Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ακομα δεν βρηκα πως να ερχονται κατευθειαν τα email, ερχονται μονο οταν μπω στην εφαρμογη!

 

Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις;

Γιατί να θες να το κάνεις έτσι;

 

Κατι ακομα για καρτα μνημης samsung sdhc class 6 ειμαι καλα;

 

Ευχαριστω!

 

Καλύτερα class 10

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να θες να το κάνεις έτσι;

 

 

 

Καλύτερα class 10

 

 

Δουλευω συχνα email και τα θελω να ερχονται κατευθειαν φιλε!!

 

Τι διαφορα εχουν η 6 απο την 10 φιλε γιατι δεν το κατεχω;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλυτερη κλαση τοσο ποιο γρηγορη η καρτα....αν και καποιοι τεχνικοι διαδιδουν οτι για τα τηλεφωνα και τεσσαρα να εχεις δεν εχεις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δουλευω συχνα email και τα θελω να ερχονται κατευθειαν φιλε!!

 

 

Ευχαριστω!

 

Φίλε μου οι οδηγίες που θα σου δώσω είναι για τη μαμά εφαρμογή email της Samsung στο note 2 και με προεπιλεγμενη γλώσσα συσκευής τα αγγλικά γιατί με τα ελληνικά δεν βγάζω άκρη..

 

Πας στην εφαρμογή email, πατάς menu button, settings, account settings, επιλέγεις το λογαριασμό σου, sync settings, sync schedule, set sync schedule και επιλέγεις push..

 

Φαντάζομαι κάπως έτσι θα είναι οι ρυθμίσεις και στο δικό σου..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλυτερη κλαση τοσο ποιο γρηγορη η καρτα....αν και καποιοι τεχνικοι διαδιδουν οτι για τα τηλεφωνα και τεσσαρα να εχεις δεν εχεις προβλημα.

 

Ευχαριστω φιλε!!!

 

Φίλε μου οι οδηγίες που θα σου δώσω είναι για τη μαμά εφαρμογή email της Samsung στο note 2 και με προεπιλεγμενη γλώσσα συσκευής τα αγγλικά γιατί με τα ελληνικά δεν βγάζω άκρη..

 

Πας στην εφαρμογή email, πατάς menu button, settings, account settings, επιλέγεις το λογαριασμό σου, sync settings, sync schedule, set sync schedule και επιλέγεις push..

 

Φαντάζομαι κάπως έτσι θα είναι οι ρυθμίσεις και στο δικό σου..

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

Κανω ακριβως οτι λες απλα δεν υπαρχει η επιλογη push

 

Εχω manual και μετα καθε λεπτα κτλπ!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις -Λογαριασμοί - email - ρυθμισεις - επιλεγεις λογαριασμο που εχεις προσθεσει - συγχρονισμος προγραμματος

 

 

Φιλε αυτο κανω!!! Δεν μου εχει την επιλογη push!

 

Το καλυτερο που μπορω να κανω ειναι συγχρονισμος καθε 5 λεπτα!!

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα κι εγω εχθες το κινητο απο σκρουτζομαγαζο το αναμενο τεταρτη...εχετε να προτεινεται καποια καλη θηκη? θα επερνα την sview απλα φοβαμαι οτι σε πτωση θα ανοιξει κι θα πεσει με την οθονη...
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα κι εγω εχθες το κινητο απο σκρουτζομαγαζο το αναμενο τεταρτη...εχετε να προτεινεται καποια καλη θηκη? θα επερνα την sview απλα φοβαμαι οτι σε πτωση θα ανοιξει κι θα πεσει με την οθονη...

 

http://www.ebay.com/itm/PU-LEATHER-BUTTON-PULL-TAB-POUCH-CASE-COVER-FITS-VARIOUS-SAMSUNG-MOBILES-/330966483628?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4d0f23c2ac

 

άψογη σαν δερμάτινη τέλεια κατασκευή από ebay 12 μέρες στο χωριό μου. με μαγνήτη στο κούμπωμα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/PU-LEATHER-BUTTON-PULL-TAB-POUCH-CASE-COVER-FITS-VARIOUS-SAMSUNG-MOBILES-/330966483628?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4d0f23c2ac

 

άψογη σαν δερμάτινη τέλεια κατασκευή από ebay 12 μέρες στο χωριό μου. με μαγνήτη στο κούμπωμα.

 

Υπάρχει περίπτωση να απομαγνιτιστεί η οθόνη;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά σε όλο το forum. Διάβασα αρκετά από τα posts για το S4m, αλλά ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε ήδη πάρει, αν υπάρχει κάποια ένδειξη ειδοποίησης που να αντικαθιστά την απουσία του led indicator (π.χ η οθόνη αντί για εντελώς μαύρη, γίνεται πιο ανοιχτή -ας πούμε-).

Επίσης, η κάρτα sim θέλει κόψιμο;

Σας ευχαριστώ!

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Υποθέτω ότι η ερώτηση που θα κάνω έχει ξαναυποθεί αλλά παρα τις 113 σελίδες του thread έψαξα αρκετά και δε τη βρήκα.

Ποια η διαφορά των παρακάτω εκδόσεων;

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9195-Galaxy-S4-Mini-4G-White-Frost-Vodafone-EU.aspx

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9195-Galaxy-S4-Mini-4G-White-Frost.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Υποθέτω ότι η ερώτηση που θα κάνω έχει ξαναυποθεί αλλά παρα τις 113 σελίδες του thread έψαξα αρκετά και δε τη βρήκα.

Ποια η διαφορά των παρακάτω εκδόσεων;

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9195-Galaxy-S4-Mini-4G-White-Frost-Vodafone-EU.aspx

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9195-Galaxy-S4-Mini-4G-White-Frost.aspx

 

Το ακριβό είναι ελληνικής αντιπροσωπίας ενώ το άλλο ευρωπαϊκής. Εννοείται παίρνεις το πιο φθηνό. Και τα δύο έχουν εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπίας και υποστηρίζουν το ίδιο την ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

θωμα ευχαριστω πολύ για τον χρονο σου....ωραια η θηκη αλλα μου είναι πρακτικη http://www.ebay.com/itm/New-Slim-S-VIEW-Flip-Smart-Case-Battery-Cover-For-Samsung-GALAXY-S4-Mini-I9190-/350920926061?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item51b484636d αυτή είναι πολύ πρακτικη απλα σε πτωση δν προστατευει τπτ....γιατι θα ανοιξει...σκευτομαι γιαυτην http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-Mini-i9190-S-View-Flip-Cover-Etui-Case-Wallet-Hulle-Cover-/271363449545?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item3f2e85a2c9 τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πώς γίνεται να μήν μπαίνω καθόλου στο ίντερνετ και να μου στέλνει με διαφορά κάποιων ημερών μήνυμα η κοσμοτέ ότι μπήκα στο ίντερνετ και μου φαγε 1 ευρώ?Μου φαγε 2 ευρώ απ το τίποτα.

Έχει κανα ιό?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πώς γίνεται να μήν μπαίνω καθόλου στο ίντερνετ και να μου στέλνει με διαφορά κάποιων ημερών μήνυμα η κοσμοτέ ότι μπήκα στο ίντερνετ και μου φαγε 1 ευρώ?Μου φαγε 2 ευρώ απ το τίποτα.

Έχει κανα ιό?

 

Πήρες ή έστειλες mms? Ακόμη και για ελάχιστα να άνοιξες τα δεδομένα όλο και κάποια εφαρμογή θα συνδεθεί και θα σου φάει το ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πώς γίνεται να μήν μπαίνω καθόλου στο ίντερνετ και να μου στέλνει με διαφορά κάποιων ημερών μήνυμα η κοσμοτέ ότι μπήκα στο ίντερνετ και μου φαγε 1 ευρώ?Μου φαγε 2 ευρώ απ το τίποτα.

Έχει κανα ιό?

 

Αφου δεν χρειάζεσαι ιντερνετ απενεργοποίησε τα δεδομένα κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά σε όλο το forum. Διάβασα αρκετά από τα posts για το S4m, αλλά ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε ήδη πάρει, αν υπάρχει κάποια ένδειξη ειδοποίησης που να αντικαθιστά την απουσία του led indicator (π.χ η οθόνη αντί για εντελώς μαύρη, γίνεται πιο ανοιχτή -ας πούμε-).

Επίσης, η κάρτα sim θέλει κόψιμο;

Σας ευχαριστώ!

Οχι δε θα κόψεις τη σιμ, θα πας να σου δώσουν καινούρια, μικρη. Όσο για τις ειδοποιήσεις υπάρχουν εφαρμογές αν ψάξεις στο playstore, μέχρι στιγμής δεν εχω βάλει γιατί εμένα π.χ με καλύπτει η δόνηση της συσκευής , όποτε έχω μια χαμένη κλήση.

Βρε παιδιά πώς γίνεται να μήν μπαίνω καθόλου στο ίντερνετ και να μου στέλνει με διαφορά κάποιων ημερών μήνυμα η κοσμοτέ ότι μπήκα στο ίντερνετ και μου φαγε 1 ευρώ?Μου φαγε 2 ευρώ απ το τίποτα.

Έχει κανα ιό?

Μηπως κατα λαθος ανοιξες καποιο δικτυο και δεν το πηρες πρεφα;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσεις καθόλου χαμηλή λήψη wifi?? Είναι με γαλλική MG8 και δεν τα πάει καλά σε σχέση με τα προηγούμενα τηλ μου! Δεν θέλω να βάλω την MJ7 λογω knox...

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε θα κόψεις τη σιμ, θα πας να σου δώσουν καινούρια, μικρη. Όσο για τις ειδοποιήσεις υπάρχουν εφαρμογές αν ψάξεις στο playstore, μέχρι στιγμής δεν εχω βάλει γιατί εμένα π.χ με καλύπτει η δόνηση της συσκευής , όποτε έχω μια χαμένη κλήση.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε john90, αλλά αυτό είναι που δεν κατάλαβα.. Θα πρέπει να πάω στην Cosmote, που είναι το δίκτυό μου, πριν πάρω τη συσκευή να μου βγάλουν νέου τύπου sim; Αν δώσω στο μαγαζί απ' όπου θα πάρω το κινητό και μου την κόψουν με το ειδικό μηχάνημα που έχουν, δε γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε john90, αλλά αυτό είναι που δεν κατάλαβα.. Θα πρέπει να πάω στην Cosmote, που είναι το δίκτυό μου, πριν πάρω τη συσκευή να μου βγάλουν νέου τύπου sim; Αν δώσω στο μαγαζί απ' όπου θα πάρω το κινητό και μου την κόψουν με το ειδικό μηχάνημα που έχουν, δε γίνεται;

 

Αν η κάρτα σου είναι νέου τύπου, δηλαδή έχει μικρό τσιπ, δώσ'την

να στην κόψουν. Αν είναι παλιά καλύτερα να την αντικαταστήσεις.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε john90, αλλά αυτό είναι που δεν κατάλαβα.. Θα πρέπει να πάω στην Cosmote, που είναι το δίκτυό μου, πριν πάρω τη συσκευή να μου βγάλουν νέου τύπου sim; Αν δώσω στο μαγαζί απ' όπου θα πάρω το κινητό και μου την κόψουν με το ειδικό μηχάνημα που έχουν, δε γίνεται;

 

Πας σ'ενα Γερμανο η σ'ενα Cosmote και παιρνεις μια microSIM για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Ουτε κοψιμο ουτε ραψιμο.Δεν κοστιζει πολυ.Αν πας πριν παρεις τη συσκευη θα σου ενεργοποιηθει η microSIM και θα σου απενεργοποιηθει αυτη που εχεις τωρα.Γι'αυτο ζητα μια twinSIM,10 ευρω εχει,δηλαδη μια microSIM και μια κανονικη SIM,με τον ιδιο αριθμο και οι 2 (αυτον που εχεις δηλαδη).Αυτο για να χρησιμοποιεις την κανονικη στη συσκευη που εχεις τωρα μεχρι να παρεις το SGS4 mini.Οταν παρεις το SGS4 mini,του βαζεις τη microSIM και εισαι ΟΚ.Και εχεις και το παλιο σου τηλ με SIM με τον ιδιο αριθμο.Αλλα προσοχη,μονο μια συσκευη μπορει να ειναι εργοποιημενη οταν εχεις twinSIM,οχι και οι 2 ταυτοχρονα.

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Πας σ'ενα Γερμανο η σ'ενα Cosmote και παιρνεις μια microSIM για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Ουτε κοψιμο ουτε ραψιμο.Δεν κοστιζει πολυ.Αν πας πριν παρεις τη συσκευη θα σου ενεργοποιηθει η microSIM και θα σου απενεργοποιηθει αυτη που εχεις τωρα.Γι'αυτο ζητα μια twinSIM,10 ευρω εχει,δηλαδη μια microSIM και μια κανονικη SIM,με τον ιδιο αριθμο και οι 2 (αυτον που εχεις δηλαδη).Αυτο για να χρησιμοποιεις την κανονικη στη συσκευη που εχεις τωρα μεχρι να παρεις το SGS4 mini.Οταν παρεις το SGS4 mini,του βαζεις τη microSIM και εισαι ΟΚ.Και εχεις και το παλιο σου τηλ με SIM με τον ιδιο αριθμο.Αλλα προσοχη,μονο μια συσκευη μπορει να ειναι εργοποιημενη οταν εχεις twinSIM,οχι και οι 2 ταυτοχρονα.

 

Αχα, κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ. Θα πράξω αναλόγως! :up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...