Jump to content

Real Racing 3: Ο απόλυτος οδηγός επιβίωσης


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι τραγικό λάθος. Τον χρυσό τον κρατάμε σαν....... χρυσό ή σαν τα μάτια μας, γιατί κάποια αυτοκίνητα αγοράζονται ΜΟΝΟ με αυτόν και το κυριότερο επειδή μαζεύεται απελπιστικά δύσκολα. Για αναβαθμίσεις ΠΟΤΕ εκτός και αν δεν έχουμε άλλη επιλογή! Πόσο μάλλον για σέρβις κτλ. που όπως είπαμε υπάρχει η λύση του να αλλάξουμε την ημερομηνία του κινητού και να γίνει άμεσα το σέρβις, να παραλάβουμε άμεσα το αυτοκίνητο χωρίς VIP και ιστορίες και να έχουμε 100% μπόνους!

 

Εντάξει δεν θα πεθάνω κιόλας για ένα παιχνίδι. Κοιτάω να παίζω και να το ευχαριστιέμαι. Αν είναι να κάνω υπομονή για ένα αυτοκίνητο και να παίζω 2 εβδομάδες μόνο και μόνο για να το αποκτήσω, sorry αλλά δεν μου κάνει. Γι΄ αυτό άλλωστε έχω ελαττώσει τις τελευταίες ημέρες και το χρόνο του παιχνιδιού. Έχουν ακριβύνει πολύ οι αναβαθμίσεις και δεν μπορώ να παίζω συνέχεια για να προχωρήσω. Θέλω κάτι γραμμικό και όχι όπως είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 811
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει δεν θα πεθάνω κιόλας για ένα παιχνίδι. Κοιτάω να παίζω και να το ευχαριστιέμαι. Αν είναι να κάνω υπομονή για ένα αυτοκίνητο και να παίζω 2 εβδομάδες μόνο και μόνο για να το αποκτήσω, sorry αλλά δεν μου κάνει. Γι΄ αυτό άλλωστε έχω ελαττώσει τις τελευταίες ημέρες και το χρόνο του παιχνιδιού. Έχουν ακριβύνει πολύ οι αναβαθμίσεις και δεν μπορώ να παίζω συνέχεια για να προχωρήσω. Θέλω κάτι γραμμικό και όχι όπως είναι τώρα.

 

Προφανώς και δεν θα πεθάνουμε και ότι λέω το λέω φιλικά και συμβουλευτικά!;) Απλά αν θέλεις να πάρεις τα μέγιστα τηρουμένων των αναλογιών από το παιχνίδι, θέλει κάποια στρατηγική!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτος φιλε , μπραβο σου .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε ποια αυτοκίνητα βγήκαν έως τώρα και ποια θα βγούν στις πίστες που βάζει σαν πρόκληση κάθε εβδομάδα στην αρχή του παιχνιδιού; Ρωτώ γιατί σε αυτή την περίπτωση έχει μεγάλες εκπτώσεις για την αγορά του αυτοκινήτου. Αν λοιπόν κάποιος δεν έχει προλάβει να το πάρει, τότε πολύ απλά γυρνάμε πίσω τη ημερομηνία του κινητού στην ημερομηνία που βγήκε η προσφορά και αγοράζουμε το αυτοκίνητο. Έτσι ελπίζω τουλάχιστον, γιατί σε μια περίπτωση που το έκανα πέτυχε. Επίσης αν ξέρουμε τι θα βγει στο μέλλον κάνουμε υπομονή και δεν ξοδεύουμε τζάμπα χρήματα. Αυτό γίνεται αν πάμε μια εβδομάδα μπροστά την ημερομηνία του κινητού. Πχ την άλλη εβδομάδα έχει την BENTLEY και την μεθεπόμενη που κατάφερα να δω έχει την Maclaren F1 που την πήρα προχθές με 20% έκπτωση.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, εδώ http://forums.firemonkeys.com.au/showthread.php?3477-Discount-for-this-week-Audi-R8-V10-Coupe/page21, αλλά είναι μέρες τώρα που το φόρουμ δε λειτουργεί.

 

Τσέκαρέ το και στο μέλλον.

 

Πιθανώς έχεις δίκιο για τους αγώνες, δεν ξέρω για τις εκπτώσεις όμως.

Ενημέρωσέ μας αν μπορέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, εδώ http://forums.firemonkeys.com.au/showthread.php?3477-Discount-for-this-week-Audi-R8-V10-Coupe/page21, αλλά είναι μέρες τώρα που το φόρουμ δε λειτουργεί.

 

Τσέκαρέ το και στο μέλλον.

 

Πιθανώς έχεις δίκιο για τους αγώνες, δεν ξέρω για τις εκπτώσεις όμως.

Ενημέρωσέ μας αν μπορέσεις.

 

Τριτη μερα σημερα. Πολυ παραξενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, εδώ http://forums.firemonkeys.com.au/showthread.php?3477-Discount-for-this-week-Audi-R8-V10-Coupe/page21, αλλά είναι μέρες τώρα που το φόρουμ δε λειτουργεί.

 

Τσέκαρέ το και στο μέλλον.

 

Πιθανώς έχεις δίκιο για τους αγώνες, δεν ξέρω για τις εκπτώσεις όμως.

Ενημέρωσέ μας αν μπορέσεις.

 

Αν εννοείς τις εκπτώσεις, ναι ισχύουν, γιατί αγόρασα αυτοκίνητο έτσι με την έκπτωση!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μύγα ερώτηση..παίζω το παιχνίδι που καιρό και θυμάμαι παλιά έδειχνε κάθετα τους αγώνες και μπορούσες να πεας όπου θες ενώ τώρα πρέπει να πάρεις όλες τις πίστες από την αρχή...Ενας φίλος μου που κατέβασε πριν από κανά μήνα έχει την παλιά εμφάνιση και μπορεί να πάει όπου θέλει ενώ εγώ είναι αναγκασμένος να πηγαίνω με τη σειρά...Αυτο γιατί έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μύγα ερώτηση..παίζω το παιχνίδι που καιρό και θυμάμαι παλιά έδειχνε κάθετα τους αγώνες και μπορούσες να πεας όπου θες ενώ τώρα πρέπει να πάρεις όλες τις πίστες από την αρχή...Ενας φίλος μου που κατέβασε πριν από κανά μήνα έχει την παλιά εμφάνιση και μπορεί να πάει όπου θέλει ενώ εγώ είναι αναγκασμένος να πηγαίνω με τη σειρά...Αυτο γιατί έγινε;

 

θα κατέβασε κάποια παλιότερη έκδοση του παιχνιδιού και δεν το αναβαθμίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά SOS:

Πριν την αναβάθμιση σε iOS 7 έκανα BackUp με το iTunes. Κάνω Update, set up as new το iPad για να "καθαρίσει" εντελώς και στη συνέχεια περνάω το Real Racing 3 που είχα αποθηκευμένο στο iTunes. Έλα όμως που δεν μου έχει κρατήσει τα saved data και με πέταξε πάλι στην αρχή του παιχνιδιού.. Τι κάνουμε? Το ξαναπιάνουμε από την αρχή? :(

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS:

Πριν την αναβάθμιση σε iOS 7 έκανα BackUp με το iTunes. Κάνω Update, set up as new το iPad για να "καθαρίσει" εντελώς και στη συνέχεια περνάω το Real Racing 3 που είχα αποθηκευμένο στο iTunes. Έλα όμως που δεν μου έχει κρατήσει τα saved data και με πέταξε πάλι στην αρχή του παιχνιδιού.. Τι κάνουμε? Το ξαναπιάνουμε από την αρχή? :(

Υποθέτω ότι και στα iphone είναι το ίδιο με τα android, οπότε αν δεν έχουν διαγραφεί τα αρχεία του κινητού (στο android δεν διαγράφονται μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, παρά μόνο με φορμάτ της μνήμης) τότε θα πας και θα βρεις το αρχείο com.ea.games.r3_row (έτσι ονομάζεται στα android τουλάχιστον) και θα το κάνεις copy-paste στο αντίστοιχο αρχείο που υπάρχει πλέον μετά την αναβάθμιση και έτσι θα έχεις όλη τα δεδομένα σου.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS:

Πριν την αναβάθμιση σε iOS 7 έκανα BackUp με το iTunes. Κάνω Update, set up as new το iPad για να "καθαρίσει" εντελώς και στη συνέχεια περνάω το Real Racing 3 που είχα αποθηκευμένο στο iTunes. Έλα όμως που δεν μου έχει κρατήσει τα saved data και με πέταξε πάλι στην αρχή του παιχνιδιού.. Τι κάνουμε? Το ξαναπιάνουμε από την αρχή? :(

 

Φίλε μου αν θέλεις να επαναφέρεις τα saves πρέπει να κάνεις επαναφορά από backup στο τελευταίο όπου υπήρχε το save του real racing.

 

Αν θέλεις να επαναφέρεις μόνο το real racing ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ BACKUP θα κατεβάσεις το ifunbox και θα αντιγράψεις στον υπολογιστή σου τον φάκελο documents του παιχνιδιού real racing από το iPad, θα ξανακάνεις restore as new θα εγκαταστήσεις το real racing και θα επαναφέρεις τον φάκελο documents του real racing από τον υπολογιστή σου με το ifunbox πίσω στο iPad και μέσα στον φάκελο του παιχνιδιού real racing.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ για να γίνει η αντικατάσταση του φακέλου documents στο iPad το παιχνίδι δεν πρέπει να τρέχει στο υπόβαθρο. Πρέπει να το κλείσεις από την multitasking bar.

Ελπίζω να τα έγραψα αναλυτικά.

Πιστεύω ότι έτσι θα επαναφέρεις το δικό σου save πίσω στο iPad.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Τελικά υπάρχει πολύ εύκολςο τρόπος:

https://getsatisfaction.com/firemonkeys/topics/modify_save_data_does_not_exist_in_real_racing_3_settings_menu

Το παιχνίδι κάνει αυτόματα save data στο cloud. Απλά πας settings και πατάς Load from Cloud.

Πολλά μπράβο στους δημιουργούς του παιχνιδιού μόνο και μόνο γι' αυτήν τη διευκόλυνση..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Τελικά υπάρχει πολύ εύκολςο τρόπος:

https://getsatisfaction.com/firemonkeys/topics/modify_save_data_does_not_exist_in_real_racing_3_settings_menu

Το παιχνίδι κάνει αυτόματα save data στο cloud. Απλά πας settings και πατάς Load from Cloud.

Πολλά μπράβο στους δημιουργούς του παιχνιδιού μόνο και μόνο γι' αυτήν τη διευκόλυνση..!

 

Αυτό που είπες είναι πολύ ευχάριστο αν και ο οδηγός που σου έγραψα μπορεί να εφαρμοστεί σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Τελικά υπάρχει πολύ εύκολςο τρόπος:

https://getsatisfaction.com/firemonkeys/topics/modify_save_data_does_not_exist_in_real_racing_3_settings_menu

Το παιχνίδι κάνει αυτόματα save data στο cloud. Απλά πας settings και πατάς Load from Cloud.

Πολλά μπράβο στους δημιουργούς του παιχνιδιού μόνο και μόνο γι' αυτήν τη διευκόλυνση..!

 

ειναι βεβαιο οτι υπαεχει το αντιγραφο στο cloud? γιατι πολυ ανεφεραν οτι ενω εκαναν save δεν υπηρχε τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες είναι πολύ ευχάριστο αν και ο οδηγός που σου έγραψα μπορεί να εφαρμοστεί σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.

 

Ήμουν έτοιμος να ξεκινήσω την διαδικασία που ανέφερες και λέω κάτσε να κάνω μία αναζήτηση 1' μήπως κι έχει τίποτα πιο άμεσο και το πέτυχα. :cool:

 

ειναι βεβαιο οτι υπαεχει το αντιγραφο στο cloud? γιατι πολυ ανεφεραν οτι ενω εκαναν save δεν υπηρχε τιποτα

 

Τι να σου πω? :rolleyes: Εμένα ευτυχώς το είχε αποθηκευμένο, από την τελευταία φορά που έπαιξα. Μέχρι και ποια αυτοκίνητα ήθελαν service είχε κρατήσει. Μήπως χρειάζεται να έχεις κανένα autosave ενεργοποιημένο?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει επιλογη autosave. Αφου υπηρχε αντιγραφο ολα καλα. Τυχερος εισαι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει φτιαχτεί κανενός είδους trick ώστε να παίρνουμε ευκολότερα χρυσό? Υπάρχει ήδη ένα hack για unlimited money, αλλά δεν γνωρίζω εάν μπορείς να παίζεις online με άλλους παίκτες ή εάν να το περάσεις κινδυνεύεις να χάσεις την μέχρι τώρα πρόοδο σου...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχει φτιαχτεί κανενός είδους trick ώστε να παίρνουμε ευκολότερα χρυσό? Υπάρχει ήδη ένα hack για unlimited money, αλλά δεν γνωρίζω εάν μπορείς να παίζεις online με άλλους παίκτες ή εάν να το περάσεις κινδυνεύεις να χάσεις την μέχρι τώρα πρόοδο σου...:rolleyes:

 

Μπορείς να κρατήσεις την πρόοδο σου, δεν είναι το πρόβλημα αυτό.

Αυτό το παιχνίδι είναι... πως να πω, παλιά, την εποχή των ηλεκτρονικών και των σφαιριστηρίων τα λέγαμε "δαχτυλομένα". Κάνει ότι είναι δυνατόν, να σου μειώσει το ποσό που κερδίζεις μετά από κάθε αγώνα, για την ακρίβεια το "μπόνους" με αστείες δικαιολογίες. Για παράδειγμα, σε κάθε αγώνα endurance, όλα τα αυτοκίνητα σε περιμένουν στις στροφές. Δεν έχει σημασία το πόσο μακρυά βρίσκονται, θα τα βρεις πάνω στην αγωνιστική γραμμή σε κάθε στροφή! Μετά επιταχύνουν σαν δαιμονισμένα μέχρι την επόμενη στροφή και ξανά από την αρχή. Αφού μείωσαν τα χρήματα που κερδίζεις στο τέλος κάθε event, επινόησαν το "μπόνους". Μετά με κάθε ευκαιρία κόβουν από εκεί. Καλύτερα να το κυκλοφορούσαν με πληρωμή.

Μακάρι να μην είχα κάνει εκείνη την ενημέρωση που άλλαξε τόσο την φιλοσοφία του παιχνιδιού, γιατί το αποκορύφωμα λέγεται...PR.

Πρέπει να αναβαθμίσω την Mac Laren mp12euzh2839v12 Gillette, πως την λένε, μέχρι το PR 56 ενώ ξεκίνησε από το 48 κάτι, αν θυμάμαι καλά. Γιατί;;;;;

 

Θα δω και την τελευταία ενημέρωση και μετά, μάλλον θα το αφήσω.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κρατήσεις την πρόοδο σου, δεν είναι το πρόβλημα αυτό.

Αυτό το παιχνίδι είναι... πως να πω, παλιά, την εποχή των ηλεκτρονικών και των σφαιριστηρίων τα λέγαμε "δαχτυλομένα". Κάνει ότι είναι δυνατόν, να σου μειώσει το ποσό που κερδίζεις μετά από κάθε αγώνα, για την ακρίβεια το "μπόνους" με αστείες δικαιολογίες. Για παράδειγμα, σε κάθε αγώνα endurance, όλα τα αυτοκίνητα σε περιμένουν στις στροφές. Δεν έχει σημασία το πόσο μακρυά βρίσκονται, θα τα βρεις πάνω στην αγωνιστική γραμμή σε κάθε στροφή! Μετά επιταχύνουν σαν δαιμονισμένα μέχρι την επόμενη στροφή και ξανά από την αρχή. Αφού μείωσαν τα χρήματα που κερδίζεις στο τέλος κάθε event, επινόησαν το "μπόνους". Μετά με κάθε ευκαιρία κόβουν από εκεί. Καλύτερα να το κυκλοφορούσαν με πληρωμή.

Μακάρι να μην είχα κάνει εκείνη την ενημέρωση που άλλαξε τόσο την φιλοσοφία του παιχνιδιού, γιατί το αποκορύφωμα λέγεται...PR.

Πρέπει να αναβαθμίσω την Mac Laren mp12euzh2839v12 Gillette, πως την λένε, μέχρι το PR 56 ενώ ξεκίνησε από το 48 κάτι, αν θυμάμαι καλά. Γιατί;;;;;

 

Θα δω και την τελευταία ενημέρωση και μετά, μάλλον θα το αφήσω.

 

Ενδιαφερον ακουγεται αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι μπορεις να παιζεις εχοντας ενεργοποιημενο το mod εναντιον αλλων παικτων. Τωρα για αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο οτι ολοενα και περισσοτερες εταιρειες μοιραζουν δωρεαν τα παιχνιδια, αλλα σε αναγκαζουν να πληρωσεις για να προχωρησεις. Και γω θα συμφωνησω με αυτο που λες οτι θα ητανε καλυτερα να βγαζουν παιχνιδια σαν το RR3 επι πληρωμη ωστε να ητανε πιο φιλικα προς τον χρηστη. Σχετικα με τις ενημερωσεις δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα και ειναι ενα απο τα μεγαλα μειον αρκετων παιχνιδιων, οταν ενα update αντι να βελτιωσει χαλα το παιχνιδι και απο πανω.

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Θα δω και την τελευταία ενημέρωση και μετά, μάλλον θα το αφήσω.

 

θα εχει φεραρι στην τελευταια αναβαθμιση αλλα ειμαι πολυ προσγειωμενος. αν θελει 500 χρυσα για καθε αυτοκινητο να το ξεκλειδωσεις και να φτασεις το pr που χρειαζεται τοτε να μου λειπει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να λέμε,το παιχνίδι είναι κόλλημα!Πόσες φόρες έχω πεί οτι δεν θα ξαναπαίξω,αλλά μετά πάλι εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...