Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το ποσοστό μπαταρίας: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Εμφάνιση - Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας.

Για τους ήχους κλειδώματος-ξεκλειδώματος: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Ήχος κλειδώματος οθόνης.

Για τον χαμηλό ήχο στην αρχή, δεν γνωρίζω, μιας και το έχω συνήθως στη δόνηση.

 

Καλορίζικο :)

 

 

 

Με ποιον τρόπο το άλλαξες; Ο ένας είναι μέσω των γενικών ρυθμίσεων ήχου και ο άλλος μέσω των ρυθμίσεων των μηνυμάτων. Δοκίμασε και τους δυο.

 

 

Είχες δίκιο δε το είχα αλλάξει μέσω των μηνυμάτων. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το ποσοστό μπαταρίας: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Εμφάνιση - Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας.

Για τους ήχους κλειδώματος-ξεκλειδώματος: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Ήχος κλειδώματος οθόνης.

Για τον χαμηλό ήχο στην αρχή, δεν γνωρίζω, μιας και το έχω συνήθως στη δόνηση.

 

Καλορίζικο :)

 

Ευχαριστώ πολύ!! Λύθηκαν τα προβλήματα μου :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Το Phone Info ειναι εγκυρο προγραμμα; Το εβαλα πριν λιγο, μιας και ειδα οτι το 'χετε αρκετοι σε υποληψη και μου βγαζει οτι ειναι ελληνικο, αν και ειχα βρει (με αλλο τροπο που εχει υποδειχθει στο θεμα) οτι ειναι ισπανικο! Τελικα τι παιζει;
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Screen shot πως τραβάμε??

 

Το θέμα με τον ήχο διορθώνεται??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Screen shot πως τραβάμε??

 

Το θέμα με τον ήχο διορθώνεται??

 

- > Screen-Shot - Power Button + Home Button (simultaneously)

- > Sound Increasing - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

 

Since, is your first touch with TouchWiz -> http://www.thefullsignal.com/samsung/samsung-galaxy-s4/14423/samsung-galaxy-s4-tips-and-tricks

Link to comment
Share on other sites

- > Screen-Shot - Power Button + Home Button (simultaneously)

- > Sound Increasing - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

 

Since, is your first touch with TouchWiz -> http://www.thefullsignal.com/samsung/samsung-galaxy-s4/14423/samsung-galaxy-s4-tips-and-tricks

 

Ευχαριστώ πολύ programmer,:)

 

Το απόγευμα-βράδυ θα ανεβάσω και screenshots από την πρώτη φόρτιση της μπαταρίας.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση, το έβγαλα χθες στις 10:30 το βράδυ και με πήγε μέχρι τις 6:10 σήμερα το απόγευμα (στράγγισμα μέχρι το 0%), δείτε και τα screenshots (μόλις το είχα βάλει στην φόρτιση γιατί είχε κλείσει), καλά είναι?? με μπόλικη χρήση μπορώ να πω, facebook ,twitter ,μουσική όχι πολύ και browsing μέτριο (μισή με μία ώρα)

 

edit: Όσοι λένε ότι η φωτεινότητα και ο ήχος είναι μέτριοι σας λέω ως καινούριος χρήστης του ότι χθες που ήμουν με το ποδήλατο μια χαρά άνετα χωρίς να βγάλω τα μάτια μου πήρα τηλέφωνο, καθώς και ο ήχος του είναι δυνατός σε επίπεδη επιφάνεια (πχ στο γραφείο) ή ακόμη και στο μπουφάν μια χαρά δυνατά ακούγεται.Άψογο, γρήγορο, δεν κολλάει, μόνο που μπαταρία τελειώνει γρήγορα, φταίει που είναι στις πρώτες φορτίσεις? Θα την αφήσω μέχρι αύριο να φορτίσει καλά.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια . Σημερα πριν λιγη ωρα ενω ειχα το κινητο να φορτιζει και με πηραν τηλεφωνο μολις το σηκωσα δεν ακουγοταν ο φιλος μου απο το ακουστικο.. μολις ομως εβαλα τα hands free και αργοτερα ανοιχτη ακροαση τον ακουγα μια χαρα...επισης το κινητο πανω αριστερα εχει το εικονιδιο των hands free χωρις να τα εχω συνδεμενα στην συσκευη . ξερετε μηπως τι συμβαινει και τι πρεπει να κανω;;; ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια . Σημερα πριν λιγη ωρα ενω ειχα το κινητο να φορτιζει και με πηραν τηλεφωνο μολις το σηκωσα δεν ακουγοταν ο φιλος μου απο το ακουστικο.. μολις ομως εβαλα τα hands free και αργοτερα ανοιχτη ακροαση τον ακουγα μια χαρα...επισης το κινητο πανω αριστερα εχει το εικονιδιο των hands free χωρις να τα εχω συνδεμενα στην συσκευη . ξερετε μηπως τι συμβαινει και τι πρεπει να κανω;;; ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Κάνε μια επανεκκίνηση πρώτα μήπως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το hotmail μου να συγχρονίσει όλα καλά όλα ωραία, αλλά εχω δυο προβλήματα: 1) στο hotmail μου έχω κάποιους φακέλους και στο κινητό δεν φαίνονται και 2)στα εισερχόμενα μου συγχρονίζει μόνο τα σημερινά και ένα από τα χθεσινά mail, ενώ για τους φακέλους (που δεν φαίνονται) έχω βάλει να κατεβάζει τα mail των πχ 3 ημερών στα εισερχόμενα δεν το κάνει, πως θα γίνει??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το hotmail μου να συγχρονίσει όλα καλά όλα ωραία, αλλά εχω δυο προβλήματα: 1) στο hotmail μου έχω κάποιους φακέλους και στο κινητό δεν φαίνονται και 2)στα εισερχόμενα μου συγχρονίζει μόνο τα σημερινά και ένα από τα χθεσινά mail, ενώ για τους φακέλους (που δεν φαίνονται) έχω βάλει να κατεβάζει τα mail των πχ 3 ημερών στα εισερχόμενα δεν το κάνει, πως θα γίνει??

 

Για να μη μπλεξεις HTTP Servers (το οποίο μερικές φορές κατα την αποστολή δίνει stuckOrder(null); on server response) και επειδή ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για Hotmail/Outlook και οχι για PO3-PO4/IMAP/MES προτείνω ανεπυφύλακτα:

 

-> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outlook.Z7

 

Το χρησημοποιώ απο την εκδοση του Hotmail και ειναι πολύ σταθερό και αξιόπιστο με Full Funcationality Server με οτι συνεπάγεται

αυτό (αμεσότητα στο Push, outgoingMessage(true); e.t.c.). Για να το ρυθμίσεις απλά βάλε το e-mail & password οταν σου ζητηθεί στην αρχική ρύθμιση και ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες:

 

=================

Συγχρονισμός Φακέλων

=================

 

Απο την Εφαρμογή > Tap ->> Settings >> Account Settings > Sync > Folders , simply choose which Folders you want Sychronize*

 

===================

Συγχρονισμός Μηνυμάτων

===================

 

Απο την Εφαρμογή > Tap ->> Settings >> Account Settings > E-mail > How much? > Messages from Past, Choose you desirable radio button.

 

All Done! Stuck somewhere? Have a look of the attached screenshots, :)

 

* Synchronization uses dynamically updates; any change will affect (directly) your account

Edited by Programmer
Added additional text
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το hotmail μου να συγχρονίσει όλα καλά όλα ωραία, αλλά εχω δυο προβλήματα: 1) στο hotmail μου έχω κάποιους φακέλους και στο κινητό δεν φαίνονται και 2)στα εισερχόμενα μου συγχρονίζει μόνο τα σημερινά και ένα από τα χθεσινά mail, ενώ για τους φακέλους (που δεν φαίνονται) έχω βάλει να κατεβάζει τα mail των πχ 3 ημερών στα εισερχόμενα δεν το κάνει, πως θα γίνει??

 

Αν πρόσθεσες τον λογαριασμό μέσω της επιλογής add account - email (sorry πάντα τα μενού μου είναι στα αγγλικά) είναι λογικό. Σβήσε τον λογαριασμό και ξανά βάλε τον αλλά αυτή τη φορά χρησιμοποίησε την επιλογή Microsoft exchange activesync.. Μετά θα σου εμφανίσει και επιλογές για τα folders..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι programmer, στις κριτικές για το outlook λένε τα χειρότερα, είναι αλήθεια?

 

michpan: Το θέμα με τα εισερχόμενα θα λυθεί ?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι programmer, στις κριτικές για το outlook λένε τα χειρότερα, είναι αλήθεια?

 

michpan: Το θέμα με τα εισερχόμενα θα λυθεί ?

 

Τι να σου πω εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Αν επιλέξεις να συγχρονίζονται όλα τα εισερχόμενα λογικά δεν θα έχεις θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αποφασησα να παρω το samsung galaxy s4 mini.Ημουν αναμεσα σε αυτο και στο s3.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν αξιζει κατα πρωτον και απ οτι εψαξα για το s3 υπαρχουν δυο εκδοσεις,s3 lte και σκετο s3.Ισχυει το ιδιο και για το s4 mini?Και αν ναι οποιος μπορει να μου πει ποιες η διαφορες,Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αποφασησα να παρω το samsung galaxy s4 mini.Ημουν αναμεσα σε αυτο και στο s3.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν αξιζει κατα πρωτον και απ οτι εψαξα για το s3 υπαρχουν δυο εκδοσεις,s3 lte και σκετο s3.Ισχυει το ιδιο και για το s4 mini?Και αν ναι οποιος μπορει να μου πει ποιες η διαφορες,Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Στο s4 mini υπάρχουν οι εκδόσεις gt-i9195 και η gt-i9190. Η πρώτη διαθέτει 4g και nfc ενώ η δεύτερη όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια παρατήρηση, όταν βλέπετε video στο youtube, πολλές φορές η εικόνα φαίνεται να έχει μεγάλα pixels, και έτσι δεν είναι καθαρή όσο όταν το παρακολουθείς στο pc. Το έχετε δει κι εσείς, είναι φυσιολογικό; Γιατί εμένα στην αρχή δεν με πείραξε, αλλά μετά είναι κάπως ενοχλητικό, μπορεί βέβαια να είμαι και άσχετος με τα smartphones.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μεσα απο τις σελίδες για το s4 mini, η πιο συχνή λέξη παίζει να ειναι η επανεκκινηση? :lol:

Το τηλ δεννννν παίζεται με τπτ.

Τσπα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μεσα απο τις σελίδες για το s4 mini, η πιο συχνή λέξη παίζει να ειναι η επανεκκινηση? :lol:

Το τηλ δεννννν παίζεται με τπτ.

Τσπα....

 

Σε αυτό το κινητό που το έχω 2-3 μέρες ναι μεν είναι γρήγορο αλλά πολύ ρουφάει η μπαταρία του, πάρα πολύ,,

 

Παιδιά, μια παρατήρηση, όταν βλέπετε video στο youtube, πολλές φορές η εικόνα φαίνεται να έχει μεγάλα pixels, και έτσι δεν είναι καθαρή όσο όταν το παρακολουθείς στο pc. Το έχετε δει κι εσείς, είναι φυσιολογικό; Γιατί εμένα στην αρχή δεν με πείραξε, αλλά μετά είναι κάπως ενοχλητικό, μπορεί βέβαια να είμαι και άσχετος με τα smartphones.

 

Μήπως τα βίντεο που βλέπεις είναι παλιά και δεν έχουν καλή ποιότητα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση από εμένα: Αν βγάλω τις άχρηστες εφαρμογές της samsung πχ chat on και κάτι κουραφέξαλα, υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το κινητό ή και να μου βγει εκτός εγγύησης;;;

Τελικά έβαλα το outlook.com και λύθηκε και αυτό το θέμα.:)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια παρατήρηση, όταν βλέπετε video στο youtube, πολλές φορές η εικόνα φαίνεται να έχει μεγάλα pixels, και έτσι δεν είναι καθαρή όσο όταν το παρακολουθείς στο pc. Το έχετε δει κι εσείς, είναι φυσιολογικό; Γιατί εμένα στην αρχή δεν με πείραξε, αλλά μετά είναι κάπως ενοχλητικό, μπορεί βέβαια να είμαι και άσχετος με τα smartphones.

 

Ειναι φυσιολογικο, επειδη το κινητο δεν εχει αναλυση hd το youtube app δε σου βγαζει την επιλογη για μεγαλυτερη αναλυση (για καποιο λογο θεωρει οτι δεν σηκώνει το κινητο μας καλύτερη ανάλυση!!). Η λυση σε αυτο το προβλημα ειναι να κατεβασεις το viral app και να επιλεξεις αναλυση hd, και τα βιντεο του youtube θα παίζουν στην πένα ;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη η αυτονομια της μπαταριας δεν μου αρεσει,σκεφτομαι να παρω καινουρια μεγαλυτερης χωριτικοτητας.θα ειναι σε ιδιες διαστασεις με αυτην που εχει ηδη;ποια και απο που μου προτεινεται να παρω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...