Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά θα αναβαθμιστεί σε 4.3 το M όπως φαίνεται... :cool:

 

Τυχερουληδες :D

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, τις ψιλοφοβάμαι τις αναβαθμίσεις της Sony. Κατά το παρελθόν (2011-2012) δεν έχει δείξει και τα καλύτερα δείγματα γραφής. Ελπίζω να μην είναι άρπα-κόλλα αν και η 4.3 γενικά είναι πιο βαριά από την 4.1.2. Ίδωμεν.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια θα ήθελα τι βοήθεια-γνώμη σας... Θέλει να πάρει ένα φιλαράκι μου την εν λόγο συσκευή. Δεν έχει τρελές απαιτήσεις, λίγο internet, καμία φωτογραφία και μουσική δηλαδή. Το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα; Όσοι το αναβαθμίσετε σε 4.3 έχει γίνει "βαρύ";
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια θα ήθελα τι βοήθεια-γνώμη σας... Θέλει να πάρει ένα φιλαράκι μου την εν λόγο συσκευή. Δεν έχει τρελές απαιτήσεις, λίγο internet, καμία φωτογραφία και μουσική δηλαδή. Το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα; Όσοι το αναβαθμίσετε σε 4.3 έχει γίνει "βαρύ";

 

Δεν την δοκίμασα ακόμη, αλλά οι περισσότεροι λένε ότι έγινε πιο γρήγορο και με μικρότερη κατανάλωση και βελτιώσεις στην κάμερα. Πάντως στα λεφτά του δεν συγκρίνεται καν με τον ανταγωνισμό, είναι η καλύτερη επιλογή, αλλιώς πας σε moto g ή xperia sp.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι καλο για ολα πλην της φωτογραφιας. Αν τον ενδιαφερει η φωτογραφια να το ξεχασει το Μ

Για 4.3 δεν ξερουμε ακομη

Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση χανονται τα προγραμματα που εχουμε εγκαταστησει?

οποιος την κανει την αναβαθμιση σε 4.3 ας μας πει εντυπωσεις!

παντως διαβαζω για βελτιωσεις σε καμερα,μπαταρια και αλλες multimedia εφαρμογες :cool:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν την περασεις απο πανω δεν χανονται. Αν κανεις καθαρη εγκατασταση (ενδεδειγμενος τροπος) τότε τα χανεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (άν και βροχερή) και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Πάμε να το πάρουμε...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αν την περασεις απο πανω δεν χανονται. Αν κανεις καθαρη εγκατασταση (ενδεδειγμενος τροπος) τότε τα χανεις.

 

οταν λες απο πανω εννοεις με το pc companion?

δεν εχω καμια ενημερωση μεχρι στιγμης,ουτε αυτην που μου βγαζει εξαρχης,ουτε την 4.3

να ξερω ομως αν χρειαστει στο μελλον :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν λες απο πανω εννοεις με το pc companion?

δεν εχω καμια ενημερωση μεχρι στιγμης,ουτε αυτην που μου βγαζει εξαρχης,ουτε την 4.3

να ξερω ομως αν χρειαστει στο μελλον :D

 

ο καλυτερος τροπος να περασεις την αναβαθμιση ειναι η καθαρη εγκατασταση, τωρα αν την περασεις πανω στην αλλη ισως θα σου δημιουργηθουν προβληματα.

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος τροπος να περασεις την αναβαθμιση ειναι η καθαρη εγκατασταση, τωρα αν την περασεις πανω στην αλλη ισως θα σου δημιουργηθουν προβληματα.

 

και ξανα ρωταω,καθαρη εγκατασταση γινεται με το pc companion? καπως αλλιως? πως?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

και ξανα ρωταω,καθαρη εγκατασταση γινεται με το pc companion? καπως αλλιως? πως?

 

Mε το pc companion νομιζω οτι δεν σβηνεται κατι και δεν ειναι ετσι η καθαρη εγκατασταση αλλα μεσω service update σβηνονται ολα

και περνιεται καθαρη, μην σε παρω και στο λαιμο μου ομως αλλα νομιζω ετσι ειναι, ρωτησε ομως και κανεναν αλλον

οταν το συνδεσεις στο pc companion θα σου πει αν σβηστουν ολα ή οχι

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

και ξανα ρωταω,καθαρη εγκατασταση γινεται με το pc companion? καπως αλλιως? πως?

 

 

 

 

 

 

 

Mε το pc companion νομιζω οτι δεν σβηνεται κατι και δεν ειναι ετσι η καθαρη εγκατασταση αλλα μεσω service update σβηνονται ολα

και περνιεται καθαρη, μην σε παρω και στο λαιμο μου ομως αλλα νομιζω ετσι ειναι, ρωτησε ομως και κανεναν αλλον

οταν το συνδεσεις στο pc companion θα σου πει αν σβηστουν ολα ή οχι

 

Κατεβαζεις απο δω το SUS στο πισι σου και ακολουθεις τη διαδικασια που σου λεει για αναβαθμιση. Σε καποιο σημειο θα σε ρωτησει αν θες να περασει την αναβαθμιση χωρις να χασεις τιποτα (απο πανω) ή να τα χασεις ολα (καθαρη). Αν διαλεξεις το δευτερο κρατα τα buck ups σου.

 

https://app.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sos!! Έκανα την αναβάθμιση σε 4.3 και έχω το εξής πρόβλημα με πετάει έξω το viber συνέχεια και δεν με αφήνει να μπω με τίποτα. . Υπάρχει κάποια λύση σώσω τα αρχεία μου;; και να κάνω ξανά επανέγκατασταση στο viber;;
Link to comment
Share on other sites

Sos!! Έκανα την αναβάθμιση σε 4.3 και έχω το εξής πρόβλημα με πετάει έξω το viber συνέχεια και δεν με αφήνει να μπω με τίποτα. . Υπάρχει κάποια λύση σώσω τα αρχεία μου;; και να κάνω ξανά επανέγκατασταση στο viber;;

 

πηρες, πριν κανεις την αναβαθμιση back up? αν το εχεις κανει επαναφερεις την εφαρμογη viber με οτι εχεις εκει δεν θα εχει χαθει τπτ

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

πηρες πριν κανεις την αναβαθμιση back up? αν το εχεις κανει επαναφερεις την εφαρμογη viber με οτι εχεις εκει δεν θα εχει χαθει τπτ

 

Έκανα back up αλλά τώρα με την 4.3 δεν με αφήνει να κάνω επαναφορά επειδή φοράει το νέοτερο firmware και το back up που έκανα ήταν 4.2.1..Υπάρχει κάποια λύση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά έκανα back up από επάνω από την 4.3 . Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη; ; υπάρχει, κάποιος οδηγός με το firmware της προηγούμενης; το τηλ είναι ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα back up αλλά τώρα με την 4.3 δεν με αφήνει να κάνω επαναφορά επειδή φοράει το νέοτερο firmware και το back up που έκανα ήταν 4.2.1..Υπάρχει κάποια λύση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά έκανα back up από επάνω από την 4.3 . Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη; ; υπάρχει, κάποιος οδηγός με το firmware της προηγούμενης; το τηλ είναι ελληνικό.

 

τωρα αυτο δεν το ξερω,ας μιλησει καποιος πιο ειδικος για να μαθουμε, αλλα πρωτα περνουν back up και μετα κανουν αναβαθμιση

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτο δεν το ξερω,ας μιλησει καποιος πιο ειδικος για να μαθουμε, αλλα πρωτα περνουν back up και μετα κανουν αναβαθμιση

 

Οκ σε ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας παιδες εγω παντος που εκανα αναβάθμιση σε 4.3 παρατήρησα τα εξής:

1. Την μπαταρια την καταπίνει (μειον)

2. Το κινητό ανεβαζει θερμοκρασια στον επεξεργαστή απο κατω (μειον)

3. Και τρωει και ποιο πολυ ραμ (οχι οτι κολλάει το κινητό αλλα να έχουμε να λέμε).

Μπορεί να φταίει οτι δεν το ροοταρα και δεν εχω σβήσει τη σαβουρα της SONY... Εσείς τι λετε?

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας παιδες εγω παντος που εκανα αναβάθμιση σε 4.3 παρατήρησα τα εξής:

1. Την μπαταρια την καταπίνει (μειον)

2. Το κινητό ανεβαζει θερμοκρασια στον επεξεργαστή απο κατω (μειον)

3. Και τρωει και ποιο πολυ ραμ (οχι οτι κολλάει το κινητό αλλα να έχουμε να λέμε).

Μπορεί να φταίει οτι δεν το ροοταρα και δεν εχω σβήσει τη σαβουρα της SONY... Εσείς τι λετε?

 

για μενα νομος, το τηλεφωνο πρεπει να γινει ροοτ και να φυγουν τα αχρηστα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...