Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια είναι πως παρήγγειλα ήδη ένα cubot x6. Παρ όλα αυτα το g3s είναι πολύ ωραίο κινητο και δε θέλω να παει στα σκουπίδια. Ανταλλακτικές ταινίες βρήκα αν και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τις αντικαταστήσω αλλα την προσπάθεια μου θα την κάνω.

 

εχε το νου σου οτι στο Χ6, η δευτερη sim ειναι mini (ή micro) και θελει κοψιμο.

 

Και μενα με εχει βολεψει πολυ το G3s, πηγα να το αντικαταστησω με ενα nexus4 που εχω εδω και 10 μερες, αλλα ΟΧΙ, θα κρατησω τον Κινεζο μεχρι να βγουν octa με kitkat!!!

 

Ανωτερο φυσικα παντου το Nexus, εκτος απο μπαταρια/dual sim και wifi (επειδη εχει γυαλι εχει ασθενεστερο σημα) αλλα και 'πανακριβο', δεν ειμαστε για τετοια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και χρονια πολλα , μια ερώτηση για να μην ξαναψαχνω 160+ σελιδεσ εχει βρεθεί λυση για οταν ειναι ανοιχτα τα δεδομενα και εχουμε συνδεμενο bluetooth να μην χανουν σημα και οι δυο καρτεσ οtαν κανουμε κληση ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατά 90% είναι Bug του android 4.2.1

 

Στο needrom έχει AOSP με 4.2.2, μπορείς να την δοκιμάσεις αν στο κάνει και εκεί

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε ειχα βαλει αυτην http://www.needrom.com/mobile/rom-port-me-rom-pure-vanilla/ και δε μου εβλεπε την καρτα sd οπότε πάπα το recovovery mode και η επανοφορά με backup απο recovery. Αναγκάστηκα και περασα την official με flashtool. Εξαιρετική βρίσκω τη VIBEX(4.2.2) που εχω ποσταρει λιγο πιο πισω.

Πολύ ελαφριά καθώς πρωτη φορα βλεπω τη ραμ να δουλεύει με λιγοτερο απο 400mb, με πανεμορφο dialer και πολλά άλλα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λινκ για μα κατεβάσω την viber μπορείς να δώσεις?

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δικό σου https://disk.yandex.com/public/?hash=Yye/3Sd3OhfapKIQpMqeszaNTKBk97yjEOON4wVF/ag%3D

Εχε υπόψη σου ότι δεν έχει Ελληνικά

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα είναι όμορφη ρομ . το gravity box δουλεύει ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Nαι δουλεύει κανονικά. Εχω την τελευταια έκδοση και δεν έχω βρει την επιλογή για τους 160 χαρακτηρες. Το έχει παρατηρήσει κανένας αλλος?

Αυτο που δεν ξέρω ειναι αν παιρνουν τα updates η ρομ τα θέματα κλπ

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όντος επιλογή για 160 χαρακτήρες δεν υπάρχει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες στα χέρια μου, εδώ και 10 μέρες παρατηρώ δραματική πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας, από σχεδόν 2 24ωρα με λογική χρήση, πλέον με το ζόρι 12 ώρες(data συνέχεια ανοιχτά). Είναι φυσιολογικό? Ποιο άλλοι έχετε αλλάξει μπαταρία? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μήπως έχεις θέμα με κανά επίμονο wakelock;

Βάλε betterbatterystats Εάν είσαι root και τσέκαρε μια.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όντος επιλογή για 160 χαρακτήρες δεν υπάρχει

Οκ το θεμα το εχω λυσει με το greek keyboard που εναλλασεται ευκολα απο το στοκ πληκτρολόγιο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την τελευταια απο Jiayu.es αλλα δεν μου αρεσε και επανεφερα το backup που ειχα απο την 20130813. Ομως καποιο κομματι απο το boot φαινεται εχει μεινει και οταν ανοιγω το κινητο δειχνει για λιγο το λογκο της Jiayu.es αντι για Jiayu. Μηπως καποιος ξερει πως να επαναφερω το κανονικο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την τελευταια απο Jiayu.es αλλα δεν μου αρεσε και επανεφερα το backup που ειχα απο την 20130813. Ομως καποιο κομματι απο το boot φαινεται εχει μεινει και οταν ανοιγω το κινητο δειχνει για λιγο το λογκο της Jiayu.es αντι για Jiayu. Μηπως καποιος ξερει πως να επαναφερω το κανονικο;

 

Μαλλον εισαι απειρος και δεν τα εκανες σωστα τα πραγματα.

η τελευταια Ισπανικη ειναι σαφως καλυτερη απο την στοκ, ξαναδοκιμασε την. Την εχω πολυ καιρο και δεν μου εχει κανει καν κιχ.

 

Πως την εβαλες την ρομ;

Link to comment
Share on other sites

@nikchris

οταν ανοιγω το κινητο δειχνει για λιγο το λογκο της Jiayu.es αντι για Jiayu

Πως την εβαλες την ρομ;

Όταν γίνεται κάτι τέτοιο εσύ θεωρείς σαφώς καλύτερη μια πειραγμένη rom και ότι πρέπει να φταίει ο χρήστης.

 

 

@raidensub

Το λογότυπο βρίσκεται στη διαδρομή system/media/

και το αρχείο είναι το bootanimation.zip

Link to comment
Share on other sites

@nikchris

 

 

Όταν γίνεται κάτι τέτοιο εσύ θεωρείς σαφώς καλύτερη μια πειραγμένη rom και ότι πρέπει να φταίει ο χρήστης.

 

 

@raidensub

Το λογότυπο βρίσκεται στη διαδρομή system/media/

και το αρχείο είναι το bootanimation.zip

 

Ευχαριστω αλλα πως επαναφερω το αρχικο bootanimation.zip; Αν το αντικαταστησω με root explorer και αλλαξω τα permissions γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες γίνεται.

 

Επιπλέον θα πρέπει να διαγράψεις το αρχείο bootaudio.mp3 και τον φάκελο system/media/images/

Edited by nikan
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα δεν εγινε τιποτα. Το τρελο ειναι πως αν ανοιξω το bootanimation.zip και παω στο part1, ανοιγωντας την εικονα φαινεται η κανονικη με το Jiayu, αλλα στην εκκινηση εξακολουθει να δειχνει Jiayu.es.
Link to comment
Share on other sites

@nikchris

 

 

Όταν γίνεται κάτι τέτοιο εσύ θεωρείς σαφώς καλύτερη μια πειραγμένη rom και ότι πρέπει να φταίει ο χρήστης.

 

Nαι την θεωρω καλυτερη γιατι την εχω και την δοκιμαζω μηνες.

Επιπλεον, βλεπεις το προηγουμενο bootanimation, ενω εχεις βαλει παλι την μαμισια. Μου δειχνει οτι δεν τα κανεις τα πραγματα σωστα.

 

Ξανακανε την διαδικασια απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

@nikchris

Εσένα σου αρέσει η συγκεκριμένη rom, όχι όμως γιατί κάνει το τηλέφωνο καλύτερο αλλά γιατί έχει επιπλέον εφαρμογές τις οποίες μπορεί να εγκαταστήσει ο καθένας στη μαμίσια. Αυτό δεν κάνει μια rom καλύτερη από μια άλλη.

Όταν επιμένεις να προτείνεις κάτι σε άλλους, προσπάθησε να σκέφτεσαι πιο γενικά και όχι μόνο από την προσωπική σου εμπειρία. Αυτό το λέω γιατί πιο πάνω που είπες στον φίλο να την ξαναδοκιμάσει, φάνηκε κάπως...

Αν μια rom είναι καλή ή όχι είναι στην κρίση του κάθε χρήστη και δεν είναι σωστό να επιβάλουμε την άποψή μας στους άλλους.

 

Αυτά στα λέω τελείως φιλικά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω.

 

 

@raidensub

Αυτά που σου είπα να διαγράψεις τα έχει η ισπανική rom και δεν υπάρχουν στην εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nikan ενταξει το εφτιαξα. Τα αρχεια που ειπες δεν υπηρχαν για να τα σβησω. Τελικα περασα καποιες ρομ μηπως επαναφερουν το αρχικο αρχειο και οταν περασα την Lewa απο shkolian το εφτιαξε. Ειναι καλη ρομ αλλα την ειχα βγαλει γιατι δεν χτυπησε μια φορα το ξυπνητηρι και ειναι σημαντικο για μενα. Τωρα επανεφερα το παλιο backup που ειχα και ολα δουλευουν μια χαρα. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

@nikchris

Εσένα σου αρέσει η συγκεκριμένη rom, όχι όμως γιατί κάνει το τηλέφωνο καλύτερο αλλά γιατί έχει επιπλέον εφαρμογές τις οποίες μπορεί να εγκαταστήσει ο καθένας στη μαμίσια. Αυτό δεν κάνει μια rom καλύτερη από μια άλλη.

Όταν επιμένεις να προτείνεις κάτι σε άλλους, προσπάθησε να σκέφτεσαι πιο γενικά και όχι μόνο από την προσωπική σου εμπειρία. Αυτό το λέω γιατί πιο πάνω που είπες στον φίλο να την ξαναδοκιμάσει, φάνηκε κάπως...

Αν μια rom είναι καλή ή όχι είναι στην κρίση του κάθε χρήστη και δεν είναι σωστό να επιβάλουμε την άποψή μας στους άλλους.

 

Αυτά στα λέω τελείως φιλικά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω.

 

Ειπα εγω ποτε οτι ειναι καλυτερη επειδη εχει παραπανω εφαρμογες;

Δεν εχει καν προσθετες εφαρμογες, πλην 2-3.

 

Ειναι καλυτερη γιατι το κινητο παει πιο γρηγορα, γιατι εχει καλυτερη μπαταρια κλπ

Και φυσικα εχει το ιδιο UI με την στοκ, οποτε δεν τιθεται θεμα γουστου.

 

Αν καποιος δεν εχει θεμα που δεν εχει Ελληνικα, την περναει οπως ειναι και βλεπει και ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια...Μια ''ωραια'' μερα μου επεσε το κινητο απο την τσεπη και επεσε κατω κα χτυπηθηκε στην πλευρα που ειναι το πληκτρο της εντασης....Και απο τοτε η μιση οθονη απο κεινη την πλευρα εχει γινει ποιο σκοτεινη και αργει να κανει εναλλαγη εικονας.... :angry: :angry: :angry: :angry: Με μια οθονη καθαριζω η να εγινε καμια αλλη χοντραδα????

Ps: Η οθονη δεν ραγισε....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Μια ''ωραια'' μερα μου επεσε το κινητο απο την τσεπη και επεσε κατω κα χτυπηθηκε στην πλευρα που ειναι το πληκτρο της εντασης....Και απο τοτε η μιση οθονη απο κεινη την πλευρα εχει γινει ποιο σκοτεινη και αργει να κανει εναλλαγη εικονας.... :angry: :angry: :angry: :angry: Με μια οθονη καθαριζω η να εγινε καμια αλλη χοντραδα????

Ps: Η οθονη δεν ραγισε....

 

Δεν αξιζει να ασχοληθεις και να παρεις και το ρισκο.

Kαλυτερα να παρεις αλλο Κινεζο, παρα να δωσεις 50-60€ για οθονη και να φταιει και κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...