Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος του ONE από εχθές σε μάυρο χρώμα.

Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό. Η ποιότητα κατασκευής είναι εντυπωσιακή (είχα ανησυχήσει λίγο με όλα αυτά που είχα διαβάσει). Επίσης έκανα όλα τα "τεστ" για το hardware την κάμερα κλπ (που έχετε γράψει οι έμπειροι του φόρουμ) και είναι όλα οκ.

Μετά από iphone από το 2009 (3G-4S) περίμενα η αλλαγή να είναι δύσκολη, αλλά τελικά μέσα σε μία ώρα με το HTC Sync είχα μεταφέρει όλο το backup του iphone Από το itunes (επαφές, αγαπημένα, ιστορικό κλήσεων, μυνήματα, μουσική, φωτό και δεν θυμάμαι τι άλλο!!!). Ταυτόχρονα κατέβαζα όλες τις εφαρμογές που ήθελα (42+ τον αριθμό). Αμάσητο το τηλέφωνο.

Είναι γερμανικό με 4.3 και Sense 5.5 (απενεργοποίησα το blinkfeed αμέσως).

Στο κουτί δεν έγραφε τπτ, ούτε στο startup αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει περίπτωση να είναι t-mobile;;

 

EDIT: έχει ringtones της t-mobile.... την πάτησα;;;;;

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος του ONE από εχθές σε μάυρο χρώμα.

Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό. Η ποιότητα κατασκευής είναι εντυπωσιακή (είχα ανησυχήσει λίγο με όλα αυτά που είχα διαβάσει). Επίσης έκανα όλα τα "τεστ" για το hardware την κάμερα κλπ (που έχετε γράψει οι έμπειροι του φόρουμ) και είναι όλα οκ.

Μετά από iphone από το 2009 (3G-4S) περίμενα η αλλαγή να είναι δύσκολη, αλλά τελικά μέσα σε μία ώρα με το HTC Sync είχα μεταφέρει όλο το backup του iphone Από το itunes (επαφές, αγαπημένα, ιστορικό κλήσεων, μυνήματα, μουσική, φωτό και δεν θυμάμαι τι άλλο!!!). Ταυτόχρονα κατέβαζα όλες τις εφαρμογές που ήθελα (42+ τον αριθμό). Αμάσητο το τηλέφωνο.

Είναι γερμανικό με 4.3 και Sense 5.5 (απενεργοποίησα το blinkfeed αμέσως).

Στο κουτί δεν έγραφε τπτ, ούτε στο startup αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει περίπτωση να είναι t-mobile;;

 

EDIT: έχει ringtones της t-mobile.... την πάτησα;;;;;

 

Αν λες ότι έχεις 4.3 , τότε έχεις λογικά T-Mobile .

Κατέβασε το cid getter και δες τι θα σου βγάλει.

Κι εγώ με T-Mobile είμαι, δεν χαθηκε ο κόσμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν λες ότι έχεις 4.3 , τότε έχεις λογικά T-Mobile .

Κατέβασε το cid getter και δες τι θα σου βγάλει.

Κι εγώ με T-Mobile είμαι, δεν χαθηκε ο κόσμος.

 

Και τι καταλαβαίνω από αυτό το κατεβατό? :)

 

Edit: TMOB101.

ΟΚ, δεν τρέχει και τπτ. Το τηλ. σπέρνει.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το Double Tap λειτουργεί στο Μ7 μια χαρά με το Bulletproof και το ElementalX χωρίς ουσιώδη κατανάλωση μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! στα htc m7 που ειναι ακομα 4.3 sense 5.5 και δεν πεζει καποιο καινουριο update ti ginete? αυτα θα λαβουν την sense 6.0?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! στα htc m7 που ειναι ακομα 4.3 sense 5.5 και δεν πεζει καποιο καινουριο update ti ginete? αυτα θα λαβουν την sense 6.0?

 

Χωρίς να είμαι ειδικός , λογικά δεν θα έπρεπε τουλάχιστον ως προς το UI ,όλα τα One να είναι ίδια ? Οπότε συμπεραίνω ότι μάλλον θα έρθουν 4.4.2 και sense 6 ,μαζί. Καλό πακετάκι δεν ακούγεται ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδικός , λογικά δεν θα έπρεπε τουλάχιστον ως προς το UI ,όλα τα One να είναι ίδια ? Οπότε συμπεραίνω ότι μάλλον θα έρθουν 4.4.2 και sense 6 ,μαζί. Καλό πακετάκι δεν ακούγεται ?

 

καλο μου ακουγετε!εμενα βασικα για την sense 6.0 με διαφερει ποιο πολυ!σε περιπτοση που δεν την λαβουμε update οταν βγει,τη γινεται?δεν υπαρχει κανενας τροπος να την βαλουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλο μου ακουγετε!εμενα βασικα για την sense 6.0 με διαφερει ποιο πολυ!σε περιπτοση που δεν την λαβουμε update οταν βγει,τη γινεται?δεν υπαρχει κανενας τροπος να την βαλουμε?

 

Τα παντα μπορεις να κανεις . Το μονο που χρειαζεσαι ειναι καλο διαβασμα. Υπαρχουν και πολυ εμπειρα μελη εδω να σε βοηθησουν . Εγω απλα δεν εχω μπει στο τρυπακι... Ακομα !!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα πως το optimus G της LG θα πάρει με την αναβάθμιση το knock on. Εφόσον μιλάμε λοιπόν για συσκευή παλιότερη της δικιάς μας, μήπως δεν είναι hardware το θέμα για να πάρουμε κι εμείς το double tap για κλείδωμα/ξεκλείδωμα;
Link to comment
Share on other sites

μια και μιλάμε για custom rom και kernel με ελαφρύ oc έφτασε αυτά τα νούμερα.:) Που θα πάει δεν θα το πιάσω το 30άρι? :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλο μου ακουγετε!εμενα βασικα για την sense 6.0 με διαφερει ποιο πολυ!σε περιπτοση που δεν την λαβουμε update οταν βγει,τη γινεται?δεν υπαρχει κανενας τροπος να την βαλουμε?

 

Γίνεται εγκαθιστώντας μια custom rom που να έχει Sense 6.

Τέτοιες custom roms υπάρχουν διαθέσιμες εδώ και πολύ καιρό.

(Για να βάλεις μια custom rom πρέπει (1) Να ξεκλειδώσεις το Bootloader (2) Να εγκαταστήσεις ένα custom recovery (TWRP) (3) Να εγκαταστήσεις την custom rom)

 

Όποιοι έχουν ακόμα 4.3 (μάλλον t-mobile cid) είναι μάλλον αμφίβολο ότι θα τους έρθει αυτόματα νέα ρομ. Εφόσον ο carrier δεν ασχολήθηκε να βγάλει 4.4.2 της οποίας ο κώδικας από την HTC είναι διαθέσιμος πάνω από 8 μήνες, γιατί να ασχοληθεί να βγάλει κάτι άλλο?

 

Με custom kernel παντως το ειχα στο m7.πιο πολυ για software μου κανει.

 

Μάλλον συνδυασμός hardware & software. Πρέπει το touch panel να αναγνωρίζει την κίνηση, και να υπάρχει κατάλληλο software που να χειριστεί το σχετικό σήμα. Όντως δουλεύει μια χαρά με custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,γνωριζει καποιος εαν η συγκεκριμενη παρτιδα ειναι φεβρουαριος 2014? FA426....

 

Ναι, Φεβρουάριος 2014 είναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως maklovin τι να πω, παίζει να έχεις κανει την ιδια ερώτηση δεν θυμάμαι κι εγω πόσες φορές. Παντα παίρνεις την ιδια απάντηση και παλι ξαναρωτας

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πάντως maklovin τι να πω, παίζει να έχεις κανει την ιδια ερώτηση δεν θυμάμαι κι εγω πόσες φορές. Παντα παίρνεις την ιδια απάντηση και παλι ξαναρωτας

 

δυστηχως ειμαι απο επαρχια φιλε κ θελω οσο γινεται να ειμαι ασφαλες στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ειμαι απο επαρχια φιλε κ θελω οσο γινεται να ειμαι ασφαλες στην αγορα.

 

Αφού είσαι από επαρχία και θες ασφάλεια στην αγορά σου πας σε ένα κατάστημα, το παίρνεις και το ανοίγεις μπροστά τους, το τσεκάρεις κι αν έχει πρόβλημα ζητάς άλλο.. Εδώ ούτε η HTC είμαστε, ούτε forum υποστήριξης της HTC, οπότε ότι και να σου πούμε δεν σημαίνει ότι αυτομάτως θα είναι και σίγουρο ότι το τηλέφωνο που θα πάρεις θα είναι σωστό. Στην τελική αφού έχεις τόσο κόλλημα με την κάμερα και φοβάσαι μην σου κάτσει ελαττωματική τότε πάρε άλλη συσκευή, δόξα το Θεό υπάρχουν πολλές εκεί έξω χωρίς τα προβλήματα του One.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι φαινετε στο update δεν υπαρχει kernel update ετσι ωστε να δουλεψουνε τα gestures,

αρα οποιος θελει double tap πρεπει αναγκαστικα να παει σε customs roms

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνετε ότι ΔΕΝ έχουμε τον δεύτερο επεξεργαστή που χρειάζεται για gestures και ειδικά tap to wake κλπ... Αν βάζανε gestures στο Μ7 θα ήταν όλη την ώρα σε αναμονή με τρομερή κατανάλωση ενέργειας και δε θα βγάζαμε ούτε μια μέρα μπαταρία...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνετε ότι ΔΕΝ έχουμε τον δεύτερο επεξεργαστή που χρειάζεται για gestures και ειδικά tap to wake κλπ... Αν βάζανε gestures στο Μ7 θα ήταν όλη την ώρα σε αναμονή με τρομερή κατανάλωση ενέργειας και δε θα βγάζαμε ούτε μια μέρα μπαταρία...

 

Έτσι πιστεύω κι εγω. Πολλα απο αυτά τα χαρακτηριστικά χρησιμοποιούν κάποιους ειδικούς αισθητήρες χαμηλής κατανάλωσης που εχει το m8.

Όχι βέβαια ολα αλλα τα περισσότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνετε ότι ΔΕΝ έχουμε τον δεύτερο επεξεργαστή που χρειάζεται για gestures και ειδικά tap to wake κλπ... Αν βάζανε gestures στο Μ7 θα ήταν όλη την ώρα σε αναμονή με τρομερή κατανάλωση ενέργειας και δε θα βγάζαμε ούτε μια μέρα μπαταρία...

 

Μπορείς να ποσταρεις κάποιο λινκ που να το αναφέρει αυτό; Το έχει ανακοινώσει επίσημα η HTC;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...