Jump to content

[Επίσημο] Motorola E398


greg60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ma den mporw na kratisw backup sou lew.Ta arheia einai afanta alla o horos pou kratousan stin karta hrisimopoieitai kanonika.An kanw format stin karta tha mporesei na mou steilei kaneis tis oikones kai ta videakia pou eihe arhika i karta :worry: ???
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Telika to provlima lithike me format stin karta.Logw omos tis vlakeias autis den mporesa na kratisw backup.Mipos einai eukolo se kapion na mou steile tis eikonoules kai ta screensavers (tou mtv klp) pou eihe i karta mesa apo tin mana tou???An mporei kapios na me voithisei as mou steilei message na tou doso e-mail.Thanx :cool:
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... το κινητο εχει φαει φλας. εχει κανεις να μου στειλει backup απο το αρχικο λογισμικο γιατι για αναβαθμιση δεν πολυθελω λογω της ελειψης ελληνικων. βεβαια αν δεν γινει τιποτα και μ αυτο θα αναγκαστω να το φλασαρω κ γω...

 

κατι αλλο, πως περναμε τα μηνυματα κ τα τηλ του καταλογου ολοκληρα??? ειναι σπαστικο που τα κοβει το phone tools. υπαρχει αλλο προγραμμα γι αυτο η καποια αναβαθμιση του ιδιου του προγραμματος?

 

ευχαριστω κ καλη χρονια σε ολους κ παλι!!

Link to comment
Share on other sites

basika egw eixa kratisei ena backup alla prepei na dw mipws to exw sbisei giati bariomoun na ta balw ston katalogo tous to kathena.....

anyway ... ta onomata kanta greeklish...egw ta ksanaegrapsa greeklish sto phone tools kai twra ola ok

pantws kalytera na kaneis anaba8misei...einia arketa kalytero...

EINAI TRELOI AYTOI OI GALATES
Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέτε για προβλήματα, ακούστε τι έκανα εγώ!

Επειδή δεν ήθελα να πάω για 5η φορά στο σέρβις, κι επειδή πάλι σταμάτησε να ανταποκρίνεται το πληκτρολόγιο (ούτε να απαντήσω μπορούσα και μετά το reset δεν μπορούσα να πληκτρολογήσω pin), το διέλυσα, έσπασα την οθόνη και μάλλον θα καταντήσει στα σκουπίδια! Τόσο απαράδεκτο κινητό δεν έχει περάσει ποτέ από τα χέρια μου, ούτε καν το T-28!

Και καθόλου δε μετανιώνω που το κατέστρεψα, ήταν θέμα χρόνου, δε γίνεται να πρέπει να συννενοηθείς για τη δουλειά σου όταν οδηγείς στην εθνική και το μπρίκι να μη δουλεύει.

Bye bye motorola, ούτε να μου χαρίσεις δεν ξαναπιάνω στα χέρια μου τέτοιο μπρίκι...

Ελπίζω να μη προσεβλήθει κανείς για την επιλογή του, απλά μετά από 4 μήνες καθημερινού σχεδόν εκνευρισμού πιστεύω πως τεκμαίρεται επαρκώς η καθόλα αρνητική γνώμη που έχω για το Ε398.

Link to comment
Share on other sites

kali xronia k xronia polla.

Pano ayta pou esvises ftene gia ta flasarismata.

Dystyxos d ta xo dioti ego to xo flasarei.

Kala re toses sizitiseis gmt, giati d pires prota ena backup ap ayta pou svineis e? O epiv toses fores ta grapse ayta.

D xero an sou doso tous dikous mou ixous klisis klp an tha dulepsei.Kalytera na su dosei kapoios me tin palia elliniki ekdosi.

Oso gia ta usb settings klp se mena meta to flash d uparxei eikonidio sync.

I anavathmisi opos exo grapsei exei veltiosei k alla pramata. Ama vriskame k ta ellinika gmt..

Link to comment
Share on other sites

Eutuxismenos o neos etos

οπως θα γραφα με το ....αναβαθμισμενο

τελικα με το περασμα του χρονου συπερανα οτι ουτε με αυτη την εκδοση λογισμικου,το τηλεφωνο ανταποκρινεται σωστα στις βασικες λειτουργιες...

πολυ καθυστερηση το ρημαδι...ειδικα οταν σε καλουν και κανει 2 sec για να αρχισει να βαραει ενω αναβουν τα φωτα,και μετα απο αλλα 2 sec βλεπεις ποιος καλει...

 

nice toy

bad tool

 

ante kala krasa

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

re magkes toses fores ta exw grapsei

to provlima emfanizetai otan svinei arxeia apo tous ixous kai auto giati kathe fora pou mpainetai me to p2k dimiourgeitai ena tmp arxeio me thn onomasia temptone.db.tmp h kapws etsi (prosoxh oxi to temptone.db to opoio einai aparaihto kai prosekste mhn to svisete)

psakste vreite to arxeio temptone.db.tmp (kapws etsi grafetai exw polly kairo na to dw kai den thimamai) mesa stous ixouskai sveiste to.an den doulepsei kante kai mia epanafora.

egw kata tixh to eixa vrei auto to arxeio kai to diegrapsa gia na dw ti tha ginei mias kai iksera oti den ipirxe eksarxhs mias kai den to evriska mesa sto backup mou

Link to comment
Share on other sites

epiv mias k se petyxaino mesa exo ena provlhma. afoy apofasisa na to flasaro ksekinisa k me to multiflashflex ta katafera oso afora to flash. omos gia to flex pao sto pst k sto file>new alla den moy deixnei tin epilogi pFlex...

ti skata fteei mporeis na fantasteis? allos tropos gia flex yparxei?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panos27 ( 6 Ιαν. 2005 , 23:05)

 

epiv mias k se petyxaino mesa exo ena provlhma. afoy apofasisa na to flasaro ksekinisa k me to multiflashflex ta katafera oso afora to flash. omos gia to flex pao sto pst k sto file>new alla den moy deixnei tin epilogi pFlex...

ti skata fteei mporeis na fantasteis? allos tropos gia flex yparxei?

 

 

den exw idea se oti afora flash/flex mias kai den to exw kanei giati perimenw na vroumw prwta ellhnika kai meta na to flasharw

mallon den psaxneis kala

exei mesa sto pst epilogh gia flex alla me pianeis apo format

(gi'auto kai den exw mpei toses meres) opote den exw perasei akoma pst kai ta sxetika gia na mpw mpam mpam kai na sou pw ti na kaneis

apla psakto kalitera

eidikos s'auto to thema einai o lousou opote molis mpei tha exeis thn apantisi sou

pantws exei mesa sto pst kapou

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της Κάρτας Μνήμης και στην δυνατότητα να χρησιμοποιούμε φακέλους σε διάφορες κατηγορίες, όπως εικόνες, ήχοι κλπ.

 

Στον φάκελο Pictures, έφτιαξα κάποιους υποφακέλους , cars, animated, models κλπ. και έβαλα μέσα όλες τις εικόνες.

 

Από το κινητό στο μενού των Εικόνων, επέλεξα αποθήκευση TRANS και μου εμφάνισε όλες τις φωτό που υπήρχαν σε όλους τους υποφακέλους.

 

Επιλέγοντας όμως από το Μενού την Εντολή "ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ" μου εμφάνισε τα ονόματα των υποφακέλων που είχα φτιάξει και επιλέγοντας κάποιο από αυτούς , μου εμφάνισε τελικά μόνο τις φωτό που υπήρχαν εκεί....

 

Υπάρχει άραγε τρόπος, εξαρχής να μην φαίνονται όλες οι φωτό μόλις μπαίνεις στην Επιλογή "ΕΙΚΟΝΕΣ", αλλά να φαίνονται οι φάκελοι που έχεις φτιάξει και από εκεί να βλέπεις τις εικόνες;

 

Το δοκιμάζω ακόμη μπας και βρω τίποτα... Αν κάποιος ξέρει κάτι ας το γράψει...

 

Όσον αφορά το video recording, απ'ότι διάβαζα στο Howardforums, ένα νέο μοντέλο της Moto, υποστηρίζει και video recording, έχει και κάρτα μνήμης, οπότε περιμένουμε να δούμε μπας και κάποιος βρει το flash/flex και το δοκιμάσει στο E398, γιατί αν περιμένουμε από την Moto.......... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμαν εχεις δικιο και το ανακαλυψα χτες αυτο.. Ετσι λοιπον το αναβαθμισα το γ....... και το βρηκα αρκετα καλυτερο. Εχω φαει ενα κολλημα ομως.. Διαβασα στο ξενο φορουμ οτι με το φλεξ αυτο το κινητο μας αποκτα voice recorder αλλα δεν το ειχε μεσα οταν το αναβαθμισα. πηγαινοντας στο p2ktools το ενεργοποιησα και μου το βγαλε. σημειωση: το χα κανει και με το προηγουμενο λογισμικο και μου το εμφανιζε αλλα πατωντας το κουμπι μου ελεγε για εγγραφη φωνης πατηστε το κουμπι εγγραφης και δεν εκανε τιποτα. Τωρα μου εμφανιζει εικονα new voice record και οταν το παταω μου λεει παλι να κρατησω πατημενο το πληκτρο εγγραφης. δηλαδη τπτ παλι... Ξερει κανεις τιποτα γι αυτο? ειναι μεγαλη χαζομαρα να μην μπορουμε να κανουμε εγγραφη κανονικη γιατι στα μμσ εχουμε αυτη την επιλογη κ μαλιστα για 20 δευτερολεπτα! αφου μπορει το κινητο γιατι δεν το κανουν?? Ζηταμε πολλα? ενα βιντεο να τραβαει και μια ηχογραφηση φωνης! (αντε κ ενα ραδιοφωνακι δεν ειν κακη ιδεα..) λουσου εμφανισου κ διορθωσε τις οδηγιες στη 18 σελιδα!!

Αχ καθε φορα μπαινω στο φορουμ με τη λαχταρα οτι καποιος εχει βρει αναβαθμιση για το κινητο μας με ολα τα κομφορ!!! Που θα παει θα ρθει κι αυτη η μερα..

Τα λεμε μοτορολιτες!

Link to comment
Share on other sites

gia tis eikones den kserw alla den nomizw na paizei kati...giat o voice record kai egw to dokimasa kai afou mperdeftika arketa ta paratisa giati zhtaei ena pliktro pou profanws den to exei to kinito.... opote opoios kserei na kanei edit ta programmata tis moto as perasei san enarksi kapoio allo pliktro anti gia ayto pou zhtaei.....
EINAI TRELOI AYTOI OI GALATES
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aman17-2 ( 8 Ιαν. 2005 , 05:33)

 

gia tis eikones den kserw alla den nomizw na paizei kati...giat o voice record kai egw to dokimasa kai afou mperdeftika arketa ta paratisa giati zhtaei ena pliktro pou profanws den to exei to kinito.... opote opoios kserei na kanei edit ta programmata tis moto as perasei san enarksi kapoio allo pliktro anti gia ayto pou zhtaei.....

 

 

eixame milisei me ton lousou gi'auth thn leitourgia kai ap'oti m eixe pei to sigkekrimeno pliktro pou zitaei einai to plikto ths kameras to apoio einai desmevmeno apo thn kamera opote auto pou prepei na kanoume einai na vroume kai na allaksoume apo ta seems an einai dinaton thn antistixeia sto pliktro ths kameras kai na to sindesoume sthn fonitikh eggrafh.distixws den kserw an auto einai efikto kai den exw dei pouthena sto net anafora gia to sigkekrimeno thema

Link to comment
Share on other sites

kati akoma pou prospathe na vrw einai na vroume tropo gia na vazoume sintomefseis se ola ta menou giati den se afinei na kaneis se ola

px tha itan polly kalo na eixame mia sintomefsh pou na energopoiei kateftheian to flash ths kameras

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με PK2Tools και θα ήθελα να πει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει. Ανοίγω το PK2Tools κάνω Connect κατόπιν Refresh και ενώ μου δείχνει τους φακέλλους του τηλεφώνου δεν μου δείχνει δίπλα το File Name των αρχείων του κάθε φακέλλου. Έπίσης δοκίμασα και άνοιξα πρώτα το PST και μετά το PK2Tools όπως είχε αναφερθεί παλαιότερα αλλά τότε δεν συνδέεται το τηλέφωνο καθόλου με το PK2Tools βγάζοντας συνέχεια μηνύματα ERROR. To λειτουργικό που έχω είναι τα WIN XP SP2. Όλες οι ενέργειες που έχω κάνει είναι χωρίς κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω νεα για την εγγραφη ομιλιας!

Παρολο που το howard forums ειναι χαοτικο αν ειναι κανεις υπομονετικος ολο και κατι καινουριο ανακαλυπτει..

Λοιπον σε ενα σχετικο θεμα που βρηκα εμαθα τα εξης:

 

1) Οντως το πληκτρο εγγραφης δεν υπαρχει στο κινητο μας ομως υπαρχει τροπος να λειτουργησει η εγγραφη κι αυτο γινεται με το handsfree που πηραμε μαζι με το κινητο μας. Συγκεκριμενα το κουμπι του h/f οταν το πατησεις μια φορα βγαζει το voice dial ενω αν το κρατησεις πατημενο ξεκιναει την εγγραφη ομιλιας η οποια κραταει ενα λεπτο και δυστυχως δεν λειτουργει οταν μιλας με καποιον και θες να ηχογραφησεις την ομιλια. Επισης αν θες να ακουσεις μετα την εγγραφη την ακους απο το ακουστικο ή τα handsfree κι οχι απο το ηχειο ανοιχτης ακροασης. δοκιμαστε το δουλευει κανονικα με την αναβαθμιση βεβαια και αφου το ενεργοποιησουμε με το p2ktools (εννοειται)

 

2) πειραζοντας τα seem μπορεις να δωσεις σε οποιο πληκτρο θες την ιδιοτητα αυτη κι απ οτι ειδα το πληκτρο που βολευει περισσοτερο ειναι το "εξυπνο" πληκτρο που για μενα μεχρι τωρα μου φαινεται μαλλον χαζο πληκτρο.. οταν το κανεις αυτο τοτε το πληκτρο δουλευει εξισου καλα για voice dial & voice record αναλογα αν το πατησεις μια φορα ή το κρατησεις πατημενο. Επισης αν δεν κανω λαθος ειπαν οτι ετσι γραφει και συνομιλιες. Τωρα το μονο που μενει ειναι να κανουμε απεριοριστη την εγγραφη κι οχι να κρατα ενα λεπτο μονο..

 

Επειδη με τα seem edit κλπ ακομα δεν εχω εξοικειωθει θα ηθελα να το ψαξει καποιος που ασχολειται περισσοτερο και να ανεβασει αναλυτικες οδηγιες ωστε να αποκτησουμε αυτη την αρκετα χρησιμη για καποιους λειτουργεια....

 

Αυτα προς το παρον και καλη βδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Α, μην το ξεχασω.. οδηγιες στο howardforums υπαρχουν απλα μου φαινονται λιγο δυσκολες γι αυτο οποιος μπορει ας ριξει μια ματια. Το θεμα εχει τιτλο αν δεν κανω λαθος Voice recorder ή καπως ετσι.

Τα λεμε.

 

(faidrak για το προβλημα αυτο δεν μπορω να σκευτω κατι, loysoy epiv & aman ειναι πιο χακερονια)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panos27 (10 Ιαν. 2005 , 00:01)

 

Α, μην το ξεχασω.. οδηγιες στο howardforums υπαρχουν απλα μου φαινονται λιγο δυσκολες γι αυτο οποιος μπορει ας ριξει μια ματια. Το θεμα εχει τιτλο αν δεν κανω λαθος Voice recorder ή καπως ετσι.

Τα λεμε.

 

(faidrak για το προβλημα αυτο δεν μπορω να σκευτω κατι, loysoy epiv & aman ειναι πιο χακερονια)

 

 

 

Στο Howardforums, όντως υπάρχει το συγκεκριμένο κόλπο και δουλεύει.

 

Το είχα τεστάρει πριν κάτι βδομάδες και δούλευε καλά, αλλά με τόσες δοκιμές και αλλαγές που κάνω κάθε μέρα στο κινητό, τώρα δεν το έχω.

 

Το κόλπο γίνεται ως εξής:

 

1) Κατεβάστε από το κινητό τις 0032_0001.seem και 005b_0001.seem

 

2) Ανοίξτε με έναν hexeditor την 0032_0001.seem και στο Offset 08 τεκάρετε το Bit 2.

 

3) Περάστε πάλι το νέο seem στο κινητό.

 

Αν κάποιος έχει το mototools ή κάποιο άλλο παρόμοιο προγραμματάκι, μπορεί να ενεργοποιήσει το voicerecorder ευκολότερα χωρίς να χρειάζεται να επέμβει manual στο αρχειάκι seem.

(Αυτό γίνεται και με το p2ktools. Ανοίξτε το πρόγραμμα και συνδέστε το κινητό. Πηγαίντε στο μενού του p2ktools "Other Features". Εκεί επιλέξτε από τα "Seem 32 Features" > "Office Tools" > και τικάρετε το "Voice Records". )

 

Πλέον μετά από ένα restart στο κινητό, έχετε την επιλογή για voicerecorder, στο μενού "Εργαλεία Γραφείου" > "Φωνητική Ατζέτα".

 

Τώρα θα πρέπει να ορίσουμε το πλήκτρο που θα ενεργοποιεί το voicerecorder. Αυτό το πλήκτρο θα είναι το smartkey που βρίσκεται στην αριστερή πλευρά του κινητού κάτω από τα πλήκτρα της έντασης.

 

4) Ανοίξτε με έναν hexeditor την 005b_0001.seem και πηγαίνετε στο Offset 15. Αλλάξτε το σε 2B.

 

5) Περάστε το νέο seem στο κινητό και κάντε restart.

 

Πλέον μπορείτε να ηχογραφήσετε μία σημείωση, κρατώντας πατημένο το smartkey.

 

 

Όπως είπα και στην αρχή, το έχω δοκιμάσει και δουλεύει. Στο howardforums, μπορεί να σας μπερδέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος faidrak ( 9 Ιαν. 2005 , 23:13)

 

Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με PK2Tools και θα ήθελα να πει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει. Ανοίγω το PK2Tools κάνω Connect κατόπιν Refresh και ενώ μου δείχνει τους φακέλλους του τηλεφώνου δεν μου δείχνει δίπλα το File Name των αρχείων του κάθε φακέλλου. Έπίσης δοκίμασα και άνοιξα πρώτα το PST και μετά το PK2Tools όπως είχε αναφερθεί παλαιότερα αλλά τότε δεν συνδέεται το τηλέφωνο καθόλου με το PK2Tools βγάζοντας συνέχεια μηνύματα ERROR. To λειτουργικό που έχω είναι τα WIN XP SP2. Όλες οι ενέργειες που έχω κάνει είναι χωρίς κάρτα μνήμης.

 

 

Μου παρουσιάστηκε και εμένα το ίδιο πρόβλημα και μάλλον έχει να κάνει με τους drivers του PST.

 

Αρχικά δούλευε μία χαρά και μετά από μία επανεγκατάσταση των drivers παρουσίασε τα ίδια συμπτώματα που αναφέρεις.

 

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις κάποια παλιότερη έκδοση που δουλεύει. Δεν θα μπορείς βέβαια να βλέπεις και να επιλέγεις τα folders σαν tree. Μόνο η τελευταία έκδοση δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia eho hondro provlima.Prohtes pira to kainourgio mou pc pou perimena toso kairo.Ehei panw win xp gr spasmena.Vazw loipon to pst,tous drivers,ta patches,to p2ktools klp alla ola ta programata arnounte pismatika na kanoun connect me to kinito.Skeftomai tha ftaiei pou den eho sp1 kai sp2.Paw na ta katevasw vazw to spastiri gia to product-key twn windows alla pali tpt.Den mporw na valw me tpt ta service packs.Xerei kaneis pos mporw na sindesw to kinito me ta programata auta i kana allo programa pou na sindeetai horis na thelei ta sps???Thelw na valw enable ton java uploader re gmmmmmmmttttt!!!Help! :worry:
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ pk2tools ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΦΑΚΕΛΟ PK2XP ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ DOWNLOAD ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ P2K.SYS ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ UNZIP PK2TOOLS. ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΜΕΝΑ CONNECT ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟ SP2 ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΩΣΕ EMAIL ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...