κάτι τέτια .συμπέρασμα τα ANDROID EINAI GIA TON POY@@@.μόνο εφαρμογές έχει τίποτα άλλο

 

Μα μέχρι πρόσφατα πού είχα ακόμα n8 πίστεψε με τόσο lag δεν το είδα.μιλάμε για κινητό τριετίας σχεδόν και με κατώτερα specs αλλά και άλλο λειτουργικό σαφώς.

Το android δεν κολλάει σε όλα τα κινητά.όσοι ας πούμε παίρνουν smartphone με android dual core με 1gb ram,νομίζουν απλά ότι έχουν smartphone,γιατί στην πράξη τρελαίνονται στο lag.

Και φυσικά η εγκατάστασή άλλων roms δεν είναι πάντα λύση.

Δεν είναι άχρηστο το android.υπάρχουν συσκευές πού δίνουν ρέστα στην ομαλότητα και με ελάχιστο lag.

Το s4 mini απλά προς το παρόν το καίει το software του και δυστυχώς τώρα πού μπήκε και το knox στην μέση?δύσκολα τα πράγματά ακόμα κι αν θέλουμε να ψαχτουμε για άλλη rom,έστω και root βρε παιδί μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είστε λίγο υπερβολικοί. .να δεχτω οτι στις επαφες κολλαει τρελά αλλα οχι οτι και ολο το τηλεφωνο κολλαει..η γυναικα μου το εχει με 100+ εφαρμογες δεν έχω δει κολλημα πουθενα..μην τα ισοπεδώνουμε ολα ρε παιδια..
Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι πρόσφατα πού είχα ακόμα n8 πίστεψε με τόσο lag δεν το είδα.μιλάμε για κινητό τριετίας σχεδόν και με κατώτερα specs αλλά και άλλο λειτουργικό σαφώς.

Το android δεν κολλάει σε όλα τα κινητά.όσοι ας πούμε παίρνουν smartphone με android dual core με 1gb ram,νομίζουν απλά ότι έχουν smartphone,γιατί στην πράξη τρελαίνονται στο lag.

Και φυσικά η εγκατάστασή άλλων roms δεν είναι πάντα λύση.

Δεν είναι άχρηστο το android.υπάρχουν συσκευές πού δίνουν ρέστα στην ομαλότητα και με ελάχιστο lag.

Το s4 mini απλά προς το παρόν το καίει το software του και δυστυχώς τώρα πού μπήκε και το knox στην μέση?δύσκολα τα πράγματά ακόμα κι αν θέλουμε να ψαχτουμε για άλλη rom,έστω και root βρε παιδί μου.

 

το δικό μου n8 hackarismeno πατούσα στο άνοιγμα εφαρμογών μέχρι και s3.βάζω και βιντεο για μην νομίζουν μερική ότι λέω ψέματα στα specs σαφώς και είναι κατώτερο το ν8 είναι μονοπύρηνο στα 680 με 256 ραμ αλλά αυτά είναι μόνο νούμερα απλά. όλα τα κινητά μπορούν να μην κολλάνε εάν το θέλει ο κατασκευαστής αλλά δέν το κάνει για να παίρνουν κάτι βλάκες 700-600 ευρο ναυαρχήδες .μήν κρίνετε ένα λογισμικό από το μάρκετ του.εξακολουθώ να λέω οτι το ανδροιτ είναι για τον ...............@@@@.κακωγραμένο λογισμικό κακωγραμένες εφαρμογές .τρώει ραμ αβέρτα κάτι που τόσα χρόνια ακόμα δεν έχει γίνει .άντε να δούμε αυτά που υπόσχεται το 4.4 που λένε ότι θα τρέχει και σε συσκευές με 512 ραμ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...