Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση ακόμα πριν το κάνω..αν βάλω official ελληνικη Rom και λογικά αλλάξω και cid χωρίς ρουτ μετά θα μου ερχονται αναβαθμίσεις ΟΤΑ κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοιτάξει πολύ (μια που δεν παίζει και το GSam) αλλά έχω την εντύπωση ότι η απόδοση της μπαταρίας είναι ακόμα καλύτερη στην 4.4. Κατά τα άλλα δεν βλέπω τρομερές αλλαγές εμφανείς.

 

Το μόνο κακό είναι ότι έχω ένα πρόβλημα με το ασύρματό μου καθώς δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο του σπιτιού μου (συνδέεται κανονικά αλλού, ενώ στο δικό μου το βγάζει συνεχώς out of range). Αν έχει διαβάσει κανείς κάτι σχετικό ή έχει καμία ιδέα ας προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα πριν το κάνω..αν βάλω official ελληνικη Rom και λογικά αλλάξω και cid χωρίς ρουτ μετά θα μου ερχονται αναβαθμίσεις ΟΤΑ κανονικά?

 

 

Ναι κανονικά. Δεν υπάρχει λόγος για να μη προχωρήσει κάποιος σε s-off. Ανα πάσα στιγμή γυρνάς το τηλέφωνο στην προηγούμενη κατάσταση και η αποκατάσταση μετά από κάποιο software brick είναι πολύ πιο εύκολη υπόθεση.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοιτάξει πολύ (μια που δεν παίζει και το GSam) αλλά έχω την εντύπωση ότι η απόδοση της μπαταρίας είναι ακόμα καλύτερη στην 4.4. Κατά τα άλλα δεν βλέπω τρομερές αλλαγές εμφανείς.

 

Το μόνο κακό είναι ότι έχω ένα πρόβλημα με το ασύρματό μου καθώς δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο του σπιτιού μου (συνδέεται κανονικά αλλού, ενώ στο δικό μου το βγάζει συνεχώς out of range). Αν έχει διαβάσει κανείς κάτι σχετικό ή έχει καμία ιδέα ας προτείνει.

 

ρε ****το δεν μου ερχεται εμενα το update και δεν ξερω γιατι. ruu εβαλα, cid σωστο εχω, wtf...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Δεν υπάρχει λόγος για να μη προχωρήσει κάποιος σε s-off. Ανα πάσα στιγμή γυρνάς το τηλέφωνο στην προηγούμενη κατάσταση και η αποκατάσταση μετά από κάποιο software brick είναι πολύ πιο εύκολη υπόθεση.

 

Ελα σε βλέπω ότι το χεις.. τι είναι το s off? Γιατι να χρειαστεί να γυρίσω στην προηγούμενη κστασταση αν βάλω οφισιαλ άλλη ρομ χάνω εγγύηση? Έχετε παρατηρήσει ότι αν πάτε ρυθμίσεις/πληροφορίες/Πληροφορίες λογισμικού/Περισσότερα και μετά πατήσετε αριθμός έκδοσης γράφει "πατήστε ξανά να γίνεται προγραμματιστες.."κι αν το πατήσουμε 3-4 φορές ακόμα ανοίγει επιλογή στις ρυθμίσεις..(επιλογές για προγραμματιστες)..πώς το βγάζω από το μενού πάλι αυτό γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να πάρει άλλος το κινητό στα χέρια του να μπει εκεί και να κάνει βλακείες?

Link to comment
Share on other sites

sotnem, εχω βαλει τηn developers edition ruu και εχω και cid bs_us001 αλλα οσες φορες παταω για το update μου λεει οτι δεν εχει κατι :(

 

Από το Σάββατο κανονικά μου βγήκε. Είχαν κάτι θεματάκια στο download αλλά το διόρθωσαν.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει φίλε δυστυχώς. Δες στο xda ίσως σε βοηθήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ελα σε βλέπω ότι το χεις.. τι είναι το s off? Γιατι να χρειαστεί να γυρίσω στην προηγούμενη κστασταση αν βάλω οφισιαλ άλλη ρομ χάνω εγγύηση? Έχετε παρατηρήσει ότι αν πάτε ρυθμίσεις/πληροφορίες/Πληροφορίες λογισμικού/Περισσότερα και μετά πατήσετε αριθμός έκδοσης γράφει "πατήστε ξανά να γίνεται προγραμματιστες.."κι αν το πατήσουμε 3-4 φορές ακόμα ανοίγει επιλογή στις ρυθμίσεις..(επιλογές για προγραμματιστες)..πώς το βγάζω από το μενού πάλι αυτό γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να πάρει άλλος το κινητό στα χέρια του να μπει εκεί και να κάνει βλακείες?

 

S-OFF = Security OFF και μπορείς να κάνεις downgrade τον bootloader και να φλασάρεις αρχεία που δεν υπογράφτηκαν απ την HTC.

Επίσης μπορείς το UNLOCKED και το RELOCKED να τ αλλάξεις σε LOCKED.

 

Αν εσύ αποφασίσεις να αλλάξεις το CID σου από TMOB_01 πχ σε HTC_001, κλειδώσεις bootloader και περάσεις ένα RUU τότε θα μπορείς να παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις. Το τι θα γίνει με την εγγύηση δε το ξέρω όμως καθώς κανείς που είχε branded τηλέφωνο και το έκανε debrand δε το έστειλε έτσι στο service. Ίσως να μη κοιτάνε αν το κανες debrand και τους ενδιαφέρει μόνο αν είναι unlocked ο bootloader.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

S-OFF = Security OFF και μπορείς να κάνεις downgrade τον bootloader και να φλασάρεις αρχεία που δεν υπογράφτηκαν απ την HTC.

Επίσης μπορείς το UNLOCKED και το RELOCKED να τ αλλάξεις σε LOCKED.

 

Αν εσύ αποφασίσεις να αλλάξεις το CID σου από TMOB_01 πχ σε HTC_001, κλειδώσεις bootloader και περάσεις ένα RUU τότε θα μπορείς να παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις. Το τι θα γίνει με την εγγύηση δε το ξέρω όμως καθώς κανείς που είχε branded τηλέφωνο και το έκανε debrand δε το έστειλε έτσι στο service. Ίσως να μη κοιτάνε αν το κανες debrand και τους ενδιαφέρει μόνο αν είναι unlocked ο bootloader.

 

Thanx και από ότι είδα τελικά με οποιαδήποτε άλλη ρομ από tmobile χάνω εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχοντας s-off μπορείς να κάνεις το κινητό να είναι και πάλι t mobile και να μην έχεις θέμα για εγγύηση

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

...Έχετε παρατηρήσει ότι αν πάτε ρυθμίσεις/πληροφορίες/Πληροφορίες λογισμικού/Περισσότερα και μετά πατήσετε αριθμός έκδοσης γράφει "πατήστε ξανά να γίνεται προγραμματιστες.."κι αν το πατήσουμε 3-4 φορές ακόμα ανοίγει επιλογή στις ρυθμίσεις..(επιλογές για προγραμματιστες)..πώς το βγάζω από το μενού πάλι αυτό γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να πάρει άλλος το κινητό στα χέρια του να μπει εκεί και να κάνει βλακείες?

 

Μάλλον θα χρειαστεί να σβήσεις τα data της εφαρμογής settings.

(Settings -> Apps -> All -> Settings -> clear data)

Πιθανόν σβήνει και άλλες ρυθμίσεις εκτός από αυτή.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα μαγαζι στην Αθηνα να κανει debrand????

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

στα ειπαμε σε ποσα νηματα. απο αμερικη δεν εχεις εγγυηση, θα φας τελωνειο και δεν παιζει 4g

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Sotnem εσυ απο Αμερικη το πειρες? Πληρωσες τελωνειο ποσο σου βγηκε αξιζει η αγορα απο Αμερικη?

 

Ναι αλλά δεν αξίζει να το παραγγείλεις γιατί θα έχεις τελωνείο. Μου το πήρε φίλος που ήταν εκεί και μου το έφερε.

Η αγορά αξίζει γιατί όταν έκανε σχεδόν 700 ευρώ, εγώ το πήρα από το HTC USA Store στα 400κάτι.

Μόνο όμως αν έχεις κάποιον εκεί, αλλιώς δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε πόσο διαφανές θα είναι το "ρολόι καιρού" στην αρχική;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε πόσο διαφανές θα είναι το "ρολόι καιρού" στην αρχική;

 

Αν είσαι ρουτ βάζεις το sense 5 toolbox από το χposed που έχει να το ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε πόσο διαφανές θα είναι το "ρολόι καιρού" στην αρχική;

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και άλλο widget αντί του ενσωματωμένου, που να είναι πιο ευέλικτο και παραμετροποιήσιμο. Π.χ. αυτό

 

Android Weather & Clock Widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

 

Επιλέγεις το μέγεθος που θες, και το ποιες πληρφορορίες θα δείχνει.

 

VkFI81nXG8J0oPQHPqLYX5owQYOkRRrwS0Kew2aQqi2x9ml5DP_phIFhwAbgZR5zvMM=h900-rw

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ βάζεις το sense 5 toolbox από το χposed που έχει να το ρυθμίσεις.

 

 

 

 

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και άλλο widget αντί του ενσωματωμένου, που να είναι πιο ευέλικτο και παραμετροποιήσιμο. Π.χ. αυτό

 

Android Weather & Clock Widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

 

Επιλέγεις το μέγεθος που θες, και το ποιες πληρφορορίες θα δείχνει.

 

Σας ευχαριστώ αλλα δεν ξέρω γιατί,προτιμώ το στοκ ρολόι.Μ αρέσει πολύ το sense.Τώρα πειραματιζόμουν με Nova, αλλα δεν άντεξα και πολύ.Με τραβάει περισσότερο το sense.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ αλλα δεν ξέρω γιατί,προτιμώ το στοκ ρολόι.Μ αρέσει πολύ το sense.Τώρα πειραματιζόμουν με Nova, αλλα δεν άντεξα και πολύ.Με τραβάει περισσότερο το sense.

 

Συμφωνώ απολυτα.το πρωτο μου ανδροιδες χωρις home lancher.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 δεν χρησιμοποιω τιποτα διαφορετικό απ ότι δινει το sense. το Software του κινητου ταιριαζει αψογα με το hardware του και την εξωτερικη του εμφανιση..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά,και στο one v που είχα το sense δεν το είχα αλλάξει.Όντως ταιριάζει απόλυτα με το κινητό,και ειδικά με το μαύρο.

[OFFTOPIC]Λεω να δημιουργηθεί ένα thread και να ποσταρουμε τα homescreen μας,τι λέτε;[/OFFTOPIC]

Link to comment
Share on other sites

βασικα το πιο σωστο θα ηταν να δημιουργηθουν καποιοι οδηγοι στο νημα με τις τροποποιησεις για τα βασικα s-off, unlock bootloader, root κλπ. θα το εκανα αλλα δεν το κατεχω για τη συγκεκριμένη συσκευή...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

βασικα το πιο σωστο θα ηταν να δημιουργηθουν καποιοι οδηγοι στο νημα με τις τροποποιησεις για τα βασικα s-off, unlock bootloader, root κλπ. θα το εκανα αλλα δεν το κατεχω για τη συγκεκριμένη συσκευή...

 

Συμφωνώ . Ένας πλήρης οδηγός για όλες αυτές τις διαδικασίες από Έλληνες χρήστες του τηλεφώνου που έχουν ήδη κάνει όλα αυτά , θα βοηθούσε πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...