Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη τα νευρα μου με τοσα κολληματα με την arhd 91.1 θελω να αλλαξω λιγο, εσεις με το sense 7 εχετε τιποτα αξιολογο να προτεινετε; :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 960
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη τα νευρα μου με τοσα κολληματα με την arhd 91.1 θελω να αλλαξω λιγο, εσεις με το sense 7 εχετε τιποτα αξιολογο να προτεινετε; :P

Καλησπερα θα σου προτεινα να βαλεις την art mod εγω ειμαι ευχαριστημενος

Κατεβαζεις την τελευταια εκδοση εδω post # 323 http://forum.xda-developers.com/htc-one/development/rom-artmod-sense-7-lollipop-1-32-401-8-t3064090/page33

Eπιπλεον ο τυπακος που εφτιαξε την rom εδωσε και το sense 6 toolbox αλλα σημερα ανακαλυψα οτι δεν ειναι απολυτος

συμβατο με τα htc themes και το εβγαλα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα σου προτεινα να βαλεις την art mod εγω ειμαι ευχαριστημενος

Κατεβαζεις την τελευταια εκδοση εδω post # 323 http://forum.xda-developers.com/htc-one/development/rom-artmod-sense-7-lollipop-1-32-401-8-t3064090/page33

Eπιπλεον ο τυπακος που εφτιαξε την rom εδωσε και το sense 6 toolbox αλλα σημερα ανακαλυψα οτι δεν ειναι απολυτος

συμβατο με τα htc themes και το εβγαλα.

Από το sense 6 toolbox δεν είναι όλα συμβατά η κάποια είναι και κάποια Όχι ; Και δουλεύει να φανταστώ απροβλημάτιστα έτσι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από το sense 6 toolbox δεν είναι όλα συμβατά η κάποια είναι και κάποια Όχι ; Και δουλεύει να φανταστώ απροβλημάτιστα έτσι; Ευχαριστώ

 

Δεν ειναι συμβατο με τα θεματα φανταζομαι εχει να κανει οτι ειναι για το sense 6 το toolbox μολις το φλασαρα και ανοιγα τα θεματα στο htc themes μου εβγαζε οτι δεν εχω sense7 και το θεμα δεν θα εγκατασταθει σωστα. Oσο για τις λειτουργιες του toolbox οσες δοκιμασα δουλευαν

μονο στο htc theme εχει θεμα.

EDIT Αν παρα ολα αυτα θες να φλασαρης το toolbox κανε ενα nandroid πριν δεν φευγει με απλη απεγκατασταση

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316726

Νομιζω πως χρειαζεσαι αναβαθμιση στο firmware

 

Απλα να αλλαξω το hboot?? εβαλα καινουρια rom και παλι το ιδιο εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περάσω Rom με lollipop ; Όταν λέω αξίζει εννοώ αν λειτουργουν τα περισσοτερα modules του xposed και κυρίως το sense 6 toolbox.Τα wake gestures και λοιπά.Είμαι με 4.4.3 και maximus Rom.Αν ακόμα θέλει δουλειά,δε θέλω να χαλάσω την εμπειρία χρήσης μου.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να περάσω Rom με lollipop ; Όταν λέω αξίζει εννοώ αν λειτουργουν τα περισσοτερα modules του xposed και κυρίως το sense 6 toolbox.Τα wake gestures και λοιπά.Είμαι με 4.4.3 και maximus Rom.Αν ακόμα θέλει δουλειά,δε θέλω να χαλάσω την εμπειρία χρήσης μου.

 

Μια χαρα λειτουργουν τα παντα, σταθεροτατα ειναι ολα :P

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικά το λες;Δλδ για πλάκα;ρωτάω λόγω της φατσουλας!

 

Χαχα, οχι οχι, κανονικοτατα δουλευουν ολα, ακομα και sense 7 ειναι μια χαρα οι ρομ, αλλα αυτες μπορει να εχουν καποια μικρα θεματακια. (και δε ξερω να χρησιμοποιω emoticons.. :( )

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, οχι οχι, κανονικοτατα δουλευουν ολα, ακομα και sense 7 ειναι μια χαρα οι ρομ, αλλα αυτες μπορει να εχουν καποια μικρα θεματακια. (και δε ξερω να χρησιμοποιω emoticons.. :( )

 

Εγώ θα βάλω με sense 6.Το θέμα μου είναι το xposed.Άμα είναι όλα καλά εκεί και στα wake gestures είμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα βάλω με sense 6.Το θέμα μου είναι το xposed.Άμα είναι όλα καλά εκεί και στα wake gestures είμαστε οκ.

 

Και κει μια χαρα ειναι ολα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια ειναι η στοκ ρομ αυτη την στιγμη στο Μ7? υπαρχει κανενα λινκ?

 

http://www.handy-faq.de/forum/htc_one_custom_roms/282822-htc_one_firmwaresammlung_ruus_otas_backups.html

 

Άνοιξε με chrome για να σου μεταφράσει τη σελίδα.

Τελευταία ευρωπαϊκή rom πρέπει να είναι η 7.19.401.2.

Περιμένουμε ακόμα ένα update σύμφωνα με αυτό

Link to comment
Share on other sites

http://www.handy-faq.de/forum/htc_one_custom_roms/282822-htc_one_firmwaresammlung_ruus_otas_backups.html

 

Άνοιξε με chrome για να σου μεταφράσει τη σελίδα.

Τελευταία ευρωπαϊκή rom πρέπει να είναι η 7.19.401.2.

Περιμένουμε ακόμα ένα update σύμφωνα με αυτό

 

Μπορω και απο εδω http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P45 ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω και απο εδω http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P45 ?

 

Tι ακριβώς θες;

Πες μας μία το CID σου να σου στείλω το κατάλληλο λινκ.

Από HTCDev τελευταία έκδοση (5.0.2 δηλαδή) βλέπω μόνο για developer edition.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν κατεβάσουμε απο το htc dev rom πως την κάνουμε εγκατάσταση ?

Λογικα θα ειναι σε μορφη exe την κατεβαζεις στο pc σου την τρεχεις και ακολουθεις της οδηγιες εγκαταστασεις

που θα δεις.

Και με την ευκαιρια θα ηθελα να ευχαριστω ολους τους φιλους στο νημα του m7 εδω για την παρεα. :)

Το πουλησα το χρυσουλι μου παω για m8 ελπιζω συντομα, ξανα βγηκε απο το ντουλαπι το desire x

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειναι σε μορφη exe την κατεβαζεις στο pc σου την τρεχεις και ακολουθεις της οδηγιες εγκαταστασεις

που θα δεις.

Και με την ευκαιρια θα ηθελα να ευχαριστω ολους τους φιλους στο νημα του m7 εδω για την παρεα. :)

Το πουλησα το χρυσουλι μου παω για m8 ελπιζω συντομα, ξανα βγηκε απο το ντουλαπι το desire x

 

Mεγειές!

Καινούριο το πήρες το Μ8;

Εγώ έλεγα να πάω σε Μ9 φέτος αλλά δεν το βλέπω.Εκτός κι αν βρεθεί τίποτα εξαιρετικό βεβαίως βεβαίως.

Και για να πω και το παράπτωμα μου έπιασα το S6 τις προάλλες και το ψιλοερωτεύτηκα! :p

Τι να κάνω όμως που είμαι ταγμένος στο sense...:O

Link to comment
Share on other sites

Mεγειές!

Καινούριο το πήρες το Μ8;

Εγώ έλεγα να πάω σε Μ9 φέτος αλλά δεν το βλέπω.Εκτός κι αν βρεθεί τίποτα εξαιρετικό βεβαίως βεβαίως.

Και για να πω και το παράπτωμα μου έπιασα το S6 τις προάλλες και το ψιλοερωτεύτηκα! :p

Τι να κάνω όμως που είμαι ταγμένος στο sense...:O

Oχι ακομα :cry: σε λιγες μερες ευχομαι να το χτυπησω ασε εχω παθει ηττα δεν παλευεται το desire x

Το sense ειναι ενα και μοναδικο για αλλα ui δεν εχω αποψη.:X

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το πηρα σημερα μεταχειρισμενο και φοραει την maximushd 46.0.0 ρουταρισμενο και unlock bootloader και s-on!Πως θα μπορεσω να το γυρισω σε stock και να κλειδωσω το bootloader γιατι εχει το θεμα με το ροζ στην καμερα και θελω να το παω στην htc!Ποια ειναι η stock rom σε 4.4.3?ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2358738

Για ότι απορίες έχεις μιλάμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με custom Rom maximushd.Lollipop.Έχω xposed και sense 6 toolbox και θέλω να προσθέσω double tap για να κλείνει η lockscreen. Έχω μόνο για να ανοίγει και αναγκαστικά την κλείνω από το power button.κατέβασα το lockscreen mods αλλά δεν μου δουλεύει το double tap to sleep.Έχει κανείς κάποια άλλη λύση;Όχι απαραίτητα με double tap.απλά να μη πατάω το power button.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με custom Rom maximushd.Lollipop.Έχω xposed και sense 6 toolbox και θέλω να προσθέσω double tap για να κλείνει η lockscreen. Έχω μόνο για να ανοίγει και αναγκαστικά την κλείνω από το power button.κατέβασα το lockscreen mods αλλά δεν μου δουλεύει το double tap to sleep.Έχει κανείς κάποια άλλη λύση;Όχι απαραίτητα με double tap.απλά να μη πατάω το power button.

Eδω εισαι αν θυμαμαι καλα εσβηνε και με double tap αλλιως συρσιμο το δακτυλο στα πληκτρα αφης η προς τα αριστερα

η προς τα δεξια δεν θυμαμαι αλλα σιγουρα το κανει. τικαρισε σχεδον ολες τις επιλογες για την οθονη στον aroma instaler πριν φλασαρεις παρε ενα nandroid σε περιπτωση που δεν σου αρεσει κατι .

http://elementalx.org/devices/htc-one-m7/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Eδω εισαι αν θυμαμαι καλα εσβηνε και με double tap αλλιως συρσιμο το δακτυλο στα πληκτρα αφης η προς τα αριστερα

η προς τα δεξια δεν θυμαμαι αλλα σιγουρα το κανει. τικαρισε σχεδον ολες τις επιλογες για την οθονη στον aroma instaler πριν φλασαρεις παρε ενα nandroid σε περιπτωση που δεν σου αρεσει κατι .

http://elementalx.org/devices/htc-one-m7/

Ευχαριστώ για την απάντηση.Τον Έχω εγκατεστημένο τον ελεμενταλ.Απλά τα είχα απενεργοποιήσει γιατί μου έκανε θέματα με τις επιλογές wake του sense 6 toolbox.Θα ξαναδοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχει δοκιμασει κανεις να βαλει σε καμια sense ρομ το google dialer(αυτον που οταν σε παιρνουν δε σε πεταει απο την αφαρμογη απλα το βγαζει σαν heads up ειδοποιηση);

επισης εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη ρομ που απο οτι καταλαβαινω ειναι μια μιξη sense και google play edition?

να πει εντυπωσεις;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...