Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος, ποια συμβατά hands free (ακουστικά) μπορώ να πάρω, που να είναι αξιόλογα; (αυτών της jiayu δεν μου αρέσει καθόλου ο ήχος τους)

 

Κάπου είχα διαβάσει πως είναι συμβατά του Galaxy (δηλ. να δουλεύει και ακρόαση και η εγγραφή). Ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος, ποια συμβατά hands free (ακουστικά) μπορώ να πάρω, που να είναι αξιόλογα; (αυτών της jiayu δεν μου αρέσει καθόλου ο ήχος τους)

 

Xiaomi piston - εξαιρετικά, best VFM (απο τα περισσότερα eshops @ china, επισης ebay, aliexpress) 2nd generation, about $20-$24

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μου εμφάνισε το κινητό ένα πρόβλημα: σε άκυρες στιγμές δεν ξυπναει απ το sleep! Δηλαδή όσο το λειτουργώ παίζει τέλεια, όμως κάποιες φορές δεν συνέρχεται αν το αφήσω ωρα και σβήσει η οθόνη. Αυτό δεν γίνεται πάντα, μπορεί να γίνει 1 φορά τη μέρα, μπορεί και 10!

Έχω το G3s το πρώτο μοντέλο, με τον 1,2 quad core και τη μπαταρία 2750. Η ρομ είναι η πρώτη η εργοστασιακή, δεν την έχω πειράξει καθόλου.

Αν "κολλήσει" δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι, όμως αν πριν κολλησει αναβοσβηνει το λεντ ειδοποιήσεων, αυτό εξακολουθεί να λειτουργεί κι ας μην ξυπναει το κινητό! Επανέρχεται πάντα με αφαίρεση και επανατοποθέτηση της μπαταρίας.

 

Κάποιος καμία βοήθεια; έστω ιδέα;

Ομοιοπαθής.

Έχω αλλάξει αρκετές rom με επιτυχία αλλά το πρόβλημα αργά ή γρήγορα ξαναεμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi piston - εξαιρετικά, best VFM (απο τα περισσότερα eshops @ china, επισης ebay, aliexpress) 2nd generation, about $20-$24

Συμφωνώ, τα έχω πάρει για το δικό μου και παίζουν άψογα

 

Cyanogenmod 11(4.4.2) http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=3000#entry31600031

Τα ρωσικά μου δεν είναι και τόσο καλά, σα να λένε ότι δε λειτουργεί η καμερα και το bluetooth.

Edited by minotavros
Cyanogenmod 11
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθής.

Έχω αλλάξει αρκετές rom με επιτυχία αλλά το πρόβλημα αργά ή γρήγορα ξαναεμφανίζεται.

 

δοκιμαστε update σε latest firmware, και δειτε αν κανει το ιδιο.

Χωρις Ελληνικα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλα τα επόμενα updates και δυστυχώς συνεχίζει να κλείνει στην αναμονή ή να κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Είναι πρόβλημα που ξεκίνησε περίπου μετα το δίμηνο χρήσης (με τη μαμίσια Ρομ χωρίς ελληνικά). Edited by steliosprv
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλα τα επόμενα updates και δυστυχώς συνεχίζει να κλείνει στην αναμονή ή να κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Είναι πρόβλημα που ξεκίνησε περίπου μετα το δίμηνο χρήσης (με τη μαμίσια Ρομ χωρίς ελληνικά).

 

το παθαίνω και εγώ .Επαιζα με διαφορες rom 1 χρονο δεν ειχα ποτε πρόβλημα.Ειχα την τελευταία απο jiayu.es ολα μπόμπά.Με έτρωγε ο κολ@ς μου εβαλα την hike os , δεν μ αρεσει εβαλα την vibe x το δουλεψα αψογα κανα 3βδομαδο αποφασιζω να γυρίσω πίσω την teleytea apo jiayu.es και το κάνει τωρα .Περιμενα μπας και βγει κανα 4.4 κιτκατ ν δοκιμασω τωρα π εδωσε η mediatek drivers αλλα δε βλέπω φως!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλα τα επόμενα updates και δυστυχώς συνεχίζει να κλείνει στην αναμονή ή να κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Είναι πρόβλημα που ξεκίνησε περίπου μετα το δίμηνο χρήσης (με τη μαμίσια Ρομ χωρίς ελληνικά).

 

Κάτι παραπλήσιο, βίωσα και γω (με το G4 όμως), ύστερα από 6μηνο περίπου.

Αφού δοκίμασα ΟΤΙ rom κυκλοφορεί, αποφάνθηκα οτι είναι hardware και το έστειλα πίσω (to2c) για επισκευή. Το πασπατέψανε 10 μέρες, (μου είπανε οτι) δεν βρήκαν κάτι, αλλα επειδή επέμεινα, το στείλανε Jiayu...

Αναμένω στο ακουστικό μου (7/4 το ταχυδρόμησα...)

 

Μετά από τόσα περιστατικά που διαβαζω εδώ και στο G4, είμαι πεπεισμένος οτι υπάρχει κάποιο προβληματικό εξάρτημα που "σκαει" αργά ή γρηγορα... θα σας συμβούλευα να το στείλετε προς επισκευή, όσο είστε εντός εγγύησης!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα δεν βρισκει περιμενα 2 λεπτα με ανοιχτο wifi αλλα τιποτα

 

παιδια καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια βοηθεια?

 

εγω δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , μετα το μονο που μενει ειναι να δοκιμασεις διαφορετικη rom ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχετε καμια πληροφορια για το θα παρει Kitkat το κινητο μας;

 

στην θεωρια ναι συμφωνα με αυτα

http://www.gizchina.com/2014/04/04/kitkat-coming-mediatek-phones-month-report/

http://www.gizmochina.com/2014/03/10/finally-android-4-4-kitkat-is-available-for-mediatek-mt6589-chipset/

 

μια πρωτη γευση για οσους δεν μπορουν να περιμενουν

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=3000#entry31600031

What works

GAPPS-s sewn.

GPS works, but without EPO. First run very long.

Operate both SIM.

microphone works, including the recorder and searching google.

Fully Working WiFi.

complete adb access.

correct definition SD-ext and SD-int in the file manager.

Camera (photo only).

What does not work

Bluetooth, hardware video decoding, USSD-requests to the dialer (you can put third party widget USSD), FM-radio, Auto Brightness

 

υπαρχουν θεματα ακομα, αλλα η αρχη εγινε οποτε λογικα θα το εχουμε,

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

Αύτη του 4pda τη δοκιμασα, εχει αρκετά θέματα μην τη βαλετε. Αφού όμως έγινε η αρχή πιστεύω οτι θα λυθούν ας ελπισουμε σύντομα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εχει τσεκαρει κανεις τα διαφορετικα baseband ?

https://mega.co.nz/#F!KJZBGYgQ!Y0FgljcK7svBoBTN2NRZmQ

εχει δει διαφορα? ή εστω τι υποτιθεται οτι διορθώνουν?

Link to comment
Share on other sites

εχει τσεκαρει κανεις τα διαφορετικα baseband ?

https://mega.co.nz/#F!KJZBGYgQ!Y0FgljcK7svBoBTN2NRZmQ

εχει δει διαφορα? ή εστω τι υποτιθεται οτι διορθώνουν?

 

Τα baseband λέει ότι είναι για g4 κάνουν στο δικό μας;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα baseband λέει ότι είναι για g4 κάνουν στο δικό μας;;

ναι γινονται εγκατασταση κανονικα συμφωνα με το miui http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html που εκανε πορτ για το κινητο μας, υποτιθεται οτι καποιοι ειχαν προβλημα με το 3g σημα τους ( τυχαιες διακοπες στο σημα) και βάζοντας καποιο απο αυτα ολα οκ.

 

αλλοι ομως αναφεραν οτι ηταν το ιδιο ή και χειροτερο , και ακομα λιγοι οτι τους βγαζει προβλημα "δεν υπαρχει imei" που πρπει να ξαναπερασεις το αρχικο baseband , ή ολο το ρομ

 

το θεμa ειναι οτι καποια g3s εχουν διαφορετικο hardware γιατι εχουν βγει αρκετες εκδοσεις (και ολο και κατι σκαλιζουν τα καταστηματα αντιγραφες )οποτε σιγουρα δεν δουλευει σε ολους

το βασικο ειναι για το που μπορουμε να βρουμε πληροφοριες για το τι φτιαχνει το καθε baseband πχ φτιαχνει μονο το 3g ?, καλυτερο σημα? , δυνατοτερο gps?wifi? καθαροτερη ομιλια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε

Έχω miui πάνω καμιά αναβάθμιση θα δούμε;; η μιουι Ελλάς έχει μεταφράσει πολλές ρομ στο δικό μας θα γίνει πορτ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε

Έχω miui πάνω καμιά αναβάθμιση θα δούμε;; η μιουι Ελλάς έχει μεταφράσει πολλές ρομ στο δικό μας θα γίνει πορτ;;

 

μπα απο οτι ειπαν στο αγγλικο miui σταματησαν τις αναβαθμισεις στο δικο μας εδω και ενα μηνα περιπου,

εγω εχω βαλει την lewa απο εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=3140

που ειναι μια απο τα ιδια χωρις τα τοσα εξτρα της miui και συνεχιζουν τις αναβαθμισεις

απλα ειναι λιγο σπαστικο το συνηθως το μονο διαφορετικο ειναι σχεδον παντα η εμφανηση χωρις καποια ουσιαστική διαφορα/βελτιωση στην χρηση. εγω χρησιμοποιω την lewa γιατι μου φενεται οτι κρατει η μπαταρια περισοτερο απο ολες τις αλλες και η camera μου φαινεται να δουλευει καλυτερα.η miui μου φενεται πως εχει χειροτερη εμβελεια στο σημα της wifi γι αυτο και την αφησα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει η Xiaomi σταματησε να ενημερωνει το patch για Mediatek για αυτο δεν ενημερωνεται η ρομ και για εμας. Darkorigin ποια lewa χρησιμοποιεις:
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει η Xiaomi σταματησε να ενημερωνει το patch για Mediatek για αυτο δεν ενημερωνεται η ρομ και για εμας. Darkorigin ποια lewa χρησιμοποιεις:

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=2360#entry29920641 απο τον Qweeter

μολις φορτωσει την σελιδα με τον chrome πανω δεξια πατα μεταφραση

(αλλα σε ολες αυτες αλλαζω launcher , kai sms app

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

Η Lewa μπορεί με κάποιον τρόπο να μεταφραστεί στα ελληνικά;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα εδω και 2-3 μερες canvas4 HD προς εκπληξη μου ηταν και multilanguage!

Τερμα το προβλημα με deep sleep! Kαι απο μπαταρια τα παει αψογα! το χω βγαλει απο τον φορτιστη εδω και 13 ώρες κοντα και ειναι στο 80% με το wifi συνεχεια ανοιχτο και 4-5 τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/g3s-canvas-hd-v4/ αυτην εδώ

 

η διαδικασία γνωστη, καταιβάζεις την ρομ & το update , wipe data/dalvick cache

 

κανεις install from zip διαλαγεις την ρομ , ξανα κανεις wipe και κανεις install και το update

 

 

Εγω εχω τον κερνελ που προαναφέρθηκε στις προηγούμενες σελιδες στο antutu εβγαλε 13861

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Ωραια ρομ σχεδον ίδια με την τελευταία jiayu.es με κάποιες προσθήκες. Eχει κάποιες ελλείψεις στα Ελληνικά της.

Με το superkernel ειδα στο antutu 16843

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...