Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωπα μη τρελένεσαι. εγώ εβαλα τη sim πριν ανοιξω το τηλ και το τηλεφωνο μπηκε αυτοματα στα ελληνικα και καταλαβαίνει ελληνικα κανονικα.

επισής για την εξουσιοδοτηση htc μπες στο fb και θα σου λεει συγχρονισμος με επαφες. επελεξε μια επιλογη απο τις 3 εγω εχω επιλεγμενη μονο με υπαρχουσες επαφες και πατα συγχρονισμος! τοσο απλα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνό σου από που το πήρες? Είναι ελληνικής αντιπροσωπείας? Γιατί με βάση το IMEI η ΗTC μου είπε ότι είναι για την Γερμανία.

Αυτήν την επιλογή έχω διαλέξει κι εγώ αλλά τίποτα...

Σκέφτομαι μήπως έχει να κάνει με το λογαριασμό του fb...

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο μου ειναι γαλλικο δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. βγαλε ενα screenshot η περιεγραψε λιγο καλυτερα τι σου βγαζει το sense για το fb. για να βγαλεις screenshot κρατας πατημενο το Power button και μετα πατας το home

 

edit: αν δε βγαλεις ακρη μπες στις ρυθμίσεις βρες του λογαριασμους και επελεξε αυτον του fb. πανω δεξια θα δεις 3 κατακορυφες τελειες. πατα τες και επελεξε αφαιρεση λογαριασμου. μετά ξαναπερασε τον. επίσης τσέκαρε να ειναι ανοιχτος ο αυτοματος συγχρονισμος!

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη γλώσσα: Σου αναγνωρίζει ελληνικές φωνητικές εντολές; Αν ναι δώσε μου ένα παράδειγμα. Για να πραγματοποιήσεις μια κλήση λες "Κλήση" και το όνομα της επαφής (που είναι γραμμένο με ελληνικούς χαρακτήρες) και καλεί;

Σχετικά με το sense: Όταν πέρασα τον λογαριασμό του fb με username και password έβγαλε επιλογή για να μπαίνει με το HTC SENSE και την επέλεξα. Στο blinkfeed όταν επιλέγω να βγάζει ενημερώσεις από fb παρουσιάζεται στο χώρο των ειδοποιήσεων (επάνω αριστερά) ένα τρίγωνο με ένα θαυμαστικό μέσα η περιγραφή του οποίου λέει "πρόβλημα εξουσιοδότησης". Όταν το πατάω ανοίγει το fb για 1-2 δευτερόλεπτα δείχνει τον κύκλο που φορτώνει και ξανακλείνει χωρίς να κάνει κάτι.

Πως ορίζεις τον αυτόματο συνχρονισμό;

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ναι οταν δινω ελληνικες φωνητικες εντολες οπως κληση ονομα επαφης τη καταλαβαινει. επισης στις ρυθμισεις-->λογαριασμοι και συγχρονισμος τσέκαρε να ειναι ανοιχτο το αυτοματος συγχρονισμος. δοκιμασε να αφαιρέσεις και να ξαναβαλεις το λογαριασμο του fb.επίσης αν δεις στο blinkfeed αν το συρεις προς τα κατω σου βγαζει ενα μενου απο αριστερα. αν το πατησεις τι σου γραφει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιεις τις φωνητικές εντολές χωρίς Bluetooth;όταν πατάω το κουμπί του Bluetooth βγαίνει μήνυμα "προετοιμασία" κ κολλάει εκεί για πάρα πολύ ώρα κ αναγκάζομαι κ το κλείνω.

Το blinkfeed αρνείται να συγχρονιστεί με το fb. Έκανα ότι μου είπες αλλά τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε την εφαρμογη car που εχει μεσα. επισης δοκιμασε να πας στις ρυθμισεις-->εφαρμογες και στη καρτελα βρες την εφαρμογη Htc Sense και πατα εκκαθαριση δεδομενων. πριν το κανεις αυτο σβησε πρωτα παλι το λογαριασμο του fb κανε εκκαθαριση οπως σ ειπα και ξαναπερνα το λογαριασμο του fb

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή car δούλεψε (ευτυχώς!) η φωνητική ομιλία. Σχετικά με την ενεργοποίησή της εκτός car ξέρεις γιατί κολλάει όταν πατάω το πλήκτρο του bluetooth;

Το sense δε λέει να δουλέψει ούτε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα απο bluetooth δυστυχως. δοκιμασε κατι ακομα. οπως σου πα να κανεις εκκαθαριση δεδομενων για το Htc sense βρες στη καρτελα Ολα την εφαρμογη Facebook for Ηtc sense και κανε και εκει εκκαθαριση δεδομενων και επαναφορα προεπιλογων αν υπαρχει. κανε ενα ρισταρτ και ξαναπερνα το λογαριασμο του fb. αν δε βρεις ακρη ρωτα και στο επισημο θεμα του Htc One. τα αυτονοητα να εισαι συνδεδεμενος σε wifi δε τα ρωταω. επισης μπαινεις κανονικα στο προφιλ σου στο fb απο την εφαρμογη ετσι;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa ναι είμαι σε wifi και από το app μπαινω κανονικα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου πάντως.

Κάτι ακόμη...δηλαδή για να δώσει φωνητική εντολή πρέπει να μπεις στο car ;

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι. τα Htc δεν εχουν το αντιστοιχο siri η S.Voice που εχουν τα samsung αν και ελληνικη εντολη στο S voice ποτε δε μου δουλεψε. τελος μιας και το κινητο ειναι ολοκαινουργιο και δεν εχεις προλαβει λογικα να το στησεις ακομα δε τους κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την ελληνικη sim μεσα να το ρυθμισεις απο την αρχη και λογικα ολα θα ειναι ενταξει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω παιζει να εχεις τπτ περιορισμους στο fb σου η το πιο πιθανο οταν εβαλες το λογαριασμο fb σου κατι εκανες λαθος με την εξουσιοδοτηση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια ήθελα στο τεστάρω αν η συσκευή που αγόρασα πριν 3 μέρες έχει το πρόβλημα με το κολλημένο pixel στην κάμερα που διάβαζα εδώ.

Πρέπει σε ένα σκοτείνο τελείως δωμάτιο στην εφαρμογή της κάμερας για βίντεο να ζουμάρω και να ξεζουμάρω γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να βιντεοσκοπώ (για να το δω μετά) περιμένοντας να δω κάποια σταθερή άσπρη-κόκκινη-μπλε κουκίδα; Γιατί εγώ με αυτό που περιέγραψα πιο πάνω βλέπω άπειρες κοκκινοπές κι αναπαίσθητες τελείες να παίζουν στην οθόνη παντού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια ήθελα στο τεστάρω αν η συσκευή που αγόρασα πριν 3 μέρες έχει το πρόβλημα με το κολλημένο pixel στην κάμερα που διάβαζα εδώ.

Πρέπει σε ένα σκοτείνο τελείως δωμάτιο στην εφαρμογή της κάμερας για βίντεο να ζουμάρω και να ξεζουμάρω γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να βιντεοσκοπώ (για να το δω μετά) περιμένοντας να δω κάποια σταθερή άσπρη-κόκκινη-μπλε κουκίδα; Γιατί εγώ με αυτό που περιέγραψα πιο πάνω βλέπω άπειρες κοκκινοπές κι αναπαίσθητες τελείες να παίζουν στην οθόνη παντού.

 

Αυτό είναι θόρυβος και όχι καμμένα pixel. Ψάχνεις για pixel που σταθερά έχουν λάθος χρώμα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θόρυβος και όχι καμμένα pixel. Ψάχνεις για pixel που σταθερά έχουν λάθος χρώμα.

Ναι το ξέρω πως δεν είναι αυτά κολλημένα pixels. Πλάκα θα είχε. Ο τρόπος που περιέγρψα πιο πάνω είναι ο σωστός; Αυτό είναι το ερώτημά μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω πως δεν είναι αυτά κολλημένα pixels. Πλάκα θα είχε. Ο τρόπος που περιέγρψα πιο πάνω είναι ο σωστός; Αυτό είναι το ερώτημά μου.

 

Καλημέρα, πας σε κάποιο τελείως σκοτεινό σημείο με τη φωτογραφική μηχανή βάζεις στο 100% το zoom και τραβάς φωτό, αν σου εμφανίσει κάτι άλλο εκτός από το απόλυτο μαύρο θα είναι κάποιο καμμένο pixel.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα...αλλα δεν ασχοληθηκα κιολας περισσοτερο...

 

η HTC στο Facebook μετα το αρχικο ενδιαφερον με εγραψε κανονικα παρα τις πολλες αναρτησεις μου στη σελιδα τους...

οι λυσεις που ειχα (και εχω) ειναι

1)το στελνω arvato , μου λενε οτι ειναι δικη μου υπαιτιοτητα και ειτε το πληρωνω ειτε πλακωνομαι και μπλεκω με ινστιτουτο καταναλωτη κτλ

2)μιλαω με το παιδι απο εδω απ'οπου το αγορασα και του λεω να στειλει Mail στο amazon.de με αιτημα για αντικατασταση..

 

και οι 2 περιπτωσεις απαιτουν να μεινω χωρις κινητο (με μια μπακατελα samsung παλια) για τουλαχιστον μισο μηνα , οπως το κοβω...

 

θα δω...ψιλοαπογοητευτηκα...

 

η αλλη επιλογη ειναι να το βγαλω προς πωληση κανα 350αρι και να αναλαβει ο νεος αγοραστης να βγαλει τα καστανα απο τη φωτια...

 

 

Για την ιστορια , το αντιστοιχο thread στο xda forum εχει ηδη φτασει στις 72 σελιδες...Στη Γερμανια ηδη τους αντικαθιστουν....εδω...τιιιιιιιποτα.....

 

Τελικα φιλε εβγαλες ακρη με το τζαμακι της καμερας?

Το αλλαξες?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε εβγαλες ακρη με το τζαμακι της καμερας?

Το αλλαξες?

 

Το παρατησα....Αφου ξέρω ηδη την απάντηση...

Δεν έχω διάθεση να φάω τα στεφανιαια μου με την arvato,,,

 

Σκέφτομαι να το βάλω προς πώληση για 300 euro και να ασχοληθεί μαζί του ο νέος αγοραστής,,,,

 

Δε με παίρνει να μείνω χωρις κινητο για μεγάλο διάστημα και δεν έχω τη διάθεση να γυρίσω σε μια παλιά μπακατελα που έχω...:(

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το παρατησα....Αφου ξέρω ηδη την απάντηση...

Δεν έχω διάθεση να φάω τα στεφανιαια μου με την arvato,,,

 

Σκέφτομαι να το βάλω προς πώληση για 300 euro και να ασχοληθεί μαζί του ο νέος αγοραστής,,,,

 

Δε με παίρνει να μείνω χωρις κινητο για μεγάλο διάστημα και δεν έχω τη διάθεση να γυρίσω σε μια παλιά μπακατελα που έχω...:(

 

Κριμα κριμα....ουτε ψυλλος στον κορφο σου δε θαθελα ναμαι....

Φιλικη συμβουλη:αν ειναι,μαθε ποσο θελει αυτη η επισκευη,για να το πεις στον καινουργιο αγοραστη να ξερει,γιατι σιγουρα θα σε ρωτησει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα κριμα....ουτε ψυλλος στον κορφο σου δε θαθελα ναμαι....

Φιλικη συμβουλη:αν ειναι,μαθε ποσο θελει αυτη η επισκευη,για να το πεις στον καινουργιο αγοραστη να ξερει,γιατι σιγουρα θα σε ρωτησει.

 

Οι γελοιοι δε μου είπαν καν το κόστος επισκευής...

Θα ξαναρωτησω όμως,,,

 

Thanks

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.....

Μπορω να απενεργοποιησω την ομαδοποιηση των email; να τα εχω καθε mail ξεχωριστα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.....

Μπορω να απενεργοποιησω την ομαδοποιηση των email; να τα εχω καθε mail ξεχωριστα;

 

Κι επειδή δεν βρήκες κάτι είπες να ρωτήσεις όπου να 'ναι έτσι; Για τέτοια θέματα θα πρέπει να ρωτήσεις στο επίσημο θέμα, δηλαδή εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή δεν βρήκες κάτι είπες να ρωτήσεις όπου να 'ναι έτσι; Για τέτοια θέματα θα πρέπει να ρωτήσεις στο επίσημο θέμα, δηλαδή εδώ.

 

Καλα! Μην εισαι τοσο αυστηρος στις απαντησεις σου....

Link to comment
Share on other sites

Καλα! Μην εισαι τοσο αυστηρος στις απαντησεις σου....

 

Δεν είναι θέμα αυστηρότητας, απλά αν είχες ψάξει λίγο θα είχες βρει το επίσημο αντί να ποστάρεις στα παράπονα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...