Jump to content

Samsung Galaxy S4 Active (I9295)


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν πέσει κάτω θα γδαρθεί όπως και το S4.

Το ΣΚ θα κάνει μπάνιο σε πισίνα οπότε θα σου πω για το θέμα στεγανότητας.

Για το ΝΟΤΕ 3 που ρωτάς - εάν ξεφύγει στο μέγεθος δεν θα με πολυενδιαφέρει.

 

Και αν βρεις τον χρονο και μπορεσεις να μας ανεβασεις και καμια υποβρυχια photo η video,να ριξουμε μια ματια !

Σε ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

40 δευτερόλεπτα για κάτι ξεχωριστό!

Samsung Galaxy S4 Active !

https://www.youtube.com/watch?v=QkFI7FB4UK0&feature=youtube_gdata_player

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση με κανονική χρήση σε πισίνα (χωρίς πολλες πολλες βουτιές και οχι σε βάθος).

Η οθόνη στο αριστερό μέρος έχει άλλα χρώματα πλέον και όταν το άνοιξα πίσω ήταν όλο μέσα στα νερά.

Πάει πίσω και πλέον δεν το ξαναγοραζω.

2 στα 2 με έπεισε οτι δεν είναι οπως πρέπει η κατασκευή.

Κρίμα γιατί ήταν καλή προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση με κανονική χρήση σε πισίνα (χωρίς πολλες πολλες βουτιές και οχι σε βάθος).

Η οθόνη στο αριστερό μέρος έχει άλλα χρώματα πλέον και όταν το άνοιξα πίσω ήταν όλο μέσα στα νερά.

Πάει πίσω και πλέον δεν το ξαναγοραζω.

2 στα 2 με έπεισε οτι δεν είναι οπως πρέπει η κατασκευή.

Κρίμα γιατί ήταν καλή προσπάθεια.

Να σου πω αυτό το είχα υποψιαστεί όταν είδα τις πρώτες φωτογραφίες, όπου το εσωτερικό του καπακιού φαινόταν να έχει μόνο ένα λαστιχο για να "στεγανοποιεί" τα ηλεκτρονικά και τη μπαταρία.

Τελικά για αδιάβροχο ίσως μόνο unibody ή τίποτε αδιάβροχες θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση με κανονική χρήση σε πισίνα (χωρίς πολλες πολλες βουτιές και οχι σε βάθος).

Η οθόνη στο αριστερό μέρος έχει άλλα χρώματα πλέον και όταν το άνοιξα πίσω ήταν όλο μέσα στα νερά.

Πάει πίσω και πλέον δεν το ξαναγοραζω.

2 στα 2 με έπεισε οτι δεν είναι οπως πρέπει η κατασκευή.

Κρίμα γιατί ήταν καλή προσπάθεια.

Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο για τις παρατηρήσεις σου και την καταγραφή των συμπερασμάτων σου! Να είσαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχα καεί με το πρώτο που είχα πρόβλημα, σε αυτό ήμουν πάρα πολύ προσεκτικός.

Όχι δεν βουταγα με το κινητό στο χέρι αλλα το έπαιρνα αφου ήμουν μέσα.

Το άφησα ολο το βράδυ σε ριζι και τράβηξε ολη την υγρασία.

Το άνοιξα πριν λιγο, δουλεύει κανονικά πλιν της touchscreen.

Πάει πίσω για αλλαγή και μάλλον θα πάρω πισω τα χρήματα μου μιας και τον επόμενο μήνα θα ανακοινώνουν διάφορα νέα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.το κινητακι το εχω εδω και λιγες ημερες και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος(πριν ειχα το κανονικο s4).το μοναδικο φαουλ του κινητου ειναι η μεγαλη καταναλωση μπαταριας και δεν ειναι οτι ειναι καινουργια γιατι του εχω βαλει την δευτερη που ειχα στο ι9505.κατα τα αλλα η οθονη του ειναι πολυ καλη,λιγο καλυτερη στο φως του ηλιου απο το απλο.πιο δυνατος ηχος,και πολυ καλη καμερα.στα υπολοιπα τα ιδια πραγματα με το ι9505.το κινητο ειναι αγγλικο απο expansys Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε μου το εχεις βαλει στο νερο?

 

οχι και ουτε θα το βαλω.αν φυσικα δεν γινει καποιο ατυχημα, ειναι πολυ extreme για εμενα αν και αδιαβροχο.

Link to comment
Share on other sites

sorry για το off topic! αυτό μην το επιχειρήσετε πάντως!! :lol: μιλάμε οι τύποι είναι χιλιόμετρα μπροστά :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά αυτό εύκολα αντέχεται από το active :). Το πρώτο μέρος (όχι το νερό) γίνεται και με το απλό s4.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι σιγουρο! πιο πολυ εβαλα το λινκ για το αστειο της υποθεσης και το τροπο που διαφημίζουν οι κινεζοι οτι το κινητο τους εχει gorilla glass και ειναι αδιαβροχο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικα είχε δίκιο ο συμφορουμιτης για το πόσο αδιάβροχο είναι το κινητο

 

http://androidspin.com/2013/07/29/is-the-samsung-galaxy-s4-active-fit-for-waterproof-service/

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα αναβαθμηση λογισμικου και στις ρυθμισεις δικτιου και τωρα βγαζει και επιλογη για lte.επιτελους
Link to comment
Share on other sites

laz δε το δίνεις τελικά;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Προχτες απογευμα Κατερινη ειμαι πανω στην μηχανη στην αγορα και κανει μια βρόοοχααα.Ειχα ττο κινητο στην ζωνη,εγω εγινα παπι,η θηκη εσταζε νερο και το κινητο μου ουτε θεματακι.Για αυτο το προτιμησα απο το s4 το σκετο.Με βρεγμενα χερια ή βγαινοντα απο παραλια ειναι το κατι αλλο.:D:D

 

 

Καλά αυτό που λες είναι λίγο άκυρο Λάζαρε. Μπορούσες να το προστατέψεις αν ήθελες και όπως είπε και ο geovass δυστυχώς το κινητό δεν αντέχει και πολλά με τα νερά. Εξάλλου κινητό αδιάβροχο που ανοίγει το καπάκι δεν υπάρχει. Μεγάλος μύθος και δυστυχώς ενώ αρχικά φαινόταν μια αξιόλογη προσπάθεια φάγαμε τα μούτρα μας.

 

Τουλάχιστον για εμένα το συγκεκριμένο μοντέλο έχει φάει ένα μεγάλο Χ διότι το αρχικό του ατού τελικά είναι μεγάλη του αδυναμία.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συγγνώμη αν είμαι όφ Τοπικ. Η συγκεκριμένη έκδοση του κινητού Για μένα είναι τέλεια. Είναι το ιδανικό. Συζητούσα με φίλο που έχει κατάστημα και Μου έλεγε ότι δεν πουλάει το συγκεκριμένο και αναρωτιόμαστε το λόγο. Πιστεύεται ότι ίσως δεν έχει διαφημιστεί ιδιαίτερα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα έχω καινούριο Active την Κυριακή. Για να δούμε πως θα συμπεριφερθεί και αυτό.

Εντυπωσεις απο το τριτο ? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν του έχω κάνει το τεστ... ακόμα. Προχθές που έβρεχε, το είχα στα χέρια και το δούλευα - κανένα πρόβλημα.

Παρατήρησα ότι η τάπα στο σημείο που φορτίζει - εφαρμόζει καλύτερα από τα προηγούμενα 2.

Το τρίτο που πήρα - ήταν από άλλο batch, νεότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω ,φαινεται αρκετα καλοφτιαγμενο και "στεγανο" αν τα κλεισεις ολα οπως πρεπει ,gps,wifi σφαιρα καλυτερα απο το note 2.H οθονη ειναι καλη, εχει καλυτερο ασπρο απο τις amoled και χειροτερο μαυρο,ειναι πιο φωτεινη αλλα τα χρωματα δεν εχουν τον ιδιο κορεσμο.Σε κουβαδες δεν προκειται να το βαλω,η χρηση του θα ειναι για πιο Light "υγρες" καταστασεις(βροχη,ατυχηματα κλπ).Eχω παραγειλει και αυτη

http://www.e-choice.gr/image/cache/data/Cases/Samsung/Samsung%20Case%20Cover+%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20Galaxy%20S4%20Active%20I9295/Samsung%20Case%20Cover%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20Galaxy%20S4%20Active%20I9295%20%E2%80%93%20%CE%93%CE%BA%CF%81%CE%B9-500x500.jpg

που θα το προστατευσει καλυτερα απο ενδεχομες πτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν θελω να θεσω θεμα αντιπαραθεσης αλλα εχει τυχει να εχει πεσει σε κανενος τα χερια το xperia z?το πηρε ενας φιλος δεντο δοκιμασα σε νερο αλλα μου φανηκε ψευτοστεγανοποιημενο μια και εχει λαστιχα για τα παντα ..και η μπαταρια δε βγαινει.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Active (I9295)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...