Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ειναι να κανει ομως τα ιδια που εκανε στο S3,να ρουφαει αβερτα τη μπαταρια,καλυτερα να μην ερθει και να παει απο'κει που'ρθε!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα παιδια...υπαρχει τροπος για ρυθμιση του gps για γρηγοροτερο κλειδωμα απο δορυφορο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει αγοράσει κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα; http://www.mobeye.gr/p.Samsung-Galaxy-S4-mini-GT-i9195-8GB-White.856552.html
Link to comment
Share on other sites

Σε 4.3;

......

 

Λένε ότι από σήμερα θα αρχίσει να μοιράζεται η νέα αναβάθμιση.

Ελπίζω να μην είναι κάργα στα bugs,samsung είναι αυτή και την φοβάμαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πουθενά δεν αναφέρουν ότι κάποιος έλαβε αναβάθμιση σε 4.3 οπότε καλό θα είναι είτε να βάζουμε και ένα Screenshot για του λόγου το αληθές είτε να μην παραπληροφορούμε τον κόσμο.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για μια ακομη φορα επαληθευεται ενας μυθος του marketing ο οποιος για τις αναγκες ανταγωνισμου "εγκαταλειπει" την καλυψη συσκευων mid-range value με αυτο να μεταφραζεται συκευες 250-400 ευρώ και φυσικα ετοιμαζεται να δωσει μια απολαυστική beta 4.4 στους κατοχους S4 & Note 3 ετσι απλα για να εχουν να ασχοληθουν με τα οποιαδηποτε bugs μεσα στις γιορτες και οι δε τυχεροι S3 & Note 2; να περιμενουν μεχρι και τον Απριλιο! Ειναι προφανες οτι η Samsung θελωντας να προλαβει τον ανταγωνισμο και να δοκιμασει, να τεστάρει την καινουργια αρχιτεκτονικη σε 64-bit, που φυσικα για ευνοητους λογους απαιτει την προσοχη της μεγαλυτερης ομαδας software για να καλυψει την δυνατοτητα χρησημοποιησης πορων για τα απαιτητικα 64-bit, αφηνει ενα μερος της ομαδας να ασχοληθει με το 4.3 που ουσιαστικα θα δωσουν καποιο build configuration της 4.4. Η συνταγη απο αποψη software κλινικα δοκιμασμενη. Θελεις να τεσταρεις κατι; απλα το παρουσιαζεις σαν update στο πρωτο σταδιο του προγραμματιστικου stuck και απλα περιμενεις feedback. Τι πιο οικονομικο απο το να συλλεγεις πληροφοριες απο εκατομμυρια χρηστες οι οποιοι περιμενουν να τεσταρουν την νεα εκδοση λογισμικου για σενα και ναι εντελως δωρεαν. Φυσικα η συγκεκριμενη αρχη δεν υποκειται μονο στο χωρο του mobile software αλλα αποτελει βασικη αρχη resoure programming testing σε πολλες προγραμματιστικες εταιριες. Για να μην ξεφευγω απο το θεμα πιστευω μια αναβαθμιση σε 4.3 δεν θα ειναι οτι καλυτερο σε μια εποχη οπου η Samsung στοχευει να ετοιμασει το γρηγοροτερο δυνατο το νεο flasgship και που "απεγνωσμενα" ψαχνει για εθελοντες να τεσταρουν εκδοσεις software για να μπορεσει να δωσει οτι καλυτερο στο τελικο της προιον.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό αυτό.Υφίσταται το baterry drain πρόβλημα της μπαταρίας?Ήταν μόνο στις αρχικές φορτίσεις ή και στην συνέχεια?Πόσο σας πηγαίνει με 2-3 κλήσεις την ημέρα,μισή-1μιση ώρα surfing άντε και κανά ελαφρύ παιχνιδάκι ?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Με 30 ωρες εκτος φορτιστη,με ελαφρια χρηση,με το wifi κλειστο τη νυχτα και σημερα το μεσημερι,gps και sync ανοιχτα,με 4g ανοικτο για 45' περιπου (αυτο εφαγε πολυ αναλογικα),τωρα ειμαι στο 63%..Χτες παντως εκανα disable και clear cache στο google play services,reboot, και update το google play services,το οποιο πλεον δεν εμφανιζεται στην καταναλωση καθολου ενω ως χθες ηταν στην κορυφη με 30% στην καταναλωση μπαταριας... Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Με 30 ωρες εκτος φορτιστη,με ελαφρια χρηση,με το wifi κλειστο τη νυχτα και σημερα το μεσημερι,gps και sync ανοιχτα,με 4g ανοικτο για 45' περιπου (αυτο εφαγε πολυ αναλογικα),τωρα ειμαι στο 63%..Χτες παντως εκανα disable και clear cache στο google play services,reboot, και update το google play services,το οποιο πλεον δεν εμφανιζεται στην καταναλωση καθολου ενω ως χθες ηταν στην κορυφη με 30% στην καταναλωση μπαταριας...

 

Πολύ καλά αποτελέσματα..κανείς άλλος;Θέλω να δω πώς πηγαίνει η μπαταρία και σε άλλους χρήστες, να έχω μία πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά αποτελέσματα..κανείς άλλος;Θέλω να δω πώς πηγαίνει η μπαταρία και σε άλλους χρήστες, να έχω μία πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Surfing δεν εκανα καθολου ομως.Επισης να σου πω οτι το τηλεφωνο εχει μαλλον καποιο bug στο reboot,δηλαδη μετα απο επανεκινηση να καταναλωνει λιγοτερο η περισσοτερο τη μπαταρια.Κι αλλη φορα ειχα χαμηλη καταναλωση και μετα απο επανεκινηση αλλαξε.Ελπιζω αυτο να κρατησει.Γενικα παντως αυτο που τρωει πολυ ειναι το data(4G/3G).Αλλιως με μετρια χρηση 1-1,5 μερα τη βγαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά αποτελέσματα..κανείς άλλος;Θέλω να δω πώς πηγαίνει η μπαταρία και σε άλλους χρήστες, να έχω μία πιο ολοκληρομένη άποψη.

 

Ορίστε και ένα δείγμα από τα δικά μου. Πάνω από μιάμιση μέρα με πολύ σερφάρισμα και συνολικό χρόνο ενεργοποιημένης οθόνης πάνω από 7μισή ώρες. Σχετικά καινούριο το κινητό, το σκαλίζω συνέχεια. Φυσικά το βράδυ είναι σε λειτουργία πτήσης. Και ακόμα είχα μπαταρία, έστω και 8%. Πλέον τότε όμως το έβαλα στο φορτιστή, αλλιώς θα μπορούσε να καταγράψει κι επιπλέον χρήση.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα δείγμα από τα δικά μου. Πάνω από μιάμιση μέρα με πολύ σερφάρισμα και συνολικό χρόνο ενεργοποιημένης οθόνης πάνω από 7μισή ώρες. Σχετικά καινούριο το κινητό, το σκαλίζω συνέχεια. Φυσικά το βράδυ είναι σε λειτουργία πτήσης. Και ακόμα είχα μπαταρία, έστω και 8%. Πλέον τότε όμως το έβαλα στο φορτιστή, αλλιώς θα μπορούσε να καταγράψει κι επιπλέον χρήση.

 

κορυφαια αποδοση,χωρις κλησεις μηνυματα ετσι?τουλαχιστον ελαχιστα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κορυφαια αποδοση,χωρις κλησεις μηνυματα ετσι?τουλαχιστον ελαχιστα.

 

Ναι χωρίς κλήσεις (λόγω προβλήματος ακοής), αρκετά μηνύματα, αλλά κυρίως μέσω whatsapp.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο που λεει στην μπαταρια ''σε αναμομη'' ??? παταω πανω και μου λεει ''καταναλωση μπαταριας απο το ραδιοφωνο του κινητου '' μου βγαζει την μεγαλυτερη καταναλωση
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο που λεει στην μπαταρια ''σε αναμομη'' ??? παταω πανω και μου λεει ''καταναλωση μπαταριας απο το ραδιοφωνο του κινητου '' μου βγαζει την μεγαλυτερη καταναλωση

 

Eίναι για την επικοινωνία με τις κυψέλες κινητης τηλεφωνίας .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα μας,

θα προβώ ΑΜΕΣΑ, ίσως κ αύριο στην αγορά του s4 mini, από "Skroytz-ομάγαζο", γιατί να δώσω 450€ στον cosmote - Πλαίσιο κτλ, δεν παίζει...

 

Θα ήθελα την εμπειρία σας από τα εν λόγω μαγαζιά..όπως επίσης με ενδιαφέρει, αν έχει κάτσει βλάβη ή να υπήρξε ελαττωματικό κάποιο κι αν υπήρχει η αντίστοιχη υποστήριξη από την αντιπροσωπεία..

Γιατί κ οι βλάβες μέσα στο παιχνίδι είναι αλλά να υπάρχει service καλυπτόμενο από εγγύηση..

Αυτή την στιγμή (24/11/2013) πιο οικονομικά το έχει το : mobilehellas...

 

Και κάτι τελευταίο: βλέπω σε μερικά από αυτά τα μαγαζάκια, να υπάρχει και σε κόκκινο!

Το έχει πάρει κάποιος σε κόκκινο?

Τί εισαγωγής είναι???

 

Φίλοι, περιμένω τα φώτα σας, γιατί αύριο παραγγέλνω!

thanks a priori!

:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Eίναι για την επικοινωνία με τις κυψέλες κινητης τηλεφωνίας .

 

!!!!:thanks:

και γιατι καταναλωνει τοσο πόλυ?? πως αλλαζει??

Edited by pcspider_amd4200
Link to comment
Share on other sites

:)

Επειδή πολλές φορές δεν βγάζω άκρη με τους ελληνικούς όρους το "γυρνάω" στα αγγλικά και το γκουγκλάρω.

 

τι εννοεις??? ρε bill???

Link to comment
Share on other sites

Ποιον player χρησιμοποιειτε για αναπαραγωγη 1080p αρχειων -με dts- (mp4, mkv) ?

 

Ο BSPlayer δυστυχως δεν μπορει..ξεκιναει κανονικα και μετα χανει τον συνχρονισμο το βιντεο με τον ηχο.

 

Κανεις ???

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα Android - προτάσεις: Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...