Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα 5.0.2 αλλά δεν μ άρεσε. Δεν ήταν τόσο smooth και από μπαταρία είδα παραπάνω κατανάλωση. Ξαναγύρισα πίσω σε 4.4.3 αισθητή η διαφορά προς το καλύτερο αφού γύρισα πίσω. Δεν κερδίζεις και κάτι μικρές διαφορές έχει σε λειτουργία και εμφάνιση.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις ενεργή την αυτόματη κατάσταση αδράνειας στην τροφοδοσία και σταματάει να παίρνει στοιχεία από κάποια ώρα τη νύχτα και μετά;

Μου πέρασε από το μυαλό μήπως έφταιγε αυτό αλλά όχι, την έχω κλειστή εντελώς τη συγκεκριμένη επιλογή!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μου πέρασε από το μυαλό μήπως έφταιγε αυτό αλλά όχι, την έχω κλειστή εντελώς τη συγκεκριμένη επιλογή!

Έχεις κοιτάξει την ώρα που εξαφανίζονται τα στοιχεία αν στο accuweather τα έχει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nαι κανονικά δουλεύει το accuweather. Μου θυμίζει το πρόβλημα που είχε το clock & weather widget από devexpert πριν λίγο καιρό που δεν έπαιρνε στοιχεία νομίζω; Ίσως παίζει κάτι με το API του accu, το θέμα είναι γιατί μόνο αυτές τις ώρες...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις που λέει ειδοποιήσεις με άναμμα φλας κάτι όπως στο iPhone δηλαδή αλλά δεν λειτουργεί. Γνωρίζει κάποιος κάτι;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις που λέει ειδοποιήσεις με άναμμα φλας κάτι όπως στο iPhone δηλαδή αλλά δεν λειτουργεί. Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Το ledάκι εννοεί, όχι το φλας της κάμερας.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα με τον καιρό μεταξύ 00:00-05:00 (περίπου), γύρισα το ρολόι επίτηδες μια ώρα μπροστά, τα ίδια. Άρα ίσως κάτι παίζει και με το ρολόι;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα με τον καιρό μεταξύ 00:00-05:00 (περίπου), γύρισα το ρολόι επίτηδες μια ώρα μπροστά, τα ίδια. Άρα ίσως κάτι παίζει και με το ρολόι;

 

Τί να σου πω ρε αγόρι μου. Τώρα που το πήγα εγώ μια ώρα μπροστά, δεν έχασε τα στοιχεία. Θέλω να δω την απάντηση της HTC.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκαν μερικά update για HTC clock, sense, lock screen και άλλα στο Google play να τα κάνω ή έχουμε θέματα;

4.4.3 official είναι η συσκευή μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν γίνεται να μένεις μονίμως χωρίς Λόλιποπ κατ' εμέ.

Προσωπικά δεν είχα προβλήματα και σίγουρα δεν είχα χειρότερη μπαταρία.

Αλλά ο καθένας με τις προτιμήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον γενικό, συμβαίνει και σε συσκευή κολλητού (στοκ). Ενημέρωσα ήδη την HTC και περιμένω απάντηση.

Καλησπερα φιλε @akpe ειχες καμια ενημερωση για τον καιρο απο την htc ?

Σημερα μιλησα με την htc και η απαντηση τους ηταν δεν το εχουν ξανα ακουσει το προβλημα :wacko:

περα απο αυτο... το κλασικο ποιημα να κανω hard η να το βαλω σε ασφαλη λειτουργια η να το στειλω στο

service , καλα κουκουρουκου τι να πω:X

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ειναι 1η φορα που γραφω κατι στο Myphone.gr

Συγνωμη για οποιοδηποτε λαθος..Εχω ενα HTC ONE και εγω..και μου εχει βγαλει το προβλημα PURPLE HINT ..ροζ στην καμερα..φανταζομαι το γνωριζετε...

Δεν εχω την αποδειξη αγορας αλλα απο την HTC μου ειπαν οτι εχω εγγυηση εαν δεν εχουν περασει τα 2 χρονια..

Υπαρχει καποιος τροπος να βρω ημερομηνια αγορας?

Επισης γνωριζετε κοστος για το προβλημα αυτο? ποσο παει?

ξερω οτι η αρβατο κανει πολλες εργασιμες..και θα ηθελα να την αποφυγω..καθε βοηθεια δεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Μόνη λύση σου είναι η arvato γιατί ακόμα κι αν το φτιάξεις έξω, θα πάψει να ισχύει η εγγύηση της συσκευής για οποιαδήποτε άλλο πρόβλημα παρουσιάσει..

Όσο για το πότε αγοράστηκε δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να το βρεις, αυτό όμως που μπορείς να βρεις είναι πότε κατασκευάστηκε κι αν είναι μέσα στα 2 χρόνια

της εγγύησης τότε καλύπτεται κανονικά.. Με βάση λοιπόν το serial number μπορείς να βρεις την ημερομηνία παραγωγής, δες εδώ πως: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2209277

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε ευχαριστω για τον χρονο σου..

Δεν με νοιαζει να χαθει η εγγυηση...αρκει να φτιαξω το προβλημα...

Το Link poy moy esteiles ειναι στα κινεζικα..

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τα 5 πρώτα ψηφία του σειριακού αριθμού, από εκεί βγαίνει η ημερομηνία κατασκευής.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω..βρηκα την λυση..:) εχει ακομα για 1 μηνα εγγυηση..ποσο παει το κοστος? καπου εκτος απο ARvato...γνωριζεις? και ας χασω αυτον τον 1 μηνα..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω..βρηκα την λυση..:) εχει ακομα για 1 μηνα εγγυηση..ποσο παει το κοστος? καπου εκτος απο ARvato...γνωριζεις? και ας χασω αυτον τον 1 μηνα..

Άσε τους πειραματισμούς και δώσ' το κανονικά. Εκτός ότι το κόστος είναι εξωφρενικό (θα ακούσεις κανένα 150αρι και θα τραβάς τα μαλλιά σου) είναι τρεις εβδομάδες στη χειρότερη. Το θέμα είναι ότι ό,τι κι αν κάνουν θα έχει έξτρα εγγύηση για 3 ή 6 μήνες (δε θυμάμαι) σε σχέση με το αέρα πατέρα που θα σου κάνει κάποιος άλλος.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω με τα παιδιά εδώ, σενάρια στειλτο να γίνει η δουλειά σωστά που ξέρεις ότι δε θα έχεις μετά θέμα αφού οι μισοί από εδώ εκεί το έχουμε στείλει..
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ασχετοσύνης: Έχω ως default browser τον chrome. Πώς μπορώ να επαναφέρω ως default τον browser της HTC;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, βρες τον Chrome κάνε εκκαθάριση προεπιλογών και έτσι φεύγει από default. Μετά όταν ανοίξεις ένα link πάτα την επιλογή να ανοίγει πάντα με της HTC.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Το Μ7 που είχα έπεσε κι έσπασε. Αντί να το φτιάξω πήρα ένα καινούργιο. Το οποίο παρουσιάζει το πρόβλημα με την μωβ οθόνη σε χαμηλό φωτισμό. Το παλιό όμως ΔΕΝ παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα!!!

 

Τι κάνω τώρα?

Πρέπει να αλλάξω όλα τα εσωτερικά (πλακέτες κλπ) του νέου με αυτά του παλιού? Κι αν ναι, υπάρχει μαγαζί που μπορεί να το κάνει γρήγορα?

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Στην 3η κατά σειρά συσκευή μου αγορασμένη τον Νοέμβριο από expansys, συνέβει το εξής κουφό χθες το βράδυ. Το είχα στο αυτοκίνητο στο αυθεντικό car kit της htc και όταν το έβγαλα είχε πιάσει 51 βαθμούς!!! Όταν ξεφόρτησε σχεδόν τελείως το ξαναέβαλα στο car kit αλλά άρχισε να μυρίζει πολύ έντονα σαν καμένο! Το έβγαλα και το έβαλα σε άλλον φορτιστή που είχα και φορτίζει κανονικά. Το κινητό συνεχίζει να δουλεύει και να φορτίζει κανονικά, έλεγξα όλες τις λειτουργίες του, αλλά εξακολουθεί να μυρίζει καμένο!!! Τι έγινε??? Τα έπαιξε/φούσκωσε καμιά μπαταρία??? Πώς φορτίζει όμως και δουλεύει κανονικά??? Θα σκάσω με αυτό το m7.... :(
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Το Μ7 που είχα έπεσε κι έσπασε. Αντί να το φτιάξω πήρα ένα καινούργιο. Το οποίο παρουσιάζει το πρόβλημα με την μωβ οθόνη σε χαμηλό φωτισμό. Το παλιό όμως ΔΕΝ παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα!!!

 

Τι κάνω τώρα?

Πρέπει να αλλάξω όλα τα εσωτερικά (πλακέτες κλπ) του νέου με αυτά του παλιού? Κι αν ναι, υπάρχει μαγαζί που μπορεί να το κάνει γρήγορα?

 

Δεν σε καλύπτει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...