Jump to content

LG Optimus L3 II (E430)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με μπαταρία 1540 mAh και Android OS, v4.1.2 (Jell Βean).

3:2 240x320 οθόνη και 1000άρη επεξεργαστή.

 

Περισσότερα εδώ: http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l3_ii_e430-5292.php

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μηπως ξερει κανεις για rοοt στη συσκευη αυτη!προσπαθησα κ με frαmαrοοt και με superoneclick αλλα τιποτα.!ευχαριστω

Στο framaroot 1.4.1 έβαλες το Gandalf? αν όχι δοκίμασε το και βάλε την 1.4.1 έκδοση από xda αν και είδα πως ανέφεραν και το L3 II Dual πως δεν δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To εχω σα δευτερο και για αυτη τη χρηση ειναι μια χαρα.Ειναι εντυπωσιακη η διαρκεια της μπαταριας του,μου θυμιζει παλια feature phones. Απο ταχυτητα ειναι επισης πολυ καλο,ισως αργει λιγο στην εναρξη να διαβασει την καρτα μνημης. Η οθονη του ειναι μεν χαμηλης αναλυσης,αλλα υψηλης ποιοτητας.Ευαισθητη και με αριστες γωνιες θεασης,πολυ λαμπερη ,καμια σχεση με τις αλλες qvga,προκειται για ενα ips πανελ με κουτσουρεμενη αναλυση.

 

Δεν ειναι ομως για ολους,δεν μπορεις να κανεις δουλειες που χρειαζονται λεπτομερεια στην αναλυση και πρεπει να εχεις μικρα δαχτυλα. Ισως απευθυνεται περισσοτερο σε γυναικες. Στα συν η μνημη για εφαρμογες,που ειναι γυρω στα 1,7 γιγα. Για κατι περισσοτερο θες καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το παρω στη γυναικα μου. Σε λευκο. Οποτε πρακτικα με ενδιαφερει η χρηση του ως απλο τηλεφωνο.

Σαν τηλεφωνο πως ειναι? Ακους καλα τον συνομιλητη? Ο αλλος σε ακουει καλα? το ηχειο ειναι οκ? παρατηρησες καποιο προβλημα?

Το πηρες απο τα γνωστα μαγαζια ή απο ιντερνετικα καταστηματα. Κσι αν το δευτερο, ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ή ευρωπαικο?

Ευχαρισρω

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κλησης,ουτε κρυο ουτε ζεστη. Το εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα,οντας δευτερο. Δεν εχει δευτερο μικροφωνο και συστημα αποθορυβοποιησης. Το ακουστικο εκτελει και χρεη ηχειου. Ειναι παρα πολυ δυνατο.

 

Το πηρα απο Πλαίσιο. Ηταν πολυ καινουριο και δεν υπηρχε σε σκρουτζομαγαζα. Η ελληνικη αντιπροσωπεια εχω ακουσει ειναι καλη και δεν εχει προβλημα με τις ευρωπαικες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τη γυναίκα και αυτή την περίοδο το "σκαλίζω".

 

Σαν πρώτη εντύπωση πράγματι η μπαταρία κρατάει καλά.

Η οθόνη αν και χαμηλής ανάλυσης είναι μια χαρά και αποκρίνεται άριστα στην αφή.

Το UI μου αρέσει.

Αυτό το LED του κεντρικού πλήκτρου είναι πολύ καλή ιδέα για τις αναπάντητες κλήσεις κλπ.

Βέβαια, ενώ έχει τόσα χρώματα, δεν σε αφήνει να το παραμετροποιήσεις βάσει χρώματος.

Νομίζω αξιοπρεπής συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγω για τη γυναικα μου το σκεφτομαι.

Και θελω να ρωτησω στον ηλιο πως τα παει η οθονη,ειναι ευαναγνωστη?

Εοισης αυτο με το ακουστικο δε το καταλαβα καλα,δηλαδη οταν μιλας,ακους το συνομιλητης σου δυνατα?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι,στον ηλιο ειναι παρα πολυ ευαναγνωστη η οθονη. Ειναι lcd ips και η φωτεινοτητα παει παρα πολυ ψηλα. Χειροκινητα μονο απο τη notification bar,δεν εχει αισθητηρα φωτεινοτητας.

 

Εννοουσα οτι το τηλεφωνο δεν εχει ξεχωριστο ηχειο πισω. Το ακουστικο ειναι και ηχειο. Σαν τα φθηνα feature phones. Αλλα αυτο δεν ειναι αρνητικο. Γιατι και σαν ακουστικο αλλα και σαν ηχειο ειναι πολυ δυνατο,ειδικα σαν ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βελτίωσαν όλα τα μειονεκτήματα του L3... Στο θέμα ποιότητα (πλαστικά, συναρμογή κλπ) πώς τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

μπορει να γινει ροοτ χωρις υπολογιστη;

 

ποση μνημη για εφαρμογες εχει:

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το εχει παρει κανεις;

 

το εχει κανει κανεις ροοτ παιδια;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια

πολυ καλη αυτονομια το τηλ,

τρεις μερες με αρκετη χρηση

το κλεινω το βραδυ...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ειμαι.ο μονσδικος που εχω την συσκευη! sic...

 

η φορτιση κραταει 2 ωρες ακριβως κλειστο. απο το 0%.

 

Η μπαταρια κρστησε ακριβως ενα 24ωρο με σκληρη χρηση. οπου ομως ηταν κλειστο 7 ωρεςτο βραδυ.

Με πανω απο μια ωρα ομιλια και αρκετες ωρες οθονη υπολογιζω με wifi...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ξερει κανεις να μου πει γιατι οταν συνδεω ενσυρματα ακουστικα και παω να κανω μια κληση, την τερματιζει αμεσως και μου βγαζει μια εφαρμογη της google?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα! Ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το μενου της κοσμοτε? Γιατι δεν μπορω ουτε ηχο κλησης να αλλαξω ουτε τιποτα....ουτε ρουτ δεν με αφηνει να κανω :/
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα, μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να βγω από την λειτουργία των ακουστικών? Έχουν ενεργοποιηθεί και δεν μπορώ να μιλήσω με άλλους χωρίς αυτά. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L3 II (E430)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...