Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

task manager χρησιμοποιείτε παιδιά ?

στο παλιοτερο κινητο ανδροιδ ειχα το Advanced Task Manager - Killer.εκανε δουλεια.τωρα σε αυτο δεν χρειαστηκε να το βαλω ακομη.δουλευει αψογα το κινητο.

 

μολις τελειωσα και το τελευταιο update.αναβαθμισα 201 σημεια.πρωτες εντυπωσεις ειναι η πολυ δυνατη ενταση και στον χτυπο της συσκευης.νομιζω εχει γινει και καλυτερο το scrolling.η καμερα νομιζω δεν μπλεδιζει.και επισης τα led δουλευουν αψογα σε ολες τις ειδοποιησεις.η ολη διαδικασια πηρε περιπου 20 λεπτα.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο παλιοτερο κινητο ανδροιδ ειχα το Advanced Task Manager - Killer.εκανε δουλεια.τωρα σε αυτο δεν χρειαστηκε να το βαλω ακομη.δουλευει αψογα το κινητο.

 

μολις τελειωσα και το τελευταιο update.αναβαθμισα 201 σημεια.πρωτες εντυπωσεις ειναι η πολυ δυνατη ενταση και στον χτυπο της συσκευης.νομιζω εχει γινει και καλυτερο το scrolling.η καμερα νομιζω δεν μπλεδιζει.και επισης τα led δουλευουν αψογα σε ολες τις ειδοποιησεις.η ολη διαδικασια πηρε περιπου 20 λεπτα.

 

Όταν βρεις και άλλες βελτιώσεις από την αναβάθμιση ενημερωσε μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να ρωτήσω raver ποια έκδοση λογισμικού λες??Εμένα μου βγαζει μέσω ΟΤΑ την 15.1.C.2.17.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να ρωτήσω raver ποια έκδοση λογισμικού λες??Εμένα μου βγαζει μέσω ΟΤΑ την 15.1.C.2.17.....

 

Πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 15.1.C.2.8

Έναρξη κυκλοφορίας: 2013-11-13

 

αυτή είναι η πιο πρόσφατη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 15.1.C.2.8

Έναρξη κυκλοφορίας: 2013-11-13

 

αυτή είναι η πιο πρόσφατη

 

εμενα λεει 15.2.Α.2.5 και οταν κανω ενημερωση λογισμικου μου λεει οτι ειναι η τελευταια εκδοση οπως και στο pc companion το ιδιο

μου λεει. να σημειωσω οτι εχω το Μ dual αλλα πιστευω το ιδιο δεν ειναι??

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει 15.2.Α.2.5 και οταν κανω ενημερωση λογισμικου μου λεει οτι ειναι η τελευταια εκδοση οπως και στο pc companion το ιδιο

μου λεει. να σημειωσω οτι εχω το Μ dual αλλα πιστευω το ιδιο δεν ειναι??

 

όχι . για το dual είναι άλλο , για να μην μπερδέψουμε κανένα για το dual η τελευταια έκδοση

Android version: Google Android 4.2 (Jelly Bean)

Latest available software: 15.2.A.2.5

Release started: 2013-11-11

 

Για το single ειναι

Android version: Google Android 4.1 (Jelly Bean)

Latest available software: 15.1.C.2.8

Release started: 2013-11-13

 

εσυς τυχερακίδες έχετε 4.2

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι . για το dual είναι άλλο , για να μην μπερδέψουμε κανένα για το dual η τελευταια έκδοση

Android version: Google Android 4.2 (Jelly Bean)

Latest available software: 15.2.A.2.5

Release started: 2013-11-11

 

Για το single ειναι

Android version: Google Android 4.1 (Jelly Bean)

Latest available software: 15.1.C.2.8

Release started: 2013-11-13

 

εσυς τυχερακίδες έχετε 4.2

με καλυψες, και κατι αλλο μπορω να περασω αλλη ρομ αν θελω πχ την kit kat?

κι αν ναι μπορεις να μο δωσεις λινκ γιατι δεν βρισκω ακρη ψαχνοντας την

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

με καλυψες, και κατι αλλο μπορω να περασω αλλη ρομ αν θελω πχ την kit kat?

κι αν ναι μπορεις να μο δωσεις λινκ γιατι δεν βρισκω ακρη ψαχνοντας την

 

Δεν υπαρχει καποια αλλη εκτος απο αυτη που εχεις . για stock rom

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο σημερα εκανε κατι χαζα..δεν αναγνωριζε την καρτα σιμ,και το πηγα στο καταστημα που το πηρα.αποτελεσμα..να μου που οτι εχει χαλασμενη καρτα sim και οτι μια βδομαδας κινητο.(να πληρωσω) 65 ευρο!!! ε νευριασα τοσο πολυ...που το σπασα μπροστα τους..τους εβρισα...και απο δω και περα αλλαζω εταιρια.τσαμπα τα 177 ευρο που εεδωσα.σγχηστηκα,δεν μας σεβονται καθολου.αυτα τα προβληματα δεν τα κανουν κινητα 10ετιας που εχουμε.το κινητο αυτο ειναι κινεζικο.:mad: :angry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο σημερα εκανε κατι χαζα..δεν αναγνωριζε την καρτα σιμ,και το πηγα στο καταστημα που το πηρα.αποτελεσμα..να μου που οτι εχει χαλασμενη καρτα sim και οτι μια βδομαδας κινητο.(να πληρωσω) 65 ευρο!!! ε νευριασα τοσο πολυ...που το σπασα μπροστα τους..τους εβρισα...και απο δω και περα αλλαζω εταιρια.τσαμπα τα 177 ευρο που εεδωσα.σγχηστηκα,δεν μας σεβονται καθολου.αυτα τα προβληματα δεν τα κανουν κινητα 10ετιας που εχουμε.το κινητο αυτο ειναι κινεζικο.:mad: :angry:

 

και γιατί δεν πηγες σε κανένα service της sony να στο κάνουν μέσω της εγγύησης του κινητού ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν πηγες σε κανένα service της sony να στο κάνουν μέσω της εγγύησης του κινητού ?

Αυτο ακριβος :)

Μετα το doa δεν υπαρχει κανενας λογος να πας/μπλεξεις με το καταστημα αγορας.

Επισης, πως γνωριζει ενα καταστημα να σου πει για τη βλαβη και το κοστος επισκευης? :worry: Μαλλον για αρπαχτη πηγαιναν.....

 

Κανονικες sim παιρνει το τηλεφωνο ή μικρες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω το xperia to M...λιγες μερες το χω και βλεπω πωσ δε μου ερχονται αναφορες παραδοσης μυνηματων..ενω εχω κανονικα ενεργοποιημενη την επιλογη..

εκανα αναβαθμιση λογισμικου αλλα τιποτα παλι..

γενικα στα αλλα πολυ καλο...

εχι κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει... αν μπορω να διορθωσω το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβος :)

Μετα το doa δεν υπαρχει κανενας λογος να πας/μπλεξεις με το καταστημα αγορας.

Επισης, πως γνωριζει ενα καταστημα να σου πει για τη βλαβη και το κοστος επισκευης? :worry: Μαλλον για αρπαχτη πηγαιναν.....

 

Κανονικες sim παιρνει το τηλεφωνο ή μικρες ?

μκρο σιμ.ημουν διακοπες.σημερα θα εφευγα για επαρχια.ισα που προλαβα.εχασα τον ελεγχο.το σπασα το κινητο απο τα νευρα μου.εκανα πατατα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω το xperia to M...λιγες μερες το χω και βλεπω πωσ δε μου ερχονται αναφορες παραδοσης μυνηματων..ενω εχω κανονικα ενεργοποιημενη την επιλογη..

εκανα αναβαθμιση λογισμικου αλλα τιποτα παλι..

γενικα στα αλλα πολυ καλο...

εχι κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει... αν μπορω να διορθωσω το προβλημα?

 

η αναφορά είναι πας στο μήνυμα και πάνω άμα σε βγάλει ένα v πως παραδόθηκε στον παραλήπτη

 

μκρο σιμ.ημουν διακοπες.σημερα θα εφευγα για επαρχια.ισα που προλαβα.εχασα τον ελεγχο.το σπασα το κινητο απο τα νευρα μου.εκανα πατατα.

 

εντάξει χοντρή πατάτα . μπες συμβουλεψου λίγο για αυτό υπάρχει και η ενότητα εδώ . την άλλη φορά τουλάχιστον θα ξες από εδώ και πέρα τη να κανείς

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εντάξει χοντρή πατάτα . μπες συμβουλεψου λίγο για αυτό υπάρχει και η ενότητα εδώ . την άλλη φορά τουλάχιστον θα ξες από εδώ και πέρα τη να κανείς

εχω αγορασει και αλλαξει κινητα ericsson-sony-sony ericsson καμια 20ρια στανταρ.πρωτη φορα μου βγαζει κινητο προβλημα,πρωτη φορα μπλεκω με service,πρωτη φορα το παω στο καταστημα που μολις το χα αγορασει την προηγουμενη παρασακευη.ε κολλησα αγρια..τα πηρα κρανιο..και το σπασα στην μεση.ειναι να μην σου τυχει,μαλιστα μου δωσανε και να χαρτι απο αρβατο..οτι το κινητο εχει βλαβη κοστους 65 ευρο.και δεν καλυπτεται απο εγγυηση.α μου ειπανε οτι δεν επρεπε να κανω και αναβθμιση..γενικα..προσπαθουσανε να με βγαλουν και φταιχτη απο πανω.τερμα.δεν ξαναμπλεκω με την sony...εως οτου βγαλει κανενα σωστο κινητο.ξενερωσα α΄πιστευτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αναφορά είναι πας στο μήνυμα και πάνω άμα σε βγάλει ένα v πως παραδόθηκε στον παραλήπτη

 

το χω τσεκαρισμενο ρε παιδια το ν...στισ ρυθμισεισ μυνηματων....αυτο λεω δε γινεται τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

το χω τσεκαρισμενο ρε παιδια το ν...στισ ρυθμισεισ μυνηματων....αυτο λεω δε γινεται τιποτα...

 

εγώ δεν σου μίλησα για της ρύθμισης . σου λέω η αναφορά είναι εκεί που στέλνεις αριστερά από την ώρα σου βγάζει ένα v αυτό είναι η αναφορά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν σου μίλησα για της ρύθμισης . σου λέω η αναφορά είναι εκεί που στέλνεις αριστερά από την ώρα σου βγάζει ένα v αυτό είναι η αναφορά

τωρα καταλαβα φιλε..μαλλον δε εχει ηχο δηλ.....ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβα φιλε..μαλλον δε εχει ηχο δηλ.....ευχαριστω πολυ...

 

Ξεχνας τις κλασσικες αναφορες που ηξερες εκτος και αν βαλεις αλλη εφαρμογη για μηνυματα. Η εφαρμογη της συσκευης εχει μονο αυτο το τικ διπλα απο το μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος θελει τα ανταλλακτικα ας μου στειλει ενα προσωπκο μηνυμα.δινω ολη την συσκευασια χωριςς το κινητο. :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπερβολική η αντίδραση RAVER. Είμαι σίγουρος ότι το πρόβλημα ήταν κάτι απλό και σε καμία περίπτωση δεν θα κόστιζε 65 ευρώ. Τώρα ότι έγινε, έγινε. Άνθρωποι είμαστε και θα χάσουμε και τον έλεγχο, και θα εκνευριστούμε. Μες στη ζωή είναι όλα αυτά. Εσύ να είσαι καλά και τα κινητά πάνε κι έρχονται.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και χρονια πολλα

εγινα root με το xperia M dual αλλα οι εφρμογες που παω και σβηνω με το root unistaller λεει οτι δεν διαγραφτηκαν επιτυχως. τι αλλο προγραμμα υπαρχει για να βγαλω μερικα αχρηστα να μην τα βλεπω, οπως το google περιπτερο κατι παιχνιδια και κατι αλλα αχρηστα που δεν τα χρησιμοποιω ποτε για να ελευθερωθει ο εσωτερικος χωρος λιγο να ειναι πχ στο 1 GB γιατι τωρα εχω μονο 700ΜΒ ελευθερο κι εχω και το greenify για να απενεργοποιω μερικες

 

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά, μπορείς να μου πείς πως το έκανες root κ αν έχεις κάποιο link.

Ευχαριστω!.

Υ.Γ Μιλάμε για το single sim.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπερβολική η αντίδραση RAVER. Είμαι σίγουρος ότι το πρόβλημα ήταν κάτι απλό και σε καμία περίπτωση δεν θα κόστιζε 65 ευρώ. Τώρα ότι έγινε, έγινε. Άνθρωποι είμαστε και θα χάσουμε και τον έλεγχο, και θα εκνευριστούμε. Μες στη ζωή είναι όλα αυτά. Εσύ να είσαι καλά και τα κινητά πάνε κι έρχονται.

εφαγα.φλασια που λεμε...:down: οπως και να χει..πρωτη φορα μου κανει κινητο τετοιο θεμα,εχω αλλαξει πολλα κινητα-ουδεν προβλημα,τωρα αυτο που το ζαχαρωνα απο το καλοκαιρι και το αγορασα με μεγαλο παθος,και σε 5 μερες εβγαλε προβλημα.ε το σπασα μπροστα στον τεχνικο.ειμαι αδικαιολογητος.

 

 

Υ.γ. ξερετε ποια κινητα φορανε την μπαταρρια sony BA900 μηπως και καβαντζωθω με κανα μεταχειρησμενο :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Αυτήν την φορά αντιμετοπίζω ένα πρόβλημα με τα ονόματα των επαφών μου.Όταν πάω να προσθέσω το όνομα σε έναν αριθμό μπορώ μέχρι 6 ψηφία και όχι ολόκληρο το όνομα οπότε το αφήνω μισό.Γνωρίζει κανείς κάτι τι τρέχει με αυτό?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...