Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά στην οθόνη του διακρίνει ο χρήστης pixels?

 

Κάποια βοήθεια παρακαλώ πολύ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια παρακαλώ πολύ?

 

Όχι δεν διακρίνω κάτι τέτοιο... Κανένα screenshot μπορείς να βάλεις;

(Κεντρικό πλήκτρο και power ταυτόχρονα)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν διακρίνω κάτι τέτοιο... Κανένα screenshot μπορείς να βάλεις;

(Κεντρικό πλήκτρο και power ταυτόχρονα)

 

Δεν το έχω το κινητό,έχω το one mini αλλά επειδή με ενδιαφέρει το s4 mini ρωτάω.θέλω καλή οθόνη όπως του one.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό,έχω το one mini αλλά επειδή με ενδιαφέρει το s4 mini ρωτάω.θέλω καλή οθόνη όπως του one.

 

Γιαννη σαν του one mini δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό,έχω το one mini αλλά επειδή με ενδιαφέρει το s4 mini ρωτάω.θέλω καλή οθόνη όπως του one.

 

Η οθόνη είναι άψογη!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό,έχω το one mini αλλά επειδή με ενδιαφέρει το s4 mini ρωτάω.θέλω καλή οθόνη όπως του one.

 

Κράτησε το HTC One mini καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την συσκευη απο Γαλλια και εχω κατεβασει την official εκδοση της ROM που προοριζεται για την ελλαδα και σκεφτομαι να την περασω. εχω κανει ηδη root. υπαρχει καποια διαφορα αν κανω αυτο το πραγμα? τι διαφορετικο θα εχω ??? ποιος ειναι ο τροπος για να κανω αυτην την εγκατασταση? μεσω Odin ?
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Κράτησε το HTC One mini καλύτερα.

 

Λες?σκέφτομαι πάντως σοβαρά την αλλαγή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λες?σκέφτομαι πάντως σοβαρά την αλλαγή

Αλλάζεις ένα τηλέφωνο με ένα σχεδόν πανομοιότυπο σε χαρακτηριστικά.Πέρα από την όποια οικονομική επιβάρυνση θα έχεις (και είναι δικό σου θέμα αφού εσύ θα το πληρώσεις) τι παραπάνω θα κερδίσεις με το S4 mini που δεν το βρίσκεις στο one mini?

Aν δεν έχεις παράπονα από τη συσκευή σου μην την αλλάξεις για το S4 mini (που είναι πραγματικά πολύ καλή συσκευή.)

Link to comment
Share on other sites

Λες?σκέφτομαι πάντως σοβαρά την αλλαγή

 

Γιατί????????????????

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Λες?σκέφτομαι πάντως σοβαρά την αλλαγή

Τυχαινει να εχω και της δυο συσκευες! εγω το ΟΝΕ mini και η συζηγος το s4 mini! σε οθονη υστερη το s4 mini

οπως επισης στο θεμα αναμονης της μπαταριας! Βεβαια ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο σαν χαρακτηριστικα (1.7 vs 1,4 1,5gb ram vs 1gb ram) το οποιο ομως δυτυχως εξανεμηζεται στο βαρη touchwiz οποτε η αισθηση που αποκομιζεις ειναι σχεδον ολοιδια και στης δυο συσκευες αλλα με

πιο χαμηλη αναλυση και τεραστια διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης!

Link to comment
Share on other sites

Το s4 mini εχει αισθητήρα για την οθονη που ειναι χωρίς άγγιγμα σαν του s4 του κανονικού ?
Link to comment
Share on other sites

Το s4 mini εχει αισθητήρα για την οθονη που ειναι χωρίς άγγιγμα σαν του s4 του κανονικού ?

 

Δεν γνωρίζω αν εχει (απο εβδομάδα θα το έχω το κινητό) αλλα που χρειάζεται αυτό;;; Αλλού θα θες να πατησεις και αλλού θα παταει!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το s4 mini εχει αισθητήρα για την οθονη που ειναι χωρίς άγγιγμα σαν του s4 του κανονικού ?

 

Όχι δεν υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία στο mini!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Και μιας που λεμε τι εχει και τι οχι..

Την λειτουργια του μεγαλου, που βγαζεις φωτο και αποτυπωνει και τη φατσα σου στη φωτο απο την καμερα μπροστα την εχει;

(ή ειναι εφαρμογη...:ninja::ninja:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

λογικά έχεις δίκιο άλλα εγώ καλού κακού το πήγα στο servise της Samsung για να το δούν και θα μου πουν αύριο!!!

Τελικά μου είπαν ότι η μπαταρία είναι οκ και μου κάναν restore (χωρίς να με ενημερώσουν φυσικά ) γιατί κάποια εφαρμογή έτρωγε την μπαταριά.

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου είπαν ότι η μπαταρία είναι οκ και μου κάναν restore (χωρίς να με ενημερώσουν φυσικά ) γιατί κάποια εφαρμογή έτρωγε την μπαταριά.

 

Restore;;;; σου περάσαν το λειτουργικό από την αρχή δηλαδή;

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Restore;;;; σου περάσαν το λειτουργικό από την αρχή δηλαδή;

 

ναι μου το ξαναπέρασαν από την αρχή

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 λογαριασμους email απο Gmail. Πως μπορω να τους προσθεσω στο κινητο ετσι ωστε να λαμβανω τα email και απο τους 3 λογαριασμους; Εχω προσθεσει μονο τον εναν, τους αλλους δυο δεν καταφερα. Γνωριζει καποιος πως γινεται;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 λογαριασμους email απο Gmail. Πως μπορω να τους προσθεσω στο κινητο ετσι ωστε να λαμβανω τα email και απο τους 3 λογαριασμους; Εχω προσθεσει μονο τον εναν, τους αλλους δυο δεν καταφερα. Γνωριζει καποιος πως γινεται;

 

Ρυθμισεις >> Λογαριασμοι >> Προσθηκη Λογαριασμου >> Google >> Υπαρχων κ.τ.λ. Αν χρησημοποιεις και τη εφαρμογη gmail (default) στο αριστερο πανελ σου εμφανιζονται ολοι οι υπαρχων λογαριασμοι.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για αυτοματη ειδοποιηση απο ολους πρεπει να ειναι ενεργοποιημενος ο αυτοματος συγχρονισμος (γενικων ρυθμισεων). Αλλιως οπως ειναι λογικο χειροκινητα θα ειδοποιησε απο τον επιλεγμενο (default account/stuck option)

Edited by Programmer
spelling correction
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις >> Λογαριασμοι >> Προσθηκη Λογαριασμου >> Google >> Υπαρχων κ.τ.λ. Αν χρησημοποιεις και τη εφαρμογη gmail (default) στο αριστερο πανελ σου εμφανιζονται ολοι οι υπαρχων λογαριασμοι.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για αυτοματη ειδοποιηση απο ολους πρεπει να ειναι ενεργοποιημενος ο αυτοματος συγχρονισμος (γενικων ρυθμισεων). Αλλιως οπως ειναι λογικο χειροκινητα θα ειδοποιησε απο τον επιλεγμενο (default account/stuck option)

 

ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολη την καλη παρεα.Ειμαι κι εγω κατοχος ενος Ι9195 εδω και 20 ημερες περιπου.Το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο.Το κουτι δεν ειχε εξωτερικο περιτυλιγμα,αλλα μετα απο οσα διαβασα εδω ελεγξα την ταινια ασφαλειας και ειναι μονη (ξεκολλησε με δυσκολια σκιζοντας και το χαρτι του κουτιου).Το τηλ ειναι γαλλικο και φοραει τη γαλλικη ROM (XEF).Δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα ως τωρα,ευχαριστημενος ειμαι,εκτος απο τη μπαταρια.Απ'οτι καταλαβα αυτο ειναι γενικο φαινομενο ομως.Δοκιμασα και το αφησα την νυχτα με ενεργοποιημηνα wifi,ενημερωσεις,gps και η μπαταρια επεσε κατα 7% περιπου μεσα σε 7 ωρες (01:00-08:00 απο 55% σε 47%).Με το 4G ανοιχτο τρωει πολυ πιο γρηγορα τη μπαταρια (35% περιπου σε 4 ωρες με 5' περιπου surfing).

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Μπορω να του περασω αλλη επισημη ROM (την ελληνικη π.χ.) χωρις να γινει rooted?Κι αν το κανω αυτο,χανεται η εγγυηση;(επειδη θα φαινεται γαλλικο ΙΜΕΙ και ελληνικη ROM;)

Και κατι τελευταιο για οσους ξερουν.Η ελληνικη ROM (η EUR) τι διαφορες εχει απο την ελληνικη την cosmote (COS).Ρωταω επειδη ειμαι στον cosmote.

 

Edit:σημερα αναβαθμιστηκα στην MJ7

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι εδώ κ λίγες ώρες το κινητό firmwarίστικε κ έχει την MJ7.(Official)

Έχει δει/διαβάσει τι διαφορές έχει με τις παλιές??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...