Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλαισιο πηγα ετσι να ρωτησω για το κινητο..αμα το παρω θα το παρω απο vodafone.. μιας που το χει 250 ( μια φορα και ενα καιρο το ειχε και ο γερμανος γιαυτο και περασα κι απο αυτους χαχα).. το σκρουτζ κατω απο 269 δε το ριχνει..

 

Γιατι δε πας σε μεταχειρισμενο 1020 στα 280 ? Αξιζει πιστευω να καθυστερησεις λιγο ακομα & να δωσεις 30€ πανω για τα 41mpixel & 2GB RAM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δε πας σε μεταχειρισμενο 1020 στα 280 ? Αξιζει πιστευω να καθυστερησεις λιγο ακομα & να δωσεις 30€ πανω για τα 41mpixel & 2GB RAM

 

Σωστός......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλή λογική ειναι φίλε Mpiz... Ειναι σαν να παιρνεις με 250 Galaxy S4 & με 280 να εχεις τη δυνατοτητα να παρεις Galaxy S5...

 

Φυσικα υπαρχουν ανθρωποι που δεν σκεφτονται ΚΑΝ για μεταχειρισμενο, αν εισαι ενας απο αυτους παω πασο... αλλα και παλι ισως να εκανες μια εξαιρεση ?

 

Αν δεις φωτογραφιες απο το 1020 θα πειστεις οτι αξιζουν τα 30 ευρω παραπανω!

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια η διαφορά δεν είναι 30€ γιατι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Το μεταχειρισμένο 925 κοστίζει 180€ οπότε η διαφορά μεταχειρισμένου 925 με μεταχειρισμένο 1020 είναι στα 100€. Επίσης η διαφορά των δύο δεν είναι μόνο η κάμερα αλλα και ο αποθηκευτικός χώρος. Τα 16gb είναι απελπιστικά λίγα για μένα...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια η διαφορά δεν είναι 30€ γιατι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Το μεταχειρισμένο 925 κοστίζει 180€ οπότε η διαφορά μεταχειρισμένου 925 με μεταχειρισμένο 1020 είναι στα 100€. Επίσης η διαφορά των δύο δεν είναι μόνο η κάμερα αλλα και ο αποθηκευτικός χώρος. Τα 16gb είναι απελπιστικά λίγα για μένα...

 

30€ ΔΙΑΦΟΡΑ εγω το κρινω με βάση αυτα που εχει σκοπο & διαθετει να δωσει ο φιλος....

Link to comment
Share on other sites

τα μεταχειρισμενα δε τα κοιταω ρε παιδια τοσο.. γτ θελω εγγυηση 2 χρονακια να χει..επισης δε ξερω και τι χρηση εχει κανει.. νταξει πιστευω το 925 θα με καλυψει στη καμερα ( ειχα το xperia L πριν πιστευω να βγαζει καλυτερες χαχα )..απλα εγω ερχομαι απο αντροιντ, ημουν αναμεσα σε S4..αλλα εν τελει κατεληξα στο 925
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα σημερα για την αγορα του σε καταστημα vodafone και κει που ημουν ετοιμος να το παρω και να φυγω ειδα το 1020 σε προσφορα στα 350 και τελικα εφυγα με αδεια χερια για να το ξανα σκεφτω...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε πας σε μεταχειρισμενο 1020 στα 280 ? Αξιζει πιστευω να καθυστερησεις λιγο ακομα & να δωσεις 30€ πανω για τα 41mpixel & 2GB RAM

Πέστου όμως ότι είναι και σημαντικά βαρύτερο (το 1020) και ότι το πίσω εξόγκωμα της (εκπληκτικής) φωτογραφικής του μηχανής μπορεί να μην τον βολέψει στο κράτημα του κινητού! Τώρα για τα 2GB RAM τι να πώ? Και το 925 ήταν πολύ smooth! Δεν είχε πρόβλημα!

ΥΓ Τα είχα και τα 2 τα κινητά, τα πούλησα και τώρα ξαναπάω για το 925:) να δω λίγο τα 8.1:cool:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Πέστου όμως ότι είναι και σημαντικά βαρύτερο (το 1020) και ότι το πίσω εξόγκωμα της (εκπληκτικής) φωτογραφικής του μηχανής μπορεί να μην τον βολέψει στο κράτημα του κινητού! Τώρα για τα 2GB RAM τι να πώ? Και το 925 ήταν πολύ smooth! Δεν είχε πρόβλημα!

ΥΓ Τα είχα και τα 2 τα κινητά, τα πούλησα και τώρα ξαναπάω για το 925:) να δω λίγο τα 8.1:cool:

 

Εγω θα το πω αυτο ? Υποτιθεται οτι για να αγορασεις κατι το κοιτας πρωτα live σε καποιο καταστημα....

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παίρνεις καινούργιο στο κουτί του πρέπει να έχει ταινία ασφαλείας έτσι δεν είναι?

Να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παίρνεις καινούργιο στο κουτί του πρέπει να έχει ταινία ασφαλείας έτσι δεν είναι?

Να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων.

 

Στο kaizer για παραδειγμα για να δω το τηλεφωνο που ηθελα πριν το παρω τους ζητησα να το ανοιξουν, το ειδα & δεν το ηθελα τελικα... το ξαναβαλανε μεσα, το τηλ δεν ανοιξε ουτε δευτερολεπτο, δεν θεωρειτε καινουριο αυτο ?

 

Δυσκολο βρε παιδια μαγαζι Που μπηκε σκρουτζ και θελει να κανει τζιρο να σας δωσει κατι σαπιο.... Σκεφτειτε το λιγο..

 

Μπαινω σκρουτζ, βαζω χαμηλη τιμη να πουλησω, αν κανω την στραβη σε εναν θα μαθευτει και μετα ΔΕ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ, με συμφερει ? Δυσκολο να γινει κατι τετοιο... Δεν μιλαμε για πλαισιο & e-shop που και να χασουν 10 πελατες στα παπακια τους.... τα μικρα σκρουτζομαγαζα δεν δουλευουν ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Πέστου όμως ότι είναι και σημαντικά βαρύτερο (το 1020) και ότι το πίσω εξόγκωμα της (εκπληκτικής) φωτογραφικής του μηχανής μπορεί να μην τον βολέψει στο κράτημα του κινητού! Τώρα για τα 2GB RAM τι να πώ? Και το 925 ήταν πολύ smooth! Δεν είχε πρόβλημα!

ΥΓ Τα είχα και τα 2 τα κινητά, τα πούλησα και τώρα ξαναπάω για το 925:) να δω λίγο τα 8.1:cool:

 

Η κάμερα νομίζω πως δεν ενοχλεί καθόλου. Διαστάσεις και βάρος σαφώς και υπερτερεί το 925. Οχι πως το 1020 είναι ενοχλητικό σε αυτούς τους τομείς.

Αυτό που πρέπει να τονίσουμε είναι τα 16gb του 925. Απελπιστικά λίγα για μένα που συνήθως έχω περιπου 5gb ελεύθερα στο 1020 αλλα και στο 32αρι 925 που είχα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο kaizer για παραδειγμα για να δω το τηλεφωνο που ηθελα πριν το παρω τους ζητησα να το ανοιξουν, το ειδα & δεν το ηθελα τελικα... το ξαναβαλανε μεσα, το τηλ δεν ανοιξε ουτε δευτερολεπτο, δεν θεωρειτε καινουριο αυτο ?

 

Δυσκολο βρε παιδια μαγαζι Που μπηκε σκρουτζ και θελει να κανει τζιρο να σας δωσει κατι σαπιο.... Σκεφτειτε το λιγο..

 

Μπαινω σκρουτζ, βαζω χαμηλη τιμη να πουλησω, αν κανω την στραβη σε εναν θα μαθευτει και μετα ΔΕ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ, με συμφερει ? Δυσκολο να γινει κατι τετοιο... Δεν μιλαμε για πλαισιο & e-shop που και να χασουν 10 πελατες στα παπακια τους.... τα μικρα σκρουτζομαγαζα δεν δουλευουν ετσι!

 

Ρωτάω για την ταινία ασφαλείας να μου πείτε εσείς που έχετε κάνει πρόσφατα αγορά γιατί είμαι λίγο στα χαμένα.

Το περιμένω τη Δευτέρα και & θέλω να γνωρίζω, μην μου πούνε "όχι έτσι είναι από το εργοστάσιο" παρακαλώ ας με ενημερώσει κάποιος για το θέμα. Πρέπει να έχει ταινία ασφαλείας η όχι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ταινία ασφαλείας κανονικά. Πάντως τωρα που ξαναέπεσε στα 250, μην το σκέφτεστε όσοι δεν το έχετε πάρει ακόμα. Δεν νομίζω να πέσει πολύ περισσότερο η τιμή του σε σύντομο χρονικό διάστημα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

λογικα το παραγγελνω απο δευτερα και τελειωνει η ιστορια..ελπιζω να με βολεψουν τα windows

 

παλικαρια το ειχα το 1020 το εδωσα και πηρα το σ4 δεν το κρατεισα πολυ δεν μου αρεσε γενικως και ιδιαιτερα η καμερα καμια σχεση με το 1020. τωρα εχω το 925 η καμερα εναι ιδια με του 1020 καμια διαφορα. με το 1020 οταν εβγαζα φωτο στο δωματιο, με φωτισμο και εβαζα φλας μου εβγαζε η φωτο μια κιτρινιλα, με το 925 δεν την εχω. η μονη διαφορα ειναι η μνημη εαν σας φτανουν τα 16 gb του 925 παρτετο εχω βαλη 300 τραγουδια γυρω στης 80 φωτο και περιπου 20 εφαρμογες και εχω υπολοιπο μνημης 9.4 gb τι αλλο θελετε?

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι η καμερα να ναι τοσο καλη οσο λετε γιατι αυτη με τραβηξε στο lumia..ωστοσο τα 16 gb με φτανουν ανετα εμδνα..ουσιαστικα οτι πιανουν οι φωτοφραφιες..α!εφαρμιγη google drive υπαρχει και στα windows ε?για κανα μπακ απ
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια το ειχα το 1020 το εδωσα και πηρα το σ4 δεν το κρατεισα πολυ δεν μου αρεσε γενικως και ιδιαιτερα η καμερα καμια σχεση με το 1020. τωρα εχω το 925 η καμερα εναι ιδια με του 1020 καμια διαφορα. με το 1020 οταν εβγαζα φωτο στο δωματιο, με φωτισμο και εβαζα φλας μου εβγαζε η φωτο μια κιτρινιλα, με το 925 δεν την εχω. η μονη διαφορα ειναι η μνημη εαν σας φτανουν τα 16 gb του 925 παρτετο εχω βαλη 300 τραγουδια γυρω στης 80 φωτο και περιπου 20 εφαρμογες και εχω υπολοιπο μνημης 9.4 gb τι αλλο θελετε?

 

Ορίστε; γέρασα από τα 24 μου και δε βλέπω καλά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πόσο απαραίτητα είναι στα wp η μεγάλη ram.

Εκτός των άλλων (τιμή - specs) μεγάλο ρόλο παίζει και η εμφάνιση και προσωπικά, το 925 μου αρέσει πάρα πολύ.

Και προφανώς η 41 κάμερα του 1020 είναι άριστη αλλά και την κάμερα του 925, μόνο άσχημη δεν θα την έλεγες.

 

Ακόμη μια ερώτηση, υπάρχει τρόπος να ακούμε την κυρία του drive+ από bluetooth, ώστε να μην ενοχλούνται οι συνεπιβάτες;

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω το 925 η καμερα εναι ιδια με του 1020 καμια διαφορα.

 

Έλα κάνεις πλάκα έτσι?? Ή δεν έβαλες ποτέ στον Η/Υ σου να δεις τις φώτο σου σε PNG... Πολύ καλή η κάμερα του 920 αλλά το 1020 είναι μια κατηγορία μόνο του (+808) που δεν το αγγίζει κάποιο... Η διαφορά είναι εμφανής στο μάτι... Και όπως είπε και ο DJTony ούτε εγώ νομίζω να στραβώθηκα στα 23 μου :D :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πόσο απαραίτητα είναι στα wp η μεγάλη ram.

Εκτός των άλλων (τιμή - specs) μεγάλο ρόλο παίζει και η εμφάνιση και προσωπικά, το 925 μου αρέσει πάρα πολύ.

Και προφανώς η 41 κάμερα του 1020 είναι άριστη αλλά και την κάμερα του 925, μόνο άσχημη δεν θα την έλεγες.

 

Ακόμη μια ερώτηση, υπάρχει τρόπος να ακούμε την κυρία του drive+ από bluetooth, ώστε να μην ενοχλούνται οι συνεπιβάτες;

 

Φυσικά και το 925 πατάει κάτω όλες τις 8αρες κάμερες.... Αλλά όχι και ιδια με το 1020 που λέει ο φίλος πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

...τωρα εχω το 925 η καμερα εναι ιδια με του 1020 καμια διαφορα...

 

NOT !!! :rtfm:

Όχι οτι έχει κακή κάμερα το 925, αλλά καμιά σχέση με του 1020...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το 925 πατάει κάτω όλες τις 8αρες κάμερες.... Αλλά όχι και ιδια με το 1020 που λέει ο φίλος πιο πάνω

 

Ακριβώς!

Και για μια ιδέα μιας και τα είχα όλα, το 1020 (& 808) μια κατηγορία μόνο του σωστά ενώ το 925 σε νυχτερινή λήψη είναι ΑΝΏΤΕΡΟ απ τα κορυφαία Samsung S4, note 3(για LG G2 άστο καλύτερα).

Μέρα με καλό φως είναι πολύ δυνατό αλλά κάτω απ τα Samsung.

Όσο για το αν φτάνει ο 2 πύρινος στα 925,1020 θα πω ναι και όχι, ναι αν τα δουλεύεις κυρίως σα τηλέφωνα και όχι αν το ψάχνεις ή θες ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών και κυρίως αν έχεις μέτρο σύγκρισης ένα 4 πύρινο στυλ note 3.

Εκεί όπως έχω ξαναπεί ούτε τη κάμερα του 1020 δεν ευχαριστιόμουν καθώς στο χρόνο που ήθελε να βγάλει και ΚΥΡΊΩΣ να αποθηκεύσει 1 photo το 1020, το note 3 πυροβολεί έχοντας βγάλει 20 φώτο και έχοντας οπλίση πάλι για την επόμενη σειρά.

Ή όταν ανοίγεις βαριές εφαρμογές και μέχρι και κυκλάκη βλέπεις ενώ στα 4 πύρινα ανοίγουν τα πάντα σε χρόνο dt.

Και γιαυτό λοιπόν βγάζει και η Nokia τέτοια.

Και γιαυτό θα τα τιμήσουμε όταν έρθουν(930) :)

Όσο για το 925 αν ξέρεις γιατί το θες και δε σε πειράζει η μικρή μη επεκτάσιμη μνήμη είναι σούπερ, με οθόνη άψογη μέσα έξω και κάμερα Καλή εκεί που πρέπει.

Στα 250 δεν έχει αντίπαλο.

Εγώ ξανά παράγγειλα το 1020 μόνο για τη κάμερα και τη περίσσια ram του, αλλιώς το 925 είναι πιο ελαφρύ και πρακτικό στη καθημερινότητα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...