Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ψιλοεψαξα έχει γίνει και σε άλλους κάποιος έλεγε νομίζω για τη κωδικοποίηση του σήματος για δοκίμασε να αλλάξεις απο wpa σε κάτι αλλο

 

Από WPA σε WEP δεν ενδείκνυται πάντως γιατί παίζουν πολλά θέματα ασφάλειας (παραβιάση password κλπ). Τι άλλη κωδικοποίηση πάιζει; WPS ίσως;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από WPA σε WEP δεν ενδείκνυται πάντως γιατί παίζουν πολλά θέματα ασφάλειας (παραβιάση password κλπ). Τι άλλη κωδικοποίηση πάιζει; WPS ίσως;

 

Υπάρχει μία μικτή που έχουν τα περισσότερα routers. Έχετε δει μήπως το κόβει το firewall του router ή μήπως λύνεται το πρόβλημα με άνοιγμα κάποιας πόρτας;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το ZTE από τη στιγμή που έβαλα lollipop, πρέπει να το κάνω κάθε 2 ώρες restart το router γιατί οι μισές εφαρμογές στο κινητό σταματούν να βλέπουν ίντερνετ...

Μπράβο HTC!

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε και το όνομα του κινητού στις ρυθμίσεις του wifi direct σε HTC One

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε και το όνομα του κινητού στις ρυθμίσεις του wifi direct σε HTC One

 

Αυτο το κολπο επιανε με την 4.4.4, απαξ και πας lollipop... τελος!

 

ΥΓ. Εχει το eshop μια προσφορα ενα tplink για vdsl και θα δοκιμασω μηπως κανει την διαφορα!

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι το έπιασε ξαφνικα πριν μια χαρά λειτουργούσαν όλα αυτό μου κάνει εντύπωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλάξτε και το όνομα του κινητού στις ρυθμίσεις του wifi direct σε HTC One

Φίλε μου νομίζω ότι με αυτό έφτιαξε θα το παρακολουθήσω να σιγουρευτώ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω ότι με αυτό έφτιαξε θα το παρακολουθήσω να σιγουρευτώ ευχαριστώ.

 

Στο Μ7 καποιες φορες πιανει αλλα εξαρταται το router και αν εχεις kitkat ή lollipop!

 

ΥΓ. Εχω το m8 φιλε Fick και το γνωστο τρυκ που ανεφερες δεν πιανει :(

Link to comment
Share on other sites

Στο Μ7 καποιες φορες πιανει αλλα εξαρταται το router και αν εχεις kitkat ή lollipop!

 

ΥΓ. Εχω το m8 φιλε Fick και το γνωστο τρυκ που ανεφερες δεν πιανει :(

Στο δικό μου με lollipop στη μια εφαρμογή δουλεύει. Σε άλλη Όχι.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με lollipop στη μια εφαρμογή δουλεύει. Σε άλλη Όχι.

 

Αυτο συμβαινει σε ολους οταν λεμε προβλημα με το wifi, δεν εισαι μονος λοιπον! Κουραγιο!!!

ΥΓ. Μηπως εχεις και εσυ router zte?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το παρακολούθησα έφτιαξε εν μέρη δηλαδή όταν πάει να φορτώσει η εφαρμογή καινούρια posts πάλι δε μου τα φορτώνει εκτός και αν κλείσω και ξανανοιξω WiFi τότε τα φορτώνει ενώ πιο πριν δεν φορτωνανε με τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει σε ολους οταν λεμε προβλημα με το wifi, δεν εισαι μονος λοιπον! Κουραγιο!!!

ΥΓ. Μηπως εχεις και εσυ router zte?

 

Εννοώ αν δουλεύει με την αλλαγή στο WiFi direct.

Ναι. ΖΤΕ. Υπομονη υπομονή, αλλά κάποιες εφαρμογές που είναι και για τη δουλειά και έχουν απαιτήσεις σε data με έχουν γονατίσει.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν δουλεύει με την αλλαγή στο WiFi direct.

Ναι. ΖΤΕ. Υπομονη υπομονή, αλλά κάποιες εφαρμογές που είναι και για τη δουλειά και έχουν απαιτήσεις σε data με έχουν γονατίσει.

 

Καποια HTC εχουν προβλημα με ZTE router. Το προβλημα δεν ειναι με ολες τις εφαρμογες, και δεν εχει εξηγηθει αλλα ουτε επιλυθει!

Εγω εχθες πηρα ενα tplink router και ησυχασα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο router πήρες ; (μοντέλο κλπ) Μάλλον θα πάω και εγώ για αλλαγή

 

Λογω VDSL εχω περιορισμενες επιλογες για "οικονομικο" router και πηγα στο TP-LINK 9970 που το ειχε σε προσφορα την παρασκευη το eshop στα 54€. Μου το προτειναν κατι παιδια στο adslgr.

Συνηθως χρησιμοποιω οτι δινει ο provider οποτε δεν εχω γνωση να σε βοηθησω παραπανω.

Παντως με ~30€ θα βρεις πολυ καλο ρουτερ (tp-link, netgear, Dlink) για adsl αν σε ενδιαφερει μονο.

Μονο μακρια απο zte γιατι θα εχεις τα ιδια!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λογω VDSL εχω περιορισμενες επιλογες για "οικονομικο" router και πηγα στο TP-LINK 9970 που το ειχε σε προσφορα την παρασκευη το eshop στα 54€. Μου το προτειναν κατι παιδια στο adslgr.

Συνηθως χρησιμοποιω οτι δινει ο provider οποτε δεν εχω γνωση να σε βοηθησω παραπανω.

Παντως με ~30€ θα βρεις πολυ καλο ρουτερ (tp-link, netgear, Dlink) για adsl αν σε ενδιαφερει μονο.

Μονο μακρια απο zte γιατι θα εχεις τα ιδια!!! :lol:

Vdsl έχω, ΖΤΕ εξ ου και το πρόβλημα με το WiFi, εξ ου και ψάχνομαι. :)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

...εχω κι εγω ενα Μ7 με την 4.1.2!!!

Παταω αναβαθμιση και μου λεει εχω την ποιο νεα!!

 

WTF?!?!?!

 

Nevermind...

Edited by subneo
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει σε ολους οταν λεμε προβλημα με το wifi, δεν εισαι μονος λοιπον! Κουραγιο!!!

ΥΓ. Μηπως εχεις και εσυ router zte?

 

Στο πρόβλημα αυτό που αναφέρουμε πολλοί με το ίντερνετ και τα zte router, έχουμε βγάλει συμπέρασμα αν οφείλεται στην wifi επικοινωνία με το κινητό ή στην επικοινωνία router με πάροχο; Δηλαδή, είναι προβληματικό σαν modem ή σαν wifi access point;

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόβλημα αυτό που αναφέρουμε πολλοί με το ίντερνετ και τα zte router, έχουμε βγάλει συμπέρασμα αν οφείλεται στην wifi επικοινωνία με το κινητό ή στην επικοινωνία router με πάροχο; Δηλαδή, είναι προβληματικό σαν modem ή σαν wifi access point;

 

Ως modem είναι μια χαρά. Επίσης σε σύνδεση με wifi με laptop (για ιντερνετ και δίκτυο) δεν έχω εντοπίσει πρόβλημα. Το πρόβλημα εμφανίστηκε μόνο στο M7 και μετά την αναβάθμιση σε Lollipop και με διάφορες εφαρμογές (όχι όλες). Αποσυνδέσεις κλπ δεν έχω παρατηρήσει, ούτε στο κινητό (σε εφαρμογές που λειτουργούν κανονικά με το wifi) ούτε σε laptop.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ!

Έχει συνδέσει κανείς ασύρματο bluetooth mouse με το κινητό, για να μπορεί να κλικάρει αντί να χρησιμοποιεί την touch screen?

 

Eυχαριστώ! :D

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ!

Έχει συνδέσει κανείς ασύρματο bluetooth mouse με το κινητό, για να μπορεί να κλικάρει αντί να χρησιμοποιεί την touch screen?

 

Eυχαριστώ! :D

 

Το είχα δοκιμάσει εγώ παλιότερα.. Μια χαρά έπαιξε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...