Jump to content

Sony Xperia Tablet Ζ


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wi-Fi Xperia Tablet Z SGP311 Android 4.2.2 10.3.1.C.0.136 firmware update

 

* Model - Wi-Fi Xperia Tablet Z SGP311

* Android Version – 4.2.2 Jelly Bean

* Firmware Build - 10.3.1.C.0.136

* Kernel – 3.4.0

 

Update... DONE!

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα και εγώ σήμερα, έγινε και το update στο τελευταίο firmware όλα μια χαρά

Ελαφρύ και όμορφο :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με έχει βολέψει πολύ και στο σπίτι και στη δουλειά . Μετά από κανα δίμηνο που το έχω με τον επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 1.5 GH έχω ενθουσιαστεί γτ όλα τα παιχνίδια που παίζω πάνε σφαίρα και η οθόνη του έχει πολύ ζωντανά χρώματα με πολύ καλή φωτεινότητα . Είναι και αδιάβροχο και μου δίνει και περισσότερη ασφάλεια . Με την μπαταρία δεν ξαίρω τι παίζει ....εμένα μου κρατάει 1,5 μέρα που με ικανοποιεί
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Πήρα και εγώ το ταμπλετάκι σήμερα. Παρατήρησα ότι από την κάτω μεριά της οθόνης σε 4 σημεία υπάρχει bleeding της οθόνης με πιο έντονο κάτω από το τρίτο κουμπάκι αριστερά (multitasking).

Δεν είναι τόσο ενοχλητικό και φαίνεται μόνο στο σκοτάδι αλλά το αναφέρω για το γ@μώτο.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο στο δικό του?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος από χθες του LTE μοντέλου. Απλά απίστευτο και ειδικά το βάρος του σε κερδίζει αμέσως!
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος από χθες του LTE μοντέλου. Απλά απίστευτο και ειδικά το βάρος του σε κερδίζει αμέσως!

Υπάρχει update...

Μόνο με καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει update...

Μόνο με καλώδιο.

 

Αρχικά δεν μου αρέσουν τα καλώδια γιατί δεν χρησιμοποιώ windows :) Κατά δεύτερον πως μπορώ να το δω αν έχει μπει ήδη γιατί το πήρα από vodafone Ισπανίας και με το που άνοιξα μου άρχισε τα updates και νομίζω ότι είχα δει και για firmware κάτι.

 

Άκυρο το είδα πιο κάτω, θα το δω όταν πάω σπίτι.

Tελικά έχω πιο παλιό firmware.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν μου αρέσουν τα καλώδια γιατί δεν χρησιμοποιώ windows :) Κατά δεύτερον πως μπορώ να το δω αν έχει μπει ήδη γιατί το πήρα από vodafone Ισπανίας και με το που άνοιξα μου άρχισε τα updates και νομίζω ότι είχα δει και για firmware κάτι.

 

Άκυρο το είδα πιο κάτω, θα το δω όταν πάω σπίτι.

Tελικά έχω πιο παλιό firmware.

 

Λογικό μου φαίνεται...

Αυτό είναι... της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και τη poetic slimline :D:D

Πρώτη εντύπωση άψογη, μπήκε άνετα, εφάρμοσε μια χαρά :)

 

Στο fw, βλέπω κυκλοφορεί update για το let μόνο, για τα υπόλοιπα χωρίς lte τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Είμαι κοντά στην αγορά αλλά πρώτα έχω μερικές απορίες.

-Είναι αρκετά φωτεινή η οθόνη;

-Είναι βολικό στο χέρι; (επειδή έχει γωνίες)

-Υπήρξαν σημαντικές βελτιώσεις με τις αναβαθμίσεις λογισμικού; (π.χ μπαταρία)

-Βολεύει για επεξεργασίες office αρχείων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι κοντά στην αγορά αλλά πρώτα έχω μερικές απορίες.

-Είναι αρκετά φωτεινή η οθόνη;

-Είναι βολικό στο χέρι; (επειδή έχει γωνίες)

-Υπήρξαν σημαντικές βελτιώσεις με τις αναβαθμίσεις λογισμικού; (π.χ μπαταρία)

-Βολεύει για επεξεργασίες office αρχείων;

Το λογισμικό της μπαταρίας έχει σημαντικές βελτιώσεις :lol: . το tablet Z έχει οθόνη με ζωντανά χρώματα και είναι φωτεινή ..... αν θυμάμαι καλά είναι στα 10 καλύτερα tablet στον κόσμο :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό της μπαταρίας έχει σημαντικές βελτιώσεις :lol: . το tablet Z έχει οθόνη με ζωντανά χρώματα και είναι φωτεινή ..... αν θυμάμαι καλά είναι στα 10 καλύτερα tablet στον κόσμο :p:lol:

 

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία, δεν μίλησα για λογισμικό μπαταρίας. Επίσης όταν δίνεις 500+ ευρώ απαιτείς να είναι στα 10 καλύτερα tablet της χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς το tablet Z είναι πολύ δυνατό γτ μπορείς να το χρησιμοποιείς στη δουλειά αλλά και για προσωπική χρήση έχοντας πολύ καλή ανάλυση οθόνης και ζωντανά χρώματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το "ταμπλετάκι". Απίστευτη οθόνη.

-Καλώδιο (usb-hdmi) χρειάζεται ή adapter (hdmi-hdmi)για σύνδεση με την τηλεόραση; Έχει δοκιμάσει κανείς; Έχω δει και adapter με τρίτο βύσμα για φόρτιση.

-Η έξοδος είναι microusb ή mhl;

Edited by thp87
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει καποιες θηκες στο e-bay ..βασικα κατι τετοιο σκεφτομαι να προστατευει κι απο πτωσεις κτλ ..

http://www.ebay.com/itm/Estuche-Cuero-para-Sony-Xperia-Tablet-Z-Negro-Cuero-Funda-Estuche-Funda-Soporte-/281189959445?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item41783a4715

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει καποιες θηκες στο e-bay ..βασικα κατι τετοιο σκεφτομαι να προστατευει κι απο πτωσεις κτλ ..

http://www.ebay.com/itm/Estuche-Cuero-para-Sony-Xperia-Tablet-Z-Negro-Cuero-Funda-Estuche-Funda-Soporte-/281189959445?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item41783a4715

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο ?

Εχω αυτην

http://www.mobigyaan.com/images/stories/Sony-Ericsson/Sony-Xperia-Tablet-Case-1.jpg

ακριβη μεν αλλα καλη

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή την θήκη και μου αρέσει πολύ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00D9D74ZY/ref=oh_details_o00_s00_i01?ie=UTF8&psc=1

 

Το σκεπτικό είναι πως ενώ έχουμε ελαφρύ και λεπτό tablet μην βάλουμε κάποια θήκη που θα το κάνει να χάσει αυτά τα πλεονεκτήματα.

 

Έχω μία ερώτηση στο note 2 μου παίρνω χειρόγραφες σημειώσεις οπότε θέλω να κάνω το ίδιο και με το sony tablet με capacitive στυλό φυσικά. Πήρα αυτό http://www.amazon.es/gp/product/B00452V2CO/ref=oh_details_o01_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 και τελικά δεν μου κάνει, η μύτη του είναι πολύ μεγάλη και γράφει χάλια. Περιμένω τώρα αυτό: http://www.amazon.es/gp/product/B009VESB34/ref=oh_details_o00_s01_i00?ie=UTF8&psc=1 που ελπίζω να κάνει. Έχετε καμία εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα σε Poetic Slimbook ,φοβούμενος μην πέσει καμιά φορά κάτω και το κλαίω όπως την XTS ..

http://www.amazon.co.uk/Poetic-Slimbook-Xperia-Manufacturer-Warranty/dp/B00CT68RGM

 

Πάντως η ταμπλέτα είναι πααρα πολύ καλή ,ελαφριά ,λεπτή ,κανένα lag ..έγινε root πανεύκολα ,πολυ καλη μπαταρια ,το σκαλιζω απο το μεσημερι κι απο 60% ειναι στο 38% τωρα

..ταλαντεύτηκα λίγο μεταξύ της και του ipad air ,αλλά μετά σκέφτηκα που να μπλέκω τώρα με νέα κλειστά οικοσυστήματα:p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tablet Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...