Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα root κ εβαλα τα cm11 χθες. απο εκεινη την στιγμη αν κ ολα στο τροπο λειτουργειας του κντ μου πηγαν καλα εχω ενα προβλημα με την μνημη του. μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει για το τι φταιει κ ενω δεν εχω app η μνημη του κντ μου ειναι γεματη.

 

[ATTACH]47717[/ATTACH]

 

[ATTACH]47718[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα απο χτες με το ρουτερ του σπιτιου,

Κολλαει συνεχεια και σκαλωνει το νετ

Δεν αλλαξα κατι

Το φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα απο χτες με το ρουτερ του σπιτιου,

Κολλαει συνεχεια και σκαλωνει το νετ

Δεν αλλαξα κατι

Το φταιει?

 

και τι σχεση εχει με το θεμα μας ;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και τι σχεση εχει με το θεμα μας ;:rolleyes:

Για να το γραφω εδω εχει σχεση

 

Το κινητο το κανει αυτο το s 4 mini

 

Ενω δεν ειχα προβλημα παλια απο χτες κολλαει συνεχεια στο νετ. Εχει σημα απλα δεν δουλευει σταματαει και ξεκιναει

Link to comment
Share on other sites

Για να το γραφω εδω εχει σχεση

 

Το κινητο το κανει αυτο το s 4 mini

 

Ενω δεν ειχα προβλημα παλια απο χτες κολλαει συνεχεια στο νετ. Εχει σημα απλα δεν δουλευει σταματαει και ξεκιναει

 

για ρουτερ εγραψες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το ι9195 κ το εκανα root κ περασα cm11. ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα. ενω εχω ελαχιστες εφαρμογες μου εχει σχεδον γεματη την μνημη του κντ δλδ απο τα 5mb εχει τα 4,5 σε χρηση. μπορει να μου πει καποιος τι εκανα λαθος? ευχαριστω πολυ.

Μάλλον θα πρέπει να ξαναπεράσεις την rom η κάποια άλλη, κάτι δεν έχει γίνει σωστά στο φλασαρισμα λογικά..

Link to comment
Share on other sites

Για να το γραφω εδω εχει σχεση

 

Το κινητο το κανει αυτο το s 4 mini

 

Ενω δεν ειχα προβλημα παλια απο χτες κολλαει συνεχεια στο νετ. Εχει σημα απλα δεν δουλευει σταματαει και ξεκιναει

 

Κανε μια επανεκινηση στο ρουτερ αφου το αφησεις 5 λεπτα κλειστο, αν και ειναι απιθανο να σου εχει δημιουργησει προβλημα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να ξαναπεράσεις την rom η κάποια άλλη, κάτι δεν έχει γίνει σωστά στο φλασαρισμα λογικά..

 

φιλε κατεβασα κ δοκιμασα 3 ακομα rom την cm10, aokp και mokee. κ παλι τιποτα, κ οσο για το flasarisma εκανα Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache) και αφου την περασα παλι ολα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επανεκινηση στο ρουτερ αφου το αφησεις 5 λεπτα κλειστο, αν και ειναι απιθανο να σου εχει δημιουργησει προβλημα το κινητο.

Ανακαλυψα μαλλον τι φταιει, πρεπει να μπερδευεται με το repeater γιατι απο οταν το εκλεισα δεν μου το εχει ξανακανει

 

Καμια ιδεα πως να το λυσουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. εχω ενα ι9195 κ μετα απο 6 μηνες ειπα να το σπασω κ να του βαλω cm11 η καποια αλλη 4.4 εκδοση. ολα καλα με το root και με την εγκατασταση των andoid αφου το αναψα κ δουλευαν ολα οσπου διαπιστωσα οτι εχω πολυ λιγο χωρο στη μνημη της συσκευης. ξανα αλλαξα τα ανδοιδ με καποια αλλης εταιριας κ ετσι flashara 3 ακομα ρομς και σε ολες το ιδιο. η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η εξης.

1. Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache) και format system+data

2. install cm11 και gapp

3.Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache)

4.reboot

ανεβαζω και 1 φωτο απο τον αποθ. χωρο. που δειχνει οτι στην μπαρα πανω το κντ εχει ελευθερο χωρο. αλλα αμεσως απο κατω λεει μονο 646mb διαθεσιμα, και αναλυτικα τα δεδομενα.

 

[ATTACH]47727[/ATTACH]

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ανακαλυψα μαλλον τι φταιει, πρεπει να μπερδευεται με το repeater γιατι απο οταν το εκλεισα δεν μου το εχει ξανακανει

 

Καμια ιδεα πως να το λυσουμε αυτο?

 

Ναι, κλείσε το DHCP στο ρούτερ (και στο repeater) και δώσε static IPs σε όλες τις συσκευές του σπιτιού που συνδέονται στο τοπικό δίκτυό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κλείσε το DHCP στο ρούτερ (και στο repeater) και δώσε static IPs σε όλες τις συσκευές του σπιτιού που συνδέονται στο τοπικό δίκτυό σου.

 

 

Εκανα reset το μοντεμ και εβαλα κωδικους ξανα απο την αρχη

 

Ολα καλα τωρα αν εχω ξανα θεμα το γραφω!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατεβασα κ δοκιμασα 3 ακομα rom την cm10, aokp και mokee. κ παλι τιποτα, κ οσο για το flasarisma εκανα Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache) και αφου την περασα παλι ολα απο την αρχη.

Δοκίμασε να φλασαρεις ολόκληρη rom μέσω odin και κυρίως stock, όχι μέσα από recovery. Είναι ο μόνος τρόπος για να οριοθετηθουν και πάλι τα partitions (system κλπ) σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μας πει κανεις με σιγουρια σε περιπτωση που κατεβασουμε firmware rom απο

 

http://samsung-updates.com/

και συγκεκριμενα την :

 

http://samsung-updates.com/details/29382/Galaxy_S4_Mini_LTE/GT-I9195/PRO/I9195XXUCNE6.html

 

για το μοντελο μας i9195 αλλα να προοριζεται για αλλη χωρα και το περασουμε με το Odin3_v3.09

αν 8α χασουμε την εγγυηση ?

θελω να περασω την : Galaxy S4 Mini LTE GT-I9195 PRO I9195XXUCNE6 Android 4.4.2 23.05.2014 1646188

απο Belgium (Proximus) (Black Edition)

Η συσκευη μου ειναι black edition αλλα ειναι απο PHN Netherland και φοραει τωρα την :

Galaxy S4 Mini LTE GT-I9195 PHN I9195XXUBNB3 Android 4.2.2 28.02.2014 2451589

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μας πει κανεις με σιγουρια σε περιπτωση που κατεβασουμε firmware rom απο

 

http://samsung-updates.com/

και συγκεκριμενα την :

 

http://samsung-updates.com/details/29382/Galaxy_S4_Mini_LTE/GT-I9195/PRO/I9195XXUCNE6.html

 

για το μοντελο μας i9195 αλλα να προοριζεται για αλλη χωρα και το περασουμε με το Odin3_v3.09

αν 8α χασουμε την εγγυηση ?

θελω να περασω την : Galaxy S4 Mini LTE GT-I9195 PRO I9195XXUCNE6 Android 4.4.2 23.05.2014 1646188

απο Belgium (Proximus) (Black Edition)

Η συσκευη μου ειναι black edition αλλα ειναι απο PHN Netherland και φοραει τωρα την :

Galaxy S4 Mini LTE GT-I9195 PHN I9195XXUBNB3 Android 4.2.2 28.02.2014 2451589

οτι εχει σχεση με official rom δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν δεις πιο πανω γραφω οτι εχω δοκιμασει 3 με 4 ρομ παντα official κανενα προβλημα με knox.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... δεν το αναφέρω στην κατάλληλη συζήτηση απλά θέλω την βοήθειά σας.... έχω galaxy s4 mini και σκέφτομαι να το ανταλλάξω με το xperia z.. αξίζει τον κόπο?? τι μου προτείνεται εσείς?? πιο είναι καλύτερο από θέμα μπαταρίας και λειτουργικού?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. εχω ενα ι9195 κ μετα απο 6 μηνες ειπα να το σπασω κ να του βαλω cm11 η καποια αλλη 4.4 εκδοση. ολα καλα με το root και με την εγκατασταση των andoid αφου το αναψα κ δουλευαν ολα οσπου διαπιστωσα οτι εχω πολυ λιγο χωρο στη μνημη της συσκευης. ξανα αλλαξα τα ανδοιδ με καποια αλλης εταιριας κ ετσι flashara 3 ακομα ρομς και σε ολες το ιδιο. η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η εξης.

1. Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache) και format system+data

2. install cm11 και gapp

3.Wipe (data/factory reset + cache partition + dalvik cache)

4.reboot

ανεβαζω και 1 φωτο απο τον αποθ. χωρο. που δειχνει οτι στην μπαρα πανω το κντ εχει ελευθερο χωρο. αλλα αμεσως απο κατω λεει μονο 646mb διαθεσιμα, και αναλυτικα τα δεδομενα.

 

[ATTACH]47727[/ATTACH]

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Δοκίμασε από Odin ή με άλλη έκδοση recovery.φαίνεται σαν να μην γίνεται φόρμα στην εσωτερική κάρτα

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... δεν το αναφέρω στην κατάλληλη συζήτηση απλά θέλω την βοήθειά σας.... έχω galaxy s4 mini και σκέφτομαι να το ανταλλάξω με το xperia z.. αξίζει τον κόπο?? τι μου προτείνεται εσείς?? πιο είναι καλύτερο από θέμα μπαταρίας και λειτουργικού?

 

Επειδή όντως δεν είσαι στο σωστό θέμα και θα βγούμε off topic πόσταρε το ερώτημα σου εδώ :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα ερθει το κιτκατ στη γαλλικη εκδοση αγορασμενη απο μαγαζι skroutz? gt-i9195.

υπαρχει τροπος να την κατεβαζω απο samsung firmwares χωρις να πειραξω root κτλ γιατι ειμαι λιγο ασχετος με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα ερθει το κιτκατ στη γαλλικη εκδοση αγορασμενη απο μαγαζι skroutz? gt-i9195.

υπαρχει τροπος να την κατεβαζω απο samsung firmwares χωρις να πειραξω root κτλ γιατι ειμαι λιγο ασχετος με αυτα?

 

αν είσαι άσχετος με αυτά όπως λες καλύτερα να περιμένεις την ενημέρωση μέσο ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

οκ.επειδη νομιζω πως ειναι γαλλικο μοντελο,ποια ενημερωση περιμενω να βγει?

θα λεει greece-cosmote η κατι σχετικο με γαλλια?

πως μπορω να εξακριβωσω τι χωρας ειναι το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

 

4 σελιδες πριν. Θα σου λυθουν οι αποριες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...