Jump to content

LG Optimus L5 II (E460 / E455)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε μηπως το εχεις να δουλευει σε 3G αν ναι φυσιολογικα μεσα σε κλειστους χωρους δεν παει παραπανω

 

Το τηλέφωνο το έστειλα σήμερα με Courier στην LG για να μου πουν τι έχει.....δεν γινόταν αλλιώς δυστυχώς !!! Μόλις μπαίνω σε σπίτι, μαγαζί, γενικά κλειστό χώρο χάνεται το σήμα. Χτυπούν τα γύρω κινητά και το δικό μου είναι "νεκρό"..τι χάλια συναίσθημα !!

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα αγόρασα στην γυναίκα μ το lg l5ii κ ψάχνω για μια θηκούλα... ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος, αν ταιριάζουν στο l5ii και οι θήκες για το l5ii dual?

 

Ευχαριστώ.

Edited by sonorman1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα στην γυναίκα μ το lg l5ii κ ψάχνω για μια θηκούλα... ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος, αν ταιριάζουν στο l5ii και οι θήκες για το l5ii dual?

 

Ευχαριστώ.

 

Φίλε ρώτα στο http://www.mobilecity.gr/index.php

Επίσης μπορείς να μου πεις τι δίκτυο έχεις και αν έχεις καλό σήμα σε εσωτερικό χώρο...?

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

thnx για την απάντηση... δεν το έχω δοκιμάσει εκτενώς το τηλέφωνο ακόμη μολις το τεστάρω λιγο θα σε ενημερώσω....
Link to comment
Share on other sites

thnx για την απάντηση... δεν το έχω δοκιμάσει εκτενώς το τηλέφωνο ακόμη μολις το τεστάρω λιγο θα σε ενημερώσω....

 

Έγινε φίλε σ' ευχαριστώ...

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

 

Έχω το E460 και σήμερα το έκανα root.

Θέλω να ρωτήσω ποιες pre-installed apps μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

@Cynergy τελικά κ το κινητό της γυναίκας μ είχε το ίδιο πρόβλημα με το μειωμένο σήμα σε κλειστούς χώρους κ η λύση που βρήκα είναι να του τικάρω την επιλογή για χρήση μόνο δικτύων 2g κ τώρα είναι φουλ παντού...ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα κ στο δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

@Cynergy τελικά κ το κινητό της γυναίκας μ είχε το ίδιο πρόβλημα με το μειωμένο σήμα σε κλειστούς χώρους κ η λύση που βρήκα είναι να του τικάρω την επιλογή για χρήση μόνο δικτύων 2g κ τώρα είναι φουλ παντού...ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα κ στο δικό σου.

 

 

Αφού το Service της LG δεν μπόρεσε να με βοηθήσει στο τέλος το έλυσα μόνος μου και μου έδωσαν και συγχαρητήρια από το τηλέφωνο. Το τηλέφωνο δεν είχε ή έχανε το σήμα μόλις έμπαινες σε κλειστό χώρο, για όσους δεν παρακολούθησαν τα αγωνιώδη ποσταρίσματά μου. Λοιπόν προσέξτε για να το αντιμετωπίσετε κι εσείς.....στο εσωτερικό μέρος του καπακιού της μπαταρίας, κάτω κάτω, δηλαδή εκεί που σχεδόν ακουμπά την κεραία (κάτω κάτω κάτι άσπρες γραμμές στο σώμα του κινητού είναι η κεραία) υπήρχε ένα αυτοκόλλητο που διαφήμιζε το 24ωρο service της LG. Αυτό το μοιραίο αυτοκόλλητο είναι σχετικά χοντρό και με το που το ξεκόλλησα ξαφνικά το τηλέφωνο ζωντάνεψε και τώρα έχω Full σήμα παντού !!! Το κατάλαβα όταν σε κάποια από τις εκατοντάδες δοκιμές μου αντιλήφθηκα ότι το κινητό είχε σήμα χωρίς καπάκι, δηλαδή γυμνό από πίσω. Δεν άργησα να φτάσω στο αυτοκόλλητο και να καταλάβω ότι μπλοκάρει την κεραία με κάποιο τρόπο.....

Όσοι το έχουν να το κοιτάξουν γιατί ακόμα και αν είναι σε καλύτερη περιοχή από εμένα με καλό σήμα και δεν το έχουν καταλάβει ακόμα, το τηλέφωνο θα γίνει ισχυρότερο μόλις αφαιρεθεί αυτό το αυτοκόλλητο....

 

Καληνύχτα !!!

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Αφού το Service της LG δεν μπόρεσε να με βοηθήσει στο τέλος το έλυσα μόνος μου και μου έδωσαν και συγχαρητήρια από το τηλέφωνο. Το τηλέφωνο δεν είχε ή έχανε το σήμα μόλις έμπαινες σε κλειστό χώρο, για όσους δεν παρακολούθησαν τα αγωνιώδη ποσταρίσματά μου. Λοιπόν προσέξτε για να το αντιμετωπίσετε κι εσείς.....στο εσωτερικό μέρος του καπακιού της μπαταρίας, κάτω κάτω, δηλαδή εκεί που σχεδόν ακουμπά την κεραία (κάτω κάτω κάτι άσπρες γραμμές στο σώμα του κινητού είναι η κεραία) υπήρχε ένα αυτοκόλλητο που διαφήμιζε το 24ωρο service της LG. Αυτό το μοιραίο αυτοκόλλητο είναι σχετικά χοντρό και με το που το ξεκόλλησα ξαφνικά το τηλέφωνο ζωντάνεψε και τώρα έχω Full σήμα παντού !!! Το κατάλαβα όταν σε κάποια από τις εκατοντάδες δοκιμές μου αντιλήφθηκα ότι το κινητό είχε σήμα χωρίς καπάκι, δηλαδή γυμνό από πίσω. Δεν άργησα να φτάσω στο αυτοκόλλητο και να καταλάβω ότι μπλοκάρει την κεραία με κάποιο τρόπο.....

Όσοι το έχουν να το κοιτάξουν γιατί ακόμα και αν είναι σε καλύτερη περιοχή από εμένα με καλό σήμα και δεν το έχουν καταλάβει ακόμα, το τηλέφωνο θα γίνει ισχυρότερο μόλις αφαιρεθεί αυτό το αυτοκόλλητο....

 

Καληνύχτα !!!

 

ωραιος ο φιλος!!! ερωτηση τωρα το αυτοκολλητο ηταν κολλημενο πανω στο σωμα του κινητου στο σημειο που ειναι η κεραια ή πανω στο καπακι στο σημειο που αντιστοιχα στο κινητο ειναι η κεραια? γιατι το δικο μου αυτοκολλητο ειναι πανω στην εσωτερικη πλευρα απο το καπακι αλλα στο κεντρο του δηλαδη πανω σχεδον απο την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο φιλος!!! ερωτηση τωρα το αυτοκολλητο ηταν κολλημενο πανω στο σωμα του κινητου στο σημειο που ειναι η κεραια ή πανω στο καπακι στο σημειο που αντιστοιχα στο κινητο ειναι η κεραια? γιατι το δικο μου αυτοκολλητο ειναι πανω στην εσωτερικη πλευρα απο το καπακι αλλα στο κεντρο του δηλαδη πανω σχεδον απο την μπαταρια

 

Στο δικό μου ήταν στο εσωτερικό μέρος του καπακιού κάτω κάτω απέναντι από την κεραία .....και όχι απέναντι από την μπαταρία. Αν ήταν απέναντι από την μπαταρία προφανώς να μην είχα πρόβλημα από την αρχή....ούτως ή άλλως βγάλτο το ρημάδι !!

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ήταν στο εσωτερικό μέρος του καπακιού κάτω κάτω απέναντι από την κεραία .....και όχι απέναντι από την μπαταρία. Αν ήταν απέναντι από την μπαταρία προφανώς να μην είχα πρόβλημα από την αρχή....ούτως ή άλλως βγάλτο το ρημάδι !!

 

το εβγαλα και ησυχασα ;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....ΕΝΑ ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΚΗΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ E SHOP KAI ΛΕΕΙ ΓΛΩΣΣΑ ΑΓΚΛΙΚΗ ...ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ................
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....ΕΝΑ ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΚΗΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ E SHOP KAI ΛΕΕΙ ΓΛΩΣΣΑ ΑΓΚΛΙΚΗ ...ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ................

 

Όταν το έψαχνα για αυτό το τηλέφωνο μίλησα με το e-shop και μου είπαν ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει Ελληνικά. Μπορείς μέσα από software κλπ. Το αγόρασα από το Πλαίσιο που μου είπαν ότι τα τηλέφωνά τους είναι εισαγωγή της Ελληνικής αντιπροσωπείας LG και υποστηρίζουν όλα Ελληνικά. Φοβάμαι ότι για να κάνεις τα τηλέφωνα του e-shop να υποστηρίζουν Ελληνικά θα πρέπει να πληρώσεις κι άλλα χρήματα...πες του φίλου σου να ακυρώσει την παραγγελία και να τα πάρει από το Πλαίσιο η τιμή είναι το ίδιο χαμηλή.

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

το εβγαλα και ησυχασα ;)

 

Όταν το έψαχνα για αυτό το τηλέφωνο μίλησα με το e-shop και μου είπαν ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει Ελληνικά. Μπορείς μέσα από software κλπ. Το αγόρασα από το Πλαίσιο που μου είπαν ότι τα τηλέφωνά τους είναι εισαγωγή της Ελληνικής αντιπροσωπείας LG και υποστηρίζουν όλα Ελληνικά. Φοβάμαι ότι για να κάνεις τα τηλέφωνα του e-shop να υποστηρίζουν Ελληνικά θα πρέπει να πληρώσεις κι άλλα χρήματα...πες του φίλου σου να ακυρώσει την παραγγελία και να τα πάρει από το Πλαίσιο η τιμή είναι το ίδιο χαμηλή.

 

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πήρα το Duos για την σύζυγο και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ευκολία χρήσης των δύο καρτών. Το τηλ το πήρα 133 ευρώ και για τα λεφτά του είναι πολύ καλό.

 

 

 

Υπόψιν ότι επειδή η συζυγος δεν πολυασχολείται τα σεταρίσματα του τηλεφώνου τα έκανα εγώ. Οι καρτούλες vodafone δεν χρειάζονται κόψιμο.

 

 

Πο που το πήρες

Έχει ελληνικο μένου ; Ή πρεπεο να βάλεις άλλη ρομ;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα και εγώ <<προσφορά>> από το γραφείο.

Πολύ καλή οθόνη

Μικρό κόλλημα

Καλός χρόνος μπαταρίας

Αφαιρέσει του αυτοκόλλητου από την πίσω πλευρά

Και αυτό που παρατήρησα εγώ στο wi fi είναι ότι χάνει την επαφή του και ας έχει την ένδειξη συνδεδεμένο, όποτε το κλείνω το ανοίγω και λειτουργεί.

Είναι το πρώτο μου με ρομποτικό, και θα επανέλθω.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Του έχω κάνει διάφορα τεστ αυτό με το wifi δεν το έχω αντιμετωπίσει...περιμένω κι άλλα νέα από το κινητό !!!!!!!!
Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το dual και το εχω κανει root. Πριν απο καμια βδομαδα και ενω το ψιλοπιεζα με ενα "βαρυ" για το κινητο παιχνιδι ξαφνικα σαν να κολλαει.....μου βγαζει καποια συνεχομενα μηνυματα περι εξωτερικης καρτας μνημης και στο τελος καταληγει σε κατι σαν: "η εξωτερικη μνημη απορριφθηκε, δεν αναγνωριζεται, αφαιρεστε την", εκανα μια επανεκκινηση του κινητου και ολα φανηκαν να λειτουργουν παλι καλα περα απο το γεγονος οτι ολες οι ρυθμισεις που σχετιζονταν με την εξωτερικη μνημη (πχ ηχος κλησης απο εκει ) ειαχαν χαθει και επρεπε να τις ξαναπερασω.

Τις τελευταιες 2-3 μερες παρατηρησα οτι στο wi fi του σπιτιου μου ενω εχω τις σωστες ρυθμισεις και στο ρουτερ και το σωστο κωδικο στο τηλεφωνο και εχει αποθηκευμενη τη συγκεκριμενη συνδεση βγαζει προβλημα ταυτοποιησης, βεβαια δεν ξερω μηπως γι'αυτο φταιει και το ρουτερ το οποιο προσφατα αλλαξα λογω "μετακομισης" στη forthnet

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει γίνει root δεν μπορώ να έχω άποψη ....δεν έχω κάνει ποτέ root ...

 

δεν νομιζω ολα αυτα να σχετιζονται με το root....αν δεν το λαβεις υποψιν σου ερχεται κατι στο μυαλο?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το μόνο που έχω να πω είναι κάποτε είχα ένα θέμα με την εξωτερική μνήμη .....είχα μια κάρτα kingstone όπου δεν ήταν καθόλου καλή είχα πολλά προβλήματα συμβατότητας... Με τα πολλά πήρα μια sandisk 8GB ειδική για κινητά (κόκκινη με γκρι 30mm) και τελειώσαν όλα αμέσως. Αυτά στα λέω χωρίς να σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα κάρτας....πρόσεξε!!!
Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το μόνο που έχω να πω είναι κάποτε είχα ένα θέμα με την εξωτερική μνήμη .....είχα μια κάρτα kingstone όπου δεν ήταν καθόλου καλή είχα πολλά προβλήματα συμβατότητας... Με τα πολλά πήρα μια sandisk 8GB ειδική για κινητά (κόκκινη με γκρι 30mm) και τελειώσαν όλα αμέσως. Αυτά στα λέω χωρίς να σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα κάρτας....πρόσεξε!!!

 

οκ....καταλαβαινω τι λες αλλα τετοια καρτα εχω κι εγω ηδη...ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L5 II (E460 / E455)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...