Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαρροή είναι από την οθόνη που δεν πατάει καλά στο κέντρο. Αν το κοιτάξεις δεξιά στο ύψος του κουμπιού μείωσης της έντασης θα δεις ότι η οθόνη είναι σνασηκωμένη. Τουλάχιστον έτσι ήταν σε μένα. Εμένα μου το άλλαξαν με άλλο.

 

Η διαρροή σε εμένα γίνεται όταν είναι ανοιχτά τα κουμπάκια. Στη γωνία κάτω δεξιά είναι το πρόβλημα.

 

Στο άλλαξαν; Άμεση αντικατάσταση δηλαδή; Τι τους είπες; Ενδιαφέρομαι για να φύγουν και αυτά που έκανε η θήκη. :p :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαρροή σε εμένα γίνεται όταν είναι ανοιχτά τα κουμπάκια. Στη γωνία κάτω δεξιά είναι το πρόβλημα.

 

Στο άλλαξαν; Άμεση αντικατάσταση δηλαδή; Τι τους είπες; Ενδιαφέρομαι για να φύγουν και αυτά που έκανε η θήκη. :p :shifty:

 

Το πήγα, μου είπαν ότι είναι κατασκευαστικό, το έστειλαν Αθήνα και σε 3 βδομάδες μου έφεραν άλλο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια , μια ερωτηση/προβλημα και απο εμενα..

 

περασα στο ΟΝΕ την 4.2.2

ολα μια χαρα.κανενα προβλημα , απολυτως ευχαριστημενος...

 

την τελευταια εβδομαδα ομως

1)τελειωνει η μπαταρια σαφως πιο ευκολα..πχ τωρα ειμαι με 19% ενω με αντιστοιχη χρηση πριν απο πχ 20 ημερες θα ημουν στο 40% τουλαχιστον

2)το κινητο κολλαει στο 3G....παθαινει κατι freezing και δεν κατεβαζει τιποτα....πρεπει να ανοιγοκλεισω το data για να δουλεψει

 

αυτες τις ημερες το μονο που εκανα ηταν καποια updates σε εφαρμογες και να περασω την εφαρμογη του trip Advisor για τη Βαρκελωνη...

 

τι μπορω να κανω περα απο factory reset?

 

thanks

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μου την είπες τη βρήκα..:)

 

Thanks

Θα τη δοκιμάσω

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα, μου είπαν ότι είναι κατασκευαστικό, το έστειλαν Αθήνα και σε 3 βδομάδες μου έφεραν άλλο.

 

Δεν μπορώ να ζητήσω άμεση αντικατάσταση ε; Γιατί δεν μπορώ να περιμένω 3 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς τη συσκευή του να χτυπάει σε άσχετους χρόνους και να βγαίνει μήνυμα "Hot battery και μια αστεία θερμοκρασία" (πχ 33.1 την τελευταία φορά). Το μεσημέρι έπαιζα παιχνίδι και η συσκευή ήταν πραγματικά ζεστή και δε χτύπησε και χτυπάει όταν είναι στην αναμονή όντας κρύο για χαμηλές θερμοκρασίες μπαταρίας.

 

Δεν μπορώ να ζητήσω άμεση αντικατάσταση ε; Γιατί δεν μπορώ να περιμένω 3 εβδομάδες.

 

Τέτοια απαίτηση δεν μπορούσα να έχω από το συγκεκριμένο μαγαζί. Αυτοί απλά τα μαζεύουν και τα στέλνουν στην Αθήνα.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια αναβαθμιση που διορθωνει bugs της 4.2.2 ,και ειναι 38 mb την εκανες?

 

τι bugs διορθώνει ξέρουμε;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια αναβαθμιση που διορθωνει bugs της 4.2.2 ,και ειναι 38 mb την εκανες?

 

Την έκανα και δυστυχώς επιμένει σαν πρόβλημα..

Έπρεπε να ανοιγωκλεισω το data 3 φορές, το κινητό κατά καιρούς και είναι πιο αργό...μπαταρία είναι νωρίς να ξέρω αν τη βελτίωσε

 

Την έκανα και δυστυχώς επιμένει σαν πρόβλημα..

Έπρεπε να ανοιγωκλεισω το data 3 φορές, το κινητό κατά καιρούς και είναι πιο αργό...μπαταρία είναι νωρίς να ξέρω αν τη βελτίωσε

 

Ίσως δεν θα έπρεπε να είναι στο κανονικό θέμα και όχι στα παράπονα..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

τι bugs διορθώνει ξέρουμε;

 

Όχι κι αυτό γιατί η αναβάθμιση δεν περιλαμβάνει bug fixes.. Απλά πρόσθεσαν υποστήριξη για το Mini+ κι επίσης πρόσθεσαν το πληκτρολόγιο της Google που έλλειπε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μηνες λοιπον κατοχης της συσκευης και ωντας ολλον αυτο το καιρο με μια θηκη που προστατευε το πλαι και την πλατη του κινητου αλλα αφηνε εκτεθειμενο τα δυο κατω και πανω ακρα ξεφλουδισε!!!!!!δηλαδη με λιγα λογια οτι ηταν εκτεθειμενο σε καθημερινη απλη χρηση χωρις υπερβολες εφτυσε το μαυρο χρωμα του και φανηκε το νικελ απο κατω...το προβλημα του μαυρου iphone δηλαδη......πηρα το one και δεν προτιμησα το s4 λογω της ποιοτητας και καλα της κατασκευης.....μπαρμ******λα.....τωρα ουτε να το πουλησω μπορω αλλα ουτε και να κανω μια αισθητικη επεμβαση με καποιο τροπο για να το επαναφερω.....****....
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μηνες λοιπον κατοχης της συσκευης και ωντας ολλον αυτο το καιρο με μια θηκη που προστατευε το πλαι και την πλατη του κινητου αλλα αφηνε εκτεθειμενο τα δυο κατω και πανω ακρα ξεφλουδισε!!!!!!δηλαδη με λιγα λογια οτι ηταν εκτεθειμενο σε καθημερινη απλη χρηση χωρις υπερβολες εφτυσε το μαυρο χρωμα του και φανηκε το νικελ απο κατω...το προβλημα του μαυρου iphone δηλαδη......πηρα το one και δεν προτιμησα το s4 λογω της ποιοτητας και καλα της κατασκευης.....μπαρμ******λα.....τωρα ουτε να το πουλησω μπορω αλλα ουτε και να κανω μια αισθητικη επεμβαση με καποιο τροπο για να το επαναφερω.....****....

 

Μια χαρά μπορείς να το πουλήσεις. Βάλε εδώ αγγελία με λίγο μειωμένη τιμή και να δεις για πότε θα φύγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...! Εχω παρει ενα μεταχειρισμενο HTC και εχω 3 θεματακια...! Οι παλαιουρες του κινητου ας με βοηθησουν...!

Αν και νομιζω οτι πρεπει να ψιλοφτιαξανε με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...! Απο Αγγλια το κινητο ... !

 

1) Η καμερα οταν βγαινει στο φως σαν να δυσκολευεται και να θολωνει..!

2) Η Μπαταρια δεν κραταει και παρα πολυ...! Και βλεπω οτι οταν το εχω συνδεμενο στο WiFi πεφτει πολυ σιγα..! ενω οταν δεν ειναι στο Wifi πεφτει πιο γρηγορα...! (κουλο???)

3) Οταν μιλαω ... πολλες φορες χανομαι απο τον συνομιλητη μου...!

 

Ξερετε κατι για αυτα ? Προτεινετε κατι ? Η κατι ? :lol:

 

Ευχαριστω...!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μηνες λοιπον κατοχης της συσκευης και ωντας ολλον αυτο το καιρο με μια θηκη που προστατευε το πλαι και την πλατη του κινητου αλλα αφηνε εκτεθειμενο τα δυο κατω και πανω ακρα ξεφλουδισε!!!!!!δηλαδη με λιγα λογια οτι ηταν εκτεθειμενο σε καθημερινη απλη χρηση χωρις υπερβολες εφτυσε το μαυρο χρωμα του και φανηκε το νικελ απο κατω...το προβλημα του μαυρου iphone δηλαδη......πηρα το one και δεν προτιμησα το s4 λογω της ποιοτητας και καλα της κατασκευης.....μπαρμ******λα.....τωρα ουτε να το πουλησω μπορω αλλα ουτε και να κανω μια αισθητικη επεμβαση με καποιο τροπο για να το επαναφερω.....****....

 

ποια θήκη χρησιμοποιούσες; βάλε καμιά φωτό να δούμε το ξεφλούδισμα

 

Ρε παιδια...! Εχω παρει ενα μεταχειρισμενο HTC και εχω 3 θεματακια...! Οι παλαιουρες του κινητου ας με βοηθησουν...!

Αν και νομιζω οτι πρεπει να ψιλοφτιαξανε με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...! Απο Αγγλια το κινητο ... !

 

1) Η καμερα οταν βγαινει στο φως σαν να δυσκολευεται και να θολωνει..!

2) Η Μπαταρια δεν κραταει και παρα πολυ...! Και βλεπω οτι οταν το εχω συνδεμενο στο WiFi πεφτει πολυ σιγα..! ενω οταν δεν ειναι στο Wifi πεφτει πιο γρηγορα...! (κουλο???)

3) Οταν μιλαω ... πολλες φορες χανομαι απο τον συνομιλητη μου...!

 

Ξερετε κατι για αυτα ? Προτεινετε κατι ? Η κατι ? :lol:

 

Ευχαριστω...!

 

1) δοκίμασες να καθαρίσεις το φακό; αν όχι δοκιμασε μέσα απο την εφαρμογή της κάμερας να πας στις ρυθμίσεις τις εφαρμογής και να κάνεις επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις

 

2) και 3) πήγαινε ρυθμίσεις-->δεδομένα κινητής τηλεφωνίας-->λειτουργία δικτύου. τι έχεις επιλεγμένο; επίσης στις ρυθμίσεις-->περισσότερα μπορείς να απενεργοποιήσεις το nfc αν δε το χρησιμοποιείς, να γυρίσεις τη φωτεινότητα στο αυτόματο και να χρησιμοποιεις μόνο 2g δικτυα οταν το 3g δεν σου ειναι απαραιτητο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποια θήκη χρησιμοποιούσες; βάλε καμιά φωτό να δούμε το ξεφλούδισμα

 

 

 

1) δοκίμασες να καθαρίσεις το φακό; αν όχι δοκιμασε μέσα απο την εφαρμογή της κάμερας να πας στις ρυθμίσεις τις εφαρμογής και να κάνεις επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις

 

2) και 3) πήγαινε ρυθμίσεις-->δεδομένα κινητής τηλεφωνίας-->λειτουργία δικτύου. τι έχεις επιλεγμένο; επίσης στις ρυθμίσεις-->περισσότερα μπορείς να απενεργοποιήσεις το nfc αν δε το χρησιμοποιείς, να γυρίσεις τη φωτεινότητα στο αυτόματο και να χρησιμοποιεις μόνο 2g δικτυα οταν το 3g δεν σου ειναι απαραιτητο..

 

 

NFC το εκλεισα..>! Ετρωγε μπαταρια εε ?

 

Στα δικτυα τα εχω ολα αναμενα και το LTE γιατι το χρειαζομαι..! Αλλα και τωρα που μιλησα .... με ακουει ο συνομιλητης ... χανομαι και μετα απο 1 δευτερολεπτο επανερχομαι...! Τι σκ@τ@ γινεται ? Λετε απο την Vodafone ? Αλλα οταν το κοιταω εχει Full σημα...μπορει να μην λεει κατι βεβαια αυτο

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις τη 4η επιλογη επιλεγμένη με το lte δεν ειναι περιεργο το προβλημα που αντιμετωπιζεις. αν καποια στιγμη δε βρισκει 3g το γυρναει σε 2g και αναλογα οποτε λογικα ολα αυτα. θα σου προτεινα να το εχεις στο 2g και να το γυρνας οποτε χρειαζεσαι δεδομενα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις τη 4η επιλογη επιλεγμένη με το lte δεν ειναι περιεργο το προβλημα που αντιμετωπιζεις. αν καποια στιγμη δε βρισκει 3g το γυρναει σε 2g και αναλογα οποτε λογικα ολα αυτα. θα σου προτεινα να το εχεις στο 2g και να το γυρνας οποτε χρειαζεσαι δεδομενα

 

Ναι την 4η..! Θα ελεγξω και σε αλλες περιοχες μηπως φταιει το σημα..! Θα δω..!

 

Το NFC ετρωγα μπαταρια δηλαδη...ς ?

Link to comment
Share on other sites

το nfc ναι τρωει μπαταρια. παντως μη περιμενεις να εχεις αψογη ομιλια με τη 4η επιλογη επιλεγμενη για τους λογους που ανεφερα. ειδικα σε κλειστους χωρους και σε περιοχες με χαλια 3g θα εχεις θεμα. γυρνα το μια σε 2g(gsm) τσεκαρε τη ποιοτητα των κλησεων και βλεπεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το nfc ναι τρωει μπαταρια. παντως μη περιμενεις να εχεις αψογη ομιλια με τη 4η επιλογη επιλεγμενη για τους λογους που ανεφερα. ειδικα σε κλειστους χωρους και σε περιοχες με χαλια 3g θα εχεις θεμα. γυρνα το μια σε 2g(gsm) τσεκαρε τη ποιοτητα των κλησεων και βλεπεις

 

Μια καλη λειτουργια μπαταριας...Με μετρια χρηση...! βεβαια και λογικη απαντηση ειναι τι χρηση κανεις...! αλλα περιπου ... ! με μετρια χρηση...! Τηλεφωνο , λιγα SMS και λιγο Facebook , Instagram κτλ...!

Link to comment
Share on other sites

με τη μετρια χρηση που αναφερεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το nfc ναι τρωει μπαταρια. παντως μη περιμενεις να εχεις αψογη ομιλια με τη 4η επιλογη επιλεγμενη για τους λογους που ανεφερα. ειδικα σε κλειστους χωρους και σε περιοχες με χαλια 3g θα εχεις θεμα. γυρνα το μια σε 2g(gsm) τσεκαρε τη ποιοτητα των κλησεων και βλεπεις

 

με τη μετρια χρηση που αναφερεις

 

Μμμμμ δεν μπορω να καταλαβω βασικα...! Να κατεβασω και γω αυτη την εφαρμογη να παρακολουθω ? η και απο την τροφοδοσια καλο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι λιγο φτωχη αυτη που εχει η htc. κατεβασε την να εχεις περισσοτερα στοιχεια

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι λιγο φτωχη αυτη που εχει η htc. κατεβασε την να εχεις περισσοτερα στοιχεια

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35141&stc=1&d=1377087711

 

Για δες βγαζεις τιποτα νοημα ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έως τώρα το έχω γυμνό, το έχω ένα μήνα πάνω κάτω, και το κινητό είχαι όπως το πρωτοπήρα.

Ούτε γρατζουνιά, "μπίχλα" ή το παραμικρό. Είναι άψογο χωρίς θήκη και protector και με αυτά που ακούω για κάποιες θήκες λέω "άστο, καλύτερα έτσι γυμνό που το ευχαριστιέμαι κιόλας".

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έως τώρα το έχω γυμνό, το έχω ένα μήνα πάνω κάτω, και το κινητό είχαι όπως το πρωτοπήρα.

Ούτε γρατζουνιά, "μπίχλα" ή το παραμικρό. Είναι άψογο χωρίς θήκη και protector και με αυτά που ακούω για κάποιες θήκες λέω "άστο, καλύτερα έτσι γυμνό που το ευχαριστιέμαι κιόλας".

 

Συμφωνω το κινητακι δεν ειναι για θηκη

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια κι εγώ. με μια πολυ λεπτη θηκη το εχω και το κινητο ειναι του κουτιου

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35141&stc=1&d=1377087711

 

Για δες βγαζεις τιποτα νοημα ?

 

νορμαλ σε βρισκω μην ανησυχεις.. αν το ειχες και γυρισμενο σε 2g θα ταν ακομα καλυτερα. το 3g/lte καταπονει πολυ τη μπαταρια

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...