Jump to content

Ρομαντικά μέρη στην Αθήνα


DonJuan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτευμένοι/ες και μη του myPhone, καλώς ήρθατε!

 

Στο συγκεκριμένο θέμα θα μπορούμε να γράφουμε τα πιο ρομαντικά μέρη που αξίζει να επισκεφθεί ένα ζευγάρι στην Αθήνα, τόσο κατά τις πρωινές, όσο και κατά τις βραδινές ώρες της ημέρας. Τα πιο γνωστά μέρη είναι το Θησείο, η Ακρόπολη, τα Βραχάκια και ο Λυκαβηττός.

 

Καμμία άλλη πρόταση; :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρομαντικό μέρος θα έλεγα ψηλά στις κεραίες του Υμηττού. Ανεβαίνεις από Παπάγου. Βλέπεις όλο το λεκανοπέδιο. Από τον πύργο του ΟΤΕ στην Κηφισίας, μέχρι το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
Link to comment
Share on other sites

η πλάκα γενικά... Προς ηρώδειο επίσης...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι του ρομαντικού αλλά σε συνδιασμό με τη φύση!

Πολύ ωραία έχουν φτιάξει τη Μαρίνα Φλόισβου τώρα που είναι καλοκαίρι, μια βόλτα αργά το βράδυ που δεν θα γίνεται πανικός, είναι ότι πρέπει!

Επίσης για δυτικά προάστια, το πάρκο Τρίτση στο Ίλιον είναι πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Στον Βοτανικό Κηπο του Συνταγματος θεωρητικα ειναι ενα καλο σημειο οπου μπορεις να κανεις την βολτουλα σου μεσα στα δεντρα. Εχει και αρκετα μεγαλη εκταση το παρκο, σε σημειο και το να χαθεις. Μερα ειναι καλα να πας.

Μια φορα βολταρα μονος μου μεσα στο παρκο και μου την επεσε ενας.. (που πάει το αγόρι?..)! Οποτε περαν των ανωμαλων που κυκλοφορουν ολες τις ωρες, ισως να εχει και λιγο εγκληματικοτητα εκει μεσα.

Παρκο τσιτσι επισης πολυ ωραιο. Δυτικια προαστια στην καφετερια apolis στην Πετρουπολη εχει ωραια θεα οπου βλεπεις ολη την Αθηνα απο ψηλα, και πιο διπλα επισης ενα παρκο.

Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την παραλια. Και προς πασαλιμανι μερια ωραια ειναι.

 

Το θεμα ειναι πως την πηγαινεις την κοπελα στα μερη που θες!??... Πρεπει να εχεις μηχανακι, αυτοκινητο, λιμουζινα. Με ποδηλαταδα, μεσα στην ιδρωτιλα δεν λεει. Οπως και δεν λεει μεσα στα λεωφορια,,. Ταξι τελος θα σου κοστισει ακριβα..:O

Link to comment
Share on other sites

για πιο "ιδιαίτερο" ραντεβού προτείνω και τα πυροβολεία στον κορυδαλλό.. προσοχή σε τρία πράγματα όμως.. τις αγελάδες :p, τον γκρεμό και τους ματάκιδες.. να προσθέσω ότι έχει φοβερή θέα όταν φτάνεις στην κορυφή
Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν κοπελα παντως δεν θα ηθελα καποιος να με παει καπου τοσο μοναχικα, οπως οι κορυφες των βουνων (Υμηττός, πύκιλο, όρος αιγάλεο). Καλυτερα σπιτι του η σε ξενοδοχειο. Τοσα εχουμε δει στην δεκατη εντολη,,,:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν κοπελα παντως δεν θα ηθελα καποιος να με παει καπου τοσο μοναχικα, οπως οι κορυφες των βουνων (Υμηττός, πύκιλο, όρος αιγάλεο). Καλυτερα σπιτι του η σε ξενοδοχειο. Τοσα εχουμε δει στην δεκατη εντολη,,,:lol:

 

συμφωνώ.. οι εποχές έχουν αγριέψει δραματικά..

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν κοπελα παντως δεν θα ηθελα καποιος να με παει καπου τοσο μοναχικα, οπως οι κορυφες των βουνων (Υμηττός, πύκιλο, όρος αιγάλεο). Καλυτερα σπιτι του η σε ξενοδοχειο. Τοσα εχουμε δει στην δεκατη εντολη,,,:lol:

 

συμφωνώ κι εγώ... τουλάχιστον στο ξενοδοχείο έχεις και την άνεσή σου (μπάνιο, air condition κλπ)... στο αμάξι (στην κορυφή του βουνού ή αλλού μοναχικά εντός Αθηνών) τι έχεις; στρίμωγμα, ανασφάλεια, και πιθανόν καμία παρέα 3ου (έχουν αγριέψει τα πράγματα)...

Hello !
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κι εγώ... τουλάχιστον στο ξενοδοχείο έχεις και την άνεσή σου (μπάνιο, air condition κλπ)... στο αμάξι (στην κορυφή του βουνού ή αλλού μοναχικά εντός Αθηνών) τι έχεις; στρίμωγμα, ανασφάλεια, και πιθανόν καμία παρέα 3ου (έχουν αγριέψει τα πράγματα)...

 

πέρα απο το θέμα της ασφάλειας που συμφωνώ απόλυτα, έχει μια γλύκα και το αμάξι.. είναι σαν να το κάνεις συνέχεια στο κρεβάτι εε καμιά φορά θες να το κάνεις και στο πάτωμα και ας είναι άβολα:lol:

Link to comment
Share on other sites

πέρα απο το θέμα της ασφάλειας που συμφωνώ απόλυτα, έχει μια γλύκα και το αμάξι.. είναι σαν να το κάνεις συνέχεια στο κρεβάτι εε καμιά φορά θες να το κάνεις και στο πάτωμα και ας είναι άβολα:lol:

 

ασφαλώς...

και για τους πιο απαιτητικούς των ξενοδοχείων υπάρχουν και θεματικά δωμάτια... :cool:

Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ που είμαι κοπέλα,θα προτιμήσω να πάω στο σπίτι του φίλου μου ,απο το να πάω σε κάποια ερημιά μαζί του ή ακόμα και σε κάποιο ξενοδοχείο.

επίσης για να είμαστε μέσα στο θέμα, τα ρομαντικά μέρη για μένα είναι, Μαρίνα Φλοίσβου, παραλία Γλυφάδας, Θησείο ,village παλ. Φαλήρου & Στάδιο ειρήνης και φιλίας...

Link to comment
Share on other sites

Οι βολτες στα αναφιωτικα πιανονται ως Θησειο? Ειναι λιγο κουραστικο βεβαια με τα ποδια σε ανηφόρες..:love::*
Link to comment
Share on other sites

Αμα υπαρχουν ορμονες στο αιμα, παντου ειναι ομορφα.

Αν ψαχνει καποιος να βρει μερος να παει.....η σχεση εχει τελειωσει.

Οτι ειδους σχεση κι αν ειναι.

Καλυτερα να κλαψει και να ξεκινησει κατι καινουργιο μηπως εκει τα παει καλυτερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...