Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. χτες ήρθε το jiayu g3 που είχα παραγγείλει. δυστυχώς δεν ανοίγει, δεν φορτίζει και όταν το συνδέω στο Pc το βλέπει σαν αγνωστη συσκευή. Κατέβασα τους drivers mediatek usb vcom αλλα λέει ότι ενώ βρέθηκαν προεκυψε ενα πρόβλημα και δεν τους εγκαθιστα. Το έψαξα λίγο για flash αλλά σε όλους τους οδηγούς όταν συνδέεται το κινητό στο pc το βλέπει σαν MKT65... preloader,ενώ εμένα όπως είπα σαν αγνωστη συσκευή. οποιαδήποτε ιδέα θα ήταν ευπρόσδεκτη! ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nikan μαζί με την Ρομ οι ισπανοί έχουν και ενα patch πρέπει να το περάσουμε και αυτό;;;

 

Μόνο αν σε ενδιαφέρει η βελτίωση που κάνει το patch.

 

Μπορεί να φαίνονται πολλά αυτά που έχει η "rom" τους, αλλά τα περισσότερα δεν είναι σημαντικά για την καθημερινή χρήση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν σε ενδιαφέρει η βελτίωση που κάνει το patch.

 

Μπορεί να φαίνονται πολλά αυτά που έχει η "rom" τους, αλλά τα περισσότερα δεν είναι σημαντικά για την καθημερινή χρήση του τηλεφώνου.

 

Τι βελτίωση κάνει ;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.οσο για το θεμα μου με το flash player λυθηκε και λεγετε mozilla firefox.ειχα chrome αλλα αποδειχθηκε ανεπαρκης σε αυτο που το ηθελα.
Link to comment
Share on other sites

Οι κυριότερες αλλαγές που έχει η rom που διαθέτουν οι ισπανοί, έχουν να κάνουν με την απόδοση των γραφικών, κάτι που μόνο ένας gamer θα κοιτούσε, για να κερδίσει μερικά fps στα παιχνίδια.

Το τηλέφωνο έχει έλλειψη επίσημων rom και όπως κάποιοι βγάζουν custom rom βασισμένες στην αρχική 13/08/2013 έτσι και οι ισπανοί βγάλανε την εφαρμογή τους και διαθέτουν νέα rom και καλά για να τραβήξουν κόσμο.

Κατά την γνώμη μου δεν είναι rom που βελτιώνει το τηλέφωνο, όπως θα έπρεπε να κάνει μια νεότερη rom.

 

Αν δεν γνωρίζετε πως κάνετε εγκατάσταση μιας rom ή δεν ασχολείστε με το λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου ΜΗΝ, επαναλαμβάνω ΜΗΝ κάνετε εγκατάσταση υποτιθέμενες νεότερες rom που βρίσκετε στο διαδίκτυο από τρίτους.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.οσο για το θεμα μου με το flash player λυθηκε και λεγετε mozilla firefox.ειχα chrome αλλα αποδειχθηκε ανεπαρκης σε αυτο που το ηθελα.

Μα ο Chrome, δεν υποστηρίζει flash player.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απλα να ενημερωσω οτι το κινητο εξακολουθει να λειτουργει οπως την πρωτη μερα. Δεν του εχω πειραξει rom και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα, εκτος απ το μεταλλο κατω απ την οθονη που εφυγε 2 φορες. Απ' οταν το κολλησα με UHU δεν εχει κουνησει.

 

Και τρωει σκληρη χρηση, τη θητεια μου κανω με αυτο...

Το μονο που εχω να παρατηρησω ειναι πως μου φαινεται πως η μπαταρια εχει πεσει λιγουλακι (ή εγω το χρησιμοποιω πιο απαιτητικα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tethering 4.2.1 τι κάνει;; έχω την Ρομ των ισπανών .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα με κάποιες διορθώσεις και προσθήκες την ελληνική γλώσσα για το Jiayu G3S στο GitHub Edited by nikan
Link to comment
Share on other sites

Eγω που εχω περάσει το προηγούμενο zip να περάσω τώρα αυτο εδώ?

 

Αν θέλεις να έχεις τις τελευταίες διορθώσεις, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσετε μόνο τις εφαρμογές που έχω κάνει διορθώσεις ακολουθείτε τα εξής βήματα:

 

 

  1. Κατεβάζετε το νέο πακέτο και το αποσυμπιέζετε
  2. Αντιγράφετε την εφαρμογή apk που έχω κάνει διορθώσεις στην κάρτα μνήμης
  3. Με ένα root explorer το αντιγράφετε στον φάκελο system/app
    Προσοχή στα δικαιώματα, πρώτα να τα αλλάζετε σε rw-r-r και μετά να κάνετε αντιγραφή και αντικατάσταση.
  4. Τέλος, δεν πατάτε πίσω ούτε κλείνετε τον root explorer, πατάτε το κουμπί ενεργοποίησης μέχρι να εμφανιστεί το μενού και επιλέγετε επανεκκίνηση για να κάνει βελτιστοποίηση της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. χτες ήρθε το jiayu g3 που είχα παραγγείλει. δυστυχώς δεν ανοίγει, δεν φορτίζει και όταν το συνδέω στο Pc το βλέπει σαν αγνωστη συσκευή. Κατέβασα τους drivers mediatek usb vcom αλλα λέει ότι ενώ βρέθηκαν προεκυψε ενα πρόβλημα και δεν τους εγκαθιστα. Το έψαξα λίγο για flash αλλά σε όλους τους οδηγούς όταν συνδέεται το κινητό στο pc το βλέπει σαν MKT65... preloader,ενώ εμένα όπως είπα σαν αγνωστη συσκευή. οποιαδήποτε ιδέα θα ήταν ευπρόσδεκτη! ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

 

Τι windows εχεις ; Θα πρεπει να του δώσεις εσυ χειροκίνητα τους drivers .Θα πας στις συσκευες συστηματος και εκεις θα πατησεις ενημερωση οδηγων. Θα επιλεξεις τη δευτερη επιλογη που λεει

Αναζητηση στον υπολογιστη μου για οδηγους. (Browse my computer for driver software)

Στην επομενη καρτελα θα πατησεις την κατω επιλογη που λεει

Ασε εμενα να διαλεξω απο μια λιστα..... (Let me pick from a list ....)

Εκει θα πατησεις εχω δισκετα.. ( (Have Disk)

 

Η διαδικασια ειναι περιπου έτσι μπορει να σου γραφει διαφορετικα πραγματα αλλα τα windows μου ειναι στα Αγγλικα οπότε έκανα μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατι πρέπει να έγινε(δηλαδή κατι πατησα εγώ) και δεν έβλεπε ο υπολογιστής το τηλέφωνο ή μαλλον το έβλεπε αλλα ως uknown device και δεν μπορούσα για πολλή ωρα να κάνω τίποτα εγκατέστησα απο εδω το PdaNet 32bits (αν δε σας δουλέψει πιθανόν να θέλει το PdaNet 64bits) και όλα μια χαρα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από needrom μια ρομ apps 4.2.2 και είμαι πολύ ευχαριστημενος μου φαίνεται ότι τρέχει πιο γρήγορα από τον Ισπανών, έχει και ελληνικά μέσα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από needrom μια ρομ apps 4.2.2 και είμαι πολύ ευχαριστημενος μου φαίνεται ότι τρέχει πιο γρήγορα από τον Ισπανών, έχει και ελληνικά μέσα.

 

Ναι, δώσε link γιατί από όσες είδα που λένε 4.2.2 είναι η γνωστή μαμίσια 4.2.1 και καμία δεν είχε ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λινκ...

 

Ναι, δώσε link γιατί από όσες είδα που λένε 4.2.2 είναι η γνωστή μαμίσια 4.2.1 και καμία δεν είχε ελληνικά.

 

http://www.needrom.com/mobile/g3s-aosp-4-2-2/

 

για αυτη μιλαει ο φιλος λογικα, περιμενετε επιβεβαιωση.

Εγω εχω αυτη των Ισπανων, οι προηγουμενες AOSP που δοκιμασα δεν μου αρεσαν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτή λέω έχει κανονικά ελληνικά Apex prime launcher και την βλέπω να πηγαίνει σφαίρα

 

και οπωσδήποτε κάντε αυτό

 

mounts and storage - format system<– σημαντικό

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτή λέω έχει κανονικά ελληνικά Apex prime launcher και την βλέπω να πηγαίνει σφαίρα

 

και οπωσδήποτε κάντε αυτό

 

mounts and storage - format system<– σημαντικό

 

...μιλάς για την τελευταία v3.1; (Κάπου αναφέρει ότι θέλει και delete κάποια folders από SD card).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω ένα θεματάκι με το bluetooth headset,

έχει ξαναναφερθει νομίζω αλλά δεν έχω δει λύση (αν δεν κάνω λάθος...), το πρόβλημα είναι το εξής.

Έχω το sony ericsson VH110 bluetooth headset και πολλές φορές κυρίως όταν είναι ενεργοποιημένα το 3g (όχι πάντα όμως) όταν μιλάω με αυτό ο άλλος με ακούει ΧΑΛΙΑ! Δεύτερη sim δεν έχω μέσα, η σιμ είναι μία cosmote 2 in 1

και η ρομ είναι η αρχική, η οποία είναι η κλασική του Αυγούστου.

Έχω δοκιμάσει και το επίσης sony ericsson VH410 αλλά πάλι τα ίδια! Αντιμετοπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Έχει βρει/ξέρει κανεις λύση;

 

Πρόβλημα δευτερο, χρησιμοποιούσα για το ξεκλείδωμα το vol- (αυτό με βόλευε..) αλλά μετά από λίγο καιρό άρχισε να πιάνει όλο και δυσκολότερα, αν δεν κάνω λάθος το ανέφερε κάποιος το ίδιο πρόβλημα για το power button, υπάρχει λύση να δουλεύει πάλι πατώντας το ελαφρά όπως στη αρχή; Καθάρισμα ίσως της επαφή...;; Έχει κάνει κανείς κάτι; Τα hardware buttons (volume rockers και το power button) γενικά σας δουλεύουν εντάξει;

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά όπως όλες οι AOSP έχουν αρκετά λάθη και είναι κουτσουρεμένα με πολλές λέξεις να κόβονται με τελείες.

 

Με αυτές τις rom ανοιχτού κώδικα θα το αλλάξουν πολλές μάρκες το κινητό Lenovo, Xiaocai, Amoi, ZTE και συνεχίζεται.

Που θα πάει θα καταλήξουμε κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει λάθη στα ελληνικά έχει κάποιο παράδειγμα να κοιτάξω;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς ελληνικά τα παρακάτω τότε προτιμώ τα αγγλικά.

<string name="call_settings_summary">Ορισμ.αυτόμ.τηλεφ., προώθ.κλήσης, αναμ.κλήσης, αναγν.κλήσ.</string>
...
<string name="local_backup_password_title">Κωδ.πρόσβ.αντ.ασφ.επιφ.εργ.</string>
...
<string name="data_usage_auto_sync_on_dialog_title">Ενεργοπ. αυτόμ. συγχρ. δεδομ.;</string>

Ξέρω ότι αν δεν κόψουν τις λέξεις δεν θα χωράνε, αλλά μπορείς να μικρύνεις το μέγεθος των γραμμάτων και να φαίνονται ολόκληρες οι προτάσεις στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...