Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

yparxei tropos na tou fortoso to itunes? - h to v3i to exei mesa epeidh exei kai parapano mnimi? sorry neos stin moto eixa sony ericsson k750i-w800i

Δε γινεται φιλε μου . :)

 

Καλησπέρα...

Εδώ και 3 μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το V3...

Δεν φορτίζει με τίποτα!

Ούτε από το usb (δεν βγάζει κάποιο error message-είναι σαν να μην το έχω καν συνδέσει) - ουτε απ´οτο τροφοδοτικό (Όταν το συνδέω βγάζει: "Unable to charge")

Επίσης όταν το συνδεώ με το τροφοδοτικό και το V3 είναι κλειστό... ανοίγει (!!) και βγάζει πάλι το μήνυμα: "Unable to charge"

 

Γνωρίζει κανείς τι φταίει? Είναι η μπαταρία ή τίποτα άλλο χειρότερο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Εχεις δοκιμασει να βγαλεις τη μπαταρια και να την αφησεις εξω για κανα 5λεπτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε γινεται φιλε μου . :)

 

 

Εχεις δοκιμασει να βγαλεις τη μπαταρια και να την αφησεις εξω για κανα 5λεπτο;

 

Oxi... λες?

Θα το δοκιμασω... και ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την μπαταρία για 30min... δοκίμασα με τον φορτιστή αλλά πάλι τα ίδια -> "Unable to charge".

 

Edit: Δοκίμασα με το usb και αυτή τη φορά δουλεύει (?).

Τι φταίει?

 

:angry: Δεν γίνεται να έχω συνέχεια ένα υπολογιστή μαζί μου για να το φορτίζω

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν καταλαβα κατι καλα εγω?

μονο τοσο το δεινουν το κινητο? :confused:

http://estore.vzwshop.com/oa-RHDD-may/#

Nαι αλλα προκειται για V3r!Δε θα δουλευει στην Ελλαδα!

 

  • VIDEO/CAMERA

  • 1.3 Megapixel Camera
  • 30 MB user storage
  • 2.2� 176 x 220 internal screen up to 65K TFT color display
  • 1.0" 96x80 external CSTN color display
  • Video Resolution 176x144
  • Camera Resolution: (160x120, 320x240, 640x480, 1280x1024)
  • Self Timer: 5 to 10 seconds
  • Color Effects: Normal, Sepia, B&W, and Negative
  • Fun Frames for Photos

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την μπαταρία για 30min... δοκίμασα με τον φορτιστή αλλά πάλι τα ίδια -> "Unable to charge".

 

Edit: Δοκίμασα με το usb και αυτή τη φορά δουλεύει (?).

Τι φταίει?

 

:angry: Δεν γίνεται να έχω συνέχεια ένα υπολογιστή μαζί μου για να το φορτίζω

 

Μήπως έχει πρόβλημα ο φορτιστής; Δοκίμασες με κάποιο άλλο φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

akomi douleuw panw s ena skin pou thelw na teleiopoiisw prin to dwsw gia upload

oso to testarw exw ena geloio problima

 

ta super eikonidia

stin arxiki selida enw emfanizontai den douleuoun otan ta pataw...

 

sto menu mesa omws ola ok....

mipws prepei na ta balw me to filename pou iparxoun sto motoskin ki oxi na ta kanw rename?

px.958.gif,ktl.?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πρόβλημα ο φορτιστής; Δοκίμασες με κάποιο άλλο φορτιστή;

 

Δυστυχώς δεν έχω άλλο φορτιστή-ούτε κάποιος γνωστός μου έχει Motorola :cry:

Μέχρι πριν 4-5 μέρες δεν είχε τίποτα... τι έπαθε ξαφνικά?

Link to comment
Share on other sites

akomi douleuw panw s ena skin pou thelw na teleiopoiisw prin to dwsw gia upload

oso to testarw exw ena geloio problima

 

ta super eikonidia

stin arxiki selida enw emfanizontai den douleuoun otan ta pataw...

 

sto menu mesa omws ola ok....

mipws prepei na ta balw me to filename pou iparxoun sto motoskin ki oxi na ta kanw rename?

px.958.gif,ktl.?

Βεβαια!Πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα με τα stock εικονιδια!

Link to comment
Share on other sites

tlk den to xreiastika...evgala ti sim kai esvisa to skin me to p2kcommander,...krima kai itan apisteuto skin..to motovista apo ton spellbound

Ο creator αυτου του skin εφτιαξε τα bugs!

Mπορεις να κατεβασεις τη νεα εκδοση απο δω

http://www.motox.info/showthread.php?t=12581&page=2

Link to comment
Share on other sites

Γινεται και με αλλα skins.Υπαρχει ενα module που μπορεις να το κανεις σε καθε skin.

 

Θα μου πεις αργά θυμήθηκα να επανέλθω στο ζήτημα αλλά έψαξα στο motoX forum και δεν βρήκα τίποτα σχετικό για το so called module...

Αναφέρομαι στην δυνατότητα να βάζουμε full screen caller picture σε οποιοδήποτε skin, σε περίπτωση που ξέχασες γιατί μου το είχες γράψει...! :lol: :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

egw pou ta pernaw me skiman mou kanei full caller ola ta skins ,prin to kanei install rwtaei

akoma k otan den einai apo ton dimiourgo

pantws sto motoskin an peiraxeis tin endeixi position caller id mporeis na dwseis oti diastaseis theleis stin eikona tou caller

Link to comment
Share on other sites

:worry: :O :( Aαααα... Μάλλον παρεξήγηση γιατί προφανώς και ο bomber παλιότερα και εσύ εννοείτε κάποια τεχνική κατα την δημιουργία ενός skin ενω εγώ αναφερόμουνα στο αν υπάρχει δυνατότητα σε ένα δεδομένο skin χωρίς full screen caller το οποίο εγκαθιστώ, να αλλάξω το feature π.χ με P2KTools κλπ...

Μάλλον δεν γίνεται λοιπόν εκτός αν ασχοληθώ με skin creation / modification που δυστυχώς δεν προλαβαίνω...Thanx anyway!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄ αρχήν καλημερα... προσφατα απέκτησα το δευτερο V3 μου καθώς το πρώτο λόγο γκαντεμιας τιναξε τα πεταλα... Το κινητο αγοράστηκε από το εξωτερικό, το πρόβλημα είναι ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά και καθ' οτι άσχετος θα ήθελα την βοήθεια σας... Τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω προκειμένου να περάσω ελλήνικά σε μενού και msg...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων...

Link to comment
Share on other sites

oxi dbal an katebaseis to skiman pou sou pernaei apeuheias ta skin...kai mono skin epanalambanw .....tote boreis na exeis auto pou thes

pernas to idio arxeio xwris na allaxeis kati

den asxoleise me skin vreation kai exeis auto pou thes aytomata

einai mia apli efarmogi poy briskeis sto motomodders freeware

pantws den kerdizeis kati me full screen caller paramono sta candybars tis motorola

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να βάζω skins/αλλαγές στο Firmware/ νέα Monsterpack μέσο Mac?

Όσα προγράμματα έχω δει είνα για Windows...

Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα ενα ασημί V3 καινούριο.Oχι το V3i γιατι πιστευω δεν αξιζει τοσα παραπανω.Τελος παντων,δεν ειμαι καινουριος στα ΜΟΤΟ,εχω διαβασει πανω κατω τι γινεται αλλα θελω να ρωτησω το εξης = εχω την FLEX SE8604AXXG10AB ,SOFTWARE R374_G_0E.42.0CR,με μνήμη 7ΜΒ.

Δεν εχω πειραξει τιποτα ....ακομα.:)

Μπορω να το κανω να τραβαει video ? (καλο θα ηταν να δωστε κανα λινκ για το πως-εχω ηδη δει τη σελιδα του bor..αλλα μπερδευομαι). Το ρωτω μηπως η εκδοση φλεξ και σοφτ που εχω μηπως δεν ειναι συμβατή με καποια προγραμματα που προοριζονταν για προηγουμενες εκδόσεις?

Σαν εκδοση σοφτ τι λεει ? Ειναι η πιο καινουρια ?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι να κανω μια νεα συνδεση και να παρω αλλο ενα v3!

Ομως στο πρωτο μου εχω αρκετα sms τα οποια δε θελω να τα χασω...:O

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν με καποιο τροπο θα μπορεσω να τα περασω απο το παλιο στο νεο...

π.χ. μπορω να κανω download απο το ενα το flex του και να το κανω upload στο αλλο?? ε?? (ακους bomber21??) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το κανω να τραβαει video ? (καλο θα ηταν να δωστε κανα λινκ για το πως-εχω ηδη δει τη σελιδα του bor..αλλα μπερδευομαι). Το ρωτω μηπως η εκδοση φλεξ και σοφτ που εχω μηπως δεν ειναι συμβατή με καποια προγραμματα που προοριζονταν για προηγουμενες εκδόσεις?

Σαν εκδοση σοφτ τι λεει ? Ειναι η πιο καινουρια ?

Ευχαριστω.

 

Ο καλύτερος τρόπος να το κάνεις να τραβάει video είναι update στην τελευταία επίσημη για την Motorola version, την 42.0ER.

Άν ψάξεις στο Motox.us θα βρεις και μεταγενέστερες αλλά δεν έχω καμία εγγύηση για το πόσο επίσημες ή απλά εκδόσεις που έχουν διαρρεύσει από internet είναι. Anyway ξεκίνα με αυτή που είναι σταθερή και σχεδόν bug free και αν θες πειραματίζεσαι με άλλες αργότερα.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι να κανω μια νεα συνδεση και να παρω αλλο ενα v3!

Ομως στο πρωτο μου εχω αρκετα sms τα οποια δε θελω να τα χασω...:O

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν με καποιο τροπο θα μπορεσω να τα περασω απο το παλιο στο νεο...

π.χ. μπορω να κανω download απο το ενα το flex του και να το κανω upload στο αλλο?? ε?? (ακους bomber21??) :happy:

Μπορεις να κανεις ενα complete backup του κινητου σου αλλα δεν ειναι ευκολη διαδικασια...Θελει εμπειρια...

Κατα τ αλλα,μπορεις να περασεις τα μυνηματα σου στο pc αλλα δε θυμαμαι αν ξαναπερνιουνται μετα στο κινητο! :O:O

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να βάζω skins/αλλαγές στο Firmware/ νέα Monsterpack μέσο Mac?

Όσα προγράμματα έχω δει είνα για Windows...

Γνωρίζει κανείς?

Απ οτι εχω διαβασει,δεν ειναι δυνατο να το κανεις αυτο με MaC!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα ενα ασημί V3 καινούριο.Oχι το V3i γιατι πιστευω δεν αξιζει τοσα παραπανω.Τελος παντων,δεν ειμαι καινουριος στα ΜΟΤΟ,εχω διαβασει πανω κατω τι γινεται αλλα θελω να ρωτησω το εξης = εχω την FLEX SE8604AXXG10AB ,SOFTWARE R374_G_0E.42.0CR,με μνήμη 7ΜΒ.

Δεν εχω πειραξει τιποτα ....ακομα.:)

Μπορω να το κανω να τραβαει video ? (καλο θα ηταν να δωστε κανα λινκ για το πως-εχω ηδη δει τη σελιδα του bor..αλλα μπερδευομαι). Το ρωτω μηπως η εκδοση φλεξ και σοφτ που εχω μηπως δεν ειναι συμβατή με καποια προγραμματα που προοριζονταν για προηγουμενες εκδόσεις?

Σαν εκδοση σοφτ τι λεει ? Ειναι η πιο καινουρια ?

Ευχαριστω.

Eιναι αρκετο παλιο το fw σου!Καλυτερα να το αναβαθμισεις οπως ειπε και ο dbal,στην 42.0ΕR ή 4.10r γι να εχεις κατευθειαν βιντεο χωρις να μπλέκεις με seem editing κτλ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστω (bomber21-dbal) για την βοήθειά σας.Επισης να προσθεσω οτι με το συγκεκριμενο τηλεφωνο ειμαι μια χαρά.Κατοχος πολλων συσκευών με τελευταίες 5140ι,S100,κ750,6270,δεν περιμενα να την παθω (με την καλή εννοια) ετσι με το V3.Βασικα προσπαθούσα να τα εχω ολα σε ενα αλλα δεν γινεται (και καμερα,και τηλ και PDA) αν δεν θες να κουβαλας μια συσκευή σε μεγεθος στην καλύτερη πακετου τσιγάρων..Ετσι εχω κατασταλάξει ειναι αναγκαίο ενα καλό τηλέφωνο για να κανω τη δουλειά μου και ενα PDA για τα υπόλοιπα.

Απλώς το V3 με κερδισε σε σημείο που σκεφτομαι να παρω και ενα μαύρο να εχω σε περιπτωση που χαλάσει το πρώτο.

Τέλος παντων,στο θεμα μας.

Διάβασα τα οσα είπατε ,μελετησα τα λεγόμενα στις σελιδες 40-45 του θέματος σε οτι αφορά upgrade,αλλα κολλαω σε λεπτομέρειες.Απο εδω απο εκει κατέληξα στα εξής αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν τα κανω καλά.

1- Βρηκα ta PST711 + Patch.part1.rar.Το ιδιο για τα part2 kai 3.

2-Επισης κατεβασα το PST_uni_patch.rar .

Μετα το ξεζιπαρισμα του πρωτου θα ανοιξουν αυτοματα και τα αλλα 2,αν καταλαβα καλα.Θα κανω install PST_7.1.1_GENERAL.exe kai meta patch ta dll kai exe me to PST_uni_patch.exe.

Ισχυει οτι πρεπει να ψαξω για κατ'αλληλο monsterpack ?

Απλως δεν βρηκα καποιο που να εχει το 0031 πακετο γλωσσών με την 42.0ER.

Εχω βρει μια σελιδα οπου παρχουν οδηγίες για το πως και τι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=36843&page=36

Αν κανω οτι ακριβως λεει θα βρω την ακρη ?Ισχύει οτι πρεπει να φλασαρω πρωτα με το καταλληλο monsterpack,μετα με το 0031 πακετο γλωσσων και τελος me to keypad fix flex?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα οσα είπατε ,μελετησα τα λεγόμενα στις σελιδες 40-45 του θέματος σε οτι αφορά upgrade,αλλα κολλαω σε λεπτομέρειες.Απο εδω απο εκει κατέληξα στα εξής αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν τα κανω καλά.

1- Βρηκα ta PST711 + Patch.part1.rar.Το ιδιο για τα part2 kai 3.

2-Επισης κατεβασα το PST_uni_patch.rar .

Μετα το ξεζιπαρισμα του πρωτου θα ανοιξουν αυτοματα και τα αλλα 2,αν καταλαβα καλα.Θα κανω install PST_7.1.1_GENERAL.exe kai meta patch ta dll kai exe me to PST_uni_patch.exe.

Ισχυει οτι πρεπει να ψαξω για κατ'αλληλο monsterpack ?

Απλως δεν βρηκα καποιο που να εχει το 0031 πακετο γλωσσών με την 42.0ER.

Εχω βρει μια σελιδα οπου παρχουν οδηγίες για το πως και τι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=36843&page=36

Αν κανω οτι ακριβως λεει θα βρω την ακρη ?Ισχύει οτι πρεπει να φλασαρω πρωτα με το καταλληλο monsterpack,μετα με το 0031 πακετο γλωσσων και τελος me to keypad fix flex?

Για το PST:Θα το κανεις εγκατασταση κανονικα!Ομως για να δουλεψει,πρεπει να κανεις unrar το patch και να παρεις τα περιεχομενα του φακελου του patch και να τα κανεις copy paste στο φακελο του PST!Αφου κανεις αυτο,θα ανοιξεις το MultiFlashFlex και εισαι εισαι ετοιμοις για φλασαρισμα!Aν δε θες να παιδευεσαι με το patch,υπαρχει και το RSD Lite! ;)

 

Oσο για την επιλογη monsterpack:Μπορεις να βαλεις οτι θελεις και μετα απλα να περασεις το ελληνικο lang pack (FYI,o admin του MotoX εχει φτιαξει και langpack με μονο ελληνικα και αγγλικα) !Για το keypad fix flex,το κανεις αμα σου παρουσιαστει προβλημα!Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε!

Α,και προσεχε οτι monsterpack βαλεις να ειναι UNLOCKED/UNBRANDED!

 

Υ.Γ:Αν θες οπωσδηποτε το Monsterpack με τη 42.0ER, το εχει ανεβασει ο Mythos_bt με ενσωματωμενα τα ελληνικα!Πες μου αν θες να το ξαναανεβασω!

Link to comment
Share on other sites

:blink: :wacko: Χμμμ...ξαφνικά το ξυράφι αποφάσισε να δείχνει το κύριο μενού μόνο με λίστα και όχι με εικονίδια κανενός skin, είτε από τα γνήσια είτε από 2-3 που είχα βάλει στο κινητό (άσε που τα ψιλοέμπλεξε και μεταξύ τους!) :cry: Είναι γνωστό bug και πως διορθώνεται?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: :wacko: Χμμμ...ξαφνικά το ξυράφι αποφάσισε να δείχνει το κύριο μενού μόνο με λίστα και όχι με εικονίδια κανενός skin, είτε από τα γνήσια είτε από 2-3 που είχα βάλει στο κινητό (άσε που τα ψιλοέμπλεξε και μεταξύ τους!) :cry: Είναι γνωστό bug και πως διορθώνεται?

Ξαφνικα;;; :wacko:

Δεν πειραξες τιποτα εσυ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...